konec (2:1, 0:0, 1:1)

17.11.2015, 18:00 • Easton Aréna, Piešťany • Vlado Zimányi sk

Tipsport: 3.15 4.5 1.75 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ďakujem za pozornosť, z Piešťan zase 27.11., keď Havrani privítajú Martin. Pekný zvyšok večera. (20:25:05)
Antonín Stavjaňa (Nitra): Domáci hrali veľmi dobre, zlyhali sme v koncovke. Ak sme hrali v plnom počte, hrali sme dobre, emócie zo zápasu s Košicami sme nedokázali preniesť do dnešného zapsu. Zlé to nebolo, ale aby sme doniesli body, to bolo málo. Zranení obrancovia nám chýbajú, na veľkých ihriskách sa to prejaví. Niektoré veci nemôžem komentovať.

Jozef Krišák (Piešťany): Začali sme veľmi dobre, za stavu 2:0 sme všetci chceli hrať dopredu. V druhej tretine to bolo na našu bránu, ďakujem Rybárovi. V tretej sme to vyrovnali herne, bol to pekný zápas pred divákov, sme radi za víťazstvo. Neriešime, či sa v tabuľke niekto doťahuje, v každom zápase chceme bodovať, sami sa postarať o pokojné vody v tabuľke.
Zápas teda končí prekvapením, keď všetky body ostávajú v Piešťanoch. Nitrianski fanúšikovia teraz hlasne dávajú najavo, že sa im nezdal výkon hlavného rozhodcu.

O chvíľu ešte hlasy trénerov.

59:50

Skrumáž domáci ustáli so šťastím pri Macíkovej šanci.

59:30

Nitra v pásme.

59:14

Prázdna bránka hostí.

58:55

Brancis na buly úspešnejší ako Štefanka.

58:52

Ofsajd Nitry, buly v strednom pásme, Valent stále v bránke.

58:42

Buly pred Valentom, po aktivite J. Ručkaya.

58:32

Laliberté tečoval puk pred bránkoviskom, tesne vedľa.

57:59

Holovič predhodil žabku J. Ručkayovi pred bránku, ten z prvej netrafil puk.

57:35

Najskôr takmer šanca Nitry, keď J. Ručkay nerozohral dobre, chybu napravil Hluch, na druhej strane výborná lapačka Valenta pri šanci práve J. Ručkaya.

56:38

Nitra dala gól!
A máme zarobené na kvalitný záver. FILIP BAJTEK dostal puk medzi kruhmi a švihom popri vyrážačke Rybára znižuje na rozdiel jedného gólu. 3:2.

Asistencia: Stloukal.

55:59

Nitra v plnom počte.

55:27

Brňák mohol dať svoj tretí gól, pri ľavej tyčke ale neusmernil presne prudkú prihrávku.

55:07

H. Ručkay prešiel po ľavom krídle, jeho strelu na bližšiu tyč pokryl Rybár, na druhej strane zrazená strela J. Ručkaya. Ešte 50 sekúnd presilovky.

54:13

Hudec sám pred bránkou, dobrý zákrok Valenta ľavým betónom.

53:57

2 min. NITRA, veľa hráčov na ľade.

Odsedí Slovák. Valent nateraz ostáva v bránke ešte.

53:44

Brejk domácich, delovka z ľavého kruhu takmer prešla za Valenta, ktorý sa zdá, že pri nie najlepšom zákroku sa aj zranil.

52:42

Výborný zápas hrá Tomáš Brňák, okrem dvoch gólov teraz zastavil brejk Nitry 3 na 2, na druhej strane zblokovaná strela. Buly pred Valentom.

52:20

Icing Nitry.

51:37

Brejk 2 na 1, Belluš to zobral na seba, neprihral Salijimu, trafil však len ochrannú sieť. Buly v strednom pásme.

51:19

Piešťanom sa nedarí dostať puk pod kontrolu a prestriedať, taký Hluch už toho má plné korčule a ledva ťahá nohy.

50:31

Macíkov teč prešiel iba tesne vedľa, Štefankova formácia pritlačila Havranov.

50:01

Macíkov príklep z hranice pravého kruhu vedľa.

49:05

48:28

Takmer perfektne sklepol Blackwater Ordzovenského nahodený puk, Rybár bol dobre postavený.

48:09

Buly v strednom pásme.

47:35

Piešťany v pásme

47:00

2 min. Slovák (NIT), filmovanie.

46:23

Piešťany dali gól!
Nitra dostala puk z pásma, rýchlo sa však Havrani zorientovali, Brňák vbehol do pásma a spoza pravého kruhu prepálil Valenta. Druhý Brňákov presilovkový gól dnes. 3:1.

Asistencia: Holovič.

45:55

Gipters sám pred bránkou, ale silovo sa nedokázal pretlačiť cez Stloukala.

45:15

2 min. Milam (NIT), hodenie hokejky.

Krásne to spravil Hrehorčák na ľavom krídle, keď využil korčuliarsku indispozíciu Milama, položil ho na ľad, ale nenamieril presne. Milam napokon skončil na trestnej. Nemal teraz vydarené striedanie.

43:58

Bene sa dostal do nájazdu po naskočení z trestnej lavice, dobre zašprintoval ešte Gipters a čisto Benemu sťažil pozíciu, Rybár tak mal trochu uľahčenú prácu, ktorú zvládol.
Na druhej strane sa k zakončeniu pred Valentom dostal po brejku Holovič, Valent dobre zasiahol.

43:27

Blackwater šiel dôrazne do bránkoviska, Rybár mal ale puk dostatočne pod kontrolou. Buly pred Rybárom. Ešte 20 sekúnd Beneho trestu.

42:45

Zatiaľ bez strely, až teraz Kotaška, ale trafil iba Lalibertého korčule.

42:20

Piešťany v pásme.

41:47

2 min. Bene (NIT), hákovanie.

40:54

K puku sa dostal na modrej Tibenský, dobre zabral Ordzovenský a strelu mu zblokoval na ochrannú sieť. Buly pred Valentom.

40:30

Ordzovenský nahodil puk za mantinel. Buly sa zopakuje na rovnakom mieste.

40:25

Prihrávka rukou, dopustili sa jej Nitrania. Buly v strednom pásme.

40:01

Buly pre Piešťany. 1318 divákov.

40:01

Začala sa tretia tretina.
V druhej časti bez gólov, k trom bodom stále teda bližšie Piešťany.

Tretia tretina začne asi o 19:35.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:30

Nitrania 4 na 2, dobre zapracoval Gipters a hostia túto brejkovú výhodu trestuhodne nevyužili.

38:39

Ešte 20 sekúnd presilovky, Havrani síce pásmo držia, ale streleckú pozíciu si nevedia teraz pripraviť.

38:05

Takmer gól, šťastie na strane hostí po dorážke Salijiho.

37:55

37:32

Kania trafil rovno prvého hráča pred sebou.

37:27

Brňák si to namieril stredom až pred Valenta. Buly.

36:59

2 min. Macík (NIT), vysoká hokejka.

Saliji má na trestnej ešte 39 sekúnd.

36:59

Nitra v plnom počte, ale iba na moment.

36:21

Hudec nastrelil puk spoza červenej, dobre dokorčuľoval Šimíček a získal buly, keď nedovolil Valentovi rozohrať.

36:05

Ofsajd Piešťan. Z Novákovho trestu ešte 54 sekúnd.

35:38

2 min. Saliji (PIE), vysoká hokejka.

Nepodarenú presilovku završuje trest pre Salijiho.

35:30

Brancisova formácia sa nedokázala dostať do pásma.

34:59

2 min. Novák (NIT), seknutie.

34:35

Dobrá strela Ordzovenského po buly, rovnako dobrý Rybár.

34:25

Tlak Štefankovej formácie, ostreľovanie bránky ale vyrovnanie zatiaľ neprinieslo. Nitrania sa dobre tlačia pred bránkovisko, niekedy aj do neho.

33:39

Slovákova strela do Rybárovej masky. Buly.

33:03

Teraz trochu rozháraná domáca defenzíva, puk na šťastie pre Piešťany skončil mimo ľad. Buly pred Rybárom.

32:35

Chybu spravil Kotaška vo vlastnom pásme, dokázal ju však napraviť a puk získať.

31:49

Saliji sa snažil z uhla prekonať Valenta.

31:12

Výborne čítal rozohrávku Brňák a zabránil tak Macíkovmu brejku.

30:37

Štefankov príklep z pravého kruhu vedľa.

30:15

Nitrania ale v pásme, prvá formácia zavrela Havranov, až to rieši Rybár. Ten má viac práce ako jeho náprotivok.

30:00

Nedal, pomalý bekendový blafák mu vychytal Rybár.

30:00

Kutálek pôjde na trestné strieľanie.

29:39

Icing hostí.

29:26

Nitra v plnom počte, Kaniove nahodenie tečoval Kučera, ale vedľa.

29:02

Novák zachytil prihrávku, hostia sa oslobodzujú.

28:45

Piešťanom sa nedarí usadiť sa v pásme.

28:16

Vhadzovať sa bude pred Rybárom.

28:08

Výborná práca Štefanku, získal puk a cenné sekundy.

27:50

Holovičovci v pásme.

27:25

2 min. Milo (NIT), držanie.

27:13

Pekný hokejový moment. Kutálek potiahol do pásma, prenechal do tandemu Benemu, jeho strelu švihom zastavil Rybár efektným semaforom. Nitra má miernu prevahu v týchto minútach.

26:52

Dobrý teč Kutálka, akurát, že stál v bránkovisku. Buly v strednom pásme.

26:39

Dobrá strela Radoslava Macíka z uhla, Rybár vyrazil na ochrannú sieť. Buly.

26:07

Bajtek pri ľavej tyčke neskrotil puk, Nitra v pásme.

25:25

Kaniovi sa otváralo ľavé krídlo, nespracoval ale prihrávku.

24:29

Valentovi znovu vypadol puk po Holovičovej strele švihom, k dorážke sa domáci nedostali.

24:02

A práve Slovák mal šancu, keď dostal na bránkovisku veľa priestoru. Dobre zasiahol Rybár. Buly.

23:52

Buly pred Rybárom, Slovákova lajna proti Holovičovej.

23:25

Kutálek príklepom z ľavého kruhu trafil bočnú sieť.

23:03

Boj o puk za Valentovou bránkou skončil nerozhodne, zašliapnutím. Buly pred brankárom Nitry.

22:39

Boj o puk za Rybárovou bránkou vyhrali Havrani.

21:46

Valentovi vypadol ľahký puk, ktorý ale odpratala defenzíva, následne sa do brejku 3 na 2 dostal Stumpel, tentoraz však jeho prihrávka nenašla adresáta.

21:14

Piešťany v plnom počte, ľahký zákrok Rybára. Buly.

20:15

Ale skórovať mohli Piešťany. Dobre zapracoval Kotaška, prihral Tibenskému a jeho bekend musel likvidovať betónom Valent.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Nitra má ešte vyše minúty k dispozícii presilovku, minútu a osem sekúnd.
Po prvej tretine 2:1, k videniu dobrý zápas. Piešťany viedli už o dva góly, keď sa presadili Šimíček s Brňákom, Nitru do zápasu vrátil piešťanský odchovanec Henrich Ručkay, ktorý tak mikrosúboj s bratom zatiaľ na body vyhráva 1:0.

Druhá tretina začne asi o 18:46.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:37

Nitra ale s prechodom do pásma nemá žiadny problém. Buly pred Rybárom.

19:19

Kutálek od modrej nahodil na Rybára, Piešťany vyhadzujú puk až za Valenta.

19:08

2 min. Filip (PIE), hákovanie.

18:46

A je znížené. Brejk 3 na 2 potiahol Stumpel, presne prihral na pravé krídlo HENRICHOVI RUČKAYOVI a ten pod brvno zavesil. 2:1.

Asistencia: Stumpel, Milam

18:15

Kotaškova strela od modrej, zákrok Valenta.

17:14

Salijiho prihrávka presne na hokejku Beneho, brejk 2 na 1, Bene predhodil Kutálkovi, ten ale nespracoval ideálne puk.

16:39

Využitá presilovka Havranov, spoza kruhov napriahol TOMÁŠ BRŇÁK a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. 2:0.

Asistencia: Gipters, Holovič.

15:38

Kučera zadovkou prihrával pred bránku, ale nerozumel si so spoluhráčmi, a poslal puk do stredného pásma.

14:58

2 min. Guoth (NIT), nedovolené bránenie.

14:48

Aktívny Hrehorčák sa zase z pravej strany natlačil do zakončenia, puk mu ale preskočil čepeľ pri otočke.

14:30

Buly pred Valentom.

14:10

Kania chyboval v rozohrávke, Kutálek s Benem z toho ale nevyťažili nič.

13:15

Prečíslenie 3 na 2 vzal na ľavom krídle na seba JAKUB ŠIMÍČEK a z kruhu švihom prekonal Valenta. 1:0.

Asistencia: Petráš, Hudec.

12:52

Myslím, že to bol Pardavý, ktorý sa na ľavej strane dostal až pred Valenta, neuspel.

12:30

Skvelá defenzívna robota Tomáša Hlucha, ktorý sa položil na ˇad a zabránil prihrávke do gólovky.

11:16

Gipters teraz prepadol vpredu, Ordzovenský potiahol brejk 2 na 1, prihrávku ale výborne zastavil Brňák.

10:51

Brňákova tečovaná strela šla tesne vedľa.

10:46

Hrehočák sa pretlačil na pravej strane až k zakončeniu, ale jeho bekend bol málo razantný. Buly.

09:53

Pekný prienik Slováka po ľavej strane, posunul puk Laliberému, ten ale Rybára neprekonal.

09:00

Stredom obrany sa dostal Stumpel až pred Rybára, tiesnený ale nemal možnosť lepšie zakončiť. Nitra v tlaku teraz, dobré striedanie Stumpelovej formácie.

08:02

Dva krát sa na ľade ocitol Macík, keď mu nedal dýchať Filip, Macíkovi ale vzápätí nechýbalo veľa aby sa dostal do streleckej pozície. Puk napokon neskrotil a vzali mu ho domáci.

06:54

Brňákov vysoký puk netrafil zo vzduchu pri tyčke Ručkay. Už mal pred sebou prázdnu bránku.

06:40

Dobre zapracoval pri mantineli Hrehorčák, z uhla ale Valenta neprekvapil. Buly.

06:13

Chyba Kuzmu v rozohrávke, Piešťany v pásme.

06:01

Prerušená hra, zašliapnutý puk, buly v strednom pásme.

05:25

Nitra už oslabovku prežije, v podstate bez výraznejšieho zapotenia sa.

04:29

Po minute presilovky prvá príležitosť, pekná prihrávka na Filipa pri ľavej tyčke, ten ešte chcel sťahovačkou oklamať brankára, Valent na ľade dobre zasiahol.

03:36

2 min. M. Novák (NIT), napadnutie.

Asi trochu prísne vylúčenie. Presilovka pre Piešťany.

02:30

Od úvodu v obojstranne dobrom tempe, hrá sa hore – dole.

01:59

Milamova strela spoza pravého kruhu, pozorný Rybár. Buly.

01:26

Holovič hľadal Jakuba Ručkaya pred bránkou, prihrávka neprešla, dobre zasiahol obranca, tuším Ordzovenský.

00:40

Stumpel vysunul na pravé krídlo obrancu Nováka, jeho príklep spoza kruhu bol nepresný.

00:18

Prvý zákrok Valenta, ľahký puk. Buly. Oba tímy striedajú.

Dobrý deň z Piešťan.

V rýchlom slede pokračuje najvyššia hokejová súťaž a v Piešťanoch sa dnes predstaví Nitra.

ŠHK 37 Piešťany
Havrani ťahajú sériu dvoch prehier, keď doma nestačili na Žilinu (2:3) a v nedeľu podľahli v Banskej Bystrici (2:6). V nabitej tabuľke, s posilnenou Žilinou a Skalicou to znamená, že sa Piešťany musia zatnúť, barážová priečka nie je vďaka skóre. Ale ani odstup od tímov hore nie je dramatický, na šiesty Martin strácajú Gudasovci iba dva body. Po odchode Jozefa Baleja je však väčšinová bodová ťarcha na hokejkách Marcela Holoviča a Jakuba Ručkaya. Piešťanom bojovnosť nechýba, potrebujú ale posilniť káder, všetko je však samozrejme závislé od možností klubu.

HK Nitra
Naopak, hokejisti spod Zobora chytili slinu. Z posledný piatich zápasov vyhrali štyri, oskalpovali Košice (3:2), vonku Zvolen (6:1), Žilinu (4:3) aj Skalicu (7:1), podľahli v Banskej Bystrici (2:4). Posilnená ofenzíva Stavjaňovcov je hrozbou pre súperov, aj vzájomné zápasy s Havranmi toho roku ovláda Nitra. V Piešťanoch vyhrala 4:1, doma potom zdolala Havranov 6:3. Je teda favoritom, bodovať ale potrebujú aj Piešťany. Môže to byť dobrý zápas.

Kto teda môže, nech ide na štadión pozrieť si zápas naživo, liga diváka potrebuje, kto nemôže, nech si otvorí tento prenos. Vopred ďakujem. Bavme sa hokejom.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

3:2

Branky a nahrávky: 14. Šimíček (Petráš, Hudec), 17. Brňák (Gipters, Holovič), 47. Brňák (Holovič) – 19. H.Ručkay (Stumpel, Milam), 57. Bajtek (Stloukal)

ŠHK 37 Piešťany: Rybár – Hudec, Kotaška, Šimíček, Petráš, Kučera – Brňák (A), Gipters, Ručkay J., Holovič (A), Tibenský – Filip (C), Kania, Belluš, Brancis, Saliji – Hluch, Trefný, Hrehorčák, Tomčák, Pardavý Tréner: L. Gudas

HK Nitra: Valent – Kuzma, Milam, Laliberté, Slovák, Blackwater – Novák, Ordzovenský, Ručkay H., Stümpel (C), Stloukal – Milo (A), Guoth, Macík, Štefanka (A), Bajtek – Pupák, Kutálek, Bene, Piačka Tréner: A. Stavjaňa

Rozhodčí: Lokšík – Gajan, Gavalier