03.11.2015, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.08 3.8 3.2 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Radim Vrbata (VAN) 0+1, 4 střely, čas na ledě 14:44
Radko Gudas (PHI) 0+0, 4 střely, čas na ledě 19:02
Jakub Voráček (PHI) 0+1, 4 střely, čas na ledě 19:14 (06:55:24)
1. Jake Virtanen (VAN) 1+0
2. Bo Horvat (VAN) 1+1
3. Ryan Miller (VAN) 27 zák., 1 gól, 96,4%
Dnešní utkání sledovalo 18264 diváků.
Hokejisté Vancouveru Canucks poráží Philadelphii 4:1 a upevňují si své postavení v elitní osmičce tabulky Západní konference. Naopak Letci utrpěli další bodovou ztrátu a jejich situace není zrovna růžová. Do třetí třetiny se vstupovalo za stavu 2:1. Snahu hostí o vyrovnání výrazně nalomil ve 49. minutě Jake Virtanen, který svým prvním gólem v NHL zajistil Canucks už dvoubrankový náskok. V závěru to pak Flyers ještě zkusili bez brankáře, ale v čase 59:06 ještě jednou inkasovali z hole Matta Bartkowského.

Střely na branku ve 3. třetině – 11:7, celkem – 34:28.

Matt BARTKOWSKI - 4:1

59:06

Vancouver právě vstřelil branku!
Teď už to Kosatkám vyšlo a je tedy rozhodnuto! MATT BARTKOWSKI to měl po přihrávce Vrbaty již jednoduché – 4:1. Asistence: Radim Vrbata a Henrik Sedin.

58:54

Ani další pokusy domácích ke gólu nevedly. Kotouč do prázdné klece nedostali Cracknell s Dorsettem.

58:35

Horvat od modré minul opuštěnou branku Flyers!

58:02

Branka hostí je prázdná!

57:18

Flyers působí bezradně. Domácí je téměř nepouštějí s kotoučem do svého obranného pásma.

56:48

Pas Manninga Read nezachytil. Je z toho zakázané uvolnění hostí.

56:01

Letci mají na zdramatizování zápasu už jen čtyři minuty.

55:38

Henrik Sedin tentokrát nahrával nepřesně a dopředu mohou hosté.

55:00

Henrik Sedin nabil Danielovi, jehož volej končí v ochranné síti za brankou. Následuje reklamní přestávka.

54:32

Mason vyrazil za branku i McCannův pokus. Tohle domácím v tuto chvíli stačí.

53:40

Po levé straně se dostal do pásma Burrows a jeho jedovatou střelu musel vyrážet Mason.

52:55

Po buly to hned dvakrát zkoušel Voráček. Obě jeho střely byly zablokovány.

52:46

Zakázané uvolnění domácích.

52:06

Cracknellovu bekhendovou přihrávku tečoval jeden z obránců tak, že puk zamířil přímo mezi tyče a Mason musel rychle reagovat, aby kotouč zastavil betonem.

51:42

Dorsett posunul puk na icing. Hra se stěhuje před Millerovu branku.

50:50

Kosatky jsou v pohodě a nyní drží puk v útočném pásmu.

49:33

Se střelou Vrbaty si poradil Steve Mason.

Jake VIRTANEN - 3:1

48:28

Domácí zvyšují na 3:1! Hostující obránce Manning ztratil ve středním pásmu kotouč, čehož využil rychlonový JAKE VIRTANEN, který se dostal až před Masona a bekhendem vstřelil svůj premiérový gól v nejlepší soutěži na světě. Asistence: Ben Hutton.

47:46

Horvat si od zadního mantinelu šikovně vybruslil až před branku. Mason si s jeho zakončením poradil.

47:03

Mark Streit se dostal ke střele z pravého kruhu. Mířil k bližší tyči, ale Miller si pro puk sáhl lapačkou.

46:26

46:26

Nabídku Henrika Sedina před brankou tečoval jeho bratr Daniel. Puk je pod betony Masona.

45:53

Bartkowski zavezl kotouč do útočného pásma a vystřelil. Mason vyrazil.

45:44

Bartkowskému je odpískána přihrávka rukou.

44:44

Obrovský závar před Millerem, který čelil hned několika dorážkám Jakuba Voráčka! Kotouč se nakonec od betonu domácího gólmana odrazil do rohu! Voráčkovi stále není souzen první gól v sezóně.

44:04

Hostující útok podpořil Del Zotto. Obránce Philadelphie už ale nedokázal předat puk Girouxovi nebo Voráčkovi.

43:26

Hosté začali třetinu aktivně, zatím mají více ze hry.

42:45

VandeVelde posílal z rohu kotouč do brankoviště. Tam měl ale Miller nachystanou hůl.

42:30

Puk je někde v hledišti, vhazovat se bude v obranném pásmu Flyers.

41:51

Vyloučený Vrbata je zpět na ledě.

41:30

Dorážející Simmonds zblízka neprotlačil puk za Millera! Domácímu brankáři hodně pomohl Bartkowski, který nedopřál Simmondsovi klid a nakonec ho odtlačil za branku.

40:57

Giroux vyhrál buly na Voráčka, který hned vystřelil. Pokus českého reprezentanta končí u Millera.

40:53

Střelu Raffla srazil do ochranné sítě Hamhuis.

40:34

V oslabení vyrazil dopředu Suter, ale Streit ho nenechal vystřelit.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 6:05.
Ve druhé části padly dva góly. V jejím úvodu nejprve dokázal vyrovnat Claude Giroux, který po Voráčkově pasu přetlačil Bartkowského a překonal i brankáře Millera. V polovině utkání však vrátil Vancouveru vedení po hezké individuální akci Bo Horvat. Závěr periody pak patřil jednoznačně domácímu celku a Letci mohou být rádi, že stále prohrávají pouze o jedinou branku.

Střely na branku ve 2. třetině – 13:10, celkem – 23:21.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:50

Tlak Kosatek byl neskutečný, ale přerušuje ho naprosto zbytečný faul Radima Vrbaty, který za brankou soupeře podrazil Streita!

39:03

Proti ráně Taneva se stačil přesunout Mason. Ten má teď plné ruce práce!

38:45

Závěr druhé třetiny patří jednoznačně Vancouveru, který mačká hosty v jejich obranném pásmu.

37:43

Od modré střílel Bartkowski, Mason vyráží.

37:31

Hosté měli obrovské štěstí! Suterovu střelu vyrazil Mason před sebe a po následném velkém závaru Flyers zachránil VandeVelde, který po dorážce do odkryté klece vytahoval puk z brankové čáry!

36:54

To bylo navíc posouzeno jako úmyslné. Vhazovat se tedy bude před Millerem.

36:54

Domácí se dostali do postavení mimo hru.

36:27

Skákavé nahození Luka Schenna ze středního pásma Miller raději srazil do rohu.

35:24

Střelu Vrbaty srazil bránící hráč do rohu.

34:43

Read nahrával z rohu před branku, kde jeho spoluhráč na puk nedosáhl.

34:25

Další komerční pauza.

33:18

Tohle byla velká šance domácích! McCann na levé straně přebruslil Streita a dostal se až před Masona. Hostující brankář puk vyrazil jen k Virtanenovi, ale poté se stačil natáhnout a zlikvidoval bekhendovou dorážku domácího útočníka, která již směřovala do odkryté části klece!

32:21

Střelu Girouxe tečoval do tyčky Millerovy svatyně Simmonds!

32:02

Oba týmy v plném počtu.

31:36

Po Suterově ráně přerušil Mason raději hru.

31:06

Od modré pálil Del Zotto, Miller byl na místě.

Bo HORVAT - 2:1

30:10

BO HORVAT to udělal fantasticky! Domácí centr vyhrál buly na Taneva, který mu puk vrátil a Horvat za brankou přebruslil obránce Streita, vyjel si do střelecké pozice a z otočky překonal Masona. Asistence: Christopher Tanev.

30:01

Claude Giroux držel hůl Danielu Sedinovi, který svého protihráče následně zahákoval. Oba hokejisté si posedí dvě minuty na trestné lavici.

29:22

Od modré pálil Luke Schenn. Miller si povyjel a má puk ve výstroji.

28:34

Na levém kruhu se snažil uvolnit Read, ale kotouč mu dokázal sebrat obránce Weber.

27:42

Voráček se za brankou uvolnil přes Taneva a hledal najíždějícího Raffla. Před ním srazil kotouč do klína Millera bránící hráč.

27:08

Puk byl sražen do prostoru trestných lavic. Následuje reklamní přestávka.

26:23

Je to tak, Flyers jsou v plném počtu.

25:58

Hosté vyhazují a začíná to vypadat, že se ubrání.

25:33

Pro střelu Burrowse z pravého kruhu si sáhl Mason lapačkou.

25:15

Nyní se podařilo Whitovi vyhodit.

25:03

Edlerova rána nedolétla až k Masonovi.

24:33

Hostům se podařilo vyvézt kotouč z obranného pásma.

24:22

Na trestnou lavici odchází Sam Gagner, jenž podrazil Taneva. Přesilovka pro Kosatky.

23:26

Nyní pálil Voráček a Miller musel opět zasahovat.

Claude GIROUX - 1:1

22:54

Philadelphia právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Jakub Voráček našel pěkným pasem rozjetého CLAUDA GIROUXE. Hostující kapitán se natlačil před obránce Bartkowského a krátkou kličkou do bekhendu překonal Millera. Asistence: Jakub Voráček a Nick Schultz.

21:56

Z dálky vypálil Hutton, Mason vyráží.

21:34

Rychlý protiútok domácích zakončil Horvat, Mason kotouč vyrazil položenou holí.

20:45

Ke střele se dostal Giroux, Miller opět na místě.

20:30

Domácí jsou již v plném počtu.

20:01

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Další třetina začne přibližně v 5:09.
První třetina je u konce. Domácí do ní výborně vstoupili a ze svého tlaku vytěžili gól už v čase 1:08, kdy se na konci rychlé akce ocitl sám před Masonem Jannik Hansen. Hráči Philadelphie pak s přibývajícími minutami srovnali hru a vytvořili si i několik dobrých příležitostí. Všechny jejich střely však pochytal Ryan Miller, jenž tak zatím drží čisté konto.

Střely na branku v 1. třetině – 10:11.

20:00

19:56

Ani teď se Flyers nedokázali usadit v útočném pásmu. V první třetině už přesilovku nevyužijí.

19:35

A znovu, puk poslal přes všechny čáry Tanev.

19:18

Domácím se podařilo vyhodit.

19:01

Střelu Raffla z levého kruhu vyrazil Miller ramenem až do ochranné sítě za brankou.

18:44

Hosté se vytlačili z útočného pásma.

18:29

Jake Virtanen sekl Manninga a je tu první vyloučení zápasu.

18:22

Raffl se dostal s kotoučem až mezi kruhy, jeho střelu zápěstím ale vyráží ramenem Miller.

17:47

Rafflovu střelu zblokoval Baertschi. Letci se oproti úvodu zvedli a nyní jsou aktivnější.

17:05

Hned po buly vypálil od modré Hutton, Mason jeho ránu vykopl betonem.

16:32

Manningovo nahození dokázal tečovat Simmonds. Puk však končí nad brankou.

15:50

Zakázané uvolnění hostí.

15:33

Po Whitově vyhraném buly střílel Streit jen do McCanna.

15:29

Další zákrok Millera, který přerušil hru po střele Girouxe.

14:59

Miller dokázal zakročit i proti Lecavalierovi, který na něho pálil z ideální pozice mezi kruhy! Hostující útočník vztekle třískl hokejkou o mantinel.

14:50

Velký závar před domácí svatyní, ale Miller v leže uhájil čisté konto!

14:33

Další ofsajd. Laughton byl v útoném pásmu o krok dříve, než potřeboval Read.

14:12

Hosté v postavení mimo hru.

14:05

Dorsett našel napříč útočným pásmem McCanna, proti jehož střele se ale Mason stačil přesunout. Následovala menší strkanice, po které se však nebude vylučovat.

13:50

Readův pokus vyráží pozorný brankář Canucks.

13:27

Nahození od modré čáry skončilo v lapačce Millera. Domácí brankář si poradil i přesto, že před ním stínil Simmonds.

12:56

Hned po buly následuje další icing.

12:49

Hosté zahráli na zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Masona.

12:00

McCann přenechával kotouč Dorsettovi, který ale nedokázal vystřelit. Puk mu totiž odebral protihráč.

11:32

Ofsajd hostí, hra je vykázána do středního pásma.

Na střely vede Vancouver 8:4.

11:22

Mason pokryl kotouč, který se doklouzal před jeho brankoviště. Následuje komerční přestávka.

10:27

Streitův pokus od modré vyrazil Miller. Letci se začínají probouzet.

09:51

Přihrávku zpoza branky obdržel Matt Read. Jeho střela však skončila mezi tělem a lapačkou Ryana Millera!

09:43

Pokus Gudase od modré si pohlídal brankář Miller.

09:24

Philadelphia v ofsajdu.

09:01

Umbergerovu přihrávku pokryl McCann, jenž se dobře vrátil vypomoci obraně.

08:19

Hra přerušena. Alexandre Burrows totiž zpracovával kotouč vysokou holí.

07:35

Flyers se nemohou dostat před branku soupeře, domácí výborně bruslí.

06:22

Z pravého kruhu střílel Vrbata a Mason musel opět zasahovat. Domácí jsou zatím lepším týmem. Následuje reklamní přestávka.

06:12

Od modré pálil Edler, Mason vyráží.

04:57

Baertschi po pravé straně pronikl až před Masona a nahrával před odkrytou klec Burrowsovi, který promáchl skákavý kotouč!

03:27

Vyrovnání měl na hokejce Raffl, ale jeho dorážku pokryl betonem Miller!

01:59

Domácí začali zápas hodně aktivně! Rány Webera a Burrowse likvidoval Mason.

Jannik HANSEN - 1:0

01:08

Hosté ztratili kotouč ve středním pásmu a jsou za to tvrdě potrestáni! Horvat našel před brankou najetého JANNIKA HANSENA, který udělal Masonovi kličku do bekhendu a zakončil do odkryté branky. Asistence: Bo Horvat a Sven Baertschi.

00:27

Tanev nahodil kotouč za branku, kde ho vybojovali domácí a po střele Daniela Sedina musel Mason poprvé zasahovat.

00:01

V Rogers Areně právě dozněly národní hymny.

Vancouver Canucks: Miller (Bachman) – Tanev, Edler, Bartkowski, Hamhuis (A), Weber, Hutton – Vrbata, H. Sedin (C), D. Sedin (A) – Virtanen, Suter, Burrows – Hansen, Horvat, Baertschi – Dorsett, McCann, Cracknell. Trenér: Willie Desjardins

Philadelphia Flyers: Mason (Neuvirth) – Streit (A), Del Zotto, L. Schenn, Schultz, Gudas, Manning – Voráček, Giroux (C), Raffl – Simmonds (A), Laughton, Read – Lecavalier, B. Schenn, Gagner – Umberger, White, VandeVelde. Trenér: Dave Hakstol

Rozhodčí: Leggo, Hebert – Knorr, Rody.

Vancouver Canucks: Miller (Bachman) – Tanev, Edler, Weber, Hamhuis (A), Bartkowski, Hutton – Vrbata, H. Sedin (C), D. Sedin (A) – Virtanen, Suter, Baertschi – Hansen, Horvat, Burrows – Dorsett, McCann, Cracknell. Trenér: Willie Desjardins

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Československá stopa:
Radim Vrbata (VAN) – 11 zápasů, 5 bodů (3+2)
Jakub Voráček (PHI) – 10 zápasů, 3 body (0+3)
Radko Gudas (PHI) – 7 zápasů, 0 bodů
Michal Neuvirth (PHI) – 5z, průměr 1,91, úspěšnost 93,3%
Vzájemné zápasy z loňské sezóny:
16.01. 2015: Philadelphia – Vancouver 0:4
18.03. 2015: Vancouver – Philadelphia 4:1
Vancouver Canucks:
Canucks nasbírali z 11 utkání 14 bodů a v tabulce Západní konference jim patří průběžné sedmé místo. Hráči Vancouveru zatím moc nezvládají nový formát prodloužení 3 na 3. Od začátku ročníku šli do něho už pětkrát, ale bonusový bod brali jen jednou. Z posledních tří zápasů bral kanadský celek dvě výhry a jednou získal alespoň bod za prohru v prodloužení. Kosatky i letos táhnou tradiční jména, jakými jsou bratři Sedinové nebo Alexandre Burrows.