2:5

konec (0:2, 1:0, 1:3)

22.12.2015, 17:00 • Tipsport arena • 30. kolo • Adam Joska (@AdamJoska2)

Tipsport: 2.05 4.5 2.49 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Čtvrté derby je u konce. Hradec Králové ho ovládl zaslouženě rozdílem tří branek a vyrovnává tak počet vítězství obou celků v derby na dva dva. (19:01:25)

59:38

Hradec právě vstřelil branku!
Pilař ukořistil kotouč v rohu kluziště, poslal ho na hranici levého kruhu na JAKUBA ORSÁGA, jenž příklepem zamířil přesně do odkryté klece, čímž pečetí výhru Mountfieldu. Asistence: Filip Pilař.

59:06

Beranova přihrávka končí ve střední třetině, s vyrovnáním Pardubic už to nevypadá moc nadějně.

58:53

Oddechový čas pro hosty.

58:53

Pokus trefit prázdnou branku Hradci nevyšel o pár centimetrů, rozhodčí odpískali zakázané uvolnění.

58:18

Červený míří na střídačku, Dynamo to zkusí v šesti!

58:12

Zakázané uvolnění Hradce Králové.

57:58

Procházkovi propadl kotouč až do středního pásma, Pardubice tak musí začít svou akci odznovu.

56:47

Hosté si berou své dvoubrankové vedení díky využité přesilovce zpět. JAKUB ORSÁG si počkal, až se Červený položí na led a následně uklidil kotouč za jeho záda. Asistence: Tomáš Drašnar.

56:03

Martin Krajňák (PCE) si odpyká na trestné lavici dvě minuty za sekání, kvůli čemuž budou mít domácí cestu za vyrovnáním o mnoho těžší.

55:33

Dynamo právě vstřelilo branku!
Pardubičtí se ale rychle dostávají zpět na dostřel, postaral se o to zakončením do odkryté části branky MARTIN HLAVÁČEK. Asistence: Dominik Dušek.

55:12

Hosté mohou být nyní o něco klidnější, když od modré čáry od Košaře dostal kotouč DOMINIK MATOUŠ, který ho uklidil přesně mezi tři tyče. Asistence: David Košař.

55:07

Rána Liera od modré čáry skončila v lapačce Červeného.

54:30

Důležitý zákrok si připsal Veselý, které opět odolal několika dorážkám Dynama.

54:04

Benýšek vyzkoušel pozornost brankáře střelou z první, která ale neměla dostatečnou razanci a gólman si s ní poradil.

53:09

Na střelu Procházky od modré čáry Veselý dobře viděl, a tak mohl v klidu zasáhnout.

52:04

Zakázané uvolnění v podání Dynama.

51:31

Velice povedenou kombinaci Hradce na jeden dotek zakončoval Hnik, jenže ten nedokázal nasměřovat kotouč nad beton Červeného.

50:05

Hofman prošel přes obránce a poté poslal kotouč do předbrankového prostoru, jenže jeho spoluhráč ho nedokázal zpracovat.

49:47

Hosté řeší své nesnáze pouze vyhozením na zakázané uvolnění.

48:51

Tentokrát už hosté vyhazují úspěšně a i tuto přesilovku zřejmě ubrání.

48:24

Hradci se nepodařilo vyhonit, Pardubice tak mohou pokračovat v kombinaci v útočné třetině.

47:51

Pardubičtí ani nadvakrát z blízkosti nedokázali překonat brankáře hostujícího celku.

47:28

Matin Matějček (HKR) vyloučen na dvě minuty za sekání.

47:28

Pipek se dokázal dostat až do zakončení, jeho bekhendový pokus Veselý kryje.

46:37

Drašnarovu ránu z levého kruhu zlikvidoval Červený lapačkou a ihned rozehrál.

46:06

Benýšek se nedokázal natlačit před branku, při čemž navíc přišel o puk.

45:43

Rohlík se snažil dojet své nahození do útočné třetiny, to ale nakonec končí zakázaným uvolněním.

44:35

Martincova bekhdendová přihrávka až na Pipka neprošla, Hradec zakládá protiútok.

43:46

Kusý dokázal vypálit přes obránce, střelu si ale Veselý pohlídal a vyrazil ji vyrážečkou.

43:02

Horynovu střelu srazil jeho spoluhráč Krajňák mimo.

42:12

Hosté posílají kotouč přes celé hřiště, čímž se osvobozují.

41:40

Jedna přesilovka Dynama skončila a další bude následovat. Na trestnou lavici totiž míří Lukáš Junek (HKR) za držení protihráče.

40:53

Pardubičtí kombinují v útočném pásmu, ke střele se ale ještě nedostali.

40:01

40:00

39:41

Hosté nejprve podrželi kotouč na svých holích a následně ho poslali přes celé hřiště.

39:16

Tomáš Hofman (HKR) si odpyká na trestné lavici dvě minuty za sevření puku.

38:55

Hradečtí jsou nyní aktivnější a posílají na branku jeden pokus za druhým.

38:26

Drašnar si s kotoučem vybruslil před branku, ani nadvakrát se ale nedokázal prosadit.

37:54

Červený si připisuje další úspěšný zákrok.

36:56

Martin Matějček si zaklepal holí o přihrávku, kterou následně dostal. Jeho rána byla tečována těsně vedle pravé tyčky.

36:14

Pilářův střelecký pokus z pravého kruhu vyrazil Červený mimo tři tyče.

35:52

Přihrávka rukou v podání hostů, vhazovat se bude ve středním pásmu.

35:09

Pipek posílá kotouč k hradecké brance a spolu se spoluhráči odjíždí střídat.

34:42

Hradečtí se ihned po vyhraném vhazování usadili v útočném pásmu, kde kombinují.

34:23

Jakub Procházka (PCE) putuje na trestnou lavici za podražení.

33:50

Další hradecký útok končí po nepřesné přihrávce.

31:48

Hoskovec jel zcela sám na Veselého, bekhendovým zakončením ale neuspěl.

30:52

Hoskovec se dokázal vymanit ze sevření dvou protihráčů v mezikruží, poté poslal bekhendem přihrávku před branku na ROMANA BENÝŠKA, který přesnou trefou k pravé tyčce snižuje vedení hostujícího celku na rozdíl jediného gólu. Asistence: Jakub Hoskovec a Miroslav Rohlík.

30:01

Hradečtí se osvobozují vyhozením přes celé hřiště.

29:27

Martin Matějček (HKR) prudkým zabržděním osprchoval gólmana Červeného, za což dostává dvě trestné minuty.

28:24

Hradečtí se snaží kombinovat v útočné třetině, domácí je však aktivně napadají, čímž jim to značně znepříjemňují.

27:31

Ofsajd Hradce Králové.

27:11

Po rychlé souhře nedokázal Hradec ani nadvakrát dopravit kotouč za záda domácího strážce klece.

26:37

Vyhození přes celé hřiště hostujícího celku srazil Červený do ochrané sítě, vhazovat se bude po jeho pravici.

26:04

Kusého tvrdou ránu gólman vyrazil před sebe a obránci následně dopravili kotouč do bezpečí.

25:48

Krajňák prokličkoval celé hřiště, dostal se až před Veselého, kterému však zamířil přímo da lapačky.

24:35

Tomáš Drašnar si odsedí na trestné lavici dvě minuty za nebezpečnou výstroj.

23:03

Zahradník svou zadovkou hledal spoluhráče v předbrankovém prostoru, tam ale žádný nebyl.

22:16

Dynamo je v úvodu druhé periody mírně aktivnější, k úspěchu to ale zatím nevede.

21:32

Rohlík byl odstaven od kotouče a Hradec se vydává do útoku.

20:39

Pardubičtí vysunuli své napadání, díky čemuž vybojovali kotouč v útočné třetině.

20:01

20:00

19:49

Pardubičtí mají kotouč na svých holích za brankou Červeného.

19:06

Benýškovo nahození končí pouze u hostujících hokejistů.

18:38

Mountfield je vykázán z útočného pásma kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

18:22

Beranovu ránu příklepem od modré gólman vyráží.

17:49

Po Barkóciho nepřesném zakončení se do rychlé protiakce vydává Hradec.

17:32

Po Gančaříkově nahození od modré čáry raději Červený přerušuje hru.

16:28

Pipkovo zakončení k blížší tyčce Veselý vyrazil, Dynamo zůstává u puku.

15:57

Kusý si vybruslil s pukem do mezikruží, odkud pálil mimo.

15:24

Burešovo vyhození zachytil ještě před modrou čárou Hoskovec.

14:48

Dominik Matouš (HKR) míří na trestnou lavici za vysokou hůl.

13:21

Útočnou akci Dynama zastavil ofsajd.

12:49

Hoskovec přes obranu Hradce neprošel, hosté okamžitě posílají kotouč do útočné třetiny.

11:53

Zakázané uvolnění Pardubic.

11:37

Hnikovo nahození před branku neprošlo, kotouče se ujímá Dynamo.

11:18

Martincovo nahození obloučkem skončilo v lapačce Veselého.

09:37

Hosté jsou nyní mírně aktivnějším celkem a navyšují své vedení, když se z pravého kruhu prosadil TOMÁŠ HOFMAN. Asistence: Radek Pilař.

09:31

Červený raději přikryl kotouč před dojíždějícími protihráči.

08:45

Junkův střelecký pokus od modré čáry si domácí gólman pohlídal.

08:07

Kusý zavezl kotouč do útočné třetiny, kde od něj byl ale odstaven protihráčem.

07:38

Šklíba pouze odevzdal kotouč soupeři nahozením do jeho obranného pásma.

05:54

Orság našel přesnou přihrávkou zpoza branky volného ŠTĚPÁNA HAVRÁNKA, který bekhendovým zakončením mezi betony Červeného otevírá skóre utkání. Asistence: Jakub Orság.

05:29

Utkání je zatím vyrovnané, ani jeden celek se nepropracoval do žádné vážnější šance.

04:24

Pipek se protlačil z pravé strany až k zakončení, to však bylo nepřesné.

03:22

Matoušovo bekhendové zakončení v pohodě zlikvidoval Červený.

02:42

Střelecký pokus Mountfieldu byl zblokován, Pardubicím se následně nepodařilo založit útočnou akci.

01:12

Po řadě nepřesností na obou stranách se ani jednomu celku nedaří usadit se v útočné třetině.

00:42

Přihrávka Dynama končí zakázaným uvolněním.

00:17

Do první útočné akce se vydali domácí, ke střele se ale nedostali.

00:01

HC Dynamo Pardubice: Červený (Husár) – Beran, Faltys, Horyna, Procházka, Šklíba – Barkóci, Benýšek, Dušek, Hlaváček, Hoskovec, Krajňák, Kusý, Martinec, Pipek, Rohlík, Voženílek.

Mountfield HK: Veselý (Bartozel) – Bureš, Havránek, Junek, Košař, Kynčl, Lier, M. Matějček – Drašnar, Gančarčík, Hnik, Hofman, Š. Matějček, Matouš, Michálek, Orság, Pilař, Zahradník.

Rozhodčí: Úlehla – Novák, Potůček.
Mountfield HK
Hradečtí jsou na tom o něco lépe než jejich dnešní soupeř, na svém kontě v tabulce mají čtyřicet čtyři bodů, díky čemuž jim patří šestá příčka. V posledních pěti zápasech třikrát vyhráli a dvakrát prohráli, v posledním odehraném duelu přehráli juniory z Mladé Boleslavi 5:1.
HC Dynamo Pardubice
Pardubické výkony jsou jako na houpačce, v posledních pěti utkáních třikrát prohráli a dvakrát vyhráli. Naposledy prohráli v Českých Budějovicích 1:3. Sedmatřicet bodů je řadí na dvanácté místo tabulky.
Příjemný hokejový podvečer, v rámci 30. kola DHL extraligy juniorů se ve čtvrtém Východočeském derby střetnou v pardubické Tipsport areně domácí HC Dynamo Pardubice s Mountfieldem HK. Dvě vítězství v derby si připsali hokejisté Dynama, kteří zvítězili v posledním vzájemném utkání v prosinci na ledě Hradce 3:0 a jednu výhru po nájezdech si připsal Hradec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

2:5

Branky a nahrávky: 31. Benýšek (Hoskovec, Rohlík), 56. Hlaváček (Dušek) – 6. Havránek (Orság), 10. Hofman (Pilař), 56. Matouš (Košař), 57. Orság (Drašnar), 60. Orság (Pilař)

Rozhodčí: Úlehla – Novák, Potůček