2:1

konec (1:0, 1:1, 0:0)

14.11.2015, 12:30 • Arena Jugra • David Motloch (@DavidMotloch)

Tipsport: 2.6 3.8 2.4 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Tento zápas tak nakonec končí vítězstvím Jugry v poměru 2:1. Tímto se s vámi loučím a u dalších on-line přenosů opět na počtenou. (14:59:16)

59:49

Žádná ze střel ale nemíří přímo do branky a v posledních vteřinách domácí kotouč vyhazují do středního pásma.

59:15

Riga se okamžitě po buly usazuje v pásmu soupeře a opět hraje bez brankáře.

59:06

Oddechový čas pro hosty.

59:00

Další útok hostů hatí ofsajd. Sedláček se vrací zpět do branky, zřejmě ale jen na chvíli.

58:49

Jugra vyhazuje do středního pásma.

58:21

Hosté se usazují v pásmu soupeře a hrají bez brankáře!

57:45

Hokejisté Ugry už se stačili z tlaku soupeře vymanit a drží kotouč na svých holích. Do útočného pásma vybruslil Jatsenko a střelou na branku přinutil Sedláčka k zákrokům, po kterém se bude vhazovat po jeho pravici.

54:22

Gelašvili se musí mít v těchto okamžicích na pozoru, letí na něj jedna střela za druhou. Riga pokračuje v popřesilovkovém tlaku a snaží se vyrovnat.

52:46

Oba týmy již hrají v plném počtu, po dlouhé době. Do karet to hraje především domácím, kteří nyní museli několikrát čelit velké výzvě ve vlastním oslabení.

50:11

Tomáš Kundrátek (RIG) vyloučen na dvě minuty za držení hole a přesilovka hostů tak končí.

49:19

Perné chvíle pro domácí hokejisty. Ti jsou poslední minuty pod pernamentním tlakem soupeře. Brankář Gelašvili společně se svou obranou však zatím vyrovnávací branku neinkasovali.

48:45

Jevgenij Lapenkov (JUG) vyloučen na dvě minuty za podražení.

47:00

Následuje zkrácená přesilovka Rigy.

46:53

46:03

Andrej Ankudinov (JUG) vyloučen na dvě minuty za sekání.

44:53

Kristaps Sotnieks (RIG) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

40:01

Další třetina začne přibližně v 14:22.
Druhá třetina přinesla dvě branky, o jedné na obou stranách. Gólový rozdíl je tedy stále stejný – o branku vede domácí Jugra. Domácí hokejisté nebyli ve druhé části už tak dominantní a častěji se ke slovu dostával také lotyšský celek, ten však stále musí dohánět jednobrankové manko.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

Igor BORTNIKOV - 2:1

38:43

Jugra právě vstřelila branku!
Vyrovnaný stav má ale pouze jepičí život. Domácí Jugra našla velmi rychlou odpověď prostřednictvím přečíslení 2 na 1. Přesná křižná přihrávka skrze obránce doputovala až na čepel střílejícího IGORA BORTNIKOVA, který trefil poloodkrytou branku soupeře. Sedláček se v brance mohl roztahovat jak chtěl.
Asistence: Konstantin Panov, Kirill Rasskazov.

Vitalijs PAVLOVS - 1:1

35:07

Riga právě vstřelila branku!
Tak už i Riga využívá svou přesilovou hru. VITALIJS PAVLOVS zůstal s pukem celkem nepochopitelně volný a téměř ze vzdálenosti dvou metrů si mohl vybrat, jakým směrem kotouč do branky pošle. Nakonec jeho rána prošla někde mezi betony brankáře Gelašviliho.
Asistence: Ville Leino, Steven Seigo.

33:32

Alexej Vasilčenko (JUG) vyloučen na dvě minuty za hákování.

33:32

Redlihs se trochu nečekaně protáhl mezi obranou Jugry a v poměrně velké rychlosti zakončoval přímo před Gelašvilim. Býval by jej i překonal, ale svou kličku trošku přetáhl, a tak následně nedokázal zamířit přesně do branky.

32:25

Sledujeme na ledě menší chaos, oba týmy se snaží prosadit především velkým důrazem, jelikož přesné přihrávky v této fázi utkání nejsou příliš obvyklým jevem.

29:42

Sedláček raději kryje střelu z velké dálky před napadajícím protihráčem.

28:07

Hra pokračuje po komerční přestávce.

25:25

24:36

Domácí se dokázali usadit v útočném pásmu a připsali si i řadu zajímavých střel, které však povětšinou nemířili přímo do branky. Sedláček tak prozatím nemá tolik práce, jak by se mohlo zdát.

23:25

Kaspars Saulietis (RIG) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

23:15

Bicevskis si vybruslil s pukem zpoza branky a z otočky se snažil propálit Gelašviliho, ten jeho pokus vykryl správným postojem přesně u tyčky.

21:31

Opět sledujeme delší herní odmlku poté, co se domácí dožadovali vsítěné branky. Rozhodčí si celou akci šel zkontrolovat na video, které prokázalo, že k dosažení branky nedošlo. Jugra tak stále drží jednobrankový náskok.

20:01

Doplňujeme ještě poslední trest z první třetiny – Armands Berzinš (RIG) vyloučen na pět minut za hrubost.

20:01

Další třetina začne přibližně v 13:28.
Další branka již v první třetině nepadla, jelikož domácí část své dlouhé přesilovky využít nedokázali. Více se ale v prvním dějství rozdávaly trestné minuty. Uvidíme, co přinese druhá část.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

18:00

Výsledkem je tedy trest do konce utkání pro Jasse a pětiminutová přesilovka 5 na 4 pro domácí Jugru. Celkem tři hráči budou mít pět minut na vychladnutí na trestné lavici.

16:25

Ilja Nikolajev (JUG) vyloučen na pět minut za hrubost.

16:25

Oleg Jašin (JUG) vyloučen na pět minut za hrubost.

16:25

Gunars Skvorcovs (RIG) vyloučen na pět minut za hrubost.

16:25

Marin Jass (RIG) vyloučen na 5 minut + do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku.

16:25

Rozhodčí se stále dohadují, koho pošlou na trestnou lavici. Jasné je zatím jediné – Maris Jass odešel do kabiny po trestu do konce utkání za nevybíravý zákrok do oblasti krku a hlavy.

16:25

Velká mela u střídaček obou mužstev! Hráč Rigy doslova najel svým tělem do protihráče, přičemž trefil jeho hlavu. Otřesený hráč dlouho leží na zemi, zatímco se to kolem něj pořádně řeže. Emoce tomuto zápasu nechybí, a nyní můžeme říct, že to samé platí i o počtu trestných minut.

16:01

Ve hře 4 na 4 branka nepadla, pokračuje se v pěti hráčích na obou stranách.

14:01

Ve stejném čase je potrestána hráčská lavice Jugry, která se provinila příliš velkým počtem hráčů na ledové ploše.

14:01

Tomáš Kundrátek (RIG) vyloučen na dvě minuty za krosček.

Pavel VARFOLOMEJEV - 1:0

13:19

A po minutě svou přesilovou hru domácí využívají! Autorem úspěšné branky se stává PAVEL VARFOLOMEJEV, který dlouho naznačoval křižnou přihrávku skrze rozestavený obranný čtverec Rigy, na poslední chvíli ale zvolil nechytatelnou střelou přesně pod břevno Sedláčkovy branky.
Asistence: Andrej Antonov.

12:17

Mikelis Redlihs (RIG) vyloučen na dvě minuty za podražení.

11:40

Přečíslení vidíme okamžitě i na druhé straně. V takřka identické situaci tentokrát zasáhl obránce Jugry, který přihrávku tečoval do ochranné sítě.

11:21

Následné přečíslení hostů 2 na 1 končí v rohu kluziště. Útočící hráči se nepohodli, a tak o puk rychle přišli.

10:28

Ankudinov se lví silou prodral přes dva obránce přímo do branky. Puk by možná do ní propasírovat dokázal, dříve ale narazil do samotného brankáře Sedláčka a hra se tak přerušuje.

09:28

08:52

Dzerinš měl na holi jasnou gólovku! Po příhře od svého spoluhráče stál takřka sám před brankou, po křižné přihrávce se navíc brankář Gelašvili musel přesouvat a nestihl pokrýt celou bránu. To vše je ale zapomenuto, jelikož útočník Dinama netrefil branku!

08:46

Domácí vyhazují.

08:20

Redlihsovu tvrdou ránu z vrcholu kruhu brankář Gelašvili tak úplně nekontroloval, kotouč mu propadl výstrojí, včas si jej však všiml a pokryl jej.

07:28

Grigorij Želdakov (JUG) inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění.

05:50

Ivanov (JUG) měl na hokejce úvodní branku duelu, když na něj hostující obrana zcela zapomněla a on tak mohl sám před brankou vymýšlet gólovou situaci. Útočník Jugry však ztroskotal se svou kličkou na famózně položeném betonu brankáře Sedláčka. Český gólman nyní zachránil Rigu od rychlého inkasování.

05:47

04:49

Další tvrdá rána, tentokrát od modré, až k brance nedoletěla. Obranný čtverec hostí se semkl a pokryl dráhu kotouče.

04:30

Hosté po vyhraném buly vyhazují.

04:07

Panov střílel z mezikruží přesně do připraveného postoje brankáře Sedláčka.

03:47

Steven Seigo (RIG) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

02:49

01:37

Hokejisté Rigy si nijak velký tlak ve své první přesilové hře nemohou zatím vytvořit.

00:49

Pavel Varfolomejev (JUG) vyloučen na dvě minuty za podražení.

00:01

Nástupní brankáři:

Jakub Sedláček (RIG)
Georgy Gelašvili (JUG).

00:01

Jugra Chanty-Mansijsk: Fokin (Gelašvili) – Antonov, Ugolnikov, Khvostov, Vasilčenko, Djakov, Želdakov, Pogoryšnij – Rasskazov, Panov, Bortnikov – Ivanov, Lapenkov, Varfolomejev – Jatsenko, Sitnikov, Medveděv – Ankudinov, Jašin, Beljajev, Nikolajev

Dinamo Riga: Eriksson (Sedláček) – Jass, Redlihs K., Seigo, Sotnieks, Cibulskis, Galvins, Kundrátek – Darzinš, Redlihs M., Dzerinš – Leino, Sestito, Pavlovs – Saulietis, Bicevskis, Meija – Berzinš, Skvorcovs

Rozhodčí: Olenin, Beljajev – Aljošin, Ivanov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Československá stopa v utkání

Za tým Jugry nenastoupí žádný Čech ani Slovák, celý mančaft tvoří pouze hráči ruské národnosti, jinou, než ruskou vlajku v tomto týmu nenaleznete.

Na straně Dinama Rigy se představí Čech Tomáš Kundrátek a dále i český brankář Jakub Sedláček.
Dinamo Riga

Lotyšský celek neprožívá šťastné období. Během 30 odehraných zápasů nasbíral 36 bodů, což mu stačí na předposlední 13. pozici v tabulce Západní konference KHL a zároveň k jednomu z nejhorších bodových přídělů v soutěži vůbec.

Poslední zápasy ale znamenaly pro Rigu světýlko naděje. Ve třech zápasech totiž dokázali zvítězit. Poradili si dokonce i se suverénním Jokeritem z Helsinek (6:5 sn.), dále porazili 3:2 (opět na nájezdy) Omsk a v posledním kole si vyšlápli také na Avtomobilist Jekatěrinburg (5:4 pp.).

Bodově jsou na tom útočníci Rigy podstatně lépe než jejich soupeř. Hned šest bodů posbíral aktuálně nejproduktivnější Lauris Darzinš (2+4), střelecky se daří například Tomu Sestitovi (3 branky).
Jugra Chanty-Mansijsk

Jugra se nachází ve Východní konferenci KHL a s aktuálním ziskem 43 bodů zaujímá devátou pozici v tabulce. Střed soutěže je nesmírně vyrovnaný, vždyť i na druhý Avtomobilist ztrácí Jugra pouhých pět bodů.

Z posledních pěti zápasů vyhrál Chanty-Mansijsk hned tři. Poradil si Čeljabinskem (3:1), Nižněkamskem (2:1) a v posledním kole také s Petrohradem (4:2). Předposlední zápas sehrála Jugra právě s Dinamem Riga a nevzpomíná na něj v dobrém. Od svého dnešního soupeře inkasovala debakl 1:7. Je tedy jasné, že se dnes bude snažit o odvetu.

Střelecky se v posledních zápasech vyloženě žádnému jednotlivci nedaří, a tak je Vitalij Sitnikov společně s řadou dalších útočníků na čele s pouhou jednou vstřelenou brankou. Čtyři body zaznamenal Konstantin Panov (1+3).
Sportu zdar a hokeji zvláště! Dnes budeme svědky souboje v rámci ruské KHL. Proti sobě se utká Jugra Chanty-Mansijsk a Dinamo Riga!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

2:1

Branky a nahrávky: 14. Varfolomejev (Antonov), 39. Bortnikov (Panov, Rasskazov) – 36. Pavlovs (Leino, Seigo)

Jugra Chanty-Mansijsk: Gelašvili (Fokin) – Antonov, Ugolnikov, Khvostov, Vasilčenko, Djakov, Želdakov, Pogoryšnij – Rasskazov, Panov, Bortnikov – Ivanov, Lapenkov, Varfolomejev – Jatsenko, Sitnikov, Medveděv – Ankudinov, Jašin, Beljajev, Nikolajev

Dinamo Riga: Sedláček (Eriksson) – Jass, Redlihs K., Seigo, Sotnieks, Cibulskis, Galvins, Kundrátek – Darzinš, Redlihs M., Dzerinš – Leino, Sestito, Pavlovs – Saulietis, Bicevskis, Meija – Berzinš, Skvorcovs

Rozhodčí: Olenin, Beljajev – Aljošin, Ivanov