konec (1:2, 0:1, 0:3)

24.11.2015, 19:15 • Eishalle Klagenfurt • 24. kolo • Tomáš Teplý

Tipsport: 2.15 4.2 2.45 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera a děkuji za pozornost. (21:40:13)
V příštím zápase hostí Znojmo na svém ledě nebezpečný Villach, utkání se hraje v pátek v 18:30.
Utkání 24. kola Erste Bank Eishockey Ligy je za námi. Oba týmy dnes předvedly skvělé výkony s velkým nasazením. Šťastnější budou odjíždět hosté, kteří ukořistili důležité tři body především díky produktivní koncovce a bravurnímu výkonu brankáře Nechvátala. Dnešní vysoké vítězství posouvá Orly zpět na třetí příčku v tabulce.

REHUŠ - 1:6

59:39

Orli právě vstřelili branku!
A je to další branka Znojma! BRANISLAV REHUŠ z pravého kruhu prostřelil Brücklera a dnešní výsledek už hovoří hodně jednoznačně! Asistence: Petr Šenkeřík, Jiří Beroun.

BIRO - 1:5

58:57

Tomas vybojoval puk u vlastní modré a vydal se sám proti odkryté kleci, ale neměl potřebnou rychlost, tak přihrál na MARKA BIRA, který byl potřebně rozjetý a dostal kotouč do prázdné brány! Asistence: Roman Tomas, Ondrej Šedivý.

58:33

58:24

Znojmo udržuje kotouč daleko od své brány.

57:27

Domácí zkouší štěstí šesti!

57:14

DeSantis znovu v šanci, ale opět skvělý Nechvátal!

56:47

DeSantisova a následně Lundmarkova střela končí u připraveného Nechvátala.
Oddechový čas pro domácí.

56:33

Vyloučen Tomas (ZNO) – dvě minuty za vražení na hrazení.

BARTOŠ - 1:4

55:39

Yellow Horn vybojoval ve středním pásmu kotouč a pustil se ihned do útoku. Zkoušel přihrávat na Šedivého, ale obránce Klagenfurt zastavil nahrávku holí, jenomže zastavil puk přímo před DAVIDEM BARTOŠEM, který nekompromisně propálil příklepem kotouč do brány! Asistence: Colton Yellow Horn, Ondrej Šedivý.

55:22

Rozehrávka domácích končí mimo hrací plochu, buly bude ve středním pásmu.

54:53

Nebezpečí před znojemskou bránou, Nechvátal však nedovolil snížení stavu!

54:27

Stehlík projel střední pásmo a dostal se až k zakončení, jeho střelu Brückler chytá lapačkou.

53:46

Walker teď opravdu hodně nebezpečně vypálil z levého kruhu!

53:30

Yellow Horn mohl jet do protiútoku, ale neměl potřebnou rychlost, tak raději počkal na spoluhráče, ale nepřesně přihrál.

52:31

Podešva obkroužil bránu a zkoušel překvapit Brücklera střelou z úhlu, ale ten dával pozor.

51:35

Jacquesova nebezpečně vypadající střela letí mimo.

51:22

Orli pečlivě brání, domácím se nedaří usadit se v pásmu a pokusit se o snížení stavu.

50:48

Na Nechvátala letěla střela z ostrého úhlu, ale ani s tou neměl sebemenší problémy.

50:00

Pucher posílal Tomase do brejku, ale obránce Klagenfurtu na poslední chvíli výborně vstoupil do přihrávky.

49:20

48:18

Lundmark se dostal znovu do nebezpečné příležitosti, ale tentokrát se mu díky důslednosti znojemského obránce nepovedlo zakončit.

47:38

Znojmu se povedlo dvakrát rychle dostat kotouč do bezpečí, domácí tak zakládají útok od vlastní brány.

47:20

Na trestnou lavici odjíždí Biro (ZNO) – dvě minuty za podražení.

47:07

Rozhodčí signalizují výhodu, domácí budou hrát početní výhodu.

46:46

Nordqvist zajel s kotoučem až do Nechvátala, který se zdál chvilku otřesený, nicméně nyní je již znovu připraven!

46:22

Obě mužstva jsou v plném počtu.

45:35

Yellow Horn zavezl do pásma, přenechal Lattnerovi, tomu ale kotouč vypíchl obránce.

44:22

Vyloučen Strong (KLG) – dvě minuty za sekání a zároveň Beroun (ZNO) – dvě minuty za podražení.

43:53

Branislav Rehuš ještě mohl po levé straně zkusit ohrozit individuální akcí bránu, ale už neměl dostatek sil, proto raději nahodil kotouč na Brücklera a odjel střídat.

43:11

Rehuš se cpal do zakončení, ale netrefil puk, který následně Brückler raději přikryl.

42:59

Za nahozeným kotoučem do pásma spěchal Lundmark, Nechvátal raději skočil po puku a zalehl jej.

42:35

Lehké nahození ze středního pásma od Manuela Geiera Nechvátal chytá do své lapačky.

42:07

Lattner vyslal přízemní střelu na bránu, kterou gólman pouze vyrazil před sebe, kde stál Novák, jenž se snažil o dorážku, ale obrana domácích zapracovala a vyhodila puk přes všechny čáry.

41:57

Bačova dělovka končí v Brücklerově náruči.

41:36

Šedivý zkoušel z ostrého úhlu propálit brankáře, ale trefil pouze jeho betony.
Dnešní utkání sleduje 2988 diváků.

40:58

Sérii nepřesných rozehrávek prodloužili i znojemští obránci. Další zakázané uvolnění.

40:35

Zakázané uvolnění domácích.

40:02

40:01

Hráči jsou již na ledě, za malý okamžik začne třetí třetina, ve které budou hrát Orli ještě dvě vteřiny ve čtyřech.
Další třetina začne přibližně v 20:56.
Druhá třetina, ve které jsme sledovali aktivní a rychlý hokej, je za námi. David Roupec, který dnes hraje svoje první utkání v dresu Znojma, se hned na úvod druhé dvacetiminutovky trefil a navýšil vedení svého týmu na rozdíl dvou gólů. Zajímavostí je, že svoji první branku za Znojmo dnes vstřelil také Petr Šenkeřík a Jiří Beroun dnes dal v první gól v letošní sezóně.

40:00

39:37

Znojmo se znovu osvobozuje a už to vypadá, že z přesilové hry Klagenfurtu nic nebude.

38:53

Beroun vyrazil puk ven z pásma, jeho spoluhráči tak mohou vystřídat.

38:30

Orli bojují, ale nedaří se jim odklidit kotouč do bezpečí.

38:01

Vyloučen Rehuš (ZNO) – dvě minuty za podražení.

37:34

Rehuš si pomohl faulem, rozhodčí signalizuje výhodu.

36:54

Lundmark dostal křižnou přihrávku na pravý kruh, ale Nechvátal si s jeho střelou věděl rady.

36:13

35:37

Podešva dostal od Puchera skvělou přihrávku přímo před bránu, ale znojemský útočník Brücklera z bezprostřední blízkosti neprostřelil.

35:16

Znojmu se přesilová hra vůbec nedaří, Klagenfurt výborně napadá.

34:42

Orli se nedorozuměli na modré, domácí tak vyhazují.

34:13

Přesilová hra hostů, na trestnou lavici usedl Strong (KLG) – dvě minuty za sekání,

34:13

Rehuš dostal přihrávku na kruh, ale Brückler byl připraven.

33:27

Kotouč teď skončil opakovaně mimo hrací plochu, vhazování ve středním pásmu.

Další slibná střela domácích

33:02

Schumnig ihned po vypršení trestu naskočil na led a hnal se směrem ke znojemské bráně, jenže tam stál připravený Nechvátal.

32:47

32:29

Závar před bránou Znojma! Domácí v oslabení ostřelují Nechvátala.

31:45

Podešva dostal krásnou přihrávku od Tomase do mezikruží, ale s jeho střelou z voleje si brankář poradil.

31:16

Po souboji v rohu skončil kotouč mimo hrací plochu, vhazování ve středním pásmu.

30:53

Šenkeříkova rána končí v ochranné síti.

30:47

Přesilovka pro Znojmo! Vyloučen Schumnig (KLG) – dvě minuty za podražení.

29:48

Znojemští hráči operovali za brankou Brücklera, ale nikdo z nich se nedostal ke střele.

28:12

Klagenfurt začíná být nebezpečný, všechny střely ale letí mimo klec.

27:44

Nepovedená rozehrávka Znojma končí na zakázaném uvolnění.

26:40

Podešva získal kotouč v útočné třetině a prodral se až před brankáře, ale z bezprostřední blízkosti se mu nepodařilo skórovat!

26:25

25:55

Nechvátal kryje střelu od modré, vhazovat se bude po jeho levici.

25:20

Orli dobře brání, domácím se nedaří usadit se v útočném pásmu.

24:25

Vyloučen Bača (ZNO) – dvě minuty za hrubost.

24:20

Sledujeme souboj o střední pásmo, obě mužstva dobře brání svoji modrou.
Došlo k opravení střelce druhé branky Znojma, autorem je JIŘÍ BEROUN.

22:25

Tomas skvěle přihrál na Yellow Horna, který už ujížděl na bránu, ale rozhodčí přerušili hru kvůli postavení mimo hru.

21:47

Klagenfurt nepřesně rozehrál, vzápětí to stejné předvedli i hosté. Vhazování před Nechvátalem.

21:07

Přímočará akce Orlů zastavena, ofsajd.

ROUPEC - 1:3

20:19

Tak to byl rychlý gól! Pucher zavezl kotouč do pásma, přenechal Tomasovi, jenž o mantinel přihrál na čerstvou posilu znojemského kádru DAVIDA ROUPCE, který od modré vsítil další branku!

20:01

Další třetina začne přibližně v 20:08.
První dvacetiminutovka dnešního utkání je za námi. Orli vlétli do utkání jako uragán a už v 6. minutě vedli o dvě branky. Rakouský celek se však nehodlal s vývojem utkání smířit a přepnul na vyšší obrátky. Krátce po druhé brance Znojma dokázal snížit a po zbytek třetiny byl aktivnější.

20:00

19:28

Dvouminutový trest za podražení obdržel Nordqvist (KLG).

19:03

18:47

Lundmark je dnes opravdu nebezpečný, od modré pálil těsně mimo.

Přesilovková šance KACu

17:40

Výborný zákrok Nechvátala! Koch dostal přihrávku před odkrytou bránu, ale znojemský brankář se stihl velice rychle přesunout a zabránit vyrovnání!

Faul znojemské 55ky a obrovská šance domácích

17:03

Brankář Znojma se po právu vzteká, obránci nechali znovu volného soupeře, nebezpečí uhasil nedovoleným zákrokem Bača (ZNO) – dvě minuty za hákování.

16:01

Podešva dostal puk před odkrytou bránu, ale Brückler se stihl rychle přesunout!

15:30

S. Geier se dostal do rychlého protiútoku, ale jeho střela letěla mimo.

14:55

Yellow Horn zkoušel z jeho typické pozice vypálit švihem, ale brankář vykopl kotouč do rohu.

14:23

Šulákovo nahození Brückler chytá.

14:17

Vyloučen M. Geier (KLG) – dvě minuty za faul vysokou holí.

14:07

I s dalším pokusem Lundmarka si Nechvátal věděl rady. Vhazovat se bude po jeho levici.

12:42

Domácí výborně napadají, Orli musí zakládat útok opatrně.

12:14

Znojmo vyhazuje přes všechny čáry, vhazování před Nechvátalem.

11:42

Klagenfurt je aktivnější, ale Orly drží fantastický Nechvátal.

11:05

Thomas Pöck nahodil kotouč na bránu, Nechvátal jej vyrazil pouze před sebe, kde stál protihráč, jenž se snažil puk zamést do brány, ale znojemský brankář roztáhl nohy a dorážku chytil!

10:23

Lundmark se řítil směle do další obrovské šance, když se dostal do přečíslení dva na jednoho, zvolil přihrávku, ale Roupec se skvěle položil na zem a nahrávku zachytil.

09:17

LUNDMARK - 1:2

07:26

Klagenfurt právě vstřelil branku!
Domácí využívají přesilovou hru a snižují stav utkání! JAMIE LUNDMARK dostal přihrávku na kruh a příklepem propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Jason DeSantis, Thomas Koch.

07:17

Vyloučen Novák (ZNO) – dvě minuty za nedovolené bránění.

07:09

Klagenfurtu se přesilová hra vůbec nedaří, Znojmo skvěle brání.

05:42

Vyloučen Šedivý (ZNO) – dvě minuty podražení.

BEROUN - 0:2

05:02

Tak to je pro Orly čirá fantazie! Rehuš vypálil na bránu, ale minul, kotouč se však odrazil k Lattnerovi, který přihrál volnému JIŘÍMU BEROUNOVI, jenž zvyšuje stav utkání na 2:0! Asistence: Jan Lattner, Branislav Rehuš.

04:39

Domácí chtěli ihned vyrovnat, ale skvělý Nechvátal byl proti!

03:01

ŠENKEŘÍK - 0:1

02:38

Znojmu se podařilo zaskočit soupeře a v oslabení střílí gól! PETR ŠENKEŘÍK dostal na kruh přihrávku a prostřelil brankáře domácích! Asistence: David Bartoš, Ondrej Šedivý.

01:57

Obrovská šance! Lundmark prokličkoval až před Nechvátala a zkoušel blafákem oklamat i znojemského brankáře, ale ten vyloženou šanci chytil levým betonem!

01:23

Klagenfurt chyboval v kombinaci a do útoku se dral Lattner, ale do zakončení se nedostal.

01:01

První vyloučení utkání. Na trestnou lavici usedl Roupec (ZNO) – dvě minuty za faul vysokou holí.

00:19

Orli se ihned po vhazování pustili do útoku, domácí si pomohli vyhozením na zakázané uvolnění.

00:01

KAC Klagenfurt: Brückler (Tuokkola) – Kapstad, Schumnig, T. Pöck, DeSantis, Strong, Popovic, Kernberger, M. Pöck – Ganahl, Harand, S. Geier – Jacques, Hundertpfund, Lundmark – M. Geier, Koch, Setzinger – Ban, Nordqvist, Walker.

Rozhodčí: Widmann, Dremelj – Ettlmayr, Hofstätter.
Mužstva jsou nastoupena na modré, utkání 24. kola EBEL za malou chvíli začíná.
ORLI ZNOJMO

Orli v minulém zápase proti Grazu vůbec neskórovali, ani přes jasnou střeleckou převahu nenašli recept na brankáře soupeře. Rozhodl hlavně úvod utkání. „Očekávám kvalitní hokej, protože Klagenfurt je hokejový tým a každý zápas, který jsme s nimi odehráli, byl dobrý. Zápas dopadne podle toho, jak s ním naložíme, náš přístup nám buď může přinést tři body, anebo ne. Je to jen na nás,“ uvědomuje si autor pátečního hat-tricku proti Salzburgu David Bartoš.
KAC KLAGENFURT

Zatímco Orlům se podařilo po skončení reprezentační pauzy vydobýt devět bodů z patnácti možných, Klagenfurtu se daří nepatrně méně a v pěti kolech urval bodů sedm. Každý prohraný zápas z posledních pěti duelů však prohrál pouze o jeden gól.

„Navzdory nepříznivému stavu jsme poslední zápas ve Villachu vyhráli, náš tým tím ukázal svůj charakter. Proti Znojmu ale musíme přestát hlavně začátek utkání, pokud start klání nezachytíme, budeme mít vše těžší,“ prohlásil gólman Klagenfurtu Bernd Brückler.
Dnešní soupeři se letos již dvakrát střetli a dvakrát se radovalo rakouské mužstvo, nicméně pokaždé až po uplynutí základní hrací doby. Oba celky od sebe dělí jeden bod, dnešní duel proto bude jistě velice zajímavý!
Dobrý večer, v dnešním on-line přenosu z mezinárodní Erste Bank Eishockey Ligy budeme sledovat souboj mezi KAC Klagenfurt a Orli Znojmo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.

1:6

Branky a nahrávky: 8. Lundmark (DeSantis, Koch) – 3. Šenkeřík (Bartoš, Šedivý), 6. Beroun (Lattner, Rehuš), 21. Roupec (Tomas, Pucher), 56. Bartoš (Yellow Horn, Šedivý), 59. Biro (Tomas, Šedivý), 60. Rehuš (Šenkeřík, Beroun)

HC LERAM Orli Znojmo: Nechvátal (Fučík) – Šenkeřík, Šulák, Biro, Roupec, Stehlík, Bača – Lattner, Beroun, Novák – Tomas, Pucher, Podešva – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Csamango, Rehuš, Číp – Špaček.

Rozhodčí: Widmann, Dremelj – Ettlmayr, Hofstätter