NHL

Philadelphia Flyers – Los Angeles Kings

2:3

po s.n. (0:1) (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)

18.11.2015, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • Michal Borovan (@MichalBorovan)

Tipsport: 3.2 3.6 2.13 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mne je to pro dnešek již vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc. (03:58:45)
Marián Gáborík (LAK) – 0+0, čas na ledě 14:07, 1 střela
Hráči Los Angeles nakonec dotáhli zápas k vítěznému konci. A to i přesto že ještě minutu před koncem prohrávali 1:2. Ale 56 vteřin před závěrečnou sirénou srovnal skóre zápasu Lucic a jelikož v prodloužení branka nepadla, rozhodovaly nájezdy. V nich se jako jediný prosadil Kopitar a dokonal tak obrat Kings.

Anže KOPITAR - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Los Angeles Kings.

Samostatné nájezdy začínají.
Tohle bylo to pravé bláznivé prodloužení 3 na 3, které si fandové v NHL mohou vychutnávat od letošní sezóny. Domácí měli minimálně 5 obrovských gólových příležitostí, ale Quick se vybičoval k úžasnému výkonu. Překonat Gáboríkem se nenechal ani Mason a my tak jdeme na nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:12

Neuvěřitelný Quick drží Kings v zápase. Sám asi ani neví jak nyní zastavil střelu Bellemara po dalším brejku dva na jednoho.

63:40

Hosté přežili i závar dva na jednoho, který zakončoval Raffl.

63:19

Gostisbehere pálí těsně vedle.

63:12

Střela Gostisbehera sražena do ochranné sítě.

62:42

Stejně jako nyní Del Zotto. Prodloužení má neuvěřitelný náboj.

62:22

Sám na bránu jel i Giroux, ale ani on neuspěl.

61:58

Fantastický zákrok předvedl Mason proti nájezdu Gáboríka.

61:20

Ani Couturier si na gólmana Kings nepřišel.

60:46

Voráček se potáhl přes dva beky až před bránu, ale Quick mu nedovolil skórovat.

59:52

Ještě jednou to zkusil Schultz, ale zápas nezadržitelně míří do prodloužení.

Milan LUCIC - 2:2

59:05

Los Angeles právě vstřelilo branku!
Hosté vyrovnávají. MILAN LUCIC dorazil do brány tečovanou střelu Muzzina od modré a Mason byl bez šance. Asistence: Tyler Toffoli, Jake Muzzin.

58:45

Quick skočil na střídačku zrovna ve chvíli, kdy Mason přikryl nahození Los Angeles. Hosté budou hrát v 6 v poli.

58:30

Domácí velmi pečlivě brání obrannou modrou.

56:16

Na druhé straně vytrhl Quicka z letargie Couturier.

55:30

Hosté nyní mačkají Flyers v jejich pásmu, Martinez dvakrát pálil na Masona, ale ten zatím drží nejtěsnější možné vedení Philadelphie.

54:59

Lewis střílel po přihrávce Shora těsně mimo.

54:10

Quick vyrazil střelu Del Zoota od modré.

53:05

Hosté zasypali Masona velkým množstvím střel, ale žádná z nich neznamenala větší nebezpečí.

52:10

Lucic pálil z vrcholu kruhu nepřesně.

Claude GIROUX - 2:1

51:11

Philadelphia právě vstřelila branku!
Domácí se podruhé v zápase dostávají do vedení. Voráček našel mezi kruhy CLOUDA GIROUXE, který pohotovou střelou překonal bezmocného Quicka. Asistence: Jakub Voráček, Michael Del Zotto.

50:40

Del Zotto od modré trefil Quicka do betonu.

50:18

Toffoliho střela od mantinelu jen sotva mohla znamenat problém pro Masona.

49:00

Shore vystřelil a Mason jeho pokus vyrazil přímo před sebe, kde se hned dva hráči Kings snažili kotouč dorazit, ale ani jeden nebyl úspěšný.

48:21

Giroux hledal před bránou Voráčka, který se ale bohuel ke kotouči nedostal.

47:08

Lucic od mantinelu netrefil bránu.

46:40

Raffl byl v pásmu soupeře proti velké přesile a o puk přišel.

45:39

Na druhé straně Gáborík v ofsajdu.

45:33

Voráček od modré míjí bránu.

45:01

Doughty se snažil natlačit s pukem před bránu, ale obránci Flyers byli důslední.

43:55

Bellemare střelou z otočky netrefil bránu.

43:21

Martinez se po milimetrové přihrávce ocitl úplně sám mezi kruhy, ale nedokázal svou střelu usměrnit mezi tři tyče.

42:20

Doughtyho střela byla sražena a k dorážce se již hosté nedostali.

41:20

Mason ukázal dobrou práci hokejkou a pod tlakem v pohodě rozehrál.

40:50

Giroux našel před brankou Braydena Schenna a Quick musel vytáhnout velmi dobrý zákrok ramenem.

40:30

Luke Schenn vypálil od modré a Quick předvedl jistý zákok.

40:01

I mistr tesař....

Druhá třetina je minulostí. Sice jsme se v ní dočkali jedné vstřelené branky, ale tu kvůli kopnutí nemohli rozhodčí uznat. Domácí mají sice v zápase menší převahu, ale tu zatím nejsou schopni gólově vyjádřit. Poslední třetina začne přibližně v 03:05.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:33

Shore prověřil pozornost Masona, který proti jeho střele zasáhl betonem.

39:18

38:23

Střelu Couturiera srazil Muzzin a opět vyhazuje.

37:28

Carter vystihl rozehrávku Girouxe a vyhazuje.

37:18

A je tu další vyloučení. Jen co se Forbort vrátil na led, tak ho střídá Clifford (LAK).

36:50

Střela Flanninga se odrazila přímo před bránu, kde dorážející Raffl trefil tyč.

35:58

Gostisbehere od modré netrefil bránu a hosté se osvobozují.

35:36

Ofsajd Philadelphie.

35:26

Quick zlikvidoval střelu Gostisbehera a poradil si i s následnou dorážkou Simmondse.

34:59

Forbort (LAK) si přidžel Bellemareho a po právu míří na trestnou lavici.

34:34

Pokus Browna z prostoru mezi kruhy byl sražen do rohu.

34:10

Carter s Lucicem jeli dva na jednoho, ale Carter příliš dlouho čekal s přihrávkou a z akce nakonec nic nebylo.

33:36

Gáborík hledal před bránou Kopitara, který si ale nedokázal s jeho prudkou nabídkou poradit.

33:08

McNabb si od modré na Masona nepřišel.

32:46

Sražené vyhození Leiera letí do ochranné sítě.

32:10

Nepříjemná střela Muzzina končí v Masonově lapačce.

32:06

Mason raději přikryl nahození Lewise od modré čáry.

31:13

Raffl se dostal s pukem do dobré pozici, ale prováhal ideální moment k zakončení.

30:10

Quick udržel ve výstroji střelu Girouxe.

Branka není uznána, pokračuje se za stavu 1:1!

Voráčkova sražená střela se odrazila k Braydnu Schennovi, který nejprve dorážkou trefil tyč a následně dostal puk za záda Quicka bruslí. Ale kopl ho? Tohle rozhodnutí rozhodčím tedy nezávidím. Pochopitelně sudí se radí s videorozhodčím.
Sudí se jdou ještě poradit, tak si počkejme, jaký bude verdikt.

29:28

Domácí dostali puk do brány, ale rozhodčí rozpažuje.

28:35

Mason vyráží střelu od modré.

28:19

Domácí jsou v plném počtu, tahle přesilovka se Los Angeles vůbec nepovedla.

27:20

Hostům se stále nedaří dostat se s pukem do útočného pásma.

26:57

Puk znovu míří až za bránu Quicka.

26:25

Flyers vyhráli buly a vyhazují kotouč do pásma Kings.

26:19

Giroux (PHI) si odsedí menší trest za sekání.

25:53

Po sražené střele Manninga jeli hosté do brejku, ale Lucic pálil do Masona.

25:53

Po sražené

25:43

Icing Los Angeles.

25:01

Martinez mířil od mantinelu těsně vedle a následný odražený puk Mason přikryl lapačkou.

24:25

Lewis se zjevil neobsazený před brankou, ale ani na dvakrát nedokázal Masona překonat.

22:26

Voráček si nádherně vybruslil mezi kruhy, ale ze slibné pozice nedokázal Quicka překonat.

22:18

Quick neměl se střelou Gagnera sebemenší problém.

21:43

Hosté vyhazují přes všechny čáry.

21:37

Muzzin (LAK) trefil hokejkou do obličeje Girouxe, za což si odsedí dvě minuty.

21:13

Na druhé straně si na Quicka nepřišel Schenn.

20:58

Mason zasahuje proti střele Kopitara.

20:19

Nepříjemná střela McNabba končí těsně vedle.

20:08

Druhá třetina začíná icingem Flyers.

20:01

První třetina dnešního utkání je za námi. Přesto, že jsme nebyli svědky velkého množství šancí, dočkali jsme se dvou vstřelených gólů. Branky dnes zatím padají jen v přesilovkách. Jako první se poprvé v NHL trefil obránce Flyers Shayne Gostisbehere, u jehož branky asistoval i Jakub Voráček. Za hosty srovnal taktéž v početí výhodě Jamie McBain. A jelikož Raffl svou velkou šanci nevyužil, je stav po prvních dvaceti minutách stav nerozhodný 1:1. Druhá třetina začne přibližně v 02:10.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:25

Voráček vybídl k zakončení Girouxe, jehož pokus dokázal Quick vyrazit.

19:02

Zakázané uvolnění Kings.

18:34

Další pokus McBaina sražen až do středního pásma.

18:14

Na druhé straně likviduje Mason střelu od modré.

17:50

Domácí se dostali do brejku dva na jednoho, které zakončil Raffl jen do betonu připraveného Quicka.

16:45

Simmonds si tvrdým hitem zasloužil obdivné zahučení diváků ve Wells Fargo Center.

16:16

Nolanovu střelu na poslední chvíli zablokoval Gudas.
Následuje komerční přestávka.

15:53

Sražená rozehrávka hostů končí na střídačce Flyers.

Jamie MCBAIN - 1:1

15:06

Tak i hosté využívají přesilovku. JAMIE MCBAIN napřáhl od levého mantinelu a clonící hráči znemožnili Masonovi zasáhnout. Asistence: Alec Martinez, Tanner Pearson.

14:30

Mason předvedl velmi pěkný zákrok lapačkou proti střele Toffoliho.

14:16

Mason hokejkou vypíchl přihrávku směřující před bránu.

13:44

Nick Schultz (PHI) si ale při bránění počínal nedovoleně a hosté si zahrají první přesilovku.

13:44

Forbort během krátké chvíle střílel hned třikrát, ale k Masonovi se dostal až jeho poslední pokus, se kterým si poradil.

13:09

Po špatné přihrávce Browna mohli jít domácí do brejku, ale ani jejich rozehrávka příliš nevyšla.

12:20

Hosté se dokázali usadit s pukem v pásmu, ale bez střeleckého vyjádření svého tlaku.

11:33

Clifford se tlačil s pukem před Masona, ale zakončit nedokázal.

11:18

Ke střeleckému pokusu se odhodlal domácí Gagner, ale jeho pokus končí v ochranné síti.

10:51

Poslední minuty hry přinášejí mnoho nepřesností na obou stranách a minimum příležitostí.

10:21

Zakázané uvolnění Philadelphie a hra se stěhuje před Masona.

09:55

Giroux jen nahazuje puk do pásma a domácí jdou střídat.

09:20

Nepřesné nahození Pearsona končí až mezi diváky.

08:35

Laughton se vytočil s pukem zpoza brány, ale jeho střela na vzdálenější tyč letěla těsně vedle.

08:02

Kings jsou v plném počtu.

07:50

Kotouč je ve středním pásmu.

07:29

Quick si našel střelu Gagnera od mantinelu a dokázal ji udržet.

06:58

Kings se osvobozují.

06:34

A od modré to opět zkouší Gostisbehere, tentokrát však míří vedle.

06:02

A pozor, Nolan (LAK) si následně počínal nedovoleně a míří na trestnou lavici za hrubost.

06:02

Nolan od modré prověřil pozornost Masona.

05:50

To se teď povedlo Andreoffovi, ale jeho zadovka před bránu nenašla nikoho ze spoluhráčů.

05:20

Los Angeles se zatím nedokáže dostat s pukem do pásma.

Shayne GOSTISBEHERE - 1:0

03:41

Philadelphia využívá přesilovku. Po přihrávce Girouxe se k další ráně od modré dostal obránce SHAYNE GOSTISBEHERE a dělovkou k tyči si připisuje svůj první gól v kariéře v NHL. Asistence: Claude Giroux, Jakub Voráček.

03:28

Ránu Gostisbehera od modré Quick kryje.

03:22

A máme tu první vyloučení zápasu. Na trestnou jde za podražení Doughty (LAK).

02:46

Domácí získali pásmo, ale k zakončení se nedostali.

02:11

V levém kruhu se dostal k přihrávce Forborta Brown, ale jeho střelu mezi betony si Mason pokryl.

01:45

Mason raději přikryl nahození kapitána hostů Browna.

01:17

Na druhé straně Gáborík pálí z mezikruží nad pravý roh Masonovy brány.

01:03

Gudas si připisuje první střelu dnešního večera. Quick ale měl čistý výhled a jeho pokus vyrazil.

00:56

Nahození od modré Quick bez problémů kryje.

00:39

Ke střele se ale nedostali a na druhou stranu míří Simmonds, který ale také Quicka nezaměstnal.

00:20

Králové se usadili v útočném pásmu.

00:01

Chybět pochopitelně nesmí ani minuta ticha za uctění obětí teroristického útoku v Paříži.
Na ledě ještě proběhne úvodní ceremonie, po které by mělo utkání během pár minut začít.
Mnoho z Vás si již jistě zvyklo, že málo kdy začínají zápasy NHL včas. A jak se zdá, tak dnešek nebude jiný. Ledová plocha ve Wells Fargo Center zatím stále ještě zeje prázdnotou.

Philadelphia Flyers: Mason (Neuvirth) – Gudas, Del Zotto – Schenn L., Schultz – Gostisbehere, Manning – Voráček, Giroux "C", Schenn B. – Simmonds "A", Couturier, Read – Gagner, Laughton, Leiter – VandeVelde, Bellemare, Raffl.

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – Doughty, McNabb – Martinez, Muzzin – McBain, Ehrhoff – Gáborík, Kopitar "A", Pearson – Toffoli, Carter "A", Lucic – Lewis, Shore, Brown "C" – Nolan, Andreoff, Clifford.

Rozhodčí: Rank, O’Halloran – McElman, Sharrers.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Jakub Voráček (PHI) – 17 záp., 7 bodů, 1+6
Radko Gudas (PHI) – 14 záp., 1 bod, 0+1
Marián Gáborík (LAK) – 17 záp., 4 body, 2+2
POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS
Poslední vzájemné měření sil sahá téměř až rok dozadu. V prosinci 2014 se oba týmy utkaly na ledě LA. Zápas nenabídl mnoho branek a po hubeném vítězství 2:1 se radovali Letci.
06.12.2014 LA Kings – Philadelphia Flyers 1:2 (45. Williams – 5. Giroux, 23. Simmonds)
LOS ANGELES KINGS
Vstup do sezóny se moc nepodařil ani Králům, kteří čekali na první výhru až do pátého kola. Poté ale přišla parádní série šesti vyhraných zápasů v řadě, kterou dokázalo ukončit až Chicago. Ale ani poté nemuseli Kings rozhodně smutnit, jelikož z následujících šesti utkání vyhráli hned čtyři. Postupně se tak tým z Californie dostal až na páté místo Západní konference a v Pacifické divizi je dokonce první. Jako poslední poznal formu Los Angeles Edmonton, který sice na ledě LA dlouho vzdoroval, ale zápas rozsekl vítěznou brankou v čase 58:23 Nick Shore a všechny body zůstaly v Californii.
PHILADELPHIA FLYERS
Philadelphia nezažívá příliš povedený start do letošní sezóny. Ze sedmnácti zápasů získali Letci jen patnáct bodů. To je řadí až na třinácté místo v tabulce Východní konference. Na pozice, které by Philadelphii zaručili postup do play-off, ztrácejí aktuálně svěřenci kouče Hakstola pět bodů. Play- off je pochopitelně ještě hodně daleko, ale tato ztráta už může být velmi nepříjemná a to hlavně psychicky. Nic zatím navíc nenasvědčuje tomu, že by měl přijít velký herní a výsledkový vzestup. V posledních deseti zápasech dokázali Letci vyhrát jen dvakrát. Před dvěma dny se Flyers představili v Carolině, kde zvítězili 3:2 v prodloužení. Rozhodující branku vstřelil Jakub Voráček, který tím utnul své dlouhé čekání na první trefu v sezóně a navíc byl i zvolen první hvězdou utkání. Jen tak dál.
Hezký pozdní večer Vám u zámořské NHL přeje Michal Borovan. Společně dnes budeme sledovat zápas mezi Letci z Philadelphie a Krály z Los Angeles.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

2:3

Branky a nahrávky: 4. Gostisbehere (Giroux, Voráček), 52. Giroux (Voráček, Zotto) – 16. McBain (Martinez, Pearson), 60. Lucic (Toffoli, Muzzin), rozh. náj. Kopitar