Hokejová Liga mistrů

EHC Red Bull Mnichov – Lukko Rauma

0:3

konec (0:1, 0:0, 0:2)

06.10.2015, 19:30 • Olympia-Eisstadion, Mnichov • 1/16 finále • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 2.34 4.3 2.34 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:48:33)
Statistiky

Střely na branku: 39:30
Zásahy brankářů: 27:39
Úspěšnost zásahů: 90 % : 100 %
Trestné minuty: 10:10
Utkání je u konce a z postupu mezi nejlepších šestnáct týmů si vybojovala finská Rauma. Ta dokázala zvítězit i v odvetě na mnichovském ledě. V poslední třetině se hostům podařilo skórovat hned ve třetí minutě, to se trefil Koivistoinen a gól tak udal, jak bude vypadat zbytek zápasu. Domácí se mohli pokusit o zázračný obrat ve dvojnásobné přesilovce, při které navíc gólman opustil bránu, ale bez úspěchu. V úplném závěru si ještě Koivisto připsal technický gól po faulu při úniku na prázdnou branku a bylo rozhodnuto. Rauma dnes porazila Mnichov 3:0 a celkovým skóre 8:3.

59:49

Ještě jedno vhazování v pásmu Raumy, hosté se ale zmocnili puku a už nedopustí žádnou akci.

59:00

Zápas se už dohrává, poslední otázkou zůstává, jestli Zapolski udrží čisté konto. Vypadá to, že ano.

57:22

Tým Lukko Rauma právě vstřelil branku!
Na prázdnou branku Mnichova se řítil TONI KOIVISTO, při akci byl podražen a i když nedostal puk do branky, rozhodčí ukazují, že se jedná o technický gól. Bez asistence.

57:11

Tvrdou ránu golfákem vyslal domácí St. Denis, ani on ale Zapolskiho čisté konto nezrušil.

56:33

Zakázané uvolnění Raumy. Netřeba připomínat, že branka domácích je opět prázdná.

56:21

Jednoduchý Zapolskiho zákrok proti nahození od modré, nic, co by jeho lapačka nevyřešila.

55:20

Sipilainen držel puk za brankou Mnichova a ušetřil tak dalších několik vteřin. Útočná hra Red Bullu je teď v troskách.

54:58

Ještě jedna komerční přestávka. Závěr utkání se nám docela natahuje.

54:58

Ofsajd domácích a v něm zachycený Pinizzotto.

53:51

Aucoin neudržel puk na holi a na obranné modré jej přenechal soupeři. Rauma už ale opravdu nepospíchá, stačí ji držet hru co nejdál od vlastní branky.

51:14

Domácí tým opět zkouší hru bez brankáře, už nemají co ztratit.

51:14

Mnichov se hravě ubránil a hraje opět v plném počtu.

50:17

Rauma se už nikam nežene, ví, že náskok je dostačující.

49:14

Tohle je pro domácí další nepříjemnost, přichází totiž dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Steven Pinizzotto.

49:06

Rauma se ubránila a je už v plném počtu.

48:52

A nyní už jsou domácí dokonce vytlačeni do středního pásma.

48:27

Domácí ostřelují Zapolskiho, ten je ale zatím v klidu, rány Mnichova postrádají přesnost.

47:06

Danny Aus den Birken zůstává na střídačce je tu ještě znásobená přesilovka.

47:06

Mnichov si před celou akcí vzal oddechový čas.

47:06

No a další faul. Pro domácí se otevírá výborná možnost korigovat skóre, neboť dvě minuty za držení protihráče obdržel Filip Riska.

47:00

Zápas je teď docela nervózní, přibývá tvrdších zákroku a také vyloučení. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal hostující Sami Lähteenmäki.

45:39

Niskala nahazoval před branku, hosté však puk neudrželi a Mnichov vyjíždí do středního pásma.

45:04

Další vyloučení, hosté si zahrají přesilovku. Prakticky ihned po buly se Keith Aucoin dopustil podražení a už je také na trestné lavici.

44:59

Na straně domácích jde pykat Toni Söderholm za vysokou hůl a u hostů je to Rony Ahonen za hrubost.

44:59

Před Zapolskim se strhla potyčka, sudí má ruku nahoře, bude se vylučovat.

44:41

Christensenovo nahození kryla hostující obrana, Mnichov pokračuje v náporu.

43:30

Nyní je už pro domácí situace velmi vážná, pokud chtějí zápas dotáhnout do prodloužení, musí ve zbývajícím čase čtyřikrát skórovat.

Eetu KOIVISTOINEN - 0:2

42:48

Tak tohle byla obrovská chyba domácího týmu. Gólman byl zcela mimo branku, protože měl mylně pocit, že je signalizovaná výhoda, u modré ztratil puk Sparre a hostující EETU KOIVISTOLAINEN měl jednoduchou práci – musel trefit prázdnou branku. Bez asistence.

42:21

Mikkola čeká, až mu vystřídají spoluhráči. Zatím je s pukem za vlastní brankou.

41:35

Pěknou ránu švihem předvedl hostující Nurmi, puk skončil v Aus den Birkenově postoji a ten přerušil hru.

Trestné minuty: 4:4
Skončila druhá část hry a skóre se nám nezměnilo. Mnichov se sice snaží o vyrovnání a vykřesání naděje na obrat, jenže i nadále se domácí trápí v koncovce. Zapolski si v poklidu hlídá čisté konto a Rauma je už pouze dvacet minut hry od postupu do další fáze.

40:00

39:50

Domácí tým rozjel ještě jednu útočnou akci, jenže času je už málo.

38:41

Gagnon dobře sklepával přihrávku z levé strany, jeho zakončení ale skončilo vedle.

38:34

Domácí jsou v plném počtu.

37:40

Aus den Birken vyrazil tvrdou střelu z pravého kruhu pro vhazování, o zbytek se pak postarala obrana Mnichova.

37:00

Jaffray vyhodil puk přes všechny čáry, Lukko začíná od nuly.

36:34

A nyní si sami budou moci zahrát přesilovku. Dvě minuty za hákování dostal Daryl Boyle.

36:14

Hosté už jsou v plném počtu, oslabení přečkali celkem bez problémů.

35:56

Akce domácích od levého mantinelu nebyla úspěšná, nahození Christensena hosté vystihli a zvládli ubránit.

34:28

Rána Soderhölma od modré čáry byla zblokovaná, puk vyskotačil do středního pásma.

34:14

Na trestnou lavici zamířil Ilkka Mikkola, který se provinil faulem loktem.

34:08

Domácí zamkli soupeře v pásmu a vybojovali si přesilovou hru. Zatím mají výhodu.

33:35

Hrálo se dlouho bez přerušení. O to se postaral až gólman Aus den Birken, když krotil bombu Jäätinena od modré čáry.

31:59

Boyle nahazoval puk po ledě, Zapolski celou akci pouze kontroloval pohledem.

31:12

Zapolski chvíli přidržel puk, aby jej pak uvolnil pro Mikkolu. Dotírající hráč Mnichova však způsobil, že hostující gólman hru definitivně přerušil.

30:10

Středem si to k brance domácích namířil Piitulainen, dokázal se uvolnit i přes dva obránce, zakončení ovšem postrádalo razanci.

29:01

Závar před Zapolskim, před brankovištěm bojovalo o puk asi šest hráčů, nejvíce se o vydolování snažil Samson, ale neuspěl, stejně jako Sparre a Kastner.

28:19

Jaffray si hezky obhazoval protihráče, jenže při manévru mu vypadla hůl z rukou...

26:27

Pokus o vysunutí domácího Wolfa nevyšel, přihrávka na pravé křídlo byla hosty pokryta.

25:48

Hraje se takový hokej bez šťávy, akce nemají spád a gólmani tak nemají mnoho práce.

24:49

Zakázané uvolnění Raumy, vhazovat se bude po Zapolskiho levici.

23:38

Samson si s pukem sjel za vlastní branku a čeká na spoluhráče. Obrana Raumy je už připravená.

22:50

Nyní už Riska vystřelil, jeho pokus přes obránce ovšem gólmana Red Bullu neohrozil.

22:06

Hosté se dostali do rychlého brejku, k ráně už napřahoval Riska, puk se k němu ale nakonec vůbec nedostal.

21:12

Domácí Christensen musí pro puk přes všechny čáry, akce Mnichova začíná od Aus den Birkena.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 20:21.
Statistiky

Střely na branku: 17:10
Zásahy brankářů: 9:17
Trestné minuty: 2:2
Je za námi první dvacetiminutovka a k postupu do další fáze jsou hráči hostující Raumy. Ti nejenže neztratili nic ze svého náskoku z prvního utkání, dokázali jej dokonce navýšit o jednu branku. V 16. minutě se v přesilové hře trefil Zajac. Mnichov bude muset hodně zabrat, jinak to pro ně bude dnes konečná.

20:00

19:33

Menší strkanice v obranném pásmu Mnichova, vypadá to, že se to celé obejde bez vylučování.

18:50

Opět z levého kruhu zakončoval Boyle a Zapolski chvíli nevěděl, kde puk má. Nakonec si mohl oddechnout, dokázal jej vytěsnit.

18:42

Hosté jsou v plném počtu, ale stále se brání.

17:35

Regehr si hezky sjel z modré na levý kruh pro vhazování a snažil se technickou střelou překvapit Zapolskiho, puk skončil v rohu.

17:07

Domácí pětice si zatím pouze přihrává, střelba nepřichází.

16:42

Přesilovka pro domácí, dvě minuty za sekání vyfasoval Kelly Zajac.

Jesse VIRTANEN - 0:1

15:30

A hosté nabídnutou přesilovku bleskurychle využili. Vahalahtiho nahození ještě Aus den Birken ztlumil, ale KELLY ZAJAC dokázal vydolovat puk zpod jeho lapačky a po ledě zasunout. Asistence: Ville Vahalahti, Toni Koivisto.

15:23

Je tu první přesilovka utkání, na trestnou lavici za napadení míří domácí Steven Pinizzotto.

14:36

Wolfovo nahození na branku skončilo u Zapolskiho, ten pro jistotu přerušil hru.

13:43

Hostující Virtanen zachytil na modré pokus o vyhození a okamžitě vrátil puk do centra dění před Aus den Birkena.

12:57

Obrovská šance domácího týmu! Do sóla se dostal Kahun, snažil se rozhýbat brankáře, jenže ten se nachytat nenechal a na zakončení z forhendu si dokázal počíhat.

12:42

A další jeho zákrok. Nyní lapil tvrdou ránu Niskaly od modré čáry.

12:36

Po dlouhé době si zachytal i domácí Aus den Birken, musel si poradit s nájezdem z levé strany.

11:38

Bomba Boyleho skončila na chráničích hostujícího brankáře.

11:06

Hostující Ahonen chtěl uklidnit situaci, jenže se ocitl pod tlakem a nakonec raději Zapolski přerušil hru.

10:25

Domácí jsou v první třetině nebezpečnější, zatím to ale nedokáží přetavit v přesné zakončení.

08:56

Od modré nahazoval Kahun a Zapolski byl hodně překvapen, když se puk objevil u jeho pravé tyčky. Nakonec se mu zvládlo tuto situaci pokrýt.

08:17

Na opačné straně se už k ráně chystal Virtanen, puk však k němu pro dobrou práci domácí obrany nedoputoval.

07:21

Tvrdou ranou od modré se prezentoval domácí Regehr, jeho bombu vyrazil pozorný brankář Raumy.

06:46

Předtím ale ještě komerční přestávka.

06:46

Postavení mimo hru hostujícího týmu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

05:15

Branky Raumy je posunutá, ze svého postavení ji vychýlil postrčený Christensen. Vhazuje se po pravici gólmana Zapolskiho.

04:37

Lukko se dostalo do rychlého brejku, přihrávka mířila na najíždějícího Sipilainena, tomu ale jeden z obránců zablokoval hokejku.

04:02

Akce domácích končí na modré čáře, kde obranným zákrokem zasáhl Ahonen.

02:52

Domácí Dehner vyváží puk z vlastního pásma, akce Red Bullu ale skončila ještě před střeleckým pokusem.

02:00

Hostující tým poprvé před gólmanem Mnichova, ten si ale dobře pokryl tyče a akci zastavil.

00:01

EHC Red Bull Mnichov: Aus den Birken (Lang) – Regehr, Dehner, Söderholm, Boyle, St. Denis, Kettemer – Jaffray, Aucoin, Wolf – Christensen, Kahun, Pinizzotto – Sparre, Kastner, Samson – Ramoser, Maurer, Herpich. Trenér: Donald Jackson.

Lukko Rauma: Zapolski (Rinne) – Mikkola, Virtanen, Niskala, Ahonen, Hyvärinen, Jäätinen, Tommila – Suuronen, Gagnon, Vahalahti – Lahteenmaki, Asplund, Koivisto – Koivistoinen, Zajac, Piitulainen – Nurmi, Riska, Sipilainen. Trenér: Risto Dufva.

Rozhodčí: Bauer (GER), Warschaw (AUT) – Kohlmüller, Lajoie (oba GER).
A nyní už i hosté.
Hala je potemnělá, na ledovou plochu nastupují za zvuků písně Hells Bells od AC/DC domácí hokejisté.
Zápas uvidí mnichovský Olympia-Eisstadion a úvodní buly padne v 19:30. Rozhodně si tak na tuto dobu nic neplánujte a sledujte náš přenos. Jste k němu všichni zváni.
Statistiky

Nejlepšími střelci jsou za Mnichov Michael Wolf s pěti góly a u Raumy Janne Niskala a Toni Koivisto s třemi trefami Co se kanadského bodování týká, tam jsou na tom nejlépe Michael Wolf 5 (5+0) a Dominik Kahun 5 (2+3) na straně Mnichova a Janne Lahti 9 (1+8) u finského týmu.
První utkání

Ve Finsku začal lépe domácí tým, který se vteřinu před koncem první třetiny dostal do vedení, když se trefil Filip Riska. Po druhé třetině už to bylo 4:1 a vypadalo to na vcelku jasnou výhru. Ve 48. minutě dal navíc Lahteenmaki na 5:1. Jenže v úplném závěru se Mnichov zvedl a po gólech Sparreho a Kettemera hosté upravili na konečných 5:3 pro Raumu. Pokud chce tedy německý celek pomýšlet na postup, musí dnes bezpodmínečně vyhrát o dvě branky a udeřit v nastavení, či nájezdech, nebo vyhrát o tři góly a postoupit ihned.
Dobrý večer u hokejové Ligy mistrů. Dnes se společně podíváme na odvetu prvního kola play off, ve kterém se střetnou EHC Red Bull Mnichov z Německa a Lukko Rauma z Finska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

0:3

Branky a nahrávky: 16. Zajac (Vahalahti, Koivisto), 43. Koivistoinen, 58. Koivisto

Rozhodčí: Bauer (GER), Warschaw (AUT) – Kohlmüller, Lajoie (oba GER)

První zápas: Rauma - Mnichov 5:3