5:4

konec (2:2, 2:1, 1:1)

16.11.2015, 19:30 • Samsung Arena, Bratislava • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.1 4.0 2.96 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Hokejisté Slovanu Bratislava uhájili v infarktovém závěru vítězství 5:4! Samsung Arena dnes viděla parádní zápas, kterému nechybělo vůbec nic! Do třetí třetiny se nastupovalo za stavu 4:3 pro domácí. Ti v polovině periody i se štěstím ubránili dvojnásobné oslabení, ale poté paradoxně inkasovali ve vlastní přesilovce z hole Sergeje Monachova. Ještě ve stejné početní výhodě však v čase 54:57 napřáhl od modré Ľubomír Višňovský, který si tak ke dvěma asistencím připsal také vítězný gól! Višňovský byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu na straně Slovanu a ve dvou odehraných duelech po návratu z NHL si zaznamenal už 4 kanadské body.

Střely na branku ve 3. třetině – 5:12, celkem – 31:31. (21:53:40)

59:43

Štastný za cenu vlastního sebeobětování skočil do střely jednoho z hostujících hráčů a možná zabránil gólu!

59:29

Miloš Říha si vzal oddechový čas.

59:29

Od modré vystřelil Chochlov a Brust si pro puk sáhl lapačkou. Do konce třetí třetiny chybí půlminuta.

58:57

Kagarlickij vystřelil nepřesně a domácí dokázali vyhodit!

58:43

Hosté motají unavenou bránící čtveřici Slovanu!

58:00

Hosté hrají bez brankáře, tedy v 6 proti 4!

57:44

Hosté dostávají možnost přesilové hry! Pavol Skalický se provinil hákováním.

57:25

Berdnikov na modré trefil jen bránícího Skokana, od kterého se puk odrazil do středního pásma.

56:49

Do konce zbývá něco málo přes tři minuty, hosté se nadechují k závěrečnému náporu.

55:56

Kagarlickij se snažil odpovědět, až do zakončení se ale nenacpal.

Ľubomír VIŠŇOVSKÝ - 5:4

54:57

Slovan právě vstřelil branku!
Domácí však přesilovou hru také využívají a berou si vedení zpět! Starosta na modré posunul kotouč k ĽUBOMÍROVI VIŠŇOVSKÉMU, který se trefil 20 centimetrů nad ledem přesně k tyčce Magarilovovy svatyně. Višňovský střílí svůj první gól od návratu do Slovanu. Asistence: Tomáš Starosta.

Sergej MONACHOV - 4:4

53:55

Čerepovec právě vstřelil branku!
Hosté ve vlastním oslabení vyrovnávají! Hráči Severstalu přečíslili obranu Slovanu a SERGEJ MONACHOV krásnou střelou z pravého kruhu vymetl vzdálenější horní růžek. Asistence: Jevgenij Kovyršin.

53:45

Ondřej Němec je vyloučen za držení a domácí mají k dispozici přesilovou hru!

53:27

Fanoušci Slovanu pochopili, že jejich tým potřebuje pomoci a dali se do hlasitého skandování.

53:05

Hosté se dopustili zakázaného uvolnění.

52:32

Barry Brust přerušil hru zákrokem lapačkou a hodně tak pomohl svým spoluhráčům. Ti totiž po skončení oslabení stále působili rozhozeně. Nyní může Miloš Říha prostřídat.

51:32

Domácí přestáli kritické chvíle a jsou v plném počtu.

51:15

Domácím se opět podařilo vyhodit!

50:29

Kašpar vyhodil a unavení hráči Slovanu mohou vystřídat!

50:12

Domácí jsou ve čtyřech.

50:06

Do téměř opuštěné branky nedokázal dopravit kotouč Kagarlickij!

49:57

Bučněvičovu střelu z mezikruží vyrazil Brust, ale domácí nedokázali vyhodit.

49:31

Hosté si berou oddechový čas. Mají před sebou 40 sekund dvojnásobné přesilovky.

49:31

Domácí brankář Brust sekl protihráče hokejkou a posílá svůj tým do tří!

49:23

Kagarlickij přihrál před prázdnou branku Trubačjovovi, kterému však utekl puk z hole!

49:08

Své obraně pomáhá i Barry Brust, jenž blokuje hostující přihrávky svou holí.

48:52

Hosté zvolili sehrávku na Trunjova. Jeho střelu našel v lapačce Brust.

48:11

A teď mají šanci vyrovnat! Lukáš Kašpar dostává dvě minuty za podražení.

47:35

Hráči Severstalu toho po přestávce zatím mnoho nepředvedli, ale stále prohrávají pouze o gól. Tudíž se drží ve hře o body.

46:44

Tičar vyhrál buly na Švarného, který hned vypálil. Kotouč byl sražen do ochranné sítě.

46:37

Akci Slovanu přerušila posunutá branka za Magarilovem. Je tu reklamní přestávka.

45:58

Od modré to zkoušel Dorofejev, Brust si připsal vůbec první zákrok ve třetí části hry.

45:07

Z rohu se snažil posunout puk na Viedenského Miklík. Hostující obrana však dobře zakročila.

44:30

Belasí zatím kontrolují hru a drží se hesla "Nejlepší obrana je útok."

43:32

Střelu Nagyho vytěsnil Magarilov vyrážečkou. Hosté působí ve třetí třetině zatím trochu unaveně.

42:14

Skokan za brankou získal kotouč, který předal na pravý kruh Miklíkovi. Ten hostující klec těsně minul!

41:30

Do brejku mířil Kašpar, ale k puku to měl přeci jen dále, než hostující obránce.

40:21

Hráči Slovanu hned vtrhli do útočného pásma. Uvidíme, zda je to předzvěst, že svůj náskok budou bránit aktivně.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 21:12.
Pěkný hokej byl k vidění i ve druhé třetině. V ní byl o gól úspěšnější Slovan, jehož hráči tak odcházejí do šaten s vedením 4:3. Nejprve šli ale potřetí v utkání do trháku hosté, když se po přečíslení 2 na 1 prosadil Dmitrij Kagarlickij. Domácím však v přesilovce zajistil vyrovnání tečí Barkerova nahození Patrik Lušňák a ve 37. minutě dokonal obrat přesnou bekhendovou dorážkou Rok Tičar.

Střely na branku ve 2. třetině – 12:9, celkem – 26:19.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:42

Nahození Karlssona před brankou ještě tečoval Kagarlickij. Puk si však cestu do sítě nenašel.

39:01

Ohlášena poslední minuta druhé periody.

38:40

Po závaru před Brustem tu máme strkanici. Domácí obránci umravňují útočící hráče Čerepovce.

37:43

Slovan poprvé v zápase vede a nyní je na koni.

Rok TIČAR - 4:3

36:25

Velký tlak Belasích končí přeci jen gólem! Višňovského střela ještě skončila na rameni Magarilova, vyražený kotouč si však našel ROK TIČAR a bekhendem ho poslal do horního růžku svatyně Severstalu. Asistence: Ľubomír Višňovský.

35:56

Domácí jsou teď velmi aktivní a snaží se strhnout vedení na svou stranu.

35:27

Další střela Švarného byla sražena do rohu kluziště.

35:02

Švarný ze strany zavezl kotouč až před Magarilova, který dnes sice nepůsobí moc jistě, ale tentokrát předvedl dobrý zákrok.

34:46

Zápas je zatím hodně vyrovnaný, čemuž odpovídá i skóre.

Patrik LUŠŇÁK - 3:3

33:18

Je vyrovnáno! Cam Barker nahodil od modré kotouč na branku a PATRIK LUŠŇÁK ho tečoval za Magarilova záda – 3:3. Asistence: Cam Barker a Pavol Skalický.

32:48

Další dobré šance Slovanu. Miklík pálil z levého kruhu, poté tam ještě byly dorážky, ale Čerepovec zatím odolává.

32:31

Od modré vypálil Višňovský, velezkušený bek zamířil těsně nad!

32:17

Domácí přišli o útočné pásmo.

31:45

Hostující Chochlov je vyloučen za držení a Slovan bude hrát přesilovku.

31:36

Od pravého mantinelu střílel Kašpar, trefil jen nohy obránce Kudaka.

30:49

Hosté odpálili puk až za branku Slovanu. Čárový rozpažil, takže domácí musejí hrát.

30:11

Nagy připravoval dobrou pozici pro Jegliće, ten ale nevystřelil přesně.

29:35

Ve druhé třetině se hraje hodně svižný hokej. Nestrannému fanouškovi se to musí líbit.

29:02

Hosté zahráli na zakázané uvolnění.

Dmitrij KAGARLICKIJ - 2:3

27:44

Hosté jdou potřetí v zápase do vedení! Bučněvič vypíchl na modré kotouč domácímu obránci a vyrazil spolu s DMITRIJEM KAGARLICKÝM do přečíslení 2 na 1. V útočném pásmu nahrál svému kapitánovi, který zápěstím vypálil nad beton přesouvajícího se Brusta. Asistence: Pavel Bučněvič.

27:29

Protiútok Slovanu skončil postavením mimo hru. Reklamní přestávka.

27:25

Trunjov nyní donutil Brusta k dobrému zákroku.

26:57

Nagy hledal najíždějícího Tičara, jemuž hosté stačili zablokovat hůl.

26:29

Hra se nyní přelévá z jedné strany na druhou.

25:40

Ve velké šanci neuspěl před Magarilovem Miklík. Následně si nenašla cestu do sítě ani rána Kozáka.

24:50

24:46

Karlsson nahrál mezi kruhy Skorochodovovi, jenž však minul domácí klec.

24:03

Belasí se zatím v oslabení dobře brání a nepouštějí soupeře do šancí.

23:17

Kagarlickij zavezl puk do pásma a hledal mezi kruhy Trubačjova. Tomu kotouč sebral Lušňák, jenž navíc stačil i vyhodit.

22:59

Domácím se podařilo vyhodit.

22:48

Domácí Michel Miklík dostává dvě minuty za vysokou hůl. Přesilovka pro Čerepovec.

22:22

Berdnikov hledal před brankou Nikonceva, ten ale netrefil puk ideálně.

21:32

Bartovičův bekhend vyrazil Magarilov jen před sebe a tak ještě musel čelit dorážce domácího útočníka. Skóre se však zatím nemění.

20:30

Hezká kombinace hostí. Trubačjov nahrál Němcovi, který hned nabíjel Kagarlickému. Tomu, naštěstí pro Slovan, nesedl volej natolik, aby puk prošel až za Brusta.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 20:26.
Máme za sebou velmi zajímavou první třetinu, která přinesla hned čtyři góly – dva na každé straně. Hosty poslal do vedení v 7. minutě český obránce Ondřej Němec, ale na jeho gól dokázal odpovědět Michel Miklík. V čase 19:28 se prosadil ze samostatného úniku Vadim Berdnikov a zdálo se, že Severstal půjde do šaten v roli vedoucího celku. 6 vteřin před koncem však přišel hodně kuriózní moment, kdy brankář Magarilov neudržel nahození Višňovského z vlastního obranného pásma a důrazný Marek Viedenský puk dotlačil za brankovou čáru.

Střely na branku v 1. třetině – 14:10.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

Marek VIEDENSKÝ - 2:2

19:54

Domácí srovnávají 6 sekund před přestávkou hodně kuriózním gólem! Ľubomír Višňovský vypálil z vlastního obranného pásma, Magarilov puk sice zastavil, ale netušil kde ho má a MARKOVI VIEDENSKÉMU se vyplatilo, že černý kus gumy důrazně sledoval a v pádu ho dorazil za brankovou čáru – 2:2. Asistence: Ľubomír Višňovský.

Vadim BERDNIKOV - 1:2

19:28

Domácí sice přestáli oslabení, jenže po jeho skončení inkasují! Němec poslal do samostatného úniku VADIMA BERDNIKOVA, který vystřelil vedle Brustovy vyrážečky a hosté znovu vedou – 1:2. Asistence: Ondřej Němec.

19:05

Bučněvič našel před odkrytou klecí Kagarlického, jemuž sebral kotouč z hole Sersen! Obránce Slovanu zachránil svůj tým před jasným gólem!

18:16

Začíná zkrácená přesilovka hostí.

17:48

Kovyršin skvěle zapracoval za brankou, odkud puk nametl před brankoviště, kde číhal Monachov. Zakončení útočníka Severstalu pokryl Brust!

17:11

Přesilovka domácích končí. Za držení je vyloučen Tomáš Starosta a bude se hrát 4 na 4.

16:46

Hostům se podařilo vyhodit.

16:15

Slovan bude hrát přesilovku. Ilja Chochlov je potrestán za držení.

Michel MIKLÍK - 1:1

15:42

Rozhodčí signalizovali vyloučení na hostující straně, ale na to už nedojde. Slovan totiž vyrovnává! Cam Barker se důrazně nacpal až před branku, kde sice jeho průnik utnul svým zákrokem Magarilov. Puk se však odrazil k MICHELOVI MIKLÍKOVI a ten ho už uklidil na správné místo. Asistence: Cam Barker.

15:27

Z mezikruží střílel bekhendem Bučněvič. Brust si pro puk sáhl lapačkou.

14:36

Nikoncev s Trunjovem i nadále zatápěli domácí obraně a Brust musel být znovu ve střehu.

14:11

Tohle bylo hodně nepříjemné pro Brusta. Před brankou se dostal k puku Trunjov, který to hned zkoušel bekhendem. Brust stačil vyrazit a podržel svůj tým.

13:32

Od modré střílel Kozák, jeho pokus byl sražen do rohu kluziště.

13:27

Zakázané uvolnění hostí, hra se vrací před Magarilova.

12:52

Po buly to zkoušel Viedenský. Puk se jen lehce doklouzal k Magarilovovi, který ho přikryl.

12:46

Magarilov si pohlídal puk, který se odrazil od zadního mantinelu a chytil ho do lapačky. Reklamní přestávka.

12:35

Sersenův pas byl pro Kašpara příliš dlouhý a je pískáno zakázané uvolnění.

11:33

Puk se od zadního mantinelu odrazil hodně zvláštně, což zaskočilo nejen obranu hostí, ale i Skalického, který číhal před brankovištěm a byl tam v té chvíli zcela osamocený.

10:45

Belasí jsou teď jednoznačně aktivnějším týmem a ze všech sil se snaží o vyrovnání.

10:01

Střelu Švarného před brankou pohotově tečoval Skalický. Magarilov puk reflexivním zákrokem vykopl betonem!

09:06

08:46

Střely Višňovského a Tičara za zády brankáře Magarilova neskončily.

08:33

Slovan stále v pásmu, ale chybí tomu střelba.

08:02

Domácí hrají dobrou přesilovku, ovšem Severstal zatím s vypětím všech sil odolává.

07:05

Hostující Mattias Karlsson vyfasoval dvě minuty za hrubost.

Ondřej NĚMEC - 0:1

06:39

Hosté početní výhodu rychle využívají! Ke kotouči se na ose kruhů dostal ONDŘEJ NĚMEC, který ho napálil mimo dosah Brustovy lapačky. Brankář Slovanu toho navíc asi mnoho neviděl. Asistence: Nikolaj Stasenko a Dmitrij Kagarlickij.

06:08

Ivan Švarný dostal dvě minuty za držení.

05:25

Na druhé straně vysunul Berdnikov spoluhráče Nikonceva, který jel sám na Brusta. Skórovat však nedokázal!

05:09

Skalický uvolnil Sersena, který ve velké šanci nepřekonal Magarilova!

04:23

Hosté se osmělují. Němec na modré čáře posunul puk na Kudaka a jeho střela způsobila před Brustem slušný zmatek. Pro domácí to však dobře dopadlo.

03:41

Kagarlickij našel hezkou přihrávkou zpoza branky Trubačjova, jehož střelu vyrazil Brust do ochranné sítě.

03:31

Chochlov se pokusil o průnik po pravé straně. Jeho střela byla sražena až do ochranné sítě.

02:59

Od modré střílel Barker, ale puk neprošel až na brankáře Čerepovce.

02:25

Ondřej Němec zahajuje útočnou akci hostí zpoza vlastní branky.

01:23

Valachovo nahození si Magarilov našel a vyrazil kotouč do bezpečí. Slovan začal aktivně.

00:54

Zakázané uvolnění hostí.

00:46

Ze středního pásma vypálil Sersen, Magarilov byl pozorný.

00:34

Hra je poprvé přerušena. V brankovišti Severstalu totiž zůstal ležet Ladislav Nagy.

00:21

Jako první se dostali do útočného pásma hosté, ale kotouč už vybojovali hráči Slovanu.

00:01

Hymny jsou za námi a nyní již přijde na řadu úvodní buly zápasu.
Zazní hymny Ruska a Slovenska.
Moderátor právě představuje zahajovací formaci Slovanu Bratislava. Domácí hráči jsou vřele vítáni svými diváky.

Dnešní sestava Slovanu v grafické podobě.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Slovan Bratislava: Brust (Garnett) – Višňovský, Starosta, Barker, Sersen (A), Švarný, Valach, Kozák – Jeglić, Tičar, Nagy (A) – Bartovič, Surový (C), Kašpar – Miklík, Viedenský, Skokan – Šťastný, Skalický, Lušňák.

Severstal Čerepovec: Magarilov (Štepánek) – Němec (A), Kudako, Stasenko, Dorofejev, Karlsson, Chochlov, Vorobjov – Kagarlickij (C), Trubačjov (A), Bučněvič – Nikoncev, Berdnikov, Trunjov – Monachov, Kovyršin, Skorochodov – Gimatov, Vicharev, Kazakovcev – Mons.

Rozhodčí: Anisimov, Sergejev – Sivov, Šeljanin.
V loňském ročníku vyhrál oba vzájemné zápasy tým Čerepovce. Ten zvítězil 3:0 nejprve v Bratislavě a na domácím ledě pak Belasé přehrál 4:2.
Slovan Bratislava:
Belasí nezačali sezónu špatně, ale postupně vypadli z elitní osmičky tabulky Západní konference a momentálně jsou až dvanáctí. V poslední době se opět spekuluje o finančních problémech bratislavského klubu a možná i to se promítlo do aktuální výkonnosti. Svěřenci Miloše Říhy tak museli skousnout sérii, kdy ze šesti zápasů uhráli jediný bod. Náznak zlepšení přišel až v sobotním utkání proti CSKA Moskva. Slovan vedl nad lídrem tabulky už 2:0 a nakonec bral dva body za vítězství 3:2 po nájezdech. Na play-off nyní Belasí ztrácejí pět bodů.
Severstal Čerepovec:
Hokejisté Čerepovce jsou nejhorším týmem Západní konference. Dosud nasbírali jen 35 bodů, což je o 9 bodů méně, než je aktuálně potřeba k postupu do play-off. Nutno však dodat, že Severstal sehrál i o dva zápasy méně, než většina konkurentů. Čerepovec čeká čtvrtý venkovní zápas v řadě. Tuto sérii započal cennou výhrou 2:1 po nájezdech v Jaroslavli, ovšem poté prohrál 1:4 v Soči a naposledy 2:4 také v Záhřebu.
Srdečně zde vítám všechny hokejové fanoušky! Bratislavský Slovan v pondělí čeká další utkání v KHL, do Samsung Areny tentokrát zavítá Severstal Čerepovec. Jde o souboj dvou celků ze spodní části tabulky Západní konference. Hostující Severstal dokonce peloton uzavírá a Slovan je na tom jen o dvě příčky lépe.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

5:4

Branky a nahrávky: 16. Miklík (Barker), 20. Viedenský (Višňovský), 34. Lušňák (Barker, Skalický), 37. Tičar (Višňovský), 55. Višňovský (Starosta) – 7. Němec (Stasenko, Kagarlickij), 20. Berdnikov (Němec), 28. Kagarlickij (Bučněvič), 54. Monachov (Kovyršin)

Severstal Čerepovec: Magarilov (Štěpánek) – Němec (A), Kudako, Stasenko, Dorofejev, Karlsson, Chochlov, Vorobjov – Kagarlickij (C), Trubačjov (A), Bučněvič – Nikoncev, Berdnikov, Trunjov – Monachov, Kovyršin, Skorochodov – Gimatov, Vicharev, Kazakovcev – Mons.

Rozhodčí: Anisimov, Sergejev – Sivov, Šeljanin