Extraliga staršího dorostu

HC Dukla Jihlava – Mountfield HK

3:2

konec (1:0, 1:1, 1:1)

11.12.2015, 18:15 • Horácký zimní stadion, Jihlava • 27. kolo • Tomáš Lysý (@tomaslysy86)

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava v posledním zápase základní části poráží Mountfield HK a bere tři body za výhru 3:2, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (21:08:12)
Zápas je u konce. Ve třetí třetině také padly dva góly. Nejprve zvýšil vedení Dukly Vladimír Oščádal. Hosté sice šest minut před koncem zásluhou Radima Šaldy snížili, ale na vyrovnání přes pozornou obrannou hru Dukly v čele s gólmanem Danielem Šťastným nedosáhli.

59:32

Oním hráčem byl Martin Štohanzl, který již za podpory jihlavského lékaře odjíždí z ledu. Doufejme, že bude v pořádku a bude moci nastupovat za Hradec v nadstavbové části skupiny A, kam se hosté mohou dostat, musí však zítra bodovat proti posledním Letňanům.

59:32

Za brankou Dukly leží jeden z hráčů hostí a svíjí se v bolestech. Nevím, co se stalo, ale na led už spěchá zdravotník.

59:25

Tomáš Vomáčka jde ven z branky.

59:06

Hosté si vyžádali oddechový čas.

58:28

Až nyní se po minutě v obranném pásmu podařilo Dukle dostat puk do středního pásma.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:55

Velký tlak Hradeckých. Přes jednoho z ležících hráčů Dukly nemohl vystřelit Gaspar a když hosté konečně vydolovali kotouč, vystřelil Jirásek pouze do Šťastného, který na jeho střelu dobře viděl.

56:53

Jihlava brání obrannou modrou a jakmile ucítí možnost získat puk, ihned jej posílá před branku soupeře.

55:55

Martin Štohanzl obkroužil branku, ovšem kotouč k levé tyči Šťastného nezasunul. O dorážku se pokusil Filip Jirásek, ale ani on nebyl úspěšný.

54:37

Oba týmy hrají v pěti.

53:11

Hradec právě vstřelil branku!
Dramatizace zápasu je zde! Z pravé strany nyní nestřílel Gaspar, ale přihrál podél modré na RADIMA ŠALDU, který propálil vše, co mu stálo v cestě a vykřesal pro hosty naději. Asistence: Michael Gaspar, Martin Štohanzl.

52:37

Vyloučení na obou stranách. Na trestnou lavici domácích odchází Adam Hrbatý (JIH) za vysokou hůl a dvě minuty obdržel Tomáš Kynčl (HKM) za krosček.

Na vyloučení: 5-4.

52:13

Dukla se může soustředit na pozornou obranu, což Hradci Králové nesvědčí. Mountfield má problémy dostat se před Šťastného a když se tak stane, nepřesnou kombinaci se hosté sami připraví o kotouč.

50:14

Zakázané uvolnění domácího celku. Puk se stěhuje po pravici Šťastného, kde se bude vhazovat

48:38

Inkasovat naopak mohl Vomáčka po akci Čermáka, jenž se dostal až mezi kruhy, ovšem byl rozhozen obráncem a nedokázal zakončit.

48:15

Na pravý kruh si sjížděl dnes opravdu střelecky produktivní Michael Gaspar, ovšem byl už v úhlu a prostor u bližší tyče si Šťastný pohlídal.

3:2

Branky a nahrávky: 10. Adam (Strnad), 31. Heinrich (Čermák, Huňáček), 42. Oščádal (Vála, J. Slabý) – 22. Pažourek (Dvořák), 54. Šalda (Gaspar, Štohanzl)

HC Dukla Jihlava: Šťastný (Juda) – Huňáček, P. Slabý, Rašín, Vála, Havelka, Stark – Strnad, Heinrich, Čermák – Oščádal, Adam, Vrátný – Berka, J. Slabý, Hrbatý. Trenér: Štěpán Moravec

Mountfield HK: Vomáčka (Bartozel) – Hroudný, J. Moník, Muška, Šalda, Gaspar, Pohl, Kynčl, Lelek – Mašín, Matějček, Hidveghy – Dvořák, Pažourek, Maršík – Hejna, Štohanzl, Jirásek – F. Moník, Matouš, Hašek.

Rozhodčí: Talpa – Huryta, Polák