5:6

po s.n. (1:2) (0:0, 5:0, 0:5 - 0:0)

31.10.2015, 15:00 • Hartwall Arena • David Panuška

Tipsport: 1.6 4.4 4.73 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Děkuji, že jste byli součástí dnešního skvělého utkání, které nakonec dopadlo lépe pro bojovnou Rigu. Nashledanou. (17:41:44)
Československá stopa v utkání

Tomáš Kundrátek (RIG) – 0+1, čas na ledě 24:35
Velkolepá podívaná je u konce. Dinamo Riga nakonec po nájezdech vítězí a dokonává tak neskutečný obrat v tomto utkání.

Lauris DARZINŠ - 5:6

V samostatných nájezdech zvítězil tým Dinamo Riga.
Autorem vítězné branky je LAURIS DARZINŠ.

3. série 1:2

Lauris Darzinš vymíchal brankáře Heleniuse a rozhoduje toto luxusní utkání svou brankou!

3. série 1:1

Tommi Huhtala se rozjel hodně rychle, ale střelu se mu nepovedlo umístit do branky.

2. série 1:1

Mikelis Redlihs svižnou střelou vyrovnává!

2. série 1:0

Brandon Kozun krásným bekhendem dává první branku v nájezdech!

1. série 0:0

Miks Indrašis kličkoval před Heleniusem, ale branku se mu nepovedlo vstřelit.

Peter Regin bekhendovým pokusem nedává branku.

Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení dnešní napínavé utkání nerozseklo, a tak uvidíme samostatné nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:39

Následně se puk motal v brankovišti Heleniuse, ale nakonec neskončil brankou.

64:13

Darzinš se prodral do útoku a následně přenechával puk Dzerinšovi, ale ten se mu zapletl mezi bruslemi a bylo po celé akci.

63:40

Jeden z domácích kroužil skrz celé útočné pásmo a následně posunul puk na modrou čáru. Střela ale byla tečována a skončila mimo branku.

62:32

Na opačné straně se až do střelecké pozice po povedení kličce prodral Peter Regin, jehož střela byla ukryta v lapačce Erikssona.

62:02

Gunars Skvorcovs ve skvělé střelecké pozici mířil k pravé tyčce, ale tam na poslední chvíli luxusně zakročil Helenius!

61:26

Štiplavá střela zápěstím končí zákrokem hostujícího brankáře. Střela jej sice moc neohrozila, ale i tak puk raději ukryl.

60:36

Niko Kapanen se po levé straně prodral až před branku a přihrávkou skrz brankoviště hledal své spoluhráče. Tam ale nikoho nenašel.

60:01

Krásná podívaná končí remízou a za pár sekund začne prodloužení. Zápas dvou odlišných třetin. Ve třeti třetině se povedlo dát Rize pět branek a utkání tak poslala do prodloužení. Dokáží hosté poslat utkání do vítězného konce?

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:35

Domácí hokejisté si jen přihrávají v obranném pásmu. Jde vidět, že už se bojí čehokoliv, co by se mohlo stát.

58:42

Mintutu a čtvrt se vhazuje před brankou Erikssona. Dinamo se skvěle vrátilo do utkání a zaslouženě dalo pět branek. Zápas míří do prodloužení.

57:44

Riko Helenius kryje povedenou střelu hostů z pravého kruhu. Ještě necelá minutka z pětiminutové přesilovky.

57:04

Krišjanis Redlihs dostal skvělou přihrávku na modrou čáru, odkud se mu povedlo tvrdě vypálit, ale Heleniuse pošesté nepokořil.

55:21

Stále pokračuje početní výhoda hostů, dnešní utkání bude ještě hodně zajímavé.

K. REDLIHS - 5:5

54:07

Riga právě vstřelila branku!
To je hokejová fantazie! Po krásné kombinaci se puk dostal do mezikruží, kde byl KRIŠJANIS REDLIHS, který dal vyrovnávací branku a smazal tak pětibrankové manko! Asistence: Mikelis Redlihs, Lauris Darzinš.

53:41

Petteri Wirtanen je prvním hráčem, který puk posílá mimo obranné pásmo svého celku.

53:20

Topi Jaakola kolenem fauluje jednoho z hostujících hráčů a dostává pětiminutový trest za tento zákrok. Veliká šance pro hosty na fantastické vyrovnání.

SESTITO - 5:4

53:02

Neskutečné, neskutečné, neskutečné! Miks Indrašis si najel do útočné třetiny a krásně přiťukl puk na hokejku TIMA SESTITA, jenž dal čtvrtou branku svého celku! Už je to jen o jednu branku, to je fantazie! Asistence: Miks Indrašis.

SEIGO - 5:3

52:10

Je tu další branka v síti Jokeritu! Tomáš Kundrátek poslal puk po modré čáře na STEVENA SEIGA, jenž tvrdou střelou přidal třetí branku svého celku v této periodě! Asistence: Tomáš Kundrátek.

51:10

Stále se hraje v obranné třetině Dinamo, který je mírně pod tlakem. Domácí to aktuálně dělají hodně chytře a nepouští svého soupeře do tlaku.

50:38

Tlak do branky Joakina Erikssona nekončí brankou. Hodně hráčů hrnulo puk za záda švédského brankáře, v brance dokonce skončila polovina hráčů. Vše bylo ukončeno bez trestů, či vstřelené branky.

49:25

Sotnieks špatně rozehrál a do příležitosti se dostávali domácí, ale přihrávka k tyčce a následná teč nad branku úspěchem neskončila.

48:45

Nebezpečně kroužili hosté před brankou, ale třetí zásah se jim vstřelit nepovedl.

47:38

Jokeritu se nedaří dostávat se do dalších šancí. Finský celek je aktivitou hostů poměrně zaskočen a bůhví, co se ještě stane.

M. REDLIHS - 5:2

46:13

MIKELIS REDLIHS další brankou koriguje nepříznivý stav utkání. Už je to jen o tři branky. Z levé strany se dostal puk do mezikruží, odkud jej Dzerinš poslal na pravou stranu, kde byl Redlihs. Tomu se povedlo střelou po zemi dát svou druhou branku. Asistence: Andris Dzerinš, Lauris Darzinš.

45:42

Ville Lajunen dopomáhá hostům k dalšímu tlaku. Před brankou Kuldu zahákoval a rozhodčí vše viděl.

44:57

Následovaly další nebezpečné přihrávka do brankoviště domácích, ale ani nyní hostům nepřeje a nemají štěstí.

44:22

Riko Helenius musel být připraven proti další střele hostů. Musel nyní řešit střelu z levé strany, ale i tu se mu povedlo chytit.

43:49

Tomáš Kundrátek hned po vhazování vyslal hodně tvrdou střelu, kterou ale Helenius dokázal svým pravým betonem vyrazit! Skvělá přesilovka...

43:47

Riko Helenius nyní předvedl dobrý zákrok proti další střele. Navíc před ním stínil Dzerinš, ale vše domácí brankář viděl a pochytal.

42:48

Tvrdá střela od modré čáry nadělala Heleniusovi obrovské problémy. Finský brankář jí ovšem chytil a následně jeden z hráčů poslal puk mimo obranné pásmo.

42:27

Guntis Galvinš se ocitl na ledě po zákroku Jere Salinena, který jej zasáhl do obličeje a odbude si tak dvouminutový trest.

41:49

Tato branka ještě může lehce pozměnit dnešní utkání. Každopádně se Heleniusovi nepovede udržet čisté konto.

M. REDLIHS - 5:1

40:24

První útok hostů ve třetí třetině končí první brankou hostí. Po střele od modré čáry vypálil jeden z hostů, Helenius puk vyrazil před sebe, kde byl MIKELIS REDLIHS, jenž trefil poloodkrytou branku! Asistence: Guntis Galvinš.

40:01

Snová druhé třetiny pro domácí končí. Vše bylo načnuto již v šestadvacáté minutě, kdy se prosadil Philip Larsen. Utkání bylo následně vyrovnané, ale Ševčenko fauloval Kapanena a dostal čtyřminutový trest. To se proti nejlepšímu celku v přesilovkách nedělá. Jokerit skóroval v obou případech a poté přidal další dvě branky. Dohromady to dělá neskutečných pět branek.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:34

Nyní bylo k vidění snažení hostujících hokejistů, ale to prostě na branku nestačilo. Druhá perioda je u konce.

39:00

Začala poslední minuta snové druhé třetiny Jokeritu. Riga už chce, aby to skončilo. Hororová třetina pro ně.

37:55

Hokejisté v modrém si utkání užívají a hrají hodně uvolněně. Toto střetnutí jim už nemůže utéci.

36:40

Lotyšskému celku se nedaří dostat se směrem dopředu. Jejich snaha je nyní spíše omezená, už se jim moc nechce hrát. Nejraději by byli v šatně.

35:35

Tak toto je nevídaná kanonáda. Jokerit hraje skvěle a je velice produktivní. Hosté jsou pod neskutečným tlakem.

35:05

Oddechový čas pro hosty.

JOENSUU - 5:0

35:05

Jokerit právě vstřelil branku!
Další luxusní kombinace domácích hokejistů končí pátou brankou v síti Erikssona! Puk se do ťukecu dostal na hokejku JESSE JOENSUUA, který krásnou střelou přidal další zásah. Asistence: Peter Regin, Brandon Kozun.

Niko KAPANEN - 4:0

34:13

Tak toto je opravdová kanonáda! Jokerit se v této třetině prosazuje již počtvrté. Podobná akce jako u předchozích branek. Po střele z pravé strany propadl puk na zadní tyčku, kde byl NIKO KAPANEN, jenž doklepl puk do branky! Asistence: Niklas Hagman, Pekka Jormakka.

32:53

Vyloučení hostujícího Ševčenka na čtyři minuty je naprosto skvěle potrestáno. Opravdová chyba obránce Dinama.

Niklas HAGMAN - 3:0

32:29

Početní výhoda pokračovala a Jokerit jí dokázal i podruhé využít! Po střele od modré čáry, kterou Eriksson vyrazil jen před sebe, se k odraženému puku dostal NIKLAS HAGMAN, jenž puk poslal do branky již potřetí! Asistence: Mathis Olimb, Topi Jaakola.

Jesse JOENSUU - 2:0

31:42

Tato početní výhoda je nakonec využita, domácí jsou do dvoubrankového vedení. Odražený puk po střele z pravé strany se dostal na hokejku JESSE JOENSUUA, jenž jej poslal do branky! Asistence: Pekka Jormakka, Peter Regin.

30:58

Armans Berzinš vyvezl puk a poslal jej na branku Heleniuse. Jeho spoluhráči mohou následně vystřídat.

Eriks Ševčenko nebezpečně trefil Kapanena. Hostující hokejista dostává čtyřminutový trest.

30:05

Tvrdá rána domácích od modré čáry, jejíž autorem byl Larsen, byla zablokována bránícím hráčem. Následně puk skončil nad brankou.

28:48

Dinamo chytře kombinovalo, ale jeden z domácích obranců byl ještě chytřejší a v poslední moment vložil hokejku do přihrávky z pravé strany.

27:45

Jokerit zpoza branky vyhazuje až za branku na opačné straně. Zatím se přesilovkovému snažení Rigy brání naprosto skvěle.

27:20

Brandon Kozun je prvním vyloučeným hráčem domácích v dnešním utkání. Před brankou fauloval Mikelise Redlihse.

26:05

Hosté chtěli rychle odpovědět, ale střela z mezikruží nenadělala Heleniusovi veliké problémy.

Philip LARSEN - 1:0

25:14

Domácí hokejisté dávají první branku utkání a vedou! PHILIP LARSEN dostal z otočky skvělý puk do jízdy a přesnou střelou se mu povedlo překonat Joakima Erikssona! Asistence: Tommi Huhtala.

23:51

Riga se hnala do hodně zajímavé situace, která byla ovšem hned na modré čáře zbytečně zabržděna, a tak se hosté neprosazují.

23:11

Joakim Eriksson musel být donucen k dalšímu zákroku, kterým i nyní vynuloval střelcem a hráče Jokeritu.

21:54

Jokerit je hned v úvodu druhé třetiny aktivnějším celkem, ale zatím se mu nedaří dát první branku dnešního utkání.

20:30

Peter Regin dostal přihrávku na levou stranu a s pukem na hokejce se prodíral za branku. Následně se s pukem otáčel, ale poloodkrytou branku se mu nepovedlo trefit!

20:01

První třetina skončila poměrně překvapivě bezbrankovým stavem. Domácí měli kupu šancí, v jednu dobu se jim dokonce nepovedlo třikrát během deseti sekund trefit prázdnou branku. Některé šance ovšem měli i hosté, ale těm se také nepovedlo zaznamenat nějakých úspěch.

Střely na branku: 15:4

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:44

Pekka Jormakka to v závěru první třetiny zkoušel střelou po přejetí modré čáry, ale jeho pokus byl ztečován nad branku. Finský forvard pro svůj celek vybojoval alespoň vhazování.

19:15

Od modré čáry si sjel až k levému kruhu jeden z domácích, ale tomu se nepvoedlo překonat pozorného Erikssona. Následně Saulietis krosčekoval Joensuua. Oba jdou na dvě minuty na trestnou lavici.

19:00

První třetina se posunula do své poslední minuty. Zatím jsme branku neviděli, ale na atraktivnost utkání si stěžovat nemůžeme.

18:23

Jani Rita ujel po levé straně, odkud se mu ovšem nepovedlo trefit branku, ale k zákroku Erikssona i tak donutil. Vhazování před švédským brankářem ve službách lotyšského celku.

16:56

Mikelis Redlihs nebezpečně proplul do útočné třetiny, kde se mu ovšem postavil bránící hráč a poslal jej k ledu. Rozhodčí situaci posoudil jako čistý hit.

16:30

Sledujeme aktivní hokej a hraje se nahoru dolů. Na první branku si ovšem budeme muset nějakou dobu ještě počkat.

15:03

Po aktivním napadání hostujících hokejistů byl jeden z domácích donucen zahrát na první zakázané uvolnění v dnešním utkání.

13:57

Obléhání branky Erikssona bylo zakončeno svižnou ránou od modré čáry, která ale brankáři problémy nenadělala. Sledujeme aktivní první třetinu.

12:54

Riko Helenius v dalším skvělém zákroku. Riga nyní hodně nebezpečná. Z pravé strany dvakrát střílel Armands Berzinš, ale ani on nepřekonal finského fantoma!

12:17

Po vyhrané buly se k puku prodral Steven Seigo. Ten si kotouč ještě posunul do palebné pozice, ze které ale tvrdou ránou branku nedal.

12:10

Na druhé straně byl k zákroku donucen Riku Helenius. Po přejetí modré čáry se ke střele odhodlal Maris Bičevskis, ale jeho pokus nebyl tak nebezpečný.

11:03

Huhtala dostal puk do prostoru mezi kruhy, kde se s ním otočil, ale brankáře se mu překvapit nepovedlo. Jeho branku totiž ani neohrozil, bránící hráč jeho pokus zablokoval.

10:12

Steven Seigo se vydal z obranné třetiny až do útoku, kde se prodíral před branku, ale tu se mu vstřelit nepovedlo. Helenius měl betony na ledě.

09:59

V polovině první třetiny následuje první komerční přestávka. Těsně před ní musel být v pozoru Eriksson. Následně se do sebe zaklesli Kundrátek s Reginem, ale rozhodčí je oddělil.

09:12

Nebezpeční jsou také hráči hostujícího Dinama, který mají skvělé protiútoky a puky posílají nebezpečnými žabičkami směrem na branku.

08:01

Z pravé strany posílal bekhendem puk před branku jeden z hostů a vypadalo to na solidní problémy pro domácí defenzívu. Jeho spoluhráč ale jeho nabídku nedokázal zužitkovat.

07:10

Celkem překvapivě hosté ještě neinkasovali. Eriksson musel krýt další sérii pokusů mířících na jeho branku, ale ani jeden jej nepřekonal.

06:22

Tvrdá rána od modré čáry branku Erikssona ani neohrozila. Jokerit svírá svého soupeře.

05:38

Kaspars Saulietis je vyloučen na dvě minuty za sekání. První přesilovka Jokeritu v dnešním utkání.

05:37

Neuvěřitelné šance domácích! Po dlouhé kombinaci v útočné třetině zakončovali domácí třikrát do odkryté branky, ale ta se pro tento moment stala zakletou!

04:24

Na druhé straně se individuální akcí prezentoval jeden z hráčů, který pálil z mezikruží, ale puk se mu nepovedlo dostat skrz val hráčů v bílých dresech.

03:38

Mikš Indrašis se prodíral před branku, ale tam se mu nepovedlo obejít všechny bránící hráče.

02:52

Po další střele tečoval jeden z domácích puk a Hagman se jej snažil do branky dorazit. To se nelíbilo Kundrátkovi, který jej rázně od branky odpravil.

02:45

Následně byl v šanci Niklas Hagman, ale tomu se nepovedlo otevřít skóre utkání. Eriksson raději puk podržel.

02:12

Po pravé straně se prodíral před branku Erikssona jeden z domácích střelců, ale tomu se nepovedlo ideálně zakončit.

01:02

Jesse Joensuu špatně nahrál v obranném pásmu a sám na branku Heleniuse se hnal Mikš Indrašis, který střelou nad jeho rameno neuspěl!

00:24

Riku Helenius měl první práci, a to po střele z levé strany, která jej ovšem nemohla překonat. Buly před finským brankářem.

00:05

Úvodní buly vyhráli domácí hokejisté, kteří nastupují v modročervené kombinaci.

00:01

Oba celky jsou již na ledové ploše a jediné dnešní utkání může tak začít.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Lajunen, Ohtamaa, Larsen, Jensen, Jaakola, Kulda – Hagman, Jormakka, Kapanen – Joensuu, Kozun, Regin – Wirtanen, Olimb, Huhtala – Rita, Sallinen, Pöysti.

Dinamo Riga: Sedláček (Eriksson) – K.Redlihs, Galvinš, Kundrátek, Seigo, Ševčenko, Sotnieks – Darzinš, Džerinš, M.Redlihs – Indrašis, Leino, Sestito – Saulietis, Bicevskis, Skvorcovs – Locans, Berzinš, Kulda

Rozhodčí: Bukin, Sergejev – Novikov, Kuchava.
Dinamo Riga je na tom opravdu špatně. Lotyšský celek, jenž je v KHL klasickým účastníkem, je aktuálně na posledním místě v divizi a celkově jsou hokejisté Rigy na předposledním místě celé ligy. Bodový zisk z Helsinek by pro celek, v němž působí Jakub Sedláček a Tomáš Kundrátek, měl cenu zlata.
Jokerit naplňuje to, co se od něj čeká. Aktuálně je jediný skandinávský účastník v KHL na krásné druhé pozici ve své konferenci. V celé soutěži jsou Finové na pozici třetí. Jokeritu se naposledy povedlo deklasovat Jugru 6:1, a tak jsou domácí dobře naladěni.
V dalším kole ruské KHL se proti sobě utkají Jokerit a Riga. Utkání začíná ve finské metropoli v Hartwall aréně přesně v 15:00. Sledujte náš přenos.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

5:6

Branky a nahrávky: 26. Larsen (Huhtala), 32. Joensuu (Jormakka, Regin), 33. Hagman (Olimb, Jaakola), 35. Kapanen (Hagman, Jormakka), 36. Joensuu (Regin, Kozun) – 41. M. Redlihs (Galvinš), 47. M. Redlihs (Dzerinš, Darzinš), 53. Seigo (Kundrátek), 54. Sestito (Indrašis), 55. Redlihs (Redlihs, Darzinš), rozh. náj. Darzinš