HC Sparta Praha – HC Plzeň 1929

2:6

konec (2:3, 0:1, 0:2)

31.10.2015, 12:30 • Tipsport arena • 18. kolo • Tomáš Lichnovský

Šedesát minut uběhlo a je tu konec. Plzeň podruhé v sezoně dokázala jako jediný tým porazit Spartu, a to poměrně vysokým skóre 6:2! Z dnešního online přenosu je to všechno. Děkujeme za pozornost a budeme se těšit u příštích zápasu na shledanou. (14:22:31)

59:32

Tomáš Nacházel (SPA) ještě dostává 2 minuty za podražení.

58:48

Zápas už se jen dohrává.

57:19

Plzeň právě vstřelila branku!
PETR KODÝTEK zvyšuje na 6:2 pro Plzeň obloučkem od modré čáry do prázdné branky! Sparta totiž odvolala brzy svého brankáře a domácí ještě neměli puk pod kontrolou. Bez asistence.

56:45

Sparťanská střídačka si bere oddechový čas. Co vymyslí kouč Žemlička?

56:20

Martin Červenka (PLZ) daruje Spartě ještě jednu přesilovou hru. Plzeňský útočník se provinil vysokou holí.

55:36

Kafka dobře vypálil z mezikruží do protipohybu brankáře, ale netrefil poloodkrytou branku.

55:12

Hofmann si šáhl za branku pro nepřesnou střelu Roubala a přeruší hru.

54:15

Sparťané přesilovku nevyužili a s vyrovnáním už to budou mít hodně těžké.

53:10

Vandas pálí od modré příklepem, Krasanovský jeho střelu dobře viděl a chytá.

52:09

Rozhodčí poprvé v zápase vylučují z plzeňských řad. Michael Čechura (PLZ) dostává menší trest za držení.

51:06

Hráči obou týmů konají tak, jako kdyby se domluvili, že odteď si nebudou přihrávat, ale budou se snažit zakládat útoky individuálně. Zatím to jednotlivcům ale vůbec nejde.

50:02

Eliáš pálí z levého kruhu, brankář Plzně chytá.

48:56

Tentokrát Hofmann proti Chalupově střele k bližší tyči uspěl.

45:47

Šišolák se v úniku dvou na jednoho rozhodl pro střelu, ale plzeňský brankář puk chytá a počká do hvizdu rozhodčích.

45:25

Janda nastřeluje kotouč na Krasanovského, ten v klidu vyráží.

43:15

Plzenští zarotovali v pravém rohu a jejich pátou branku dává MARTIN ČERVENKA. Hofmannovi kotouč prošel do klece opět mezi betony. Asistence: David Roubal

41:57

Z kraje třetí třetiny se zdá, že se hra trošku zklidnila. zatím jsme neviděli větší šanci.

41:11

Šmerha pálí z levého kruhu mimo.

40:01

Ve druhé třetině hosté navýšili své skóre o jednu branku, zasloužil se o to šikovnou tečí Vojtěch Kovařík. Plzeň byla v posledních minutách lepším týmem a je otázkou, jestli mají sparťané dostatek vůle se stavem ještě neco udělat. Směrem dopředu byli v závěru druhé třetiny téměř neškodní. Třetí část začne cca ve 13:55.

40:00

39:56

Chalupa sebral v posledních vteřinách sparťanům puk a zpoza brány se obtočil do šance. Hofmann jeho pokus vykryl se štěstím betony!

38:29

Eret se dostal do úniku podél levého mantinelu, ale dojížděn sparťanským obráncem minul klec domácích.

37:43

Sparta už je v plném počtu, ale stále se brání.

36:39

Dubský to zkouší osamocen od pravého mantinelu, Krasanovský chytá. Brankář hostů si připsal zákrok po delší odmlce.

35:37

Patrik Sedliský (SPA) dostává dvě minuty za ukázkové podražení při průniku Plzně. Hosté jsou momentálně na koni, a navíc mají další příležitost ke skórování.

35:06

Rubner promáchl ve vyložené šanci naprázdno před brankovištěm Sparty.

33:47

Roubal byl na konce plzeňského kolotoče, ale Hofmann si jeho střelu k pravé tyči pohlídal a přerušuje hru.

31:49

Pour vybojoval v útočném pásmu Plzně kotouč, elegantně se vyhnul dalšímu protihráči a přihrál na modrou jednomu z obránců. ten ale Hofmanna neohrozil.

29:06

Martin Červenka z voleje před brankovištěm jen těsně minul branku domácích!

28:06

Maršounovi se kotouč zapletl metr před brankovištěm mezi nohy, takže plzeňskou klec neohrozil.

25:17

Hosté jdou do dvoubrankového vedení! VOJTĚCH KOVAŘÍK tečoval šikovně těsně před Hofmannem kotouč, který brankáři Sparty propadl do sítě někde mezi rukou a tělem. Sparta je dnes na brankářském postu hodně zranitelná. Asistence: David Roubal.

24:16

Schwamberger pálí příklepem z mezikruží nad.

23:44

Sparťané už v plném počtu zakládají útok.

23:09

Plzeň sice drží Spartu v obranném pásmu, ale ke střele se zatím nedostala.

21:40

Filip Eliáš (SPA) dostává 2 minuty za podražení.

21:21

Chalupa trefuje střelou po ledě pravou tyč!

20:01

V brankovišti Sparty vidíme změnu. Wolfa vystřídal Antonín Hofmann!

20:01

V první třetině jsme viděli hned pět branek. Vedení se ujala nejdříve Plzeň, pak ale Sparta vyrovnala, a dokonce se dostala do vedení. Hosté si ovšem v závěru vzali své vedení zpět, a tak je po první dvacetiminutovce skóre Sparta Plzeň 2:3. Hráči obou týmů působí hodně rozháraným dojmem, větší klid by zápasu rozhodně prospěl.

20:00

19:03

Wolf chytá střelu Hanzlíka z velkého úhlu.

18:01

Zápas nabírá na obrátkách a šance končí góly. MAREK RUBNER prostřelil po ledě Wolfa, zřejmě mezi betony. Asistence: Matěj Chalupa a Petr Kodýtek.

17:26

Tomáš Šmerha (SPA) dostává osobní desetiminutový trest za nesportovní chování. Pokračuje se v pěti na obou stranách.

15:58

S góly se teď roztrhl pytel. Máme opět vyrovnáno a zasloužil se o to ŠTEPÁN HANZLÍK, který tečoval střelu Váchala od modré čáry. Asistence: Adam Váchal a Jakub Pour.

13:50

Sparta právě vstřelila branku!
Domácí nejen, že vyrovnali, ale bleskově se také ujímají vedení! TOMÁŠ ŠMERHA přebruslil plzeňskou obranu a střelou k levé tyči překonal Krasanovského. Asistence: Vojtěch Kropáček.

13:28

A je vyrovnáno. Dubský se prosadil v mezikruží, už málem vystřelil, ale puk mu utekl k JAKUBU WOJNAROVI, který z velkého úhlu dokonal sparťanské dílo. Asistence: Martin Dubský a Vojtěch Komárek.

11:02

Plzeňský Chalupa trefuje ze dvou metrů pravou tyč! Ta dnes zazněla již podruhé.

09:08

Hosté bleskově využívají přesilovou hru díky pohotovosti MARKA RUBNERA. Plzeňský útočník sice dostal puk na levou stranu do záporného úhlu, jenže Wolf byl hodně vyjetý, a tak si nahozený kotouč srazil do sítě. Asistence: David Roubal a Petr Kodýtek.

08:18

Je to první přesilová hra, a to pro Plzeň. Sebastian Janda (SPA) dostává 2 minuty za podražení.

06:31

Šmerha hledal před brankou najetého Chloubu, ten ale na puk nedosáhl.

06:22

Rubner dostal přihrávku k levé tyči a backhandem o pár čísel minul pravý růžek sparťanské klece!

04:28

Kafka nejdříve vystřelil z mezikruží a poté z dorážky u pravé tyče. Krasanovský oba pokusy vykryl betony.

03:22

Chlouba se prokličkoval až před Krasnovského, ale jeho střela končí po teči v ochranné síti.

03:02

Wolfovi teď pomohla tyč!

02:29

Dubský našel přes celé hřiště najetého Wojnara, ten puk nezpracoval.

01:30

Štěpánek poslal u mantinelu tvrdě k zemi Maršouna, ale zatím se do těla moc nehraje.

01:01

Wolf si připisuje první zákrok, poté se píská zakázané uvolnění Sparty.

00:19

Chalupa protečoval přihrávku do útočného pásma Plzně, ale tam puk sebral Jeřábek. První útok zakládá také Sparta.

00:01

Ještě jednou přeji příjemné hokejové odpoledne! Hlásím se Vám z pražské Tipsport areny, kde se za necelou čtvrthodinu utkají starší dorosty Sparty a Plzně.
Rozjetá Plzeň smetla Litvínov 11:1
Tým Indiánů je právě ve formě. Má za sebou tři vítězné zápasy, kdy postupně porazil Chomutov, Kladno a Litvínov. Poslednímu zmíněnému celku naložili Plzenští doma hned jedenáct branek, zatímco sami inkasovali jen jednou! V tabulce patří svěřencům Radka Kampfa 4. místo za deset vítězství a sedm proher. Na třetí Chomutov ztrácejí plzenští hokejisté čtyři body a příblížit se mu mohou právě na ledě Sparty. Naposledy ale Indiáni na domácím kluzišti sparťanů padli vysoko 3:8. Podaří se jim složit reparát?
Sparta vede skupinu o 7 bodů, ale je porazitelná
Domácímu celku se pod vedením trenéra Richarda Žemličky daří náramně. Ze 17 odehraných utkání sparťané nebrali body jen jednou, a to když je zastavila 9. října právě Plzeň! Na svém kontě mají Pražané 14 vítězství, 42 bodů a v extralize jim patří 1. příčka. Nicméně v pátek se ukázalo, že sparťanský starší dorost je porazitelný, když jej málem zaskočily Karlovy Vary. Sparta musela dvakrát dotahovat jednogólové manko a zápas dotáhla do vítězného konce (3:2p) díky gólu v prodloužení z hole Michaela Švarce.
Dobrý den všem příznivcům mládežnického hokeje! V dnešním utkání na ledě pražské Tipsport areny se proti sobě postaví domácí Sparta a Plzeň. Utkání začíná ve 12:30 a my budeme u toho.

2:6

Branky a nahrávky: 14. Wojnar (Dubský, Komárek), 14. Šmerha (Kropáček) – 10. Rubner (Roubal, Kodýtek), 16. Hanzlík (Váchal, Pour), 19. Rubner (Chalupa, Kodýtek), 26. Kovařík (Roubal), 44. Červenka M. (Roubal), 58. Kodýtek

HC Sparta Praha: Wolf (21. Hofmann) – Simotics, Janda, Eliáš, Jeřábek, Horský, Vandas, Sedliský – Šmerha, Ěvarc, Šišolák, Kafka, Nacházel, Chlouba, Komárek (C), Schwamberger, Maršoun, Kropáček, Dubský, Wojnar. Trenér: Richard Žemlička.

HC Plzeň 1929: Krasanovský (Červenka R.) – Kvasnička, Kačena, Štěpánek, Staněk, Váchal, Čada, Čechura, Sedláček – Váňa (C), Rubner, Pour, Chalupa, Kodýtek, Červenka M., Eret, Roubal, Kovařík, Penc, Hanzlík, Roubal. Trenér: Radek Kampf

Rozhodčí: Lacina – Frodl, Svoboda