Finsko – Rusko

1:8

konec (0:4, 1:3, 0:1)

19.12.2015, 12:00 • Ice Palace, Moskva • Martin Augustin (@ogy_16)

To je z mé strany z VTB Ice Palace zatím vše, ale opět se přihlásíme již v 16:00, kdy bude zahájeno utkání mezi Švédskem a Českem. (14:14:02)
Domácí Rusové dnes předčili soupeře ve všech směrech a deklasovali Finy v poměru 1:8. O všem rozhodl už uragán, jenž Radulov, Kovalčuk a spol. spustili v úvodní třetině. V závěrečné části už padla jen jedna branka, kterou zaznamenal Danis Zaripov.

Střely na branku – 23:33.

59:29

Mezi kruhy se dostal k zakončení Niskala, Košečkin předvedl povedený semafor a zabránil gólu ve své síti!

59:01

Běží poslední minuta zápasu.

58:23

Domácí nemají dost a ještě ohrožují branku soupeře.

57:54

Ruské vyhození mířilo přímo na Säteriho. Ten navíc musel puk podržet před dojíždějícím spoluhráčem.

57:02

Domácí fanoušci se dožadují další branky, uvidíme, co na to rozjetá Sborná.

Danis ZARIPOV - 1:8

55:05

Rusko právě vstřelilo branku!
Necelých pět minut před koncem přichází osmý gól v síti Suomi! Obraně soupeře ujela dvojice Vadim Šipačjov – DANIS ZARIPOV, prvně jmenovaný před Säterim posunul puk na svého spoluhráče a ten už to měl velice jednoduché. Asistence: Jegor Jakovlev a Vadim Šipačjov.

54:41

Lehkonen si vybruslil ke střele z pravého kruhu. Košečkin má puk ve výstroji.

54:11

Säteri předvedl efektní semafor proti střele Prochorkina. Následuje reklamní přestávka.

52:31

Po chybě Seveřanů v rozehrávce mohli Rusové udeřit. Averin s Grigorenkem ale vše překombinovali a šanci si nevytvořili.

51:22

Obránce Kousa se vydal na odvážnou jízdu ruskou obranou. Dojel až mezi kruhy, odkud se ještě snažil přihrávat. Leč neúspěšně.

50:48

Také Rusové jsou už v plném počtu. Budeme pokračovat v klasickém poměru 5 na 5.

50:22

Finové kompletní, začíná velmi krátká přesilovka.

48:47

Ilja Kovalčuk zastavil finský brejk jen za cenu faulu a síly na ledě se vyrovnají.

48:21

Za Finsko je vyloučen Artturi Lehkonen.

48:20

Po ráně Antipina se jeden z ruských útočníků dostal k dorážce a puk skončil těsně vedle branky!

1:8

Branky a nahrávky: 35. Pihlström (V. Lajunen, Filppula) – 2. Zaripov (Mozjakin), 2. Apalkov (Grigorenko), 7. Radulov (Kiselevič, Šipačjov), 13. Radulov (Šipačjov, Kovalčuk), 30. Čudinov (Antipin, Mozjakin), 37. Kovalčuk (Čudinov, Antipin), 40. Kovalčuk (Višněvskij, Radulov), 56. Zaripov (Jakovlev, Šipačjov)

Finsko: Rynnas (od 7. min. Säteri) – Kivistö, Hietanen, V. Lajunen, Nutivaara, Mäntylä, Kousa, Melart, Niskala – Enlund, Sallinen, Kuusela – Pihlström, J. Lajunen, Filppula – Lehkonen, Nättinen, Palola – Koivisto, Niemi, Saarinen – Elo.

Rusko: Košečkin (Murygin) – Jakovlev, Bělov, Antipin, Čudinov, Zajcev, Denisov, Višněvskij, Kiselevič – Kovalčuk, Šipačjov, Radulov – Zaripov, Prochorkin, Mozjakin – Averin, Apalkov, Grigorenko – Dadonov, Andronov, Širokov – Gusev.

Rozhodčí: Hodek, Šír (CZE) – Šeljanin, Sivov (RUS)

Diváci: 12034