0:3

konec (0:1, 0:0, 0:2)

10.11.2015, 17:00 • DOXXbet Aréna Žilina • Dávid Švec sk

Tipsport: 3.72 4.6 1.6 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Skončil sa zápas hokejovej Tipsport ligy, v ktorom Žilina podľahla Košiciam 0:3 a potvrdila tak svoje posledné miesto v ligovom pelotóne. To je odo mňa zo Žiliny na dnes všetko, želám príjemný zvyšok večera a úspešný zvyšok pracovného týždňa. Dočítania priatelia. (19:07:53)

59:56

Vylúčenie Košice, 2 minúty dostáva Martin Dudáš.

59:56

V závere zápasu ešte inkasuje ranu domáci útočník Matej Valášek.

59:41

Košice získavajú v strede klziska puk, Tomáš Halász môže pomaly, ale isto oslavovať druhú nulu v sezóne.

59:16

Ešte vhadzovanie pred bránkou HC Košice, hostia však získavajú puk a okamžite sa ženú dopredu.

59:01

Do konca zápasu ostáva posledná minúta.

58:25

Týmto sa ospravedlňujem gólmanovi hostí za nesprávny štatistický údaj, Tomáš Halász už v aktuálnej sezóne jednu nulu vychytal a to v zápase proti Trenčínu.

58:01

Do konca tretej tretiny ostávajú posledné dve minúty.

57:35

Hrá sa v pokojnom tempe, Košice strážia výsledok.

56:55

Nuž a domácim hokejistom ani táto presilová hra veru nevychádza, fanúšikovia pomaly opúšťajú už aj tak dosť osirelý žilinský štadión.

56:01

Dnešné stretnutie sleduje 632 divákov.

55:25

Vylúčenie Košice, 2 minúty dostáva Eduard Šedivý za nedovolené bránenie v hre.

55:01

Do konca tretej tretiny ostáva necelých 5 minút, réžia zápasu už je jasne v rukách HC Košice.

54:02

Košice znovu v útočnom pásme, hostia sa výslovne bavia hokejom.

53:37

Hostia sa snažia ešte prikrášliť skóre stretnutia, tentoraz bol však Tomáš Tomek proti.

52:35

Zdá sa, že dnešný zápas je definitívne rozhodnutý, vhadzovať sa bude pred Tomášom Tomekom.

51:54

51:54 LAPŠANSKÝ - 0:3

51:54

Košice dali gól!
Nuž a hostia ponúknutú presilovú hru využívajú, pretože ADAM LAPŠANSKÝ sa parádne pohral s celou obranou Žiliny i s brankárom Tomášom Tomekom a nechytateľne poslal puk do vinkla žilinskej bránky. Asistencie: Tomáš Hrnka, Peter Bartoš.

51:29

Marek Bartánus napriahol z ľavej strany, Tomek predviedol efektný i efektívny zákrok a zastavil puk na jeho ceste do žilinskej siete.

51:05

Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Rastislav Konečný za pád pod nohy.

51:02

Strelou z medzikružia otestoval pozornosť Tomeka Tomáš Hričina.

50:35

Domáci v plnom počte.

50:01

Do konca tretej časti hry ostáva necelých 10 minút, Žilina doma stále prehráva s Košicami 0:2.

49:38

Puk opäť smeruje do pásma Košíc, Žilina okamžite strieda svoju obrannú štvoricu.

49:08

Domáci hokejisti sa v oslabení dobre bránia a posielajú puk cez všetky čiary k Tomášovi Halászovi.

48:35

Nuž a Miroslav Zaťko mieri na trestnú lavicu po druhý raz, tentokrát za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

48:02

Žilinský junior Patrik Rogoň stále hýri aktivitou, tentoraz však z ľavej strany strieľal vysoko nad bránku hostí.

47:35

47:35 BORTŇÁK - 0:2

47:35

Zdá sa, že je rozhodnuté! Košice totiž zvyšujú svoje vedenie zásluhou RICHARDA LELKEŠA Asistencia: Dalibor Bortňák,Richard Jenčík.

47:08

Žilinčania sa naozaj snažia, ale strelecká efektivita je zatiaľ na bode nuly a to je alfou a omegou zlých výsledkov Žiliny v tejto sezóne.

46:35

Ale domáci sa snažia, Richard Huna hľadal prihrávkou z ľavej strany brata Róberta, toho však obrana hostí dôsledne pokryla.

46:02

Hostia sa snažia zvýšiť svoje vedenie, gólman Košíc má nakročené k premiérovému čistému kontu v sezóne.

45:27

Patrik Schroner sa snažil nahodiť puk do útočného pásma, ale jeden z obrancov hostí jeho puk zachytil a okamžite rozohral na spoluhráča.

44:49

Po dlhom čase sa ozvali aj domáci fanúšikovia, ktorí sa snažia popohnať svoj tím dopredu.

44:07

Konečný sa z pravej strany odhodlal k príklepu, jeho strela však bola tečovaná na ochrannú sieť za Halászom.

44:01

Domáci teda v plnom počte, toto by mal byť moment, ktorý domácich Vlkov nakopne.

43:20

43:12

Žilina so 4 hráčmi.

43:01

Puk znovu smeruje cez všetky čiary, Vlci sa úpenlivo bránia.

42:45

Martin Dudáš tvrdo strieľal od modrej čiary, Tomáš Tomek s námahou chytá!

42:25

Košice znovu v útočnom pásme, kombinačne hľadajú priestor na zvýšenie náskoku.

42:05

Žilina však srdnato bojuje a posiela puk cez všetky čiary.

41:45

Košice okamžite v mohutnom ofenzívnom tlaku.

41:20

Na trestnú lavicu putuje ďalší nováčik v obrane Žiliny. Miroslav Zaťko dostáva 2 minúty za krošček. Hostia za budú hrať 112 sekúnd presilovku o 2 hráčov.

41:12

Vylúčenie Žilina, 2 minúty za sekanie dostáva Ján Homer.

40:50

Konečný so Stupkom sa prebíjali do pásma hostí, to sa im nepodarilo a vzápätí rozhodca signalizuje vylúčenie niektorého z domácich hráčov.

40:01

Úvodné buly tretej tretiny znovu v prospech Košíc.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Na ľade už máme hráčov oboch tímov, o chvíľu pokračujeme.
Po druhej tretine máme v Žiline stále stav 0:1, treba však povedať, že domáci boli Košiciam podstatne vyrovnanejším súperom než v prvej tretine. Záverečná časť hry sa začne približne o 18:31.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:35

Tentoraz vo veľkej šanci už spomínaný Patrik Rogoň, Halász znovu skvele chytá!

39:15

Veľká šanca Žiliny, vo výbornej pozícii sa ocitol Ján Homer, ktorý však tesne minul bránku hostí.

39:01

Do konca druhej tretiny ostáva necelá minúta.

38:56

Hostia v plnom počte.

38:29

Stupka parádne vletel do pásma hostí po pravej strane, švihom poriadne vystrašil brankára hostí.

37:55

Richard Huna z ľavej strany švihom mieril medzi Halászove betóny, gólman Košíc však šikovne sklepol betóny k sebe.

37:33

To im však dlho nevydržalo, puk smeruje k Tomášovi Tomekovi.

37:11

Domáci sú okamžite nasťahovaní v útočnom pásme.

36:56

Vylúčenie Košice, 2 minúty za nedovolené bránenie v hre dostáva Adam Lapšanský.

36:54

Mladučký Patrik Rogoň dnes hrá výborne, pretlačil sa pred Halásza, no ani táto akcia nekončí gólom v košickej sieti.

36:15

Košice majú v týchto momentoch mierne navrch, na treťom žilinskom útoku je badať nezohratosť.

35:52

Nahodený puk na Halásza neslávil úspech, Tomáš ho chytil do lapačky a vzápätí výborne rozohral.

35:37

Košice zvierajú Žilinu v obrannom pásme, po nepríjemnej strele Šedivého všetko rieši Tomáš Tomek.

35:01

Do konca druhej časti hry ostáva necelých 5 minút, Košice stále vedú v Žiline 0:1.

34:31

Dvojica hráčov hostí sa predierala pred Tomáša Tomeka, domáca obrana si však dala pozor.

33:58

O puk sa bojuje v strednom pásme.

33:11

Domáci ale jasne pridali v tempe, oproti prvej tretine je to obrovský rozdiel.

32:42

Milan Kolena sa snažil prejsť s pukom do útočného pásma, čierne čudo mu však na nerovnosti podivuhodne preskočilo čepeľ hokejky.

32:02

Košice sú opäť aktívnejšie, držia domácich v obrannom pásme.

31:32

Konečný znovu výborne forčekoval rozohrávku Košíc, dostal sa v medzikruží k puku, ale vystreliť nestihol.

30:58

Peter Bartoš nahodil puk na bránku Žiliny, Tomek puk radšej podržal v lapačke.

30:01

Máme za sebou polovicu zápasu, Žilina prehráva doma s Košicami 0:1.

29:11

Tak v týchto minútach sa hrá v Žiliny rýchly hokej, domáci sa snažia vyrovnať, ale hostia sú herne rovnako výborní.

28:38

Znovu sa vhadzuje v strednom pásme, tentoraz bližšie k bránke hostí. Puk vzápätí putuje až k Tomášovi Tomekovi.

28:05

Nuž ale Žilinčania teraz poriadne pridali a tempom hry jasne hostí predčia.

27:52

Novic v útoku Žiliny, Filip Nemček, dostal puk pred bránku Košíc, z prvej ho však napálil len do Tomáša Halásza.

27:17

Žilinčania vedia hrať s Košicami vyrovnanú partiu, no musia si podstatne viac veriť. Vidno je to i v týchto minútach, kedy majú Vlci viac z hry.

26:55

Ján Homer pekne vysunul na útočnú modrú Konečného, ale útočník Žiliny nemal rýchlosť a jeho následná prihrávka nenašla nikoho zo spoluhráčov.

26:36

Vhadzuje sa po pravej ruke Tomáša Halásza, ktorý musel v krátkom slede predviesť 2 veľmi dobré zákroky.

25:59

25:59

25:59

Tentoraz však Hunovci s Drevenákom zavreli hostí v pásme, v trme vrme pred bránkou HC kapitán Žiliny Milan Drevenák tesne minul!

25:17

Prvý útok Žiliny sa snažil predrať pred Halásza, no bratom Hunovcom puk akosi odskakuje od hokejok.

24:56

24:56

24:56

Dávid Šoltés sa ocitol v obrovskej šanci sám pred Tomekom, bekhendom však tesne minul ľavý horný roh žilinskej bránky!

24:24

Hra sa sťahuje pred Tomáša Tomeka.

24:02

Po dlhšom čase Vlci nazreli aj do útočného pásma, Halász puk s prehľadom chytá, vhadzovať sa bude po jeho ľavej ruke.

23:38

Znovu sa vhadzuje v strednom pásme, bližšie k bránke Tomáša Tomeka.

23:02

Tomáš Hrnka si robí v útočnom pásme čo sa mu zachce, doslova si robí z obrancov Žiliny dobrý deň.

22:45

Juraj Cebák nahodil puk od modrej čiary na bránku Vlkov, no neuspel. Napriek tomu hostia ostávajú v útočnom pásme.

22:11

Vhadzovať sa bude v strednom pásme, oba témy menia svoje formácie na ľade.

21:42

Nepríjemná strela Jaroslava Niníka od modrej čiary, Schroner puk ešte jemne tečoval, ten napokon končí vedľa bránky Košíc.

20:55

Nuž a Košice sa znovu dostávajú do útočného tlaku, vhadzovať sa bude pred Tomášom Tomekom.

20:16

Prvý útok Košíc končí postavením hráča v bránkovisku a atakom na Tomáša Tomeka.

20:01

Úvodné buly druhej tretiny v prospech hostí z Košíc.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine vedú Košice v Žiline 0:1, o jediný gól Oceliarov sa postaral v 9. minúte Peter Boltun. Druhá tretina sa začne približne o 17:43.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:39

19:10

Domáci kapitán Milan Drevenák získal puk v strednom pásme, no na rýchly únik pred Halásza mu už nezostali sily.

19:01

Do konca prvej tretiny ostáva necelá minúta.

18:55

Puk je za bránou Košíc, oba tímy rýchlo striedajú.

18:24

Košice znovu v útočnom pásme, o puk sa bojuje v rohoch klziska.

17:58

Hostia okamžite po buly pálili od modrej čiary, puk však tesne minul Tomekovu bránku a vzápätí sa domáci oslobodzujú.

17:39

Vylúčenie Žilina, Patrik Schroner dostáva 2 minúty za hákovanie.

17:02

Tak konečne aj domáci ukázali, že vedia poriadne pritlačiť na pílu, za výkon v presilovej hre si vyslúžili potlesk od divákov.

16:36

16:35

Znovu veľká šanca domáceho tímu, Václav Stupka mal pred sebou prázdnu bránku hostí, no tesne ju minul!

16:00

Milan Drevenák z medzikružia delovkou takmer prizabil Halásza, tomu puk vypadol, no gólman Košíc stihol pohotovo zareagovať.

15:25

Žilinčania sa pomaly ale isto dostávajú do tempa, prvý útok teraz zavrel Oceliarov vo vlastnom pásme, Halász predviedol prvý úspešný a kvalitný zákrok.

15:02

Do konca prvej tretiny ostáva menej ako 5 minút, Košice vedú v Žiline stále 0:1.

14:40

Nuž a po buly puk okamžite smeruje za bránku Tomáša Tomeka.

14:36

Vylúčenie Košice, 2 minúty dostáva Dávid Šoltés za podrazenie.

14:08

Tretí útok Vlkov nedáva hosťom dýchať pri rozohrávke, zdá sa, že takýto spôsob hry hosťom rozhodne nesedí.

13:39

13:01

Táto presilová hra však zatiaľ nejde ani Oceliarov, Konečný kvalitne forčekoval rozohrávku hostí a takmer získal pred Halászom puk.

12:42

Košice stiahli puk za svoju bránku, striedajú a plánujú ďalší útok na Tomáša Tomeka.

12:05

Vlci sa zatiaľ výborne bránia, puk už dvakrát putoval k Tomášovi Halászovi.

11:39

Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Jaroslav Niník za hákovanie.

11:09

Košice znovu v útočnom tlaku, točia obranu Žiliny ako sa sluší a patrí. A budú hrať presilovú hru.

10:39

Vhadzuje sa opäť v strednom pásme, tentoraz bližšie k bránke hostí, ale ono je to v podstate úplne jedno, pretože Halász môže v pokoji oddychovať i naďalej.

10:01

Máme za sebou polovicu prvej tretiny, Košice zatiaľ zaslúžene vedú v Žiline 0:1.

09:02

Hostia zatiaľ v zápase jasne dominujú a domáci by sa mali prebrať. Čím skôr, tým lepšie.

08:39

08:39 BOLTUN - 0:1

08:39

Krásny a rýchly útok hostí, PETER BOLTUN z pravej strany švihom vyhnal všetkých pavúkov z Tomekovej bránky. Asistencia: Dávid Šoltés, Radek Deyl.

08:10

Ďalšia strela jedného z obrancov Košíc tečovaná, k Tomekovi sa tak puk len dokotúľal.

07:40

Nuž ale hostia si do obranného pásma Žiliny chodia doslova ako na výlet, absolútne ľahko a s prehľadom prechádzajú cez útočnú modrú čiaru.

07:11

Šedivý napriahol z ľavej strany, jeho strela bola tečovaná a tak Tomek nemal vážnejší problém.

06:52

Vhadzuje sa v strednom pásme, bližšie k bránke Tomáša Tomeka.

06:28

Žilinčania sa po dlhom predlhom čase oslobodzujú a okamžite striedajú, na ľade to vyzerá akoby Košice hrali presilovú hru.

06:02

Tlak Košíc stále pokračuje, hrá sa však najmä v rohoch klziska.

05:33

Hostia držia puk v obrannom pásme Žiliny, domáci majú obrovský problém získať čierne čudo a prejsť aspoň do stredného pásma.

05:01

Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, stav v Žiline je stále 0:0.

04:27

Tomáš Hrnka sa prebíjal za pukom cez stred žilinskej obrany, tá si napokon poradila.

03:55

03:41

Nuž, táto presilová hra Žiline vôbec, ale vôbec nevychádza, domáci na bránku Košíc ani raz nevystrelili.

03:07

Konečný sa snažil prebiť s pukom po pravej strane, obrana Košíc ho však rýchlo pribila na mantinel a obrala o puk.

02:41

Eduard Šedivý výborne zapracoval v defenzíve, puk mieri až za bránku Žiliny.

02:20

Vlci sami seba vytlačili do stredného pásma.

01:55

Vylúčenie Košice, 2 minúty dostáva Richard Lelkeš za hákovanie.

01:52

Hostia v prvom útočnom tlaku, vhadzuje sa pred Tomášom Tomekom, ktorý si následne pripisuje prvý úspešný zákrok.

01:15

Tretí útok Žiliny sa snažil prejsť kombinačne cez útočnú modrú čiaru, Vlkom sa to nepodarilo, puk teda získavajú Košičania.

00:36

Ján Homer sa v žilinskom drese po prvý raz oprel do strely, puk však letel nad bránku Oceliarov z Košíc.

00:24

Prvá útočná aktivita však patrí domácim, napokon z toho bude vhadzovanie pred Halászovou bránkou.

00:01

Úvodné buly v prospech hostí z Košíc.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
V zostave Žiliny dnes teda až štvorica nových hráčov – obrancovia Ján Homer, Miroslav Zaťko a útočníci Milan Kolena a Filip Nemček.
Úvodné zostavy:

MsHK DOXXbet Žilina: Tomek (Cibuľa) – Zaťko, Brejčák, Homer, Novotný, Grman (A), Kurali, Makovský, Niník – Ri. Huna, Ró. Huna, Drevenák (K) – Konečný, Valášek, Stupka (A) – Nemček, Kolena, Schroner – Rogoň, Rehák, Švec

HC Košice: Halász (Melicherčík) – Cebák, Dudáš, Deyl, Chovan, Pavúk, Šedivý, Macejko, Hričina – Lapšanský, Lelkeš, Bartoš – Bicek, Suja, Bartánus (K) – Šoltés, Češík, Boltun – Jenčík, Hrnka, Bortňák

Rozhodca: Orolin – Gajan, Smrek.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, kde budeme dnes spoločne sledovať zápas 19. kola hokejovej Tipsport ligy, v ktorom hokejisti MsHK DOXXbet Žilina privítajú na svojom ľade úradujúcich majstrov Slovenska – tím HC Košice. Zápas sa začína o 17:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline patrí v tabuľke ligy posledné 10. miesto so ziskom 22 bodov. Partia okolo trénera Milana Jančušku sa počas reprezentačnej prestávky posilnili o dvoch skúsených obrancov – prišli Ján Homér a Miroslav Zaťko. Vlci majú v talóne i dvoch mladých útočníkov, ich mená sú však zatiaľ zahalené rúškom tajomstva. V poslednom doterajšom stretnutí Vlci podľahli na domácom ľade Nitre 3:4. O góly tímu spod Dubňa sa postarali Aleš Ježek, Róbert Huna a Rastislav Konečný. Najproduktívnejším Vlkom je práve spomínaný Róbert Huna.

Hokejistom HC Košice patrí v tabuľke ligy 7.miesto so ziskom 29 bodov. Majstri začali aktuálnu sezónu zle a dôsledkom bola zmena na trénerskej lavičke. Petra Oremusa nahradil skúsený Rostislav Čada. Výkony Košíc sa síce zlepšili, ale stále to nestačilo na výraznejší posun v tabuľke smerom hore. V poslednom doterajšom zápase Košice prekvapujúco prehrali v Skalici 0:1.

Zápas pod Dubňom sa začína o 17:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

0:3

Branky a nahrávky: 9. Boltun (Šoltés, Deyl), 48. Lelkeš (Bortňák, Jenčík), 52. Lapšanský (Hrnka, Bartoš)

MsHK Žilina: Tomek (Cibuľa) – Zaťko, Brejčák, Homer, Novotný, Grman (A), Kurali, Makovský, Niník – Ri. Huna, Ró. Huna, Drevenák (K) – Konečný, Valášek, Stupka (A) – Nemček, Kolena, Schroner – Rogoň, Rehák, Švec

Rozhodčí: Orolin – Gajan, Smrek