28.10.2015, 14:30 • Sport Complex • Michal Belšán (@belly11mb)

Tipsport: 2.96 4.0 2.1 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě to bude všechno, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera! (16:47:49)
Československá stopa v utkání
Ján Laco (AST) – 30 zákroků, 2 inkasované góly
Utkání je u konce a hala bouří! Barys Astana totiž porazil SKA Petrohrad na domácím ledě 4:2.

Do vedení se přitom favorit dostal jako první, když ve třetí minutě skóroval Anton Burdasov. Domácí celek se dočkal vyrovnání v 16. minutě, to se prosadil Nigel Dawes.

Ve druhé periodě se Astana dostala do vedení 2:1, když střelu Romana Savčenka nedokázal Koskinen ztlumit dostatečně. Petrohradští ovšem dokázali po pár minutách vyrovnat zásluhou teče Čudinovy střely, o níž se postaral Jevgenij Dadonov.

Třetí třetina znovu přinesla dva góly, tentokráte už ale jen do branky Koskinena. Ve 43. minutě se podruhé v zápase trefil Nigel Dawes a Petrohrad otevřel svou obranu. Z toho vygradoval rychlý protiútok v průběhu 46. minuty, který po pasu od Krasnoslobodceva úspěšně zakončil Konstantin Romanov. V závěru hostům nepomohla ani hra bez brankáře.

Z hlavního města Kazachstánu tak odjíždí Petrohrad poměrně překvapivě s prázdnou.

Střely 34:32 (10:12, 15:7, 9:13)

59:49

Bekhendový pokus Burdasova skončil vedle Lacovy klece.

59:14

Vadim Krasnoslobodcev vyrážel do rychlého protiútoku a střílel do prázdné branky, nakonec ale trefil jen boční síť!

58:58

Ten nyní po výhozu mířil na prázdnou branku, nakonec ale skončil těsně vedle!

58:49

Od modré pálil Čudinov, nicméně Laco dokázal puk vyrazit.

58:35

Šipačjov ztratil kotouč v útočném pásmu, ale domácí nedokázali zaútočit.

58:10

Petrohrad to zkusí v šesti, Mikko Koskinen zůstává na střídačce!

58:10

A hostující trenér Sergej Zubov si vyžádal oddechový čas.

58:10

Ján Laco podržel touš po střele Dinara Chafizullina z levé strany.

58:00

Do konce třetí třetiny zbývají jen dvě minuty.

57:28

57:02

V oslabení se do akce vydal Jevgenij Ketov, ale puk šel vedle brány.

56:23

Ilja Kablukov vyhodil puk až k brankáři Lacovi.

56:01

Do rychlého protiútoku po pravé straně zamířil Burdasov, nicméně branku trefit nedokázal.

55:39

Mike Lundin střílel velmi nebezpečně, někdo před brankou dokonce tečoval puk, ale ten šel mimo.

55:11

Vjačeslav Trjasunov se musel pro puk vrátit až za svojí branku, aby započal další akci svého celku.

4:2

Branky a nahrávky: 16. Dawes (Dallman, Lundin), 25. Savčenko (Dawes, Bochenski), 43. Dawes (Bochenski), 46. Romanov (Krasnoslobodcev, St. Pierre) – 3. Burdasov (Rukavišnikov, Zubarev), 29. Dadonov (Kovalčuk, Čudinov)

Barys Nur-Sultan: Laco (Ivanov) – Dallman, Lundin, Ellerby, Savčenko, Semjonov, Trjasunov, Lobanov, Litviněnko – Dawes, Boyd, Bochenski – Krasnoslobodcev, Chudjakov, Puškarjov – Panšin, St. Pierre, Romanov – Grenc, Poliščuk, Jevdokimov

SKA Petrohrad: Koskinen (Ježov) – Judin, Jakovlev, Čudinov, Chafizullin, Zubarev, Rukavišnikov, Kutějkin – Kovalčuk, Šipačjov, Dadonov – Barabanov, Koskiranta, Lindström – Burdasov, Kablukov, Ketov – Arťuchin, Kadějkin, Ponikarovskij – Dergačjov

Rozhodčí: Gofman, Olenin – Metalnikov, Sirotkin

Diváci: 5 362