4:2

konec (1:0, 1:0, 2:2)

17.11.2015, 17:00 • Martinské hokejové centrum • Daniel Modrovský sk

Tipsport: 2.72 4.1 2.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Martin napokon zdolal po napínavej tretej tretine Banskú Bystricu 4:2. Góly: 13. Murček (Tabaček, Matejka), 36. Jáchym (Bačik), 41. Matejka (Tabaček, Varga), 60. Skladaný (Kokavec, Bačik) – 50. Zigo (Gillies, Rosandič), 52. Hanzduš (Hudec). (19:23:45)

59:51

59:51 SKLADANÝ - 4:2

59:51

Martin dal gól!
FRANTIŠEK SKLADANÝ uzatvára skóre duelu do prázdnej bránky. Asistencie: Kokavec a Bačik.

59:41

Kokavec tesne minul ľavú žŕdku. Už mohlo byť rozhodnuté.

59:12

Domáci sa oslobodzujú. Ešte Tibor Varga skúša dostihnúť puk.

58:46

Pokus Sandgrena. Ten pálil od modrej.

58:32

Zakázané uvoľnenie na domácej strane. Hra sa sťahuje opäť pred Dzubinu.

58:24

Handzuš proti Kabáčovi. Domáci sa snažia vyhodiť puk.

58:21

Bránka Banskej Bystrice prázdna. Hostia hrajú power-play.

58:21

Oddychový čas hostí.

58:21

Tvrdý súboj v rohu klziska. Ďatelinkova strela, ktorú vytlačil nie brankár, ale útočník Skladaný.

58:09

Ďatelinka na Hudeca, ktorý len tesne míňa žŕdku domácej bránky. Nebezpečenstvo pre domácich ešte trvá.

57:41

Handzuš sa ocitol pred domácou bránkou. Jáchym mu zblokoval strelecký pokus.

57:28

Dlouhého pokus. Opäť hosťujúci brankár.

57:24

Kokavec neuspel pred Corbeilom. Ešte sa o to snažil Dvořák.

57:02

Vyhodený puk za ktorým korčuľuje Rosandič. Je pri ňom ale skôr domáci Jurášek.

56:21

Skladaný udržal pásmo. Domáci hráči ale vyčkávajú.

55:55

Tibor Varga zostal osamotený v útočnom pásme. Domáci sa musia vrátiť dozadu.

55:18

Ivan Ďatelinka (BBY) inkasuje dve minúty za napadnutie.

55:11

Tabaček na Skladaného. Domáci hráči sa snažia tráviť čo najdlhší čas v útočnom pásme.

54:47

Gillies pri tvrdej strele zlomil hokejky. Odchádza striedať.

54:12

Galamboš to skúsil individuálne. Domáca obranná dvojica si ho však pokryla.

53:59

Rosandič len nahodil puk do útočného pásma. Ten okamžite vyhadzuje Jurášek.

53:29

Lukáš Matejka (MAR) inkasuje dve minúty za údery.

53:29

Michal Handzuš (BBY) inkasuje dve minúty za údery.

53:29

Nahadzovaný puk z hokejky Sandgrena. Medzitým potýčka medzi Handzušom a Matejkom.

53:02

Prihrávka na Ďatelinku. Jeho pokus Dzubina vyráža.

52:56

Lamper na Ziga, ktorého odzbrojil Jáchym. Hostia už mohli ísť do nájazdu.

52:10

Postavenie mimo hry na hosťujúcej strane. Vhadzovanie v strednom pásme.

51:37

Oddychový čas domácich.

51:37

51:37 HANZDUŠ - 3:2

51:37

Banská Bystrica dala gól!
Hudecova výnimočná prihrávka na MICHALA HANDZUŠA, ktorý sa výborne zorientoval pred bránkoviskom a puk usmernil do bránky.

51:20

Hudec na Handlovského, ktorý pálil do hornej časti bránky. Dzubina skvele zakročil.

51:13

Bačik zostáva kľačať na ľadovej ploche. Pomáhajú mu už aj spoluhráči.

51:12

Gründling od modrej. Dzubina zakročil.

50:56

Rzavský odstavený od puku. Gründling to v obrannom pásme urobil s veľkým prehľadom.

50:18

Puk sa nedostal na hokejku Kytnára. Domáci sa oslobodzujú.

49:46

Atak Ďatelinku na domáceho brankára. Hra je prerušená.

49:40

Spolupráca Murčeka s Tabačekom. Domáci priaznivci už videli puk v bránke.

49:14

49:14 ZIGO - 3:1

49:14

Rosandič na Gilliesa, ktorý ešte v rozhodujúcej chvíli posunul puk na TOMÁŠA ZIGA. Dzubina po dvoch zákrokoch nemal pri treťom šancu. Asistencie: Gillies a Rosandič.

49:00

Galamboš nastreľoval bránku. Dzubina plnej permanencii.

48:22

Petran sa musel vrátiť s pukom do stredného pásma. Chvíľku to vyzeralo, že hostia hrajú so šiestimi hráčmi.

47:48

Krížna prihrávka na Jokeľa. Ten má ale problém dostať sa cez hosťujúcu obranu.

47:13

Kabáč si trúfol proti brankárovi. Corbeil je však pri puku skôr a okamžite ho vyhadzuje.

46:32

Tibor Varga na Murčeka. Strela končí na ochrannej sieti.

46:12

Róbert Varga na dvakrát neuspel pred Corbeilom. Ten ukázal efektný zákrok.

45:46

Hudec dozadu na Sandgrena. Ten pálil hneď z prvej.

45:32

Dírer proti Handzušovi na buly. To vyhráva hosťujúci hráč a Hudec páli okamžite na domácu bránku, ktorá je však posunutá.

45:27

Zakázané uvoľnenie zo strany domáceho tímu. Jáchym už nemusí korčuľoval za dlhou prihrávkou.

45:11

Lamper na Ziga. Hostia sú v útočnom pásme.

44:36

Jokeľova strela. Corbeil schoval puk pod pazuchou.

44:31

Tománek v postavení mimo hry. Hostia sa vracajú pred svojho brankára.

44:10

Kokavec sa dostal k puku, ktorý sa ale odrazil od vrchnej konštrukcie štadióna. Hra je prerušená.

43:25

Pozorná obrana súpera. Dlouhý si poradil s prienikol Gilliesa.

42:51

Skladaného pekná strela. Zákrok Corbeila vyrážačkou.

41:43

Jokeľ to po úniku skúsil sám. Corbeil včas zasiahol.

41:32

Ďatelinka nastrelil puk na Dzubinu. Ten ho vyráža pred seba.

40:57

Ďatelinka teraz rozohráva akciu svojho tímu. Triafa však pukom protihráča.

40:24

40:24 MATEJKA - 3:0

40:24

LUKÁŠ MATEJKA zráža puk do bránky po tom ako sa ho dotkol obranca Ďatelinka. Asistencie Tabaček a Tibor Varga.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine Martin vyhráva nad Banskou Bystricou už o dva góly. Je to však vyrovnané stretnutie s množstvom príležitostí na oboch stranách.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:56

V závere tretiny ešte zakončenie v podaní Dírera. Brankár hru následne prerušil.

39:34

Dlouhý na Kokavca. Ten ešte musí zabojovať v rohu klziska.

39:20

Skladaného pokus. Ešte snaha o dorážku a Ďatelinka vyhadzuje puk.

38:57

Milan Kytnár (BBY) inkasuje dve minúty za sekanie.

38:54

Kytnár na voľného Handlovského. Skvelý Dzubina.

38:12

Uhrík udržal útočné pásmo. Domáci sa už pripravujú na zakončenie.

37:34

Handzuš pred domácou bránkou. Bolo to tam ale prehustené.

37:10

Potlesk na otvorenej scéne. Domáci sa úspešne bránia.

36:34

Tománek na Gilliesa. Obrovská príležitosť po peknej spolupráci na zníženie.

35:46

35:46 JÁCHYM - 2:0

35:46

Bačik potiahol domácu akciu po pravej strane. Prihrávka na MILOSLAVA JÁCHYMA, ktorý vymietol roh Corbeilovej bránky.

35:20

Michal Uhrík (MAR) inkasuje dve minúty za napadnutie.

34:51

Kytnár smeruje za vyhodeným pukom. Získava sekundy.

34:19

Skladaný na Matejku, ktorý ale vyslal na bránku slabšiu strelu. Vhadzovanie sa zopakuje.

33:52

Potrestaná hráčska lavica Banskej Bystrice za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche. Trest si odsedí Ondrej Mikula.

33:49

Prihrávka na Róberta Vargu. Tomu nechýbalo veľa.

33:46

Uhríkov pokus. Bez prípravy to nebolo zlé.

33:21

Vyhodený puk z domácej tretiny. Rzavský sa rútil za ním a opäť získal útočné pásmo.

32:56

Rzavský skúšal pozornosť hosťujúceho brankára. Bude z toho vhadzovanie v útočnom pásme pre domácich hráčov.

32:06

Druhý Tománkov pokus. Tentoraz to bolo ďaleko od bránky.

31:53

Galamboš na Tománka. Strela vedľa domácej bránky.

30:48

Murček sa neprebil po pravej strane. Domáci to ešte skúšajú z rohu klziska.

30:12

Hostia v oslabení dokázali vysunúť Handzuša. Tomu chýbal polkrok.

29:39

Milan Kytnár (BBY) inkasuje dve minúty za krosček.

29:38

Kytnár si teraz počínal proti Dvořákovi naozaj nepekne. Bude sa vylučovať.

29:04

29:04

29:04

Petran opäť vybojoval puk. Prihrávka na Handzuša, ktorý proti Dzubinovi dvakrát neuspel.

28:40

Petran spoza kruhu. Dzubina bol pozorný.

27:54

Kokavcov pokus. Z otočky následne skúšal šťastie Surovka.

27:24

Dírer len nahodil puk. Domáci v útočnom pásme aktuálne bezzubí.

26:48

Tabaček len nahodil puk do útočného pásma. Tentoraz sa domáci pred bránkou dokázali usadiť.

26:22

Ďatelinka vyhadzuje puk. Banská Bystrica zatiaľ nepúšťa domácich do žiadnej z akcií.

25:53

Marcel Petran (BBY) inkasuje dve minúty za hru so zdvihnutou hokejkou.

24:55

Kokavec točí s pukom v útočnom pásme. Domáci teraz dobre zatlačili hostí pred ich bránkou.

24:23

Matejka uspel v súboji s Rosandičom. Ani v druhom dejstve nechýba množstvo osobných súbojov.

23:45

Ďatelinka teraz protestuje u rozhodcu. Ten ho následne upozorňuje, aby tak nerobil.

23:21

Skladaný to skúšal individuálne. Zakončoval nad bránku.

22:41

Patrik Bačik (MAR) inkasuje dve minúty za držanie.

22:41

Milan Kytnár (BBY) inkasuje dve minúty za údery.

22:23

Kytnárov pokus. Máme tu už aj potýčku pred domácou bránkou.

21:55

Rošády pri rozohrávke. Opäť sa hra posúva do stredného pásma.

21:32

Pokus Šmacha. Domácim sa až po tomto pokuse darí vyhodiť puk.

20:46

Murček zakončoval nepresne. Domáci sa musia vrátiť do obrany.

20:23

Gillies v prvej vážnejšej príležitosti druhej tretiny. Dzubina kontroloval hru.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Po úvodnej tretine tesné vedenie domáceho tímu nad Banskou Bystricou, ktorá však mala v závere niekoľko príležitostí na vyrovnanie. Pred druhou tretinou to však vyzerá na mimoriadne zaujímavú konfrontáciu.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:54

Spolupráca Sandgrena s Gilliesom. Dva teče za sebou.

19:38

Sandgren zachytil domácu rozohrávku. Martin už chcel vyhodiť cez všetky čiary.

19:00

Tománek zakončil svoju akciu strelou. Dzubina bezchybný.

18:41

Domácim hráčom sa podarilo vyhodiť puk. Ešte za ním korčuľuje Tibor Varga.

18:14

Rzavský skúša z otočky vyhodiť puk. Šmach mu však puk zastavil ešte na modrej čiare.

17:50

Michal Dvořák (MAR) inkasuje dve minúty za podrazenie.

17:20

Rosandič a po ňom Zigo skúša tečovať puk pred domácou bránkou. Ten smeruje vedľa.

16:38

Tomáš Varga a máme tu aj po tejto strele pokus o teč. Puk sa však odráža od zadného mantinelu.

16:07

Trávniček spoza modrej priamo do náručia Corbeila. Ten puk podržal.

15:43

Hudec priznáva teč. Pekné športové gesto.

15:42

Tečovaný puk končí mimo ľadovej plochy. Vhadzovanie v strednom pásme.

15:39

Dzubina sa napokon po dlhšej prestávke objavuje v bránke. V hre sa môže pokračovať.

15:38

Handzuš sa ocitol v strete s domácim brankárom. Aktuálne to nevyzerá pre domáceho gólmana dobre.

14:44

Handlovského pokus. Zákrok domáceho brankára.

13:54

Rosandič to skúša z prvej. Ďalšia príležitosť hosťujúceho tímu.

13:24

Róth nepríjemne dobiedzal do Dzubinu. Ten má puk vo svojej moci.

12:56

Dírer dozadu na Bačika. Domáci sa snažia nanovo rozohrať akciu.

12:18

12:18 MURČEK - 1:0

12:18

Matejka výborne pred vlastnou bránkou na Tabačeka, ktorý rozohral dlhou prihrávkou na MICHALA MURČEKA. Ten ťažil z toho, že Rosandičovi preskočil puk a mohol ísť sám na brankára.

11:32

Tabaček hľadal dlhou prihrávkou Róberta Vargu. Tomu ešte puk ušiel, následne ho však opäť získal.

10:49

Rzavský sa pokúša o rozohrávka. Tá sa zatiaľ domácemu tímu nedarí.

10:13

Ďatelinka vyhadzuje puk z obranného pásma. Domáci sa poň musia vrátiť.

09:43

Dírer vybojoval buly. Prihrávka dozadu na Bačika.

09:11

Jáchymova strela od modrej. Až dvaja hráči domáceho tímu sa následne snažili dorážať.

08:31

Tomáš Zigo (BBY) inkasuje dve minúty za napadnutie.

08:17

Jáchym zachytil puk na modrej. Nasledovalo zakončenie z hokejky Dírera.

08:11

Dobré napádanie zo strany domácich obrancov. Hostia opäť vyhadzujú puk.

07:48

Zakázané uvoľnenie zo strany Banskej Bystrice. Zopakuje sa vhadzovanie pred Corbeilom.

07:21

Kabáč dokázal získať puk v útočnom pásme. Pokračuje však súboj v rohu klziska.

06:49

Tabaček neuspel v súboji s Handzušom, ktorý prihral Hudecovi. Skvelý zákrok brankára Dzubinu.

06:31

Handzuš a proti nemu Murček. Domáci útočník na vhadzovaní úspešnejší.

05:49

Lamperov pokus vysoko nad bránku. Na zimný štadión medzitým dorazila i skupinka hosťujúcich fanúšikov.

05:21

Zigo v súboji s Rzavským. Domáci útočník skončil aj s pukom za bránkou.

04:56

Zigo s Lamperom vyrážajú do protiútoku. Domáci ich stihli zastaviť ešte pred modrou čiarou.

04:22

Dzubina rozohral na Kabáča. Ten si ešte posúval puk s Kokavcom.

03:55

Handzuš na Hudeca. Bola to skôr nastreľovaná prihrávka.

03:32

Jokeľ v súboji so Šmachom. Domácemu útočníkovi sa podarilo vyviezť puk.

02:49

Puk po teči končí v hľadisku. Vhadzovanie pred Dzubinom sa zopakuje.

02:19

Galamboš už sa chcel tešiť z gólu. Ten však podľa všetkého padol po odpískaní inej situácie.

02:08

Ján Dlouhý (MAR) inkasuje dve minúty za hákovanie.

01:54

Hudec vybojoval puk za bránkou. Jeho prihrávka ale skončila až za kruhom.

01:23

Prihrávka cez Petrana na Kytnára. Dlouhý v obrannom zákroku.

00:48

Tománek posúval puk na Galamboša. Tabaček v prvom obrannom zákroku.

00:08

Ďatelinka hneď v prvom súboji tvrdo proti Skladanému. Hra je prerušená.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
V prvej hosťujúcej formácii namiesto Majdana Gillies. K Šmachovi prichádza do obrany v druhej päťke Jankovič. V nej sa namiesto Rótha objavuje Gašpar. Róth sa presúva do štvrtej útočnej formácie.
Oproti predchádzajúcemu stretnutiu v Žiline zmeny v útočných formáciách Martina. K Tiborovi Vargovi sa vracajú Murček a Skladaný. V druhej ku Kokavcovi opäť prichádzajú Jurášek a Kabáč. K Jokeľovi a Dírerovi prichádza Rzavský. Uhrík prichádza do štvrtej k Rusinovi a Róbertovi Vargovi.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Úvodné zostavy:

MHC Martin: Dzubina (Orčík) – Tabaček, Matejka – Dlouhý, Dvořák – Bačik, Jáchym – Trávniček, Varga To. – Varga Ti, Murček, Skladaný – Kokavec, Jurášek, Kabáč – Rzavský, Dírer, Jokeľ – Uhrík, Rusina, Varga R.

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Corbeil (Nagy) – Sandgren, Ďatelinka – Šmach, Petran – Rosandič M., Gründling – Jankovič – Tománek, Galamboš, Gillies – Handlovský, Kytnár, Gašpar – Mikula, Handzuš, Hudec – Róth, Zigo, Lamper

Rozhodca: Jonák, Lauff – Korba, Rovenský, Kontšek.
Aktuálne je Martin v tabuľke na šiestom mieste s 33 bodmi a na štvrtú Banskú Bystricu stráca šesť bodov.

V poslednom kole pritom Banská Bystrica dokázala na svojom ľade deklasovať Piešťany 6:2 po góloch Ziga, 2x Tománka, Sandgrena, Ďatelinku a Kytnára.

Martin naopak neuspel na ľade Žiliny, ktorej podľahol 3:1. O jediný presný zásah hosťujúceho tímu sa postaral Skladaný.

Obaja dnešní súperi sa už v tejto sezóne stretli dvakrát. Najskôr v 4. kole porazil Martin na svojom ľade Banskú Bystricu 2:1 po nájazdoch (Špirko – Varga T., Murček; v nájazdoch Špirko --- Matoušek – Čížek). V 13. kole následne Banská Bystrica porazila doma Martin 4:1 (Mikula – Loskot, Kytnár; Loskot – Ďatelinka, Kytnár; Lamper – Ďatelinka, Zigo; Majdan – Handlovský --- Skladaný – Surovka, Varga T.).
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

4:2

Branky a nahrávky: 13. Murček (Tabaček, Matejka), 36. Jáchym (Bačik), 41. Matejka (Tabaček, Varga), 60. Skladaný (Kokavec, Bačik) – 50. Zigo (Gillies, Rosandič), 52. Hanzduš (Hudec)

MHA Martin: Dzubina (Orčík) – Tabaček, Matejka – Dlouhý, Dvořák – Bačik, Jáchym – Trávniček, Varga To. – Varga Ti, Murček, Skladaný – Kokavec, Jurášek, Kabáč – Rzavský, Dírer, Jokeľ – Uhrík, Rusina, Varga R.

HC MONACObet Banská Bystrica: Corbeil (Nagy) – Sandgren, Ďatelinka – Šmach, Petran – Rosandič M., Gründling – Jankovič – Tománek, Galamboš, Gillies – Handlovský, Kytnár, Gašpar – Mikula, Handzuš, Hudec – Róth, Zigo, Lamper

Rozhodčí: Jonák, Lauff – Korba, Rovenský, Kontšek