10.11.2015, 14:30 • Ice Sports Palace Sibir • Antonín Domanický (@ADomanicky)

Tipsport: 1.5 4.8 5.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Alexandr Salák (SIB): 85,2 % úspěšnost, 23 zákroků.
Tomáš Vincour (SIB): 0+1, 1 střela na bránu.
Andrej Meszaroš (SIB): 1 střela na bránu.
Robert Kousal (NOV): 2 střely na bránu (16:59:05)
Tribuny skandují "molodci" a zcela zaslouženě. Sibir otočil zápas, který prohrával již 0:3 a po šedesáti minutách bere tým Alexandra Saláka tři body.

59:59

Sibir právě vstřelil branku!
ALEXEJ KOPĚJKIN trefuje prázdnou bránu a definitivně podtrhuje vítězství Sibiru.

Oleg GUBIN - 5:4

59:32

Tak to je neuvěřitelné! Sibir otáčí výsledek půl minuty před koncem zápasu! Po přihrávce před bránu se trefil OLEG GUBIN. Asistence: Calle Ridderwall.

58:08

Nyní se odehrává nekonečná bitva o puk ve střední zóně.

57:36

O puk se nyní bojuje v rohu za Salákovo brankou.

56:34

Další Sannikovovo zakončení mířilo těsně mimo bránu.

56:16

Sannikovova střela označila Karejevovu vyrážečku.

55:56

Karejev zastavil zakončení u bližší tyčky.

55:17

Icing Novokuzněcku, vhazuje se před Karejevem.

54:41

Po střele Gubina se již domácí fanoušci radovali, ale puk mířil těsně mimo bránu.

54:19

Novokuzněck nyní obsadil pásmo. Nemůže se ale dostat do ideálního zakončení.

53:24

Kazakov střílel z mezikruží těsně mimo. Následnou střelu lapil Salák.

52:54

Puk kontrolují hosté, ale nedaří se jim projít do pásma.

52:06

Zakázané uvolnění Metallurgu.

51:56

Gubin jen nahodil puk na bránu a odešel střídat.

51:26

Zemčenkovo pokus byl zblokován do ochranné sítě.

50:59

Ridderwall trefil jen ochrannou síť.

50:43

Meszaroš našel Vincoura, který ale nezakončil.

49:27

Podjapolskije nahrazuje v bráně Novosibirsku Karejev.

Viktor BOBROV - 4:4

49:27

Po střele Šalunovova se puk odrazil na hokejku VIKTORA BOBROVA, jenž zvedl puk nad rameno gólmana. Asistence: Maxim Šalunov.

49:11

49:02

Puk mířil od modré těsně mimo bránu.

48:23

Ridderwall teď baví publikum svými kličkami za bránou. Zároveň také šetří cenné vteřiny z přesilové hry.

48:02

Puk kontrolují domácí. Vincour dojel nahozený puk a chvíli ho držel za bránou.

47:29

Domácí unikli dva na jednoho, ale do zakončení se již nedostali.

47:18

Stoa vystřelil jen těsně nad bránu.

47:11

Meszaroš (SIB) je vyloučen na dvě minuty.

46:52

Vorošilo vystřelil v protiútoku a trefil náruč Podjapolskije.

46:34

Novokuzněcku se nyní nedařilo proniknout do pásma a následovala ztráta puku.

45:56

45:31

Sibiru se nyní podařilo vyhodit puk.

45:10

Dobývání brány vyřešil Salák zalehnutím a následným odehráním puku.

44:21

Střela od modré těsně minula bránu a domácí následně vyhazují.

44:05

Nahození od modré končí v náručí Saláka.

43:56

Bobrov (SIB) je vyloučen za vysokou hůl.

43:53

Musin dostal puk pozdě a nevystřelil.

43:08

Hosté se teď probili do pásma, zde je ale odstavili domácí.
Oddechový čas pro hosty.

42:48

Další střelu lapil Podjapolskij do lapačky a hra je přerušena.

42:04

Teprve nyní se hosté dostali ze svého pásma. Tlaku Sibiru je opravdu enormní.

41:32

Sannikov střílel z velmi nadějné pozice, ale trefil se jen do náruče brankáře. Domácí jsou nyní velmi aktivní.

Alexej KOPĚJKIN - 3:4

41:10

ALEXEJ KOPĚJKIN si vzal puk v rohu kluziště a téměř z nulového úhlu poslal puk za záda gólmana. Bez asistence.

40:38

Domácím stále pokračuje přesilová hra a nyní obléhají bránu Novokuzněcku.

40:01

Neuvěřitelná druhá třetina! nejprve se do výrazného vedení dostali hosté, kteří využili přesilové hry. Teprve ke konci třetiny se ke slovu dostali domácí a snížili na 2:3. Hosté ale zvládli odskočit na 2:4 zásluhou Romanova.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:58

Zakončení z blízka gólman odolal.

39:31

Sibir nyní obsadil útočné pásmo a snaží se dostat do střelecké pozice.

39:14

Za vysokou hůl je nyní vyloučen Drugov (NOV).

Alexandr ROMANOV - 2:4

38:35

Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
Autorem branky je ALEXANDR ROMANOV. Asistence: Viktor Drugov a Vadim Mitrjakov.

Vitalij MENŠIKOV - 2:3

37:05

Autorem branky je VITALIJ MENŠIKOV. Asistence: Ivan Verešagin.

Calle RIDDERWALL - 1:3

35:40

Autorem branky je CALLE RIDDERWALL. Asistence: Tomáš Vincour a Vitalij Menšikov.

35:30

Romanov (NOV) je vyloučen za sekání.

35:07

Karavajev (NOV) dostává trest za sekání.

31:12

Kuklev zakončil jen do betonu brankáře Saláka.

30:44

Ridderwallovo zakončení proletělo okolo brány a trefilo mantinel.

30:24

Mišarin byl odstaven na modré, puk má Novokuzněck.

29:05

Hra je přerušena a následuje komerční pauza.

28:48

Ullströma odstavili hosté již na modré čáře.

27:58

Domácí již v plné sestavě vyvezli puk až brance Metallugru. Nic ale nevymysleli.

27:18

Nebezpečné nahození zastavili domácí před Salákem, následovalo vyhození puku.

26:49

Ridderwall unikal sám na bránu, ale byl vytlačen do rohu kluziště.

Ryan STOA - 0:3

26:18

Rodí se nám zde senzace! RYAN STOA byl vyslán do pásma, obešel obránce a zakončil nad rameno gólmana. Asistence: Maxim Kazakov.

26:04

Sibir se osvobozuje vyhozením puku.

25:45

Meszaroš (SIB) dostáv trest dvě plus deset minut za vražení protihráče, kterého trefil do oblasti krku.

Grigorij GLEBOV - 0:2

25:32

GRIGORIJ GLEBOV dostal puk do výhodné pozice, ze které trefil přesně horní roh brány. Asistence: Cade Fairchild.

25:21

Dalším vyloučeným je Šumakov (SIB).

25:21

Salák teď povalil na zem Zemčenka a dal mu co proto. Český gólman následně dostává trest za hrubost.

24:45

Novokuzněck kombinuje okolo Saláka, ale střelu jsme zatím neviděli.

24:04

Domácím se nyní podařilo vyhodit puk.

23:46

Střela od modré vypadla Salákovi z lapačky. Nikdo ale nestihl puk dorazit do brány.

23:28

Sannikov (SIB) vyloučen za hákování.

Viktor DRUGOV - 0:1

22:26

Komaristij obral chybujícího obránce u mantinelu a dostal puk na volného VIKTORA DRUGOVA. Ten neměl problém zvednout puk mimo dosah Saláka. Asistence: Alexandr Komaristij.

21:58

Zakázané uvolnění Novokuzněcku.

21:37

Hosté se nyní opět usadili v pásmu. Zemenkovo střela ale zcela minula bránu.

20:48

Ignatovičova střela z otočky donutila gólmana zasáhnout.

20:15

Vyhrané buly pro Sibir. Domácí se dostali pod tlaku ve vlastním pásmu, Stoa nebezpečně kroužil okolo brány.

20:01

V úvodní třetině jsme branku neviděli. Lehce aktivnější byli domácí, ale šance v úvodu zápasu ke gólu nevedli. Novokuzněcku se podařilo si vytvořit několik střeleckých příležitostí v závěru dvacetiminutovky. Salák ale zatím drží čisté konto.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:30

Mitrjakov se protlačil před bránu. Puk mu ale zalehl Salák a zakončil se tak nekonalo.

19:04

Ofsajd Novokuzněcku.

18:54

Střela Postnikova mířila vedle brány Saláka.

18:08

Kousal tečoval nahozený puk jen za bránu.

17:47

Icing Sibiru.

17:28

Kazakov vystřelil přes obránce. Puk se ale k Salákovi nedostal.

17:09

Puk nyní často měnil majitele, ale nikdo se do vyložené ance nedostal.

15:46

Žafjarov nezachytil nahozený puk. Kdyby ano, mířil by sám na bránu.

15:08

Střela Kopějkina od modré sice skončila v náruči gólmana, rozhodčí ale vykazují hru do střední třetiny, jelikož se Kopějkin dopustil ofsajdu.

14:30

14:06

Další pokus Ignatoviče končí v lapačce brankáře.

13:59

Ignatovičova střela byla zablokována.

13:28

Menšikov vypálil ostře z první. Trefil obránce, který následně vyhodil puk.

12:48

Novokuzněcku se šikovně povedlo vyhodit a Sibir začíná od znova.

12:30

Postnikov (NOV) dostává trest za držení.

11:47

V rychlém protiútoku zakončoval Šalunov z nebezpečné blízkosti. Jen o pár centimetrů minul bránu.

10:35

Puk se odrazil do ochranné sítě za bránou Metallurgu. Vhazuje se ve střední třetině.

10:16

Vorošilo se zapojil do útoku po kterém musel Podjapolskij zasahovat vyrážečkou. Akce ale pokračuje.

09:55

09:30

Hosté zajímavě kombinovali v pásmu, ale chyba v přihrávce následně způsobila vyhození puku.

08:43

Ofsajd nyní zastavil Novokuzněck v postupu do pásma.

08:18

Sibiru se nyní podařilo dvakrát vyhodit již na modré čáře svého pásma.

07:58

Šalunov vyhodil puk, který hosté tečovali mimo hřiště. Vhazuje se ve střední zóně.

07:55

Vorošilo (SIB) tvrdě atakoval protihráče u mantinelu a dostává trest za hrubost.

07:19

Vincour ztratil puk, ale hra je přerušena. Rozhodčí se dopustili chyby a vhazuje se ve střední třetině.

06:45

Fairchil si připravil puk a tvrdou ranou ho poslal na bránu. Salák dobře zasáhl.

06:32

Meszaroš zachránil puk v pásmu a našel Sannikova, který ostrou ranou donutil Podjapolskijho k zákroku. Následuje komerční pauza.

06:22

Šumakov nedojel nahozený puk a ztratil ho.

05:27

Žafjarov zkusil střelu bekhendem a zamířil jen těsně vedle vzdálené tyče.

05:23

Novokuzněcku je odpískáno zakázané uvolnění.

05:15

04:57

Hostům se daří držet Sibir daleko mimo pásmo.

04:26

Po krátkém boji u mantinelu se podařilo Metallurgu vyhodit puk.

04:03

Menšikov naznačil přihrávku, ale nakonec zvolil střelu. Trefil jen náruč gólmana.

03:40

Vincour tečoval střelu těsně mimo.

03:17

Krátce po buly vyvezli hosté puk do střední třetiny a následně ho vyhodili za Saláka.

03:15

Komaristij (NOV) dostává trest za sekání.

02:47

Kazakov našel spoluhráče na modré. Jeho střela následně mířila těsně vedle Saláka.

01:53

Protiútok Novokuzněcku ztroskotal na modré čáře. Následující útok Sibiru potkal stejný osud.

01:24

Vorošilo prošel tvrdě přes protihráče. Nestihl ale zakončit a puk převzali za bránou hosté.

00:38

Vincour zakončoval před brankovištěm v pádu. Trefil jen beton přesunujícího se gólmana.

00:23

Nahození tečoval Šumakov a puk následně skončil v lapačce Podjapolkijho.

00:06

Po vyhraném buly si hosté vzali puk do svého pásma.

00:01

Oba týmy jsou již na ledě a zazní hymna Ruské federace.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Alexejev, Meszaroš, Menšikov, Mišarin, Ignatovič, Gimajev, Vereščagin, Naumov – Šumakov, Sannikov, Fefelov – Bobrov, Kopějkin, Vorošilo – Ridderwall, Ullström, Vincour – Žafjarov, Gubin, Šalunov.

Metallurg Novokuzněck: Podjapolskij (Karejev) – Manuchov, Ljamkin, Postnikov, Kuklev, Fairchild, Glebov, Skutar, Amirov – Kaprizov, Kazakov, Stoa – Zemčenok, Kousal, Komaristij – Drugov, Romanov, Mitrjakov – Karavajev, Musin, Razumov.

Rozhodčí: Kadyrov, Olenin – Medvěděv, Sazonov.
Metallurg Novokuzněck se nachází přesně na opačném konci tabulky Východní konference než jeho soupeř. Poslední místo náleží Metallurgu díky pouhým pětadvaceti bodům získaným v sedmadvaceti zápasech. V posledních pěti zápasech pak prohrál Novokuzněck právě se Sibirem, v prodloužení padl s Čerepovcem a po nájezdech prohrál s Vladivostokem, Chabarovskem a Minskem.
HK Sibir Novosibirsk se nachází na prvním místě tabulky Východní konference se čtyřiapadesáti body po sedmadvaceti odehraných zápasech. V posledních pěti zápasech nezvládl sibiřský klub pouze zápas s CSKA, který prohrál po nájezdech. Další zápasy s Novgorodem, Novokuzněckem, Vladivostokem a Chabarovskem.
Krásný den přeji všem příznivcům hokejové zábavy! Po reprezentační přestávce se opět rozjíždí Kontinentální hokejová liga a na programu je i zápas mezi Sibirem Novosibirsk a Metallurgem Novokuzněck.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

6:4

Branky a nahrávky: 36. Ridderwall (Vincour, Menšikov), 38. Menšikov (Verešagin), 42. Kopějkin, 50. Bobrov (Šaůunov), 60. Gubin (Ridderwall), 60. Kopějkin – 23. Drugov (Komaristij), 26. Glebov (Fairchild), 27. Stoa (Kazakov), 39. Romanov (Drugov, Mitrjakov)

HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Alexejev, Meszaroš, Menšikov, Mišarin, Ignatovič, Gimajev, Vereščagin, Naumov – Šumakov, Sannikov, Fefelov – Bobrov, Kopějkin, Vorošilo – Ridderwall, Ullström, Vincour – Žafjarov, Gubin, Šalunov.

Metallurg Novokuzněck: Podjapolskij (od 50. Karejev) – Manuchov, Ljamkin, Postnikov, Kuklev, Fairchild, Glebov, Skutar, Amirov – Kaprizov, Kazakov, Stoa – Zemčenok, Kousal, Komaristij – Drugov, Romanov, Mitrjakov – Karavajev, Musin, Razumov.