20.12.2015, 17:00 • Zimní stadion Ludvíka Koška, Turnov • Lukáš Šonský

Tipsport: 3.42 4.7 1.65 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

55:26

Rusko právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto, necelých pět minut před koncem základní hrací doby ztrácí český tým už čtyři góly. Prosadil se PAVEL KOREŠKOV, jehož střelu neudržel Dostál ve výstroji. Bez asistence – 3:7.

38:36

S nadějemi českého týmu v dnešním klání to začíná vypadat bledě. ALEXANDR CHOVANOV se protáhl jako nůž máslem až před Dostála, jehož následně snadno pokořil střelou po ledě. Asistence: Grigorij Denisenko – 3:6.

30:29

Tohle vymysleli Rusové parádně. Denisenko na sebe u brankoviště upoutal pozornost, přitáhl k sobě i brankáře Dostála a pak křížným pasem oslovil volného ALEXANDRA CHOVANOVA. Tomu už stačilo jen správně nastavit čepel. Sborná využívá přesilovku a opět vede o dvě góly. Asistence: Grigorij Denisenko, Nikita Solopanov – 3:5.

24:16

Česko právě vstřelilo branku!
Rusové už byli na ledě v pěti, Češi ale pokračovali v útočné aktivitě a dočkali se třetí branky. Postaral se o ní KAREL PLÁŠEK, jenž zametl do sítě odraženou střelou Zábranského. Asistence: Libor Zábranský – 2:3.

21:39

Sborná znovu soupeři odskakuje. Češí obránci prohráli souboj u hrazení, Platonov toho okamžitě využil a přihrál před branku, kde číhal volný SEMEN BARINOV a střelou z první propálil brankáře. Asistence: Jurij Platonov – 2:4.

19:59

Tak tohle byla hokejová paráda! VOJTĚCH DOBIÁŠ převzal puk v útočné třetině, elegantně si obhodil beka a pod ležícím gólmanem poslal puk do brány. To vše v poslední vteřině první třetiny! Asistence: Ondřej Bláha – 2:3

13:20

Nebo může být také líp! Češi skórují v oslabení a nabité hlediště poprvé slaví. Kotouč do sítě poslal DANIEL KOWALCZYK, jenž měl na pravém kruhu hodně prostoru a trefil neomylně. Asistence: Adam Gajarský – 1:3.

12:04

Český tým je zralý na ručník. Sborná přidává třetí branku zásluhou VLADISLAVA KOTKOVA, který na hranici brankoviště zužitkoval přihrávku Koreškova. Domácí střídačka si vybírá oddechový čas. Asistence: Pavel Koreškov – 0:3.

11:49

Rusové jsou zatím velice produktivní. V první třetině mají už dvoubrankový náskok. Babincev vyslal do samostatného úniku GRIGORIJE DENISENKA, jenž v přímém souboji s Dostálem nezaváhal. Asistence: Gleb Babincev – 0:2.

02:58

Sborná oslabení přečkala a krátce nato se dostává do vedení. Gólman Dostál inkasuje po první střele na bránu, kterou na něj po kombinaci Rusů v útočném pásmu vyslal MICHAIL ŠESTOPALOV. Asistence: Alexandr Chovanov, Andrej Svečnikov.

3:7

Branky a nahrávky: 14. Kowalczyk (Gajarský), 20. Dobiáš (Bláha), 25. Plášek (Zábranský) – 3. Šestopalov (Chovanov, Svečnikov), 12. Denisenko (Babincev), 13. Kotkov (Koreškov), 22. Barinov (Platonov), 31. Chovanov (Denisenko, Solopanov), 39. Chovanov (Denisenko), 56. Koreškov

Česko: Dostál (Dvořák) – Malík, Bernáth, Janošek, Kowalczyk, Adámek, Dajčar, Had, Zábranský – Blümel, Plášek, Lauko, Sedlák, Kvasnica, Gajarský, Kropáček, Dobiáš, Matiášek, Bláha, Střondala, Pokorný.

Rusko: Miftachov (Dubrovskij) – Žhiljakov, Malyšev, Kaliničenko, Babincev, Degtiarev, Sitdikov, Solopanov, Ochoťjuk – Šabanov, Svečnikov, Platonov, Chovanov, Denisenko, Kizimov, Koreškov, Barinov, Mutovin, Kotkov, Šestopalov, Sokolov, Něsvetajev.