1:3

konec (0:1, 0:2, 1:0)

06.10.2015, 20:00 • 1/16 finále • Martin Pešout

Tipsport: 2.0 4.1 2.91 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Färjestad dokázal stáhnout manko z úvodního zápasu, na ledě Luleå Hockey prohrál 0:3, ale po dvou třetinách dnes 3:0 vedl a vypadalo to, že o postupujícím se rozhodne v prodloužení. Ale trefa domácího Mikkelsona z 49. minuty rozhodla o tom, že do dalšího kola CHL postupuje při výsledcích 3:0 a 1:3 právě Luleå Hockey. (22:24:55)

59:44

Färjestad si vzal oddechový čas.

58:48

Haugen míří na střídačku, Färjestad hraje v šesti!

58:16

Färjestadu ubíhá čas velmi rychle, nutně potřebuje skórovat, ale pořádně se mu nedaří ohrozit Lassinanttiho v brance Lulea Hockey.

57:10

Lassinantti podržel puk, bude se vhazovat.

56:45

Färjestad se snaží, ale nedostává se do vyložených šancí.

55:00

Lulea je pět minut od postupu do dalšího kola play-off CHL.

54:17

Lulea nyní držela poměrně dlouhou dobu puk v útočné třetině, nakonec zakončoval Sandstrom, ale Haugen jeho pokus zneškodnil.

52:17

Nyní ale Färjestad je aktivní na puku, Lulea ale nechce udělat žádnou chybu. Nyní může rozhodnout každý gól.

50:37

Domácí fanoušci nyní bouří a cítí šanci na postup. Současně ale Färjestadu stačí vstřelit jednu branku na to, aby dostal zápas do prodloužení.

49:44

Lulea měla ve třetí třetině více ze hry a zaslouženě dokázala vstřelit branku.

48:58

48:58 Brendan MIKKELSON - 1:3

48:58

Luleå právě vstřelila branku!
Lulea snižuje na 1:3 a hlavně zatím střílí postupovou branku. Jmenovitě se o to postaral BRENDAN MIKKELSON, který využil přečíslení tří na jednoho a zkušeně překonal Lassinanttiho. Asistence: Jacob Micflikier, Johan Harju.

46:23

Haugen si nyní připsal několik důležitých zákroků, v úvodu třetí třetiny je Färjestad pod tlakem. Oba celky vědí, že nyní každý gól může rozhodnout o postupujícím.

44:03

Färjestad hraje v plném počtu.

42:24

Nyní mohla kontrovat domácí Lulea. V šanci se ocitl Rajala a pak to zkoušel zápěstím Sandstrom.

42:04

Färjestad je v úvodu třetí třetiny pod tlakem vinou dvou vyloučení, na puku je Lulea.

42:03

Skogs (FAR) vyloučen za sekání.

40:24

Vyloučen Haugen (FAR) za zdrožvání hry.

40:01

Ve druhé třetině se Färjestad dvakrát prosadil po trefách Erixona a Ryna. Ten se v utkání prosadil již podruhé. Färjestad také dohnal třígólové manko z prvního zápasu. Nyní je součet obou utkání 3:3 a za takového stavu by se prodlužovalo!

40:00

38:15

Tempo hry se nyní uklidnilo, Lulea hraje s pukem ve středu hřiště.

36:21

Nyní byl v permanenci Haugen, ale Lulea stále čeká na úvodní branku.

36:01

Mikael Johansson se nyní pokoušel o skórování, ale Lassinantti byl na místě včas.

35:41

Hostující Roymark nyní zahrozil, ale Lassinanti si s jeho pokusem poradil.

34:48

Wallmark je zpět na ledě, Lulea hraje v plném počtu.

32:48

Lucas Wallmark (LUE) vyloučen za podražení.

32:30

Součet obou zápasů je nyní vyrovnaný 3:3!

32:20

32:20 Johan RYNO - 0:3

32:20

Färjestad právě vstřelil branku!
Färjestad je při chuti a po svižné kombinaci se dnes prosazuje potřetí! JOHAN RYNO potřetí překonal Lassinattiho. Asistence: Mikael Johansson, Lars Haugen.

30:14

Gólman Färjestadu Haugen není tolik v permanenci jako v první třetině, ale stále musí být ve střehu.

28:42

Lulea v plném počtu.

27:00

Färjestad je při chuti a v útočném pásmu kombinuje v přesilovce.

26:42

Lucas Wallmark (LUE) (vyloučen za nesportovní chování).

26:12

Lulea je v útlumu a kupí chyby, naopak Färjestad je hodně aktivní.

25:00

V tomto dvojzápase se zatím daří ryze hostujícím týmům. Lulea vyhrála na ledu soupeře a nyní také Färjestad hraje mnohem lépe venku než v domácím zápase.

24:12

24:12 Sebastian ERIXON - 0:2

24:12

Färjestad zaznamenává druhý gól, opět se prosadila čtvrtá formace. Färjestad ztrácí už jen jedinou branku na vymazání manka z prvního duelu. Prosadil se přesnou střelou SEBASTIAN ERIXON. Asistence: Rasmus Asplund, Johan Ryno.

22:00

Lulea se dopustila icingu a Farjestad zase hraje v plném počtu. Gaunnarsson se vrátil z trestné lavice.

20:50

Oskarsson mohl vyrovnat! Nejprve střílel, ale pak ještě svou střelu dorážel a Haugen zachránil Farjestad!

20:01

V první třetině se hra hodně kouskovala vinou vyloučení. Jednu přesilovku využil Farjestad a vede 1:0, ale druhou třetinu zahájí v oslabení 3 na 5.

Střely: 7:10.

Celkové skóre obou zápasů: 3:1.

20:00

19:59

Gunnarsson (FAR) vyloučen za sekání. Třetí třetinu zahájí Lulea přesilovkou 5 na 3.

19:11

Johansson (FAR) vyloučen za držení. Rozhodčí rozdává v první třetině tresty jak na běžícím páse.

18:49

Nyní už je kompletní i Lulea.

17:58

Asplund je na ledě, hosté si zahrají krátkou přesilovku.

17:12

Nyní se hra odehrává se středu hřiště. Oba celky zatím neúspěšně krotí kotouč.

16:49

Domácí dostávají trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Síly se vyrovnají. Trest odpyká Hedman.

15:58

Nyní je vyloučen Rasmus Asplund (FAR) za držení.

13:10

Frajestad rozehrává svou druhou přesilovku v zápase, tu první využil. Zatím vyloučení: 2:2.

13:05

Johan Harju (LUE) vyloučen za zdržování hry.

11:41

Nyní je aktivní Farjestad a domácí fanoušci jsou nezvykle potichu.

10:23

Nyní mohl vyrovnat Fabricius, který to dobře zkoušel, ale Haugen se štěstím drží stále čisté konto.

10:00

Aktuálně je součet obou zápasu 3:1 ve prospěch Luleå Hockey. K prodloužení potřebuje Farjestad ještě vstřelit dva góly.

09:24

09:24 Johan RYNO - 0:1

09:24

Lulea nevyužila své předchozí dvě přesilovky, hostující Farjestad naopak hned tu první! Hodně prostoru měl kolem sebe JOHAN RYNO a střelou zápěstím uspěl nad lapačku, Lassinati poprvé kapituluje. Asistence: Mikael Johansson, Magnus Nygren.

07:48

Jacob Micflikier (LUE) vyloučen za podražení.

06:45

Farjestad už hraje v plném počtu a paradoxně v oslabení hrozil více než Lulea, která měla přesilovku.

06:00

Domácí Lulea opět v přesilovce nepředvádí nejlepší hru a Farjestad se v klidu brání.

05:17

Mikael Johansson nyní mohl slavit, když se dostal do velké šance v oslabení, ale Lassinati jeho šanci nakonec zneškodnil.

05:00

Hosté se už podruhé v krátkém sledu musí bránit v oslabení.

04:45

Martin Roymark (FAR) vyloučen za podražení.

04:42

Domácí Rajala pálil z mezikruží, to byla velká šance domácích.

02:26

Lulea dvouminutovou přesilovku nevyužila, jen ztěžka se vůbec dostávala do útočného pásma. Farjestad hraje již v plném počtu.

00:26

Rickard Wallin (FAR) vyloučen za vražení na hrazení zezadu hned v úvodu zápasu na 2+10 minut.

00:04

Utkání začalo, Lulea v něm bude bránit náskok 3:0 z úvodního zápasu.

00:01

Luleå Hockey: Lassinantti (Larsson)- Sandstrom, Mikkleson, Rajala, Micflikier, Harju- Savilahti-Nagander, Sigalet, Sweatt, Wallmark, Cehlarik- Oskarsson, Melart, Lagace, Hedman, Granstrom- Sjalin, Forsberg, Sylvegard, Petrell, Fabricius.

Färjestads BK: Haugen (Pogge)- Nygren, Skogs, Olofsson, Roymark, Wallin- Erixon, Gunnarsson, Earl, Johan Persson, Gulas- Arell, Tollefsen, Linus Persson, Eriksson, Johansson-Nygard, Ryno, Ejdsell, Asplund.

Rozhodčí: Hribik (CZE), Nord – Yletyinen, Sandström (všichni SWE).
V utkání ke favoritem švédská Luleå, která vyhrála první zápas na ledě soupeře 3:0. Färjestads tedy bude mít co dohánět, protože na postup nyní potřebuje zvítězit o čtyři góly.

Také jako v případě mezi Djurgardensem a Växjö jde o zápasy ryze švédských týmů.

Luleå se nachází v dobré formě, kromě dobrých výkonů ve švédské lize a úvodní výhře v play-off CHL vyhrála svou základní skupinu se ziskem osmi bodů a body ztratila jen v jediném zápase proti Fribourgu.

Färjestads postoupil do vyřazovací fáze CHL také přes české Pardubice. Ty také ve dvou případech porazil. Švédové skončili ve skupině druzí za švýcarským Davosem.

Úvodní zápas play-off:

Färjestads BK – Luleå Hockey 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Mikkelson, 38. Rajala (Melart), 48. Harju (Ekarv, Rajala)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

1:3

Branky a nahrávky: 49. Mikkelson (Micflikier, Harju) – 10. Ryno (Johansson, Nygren), 25. Erixon (Asplund, Ryno), 33. Ryno (Johannsson, Haugen)

Färjestad Karlstad: Haugen (Pogge)- Nygren, Skogs, Olofsson, Roymark, Wallin- Erixon, Gunnarsson, Earl, Johan Persson, Gulas- Arell, Tollefsen, Linus Persson, Eriksson, Johansson-Nygard, Ryno, Ejdsell, Asplund.

Rozhodčí: Hribik (CZE), Nord – Yletyinen, Sandström (všichni SWE)

První zápas: Färjestad - Luleå 0:3