3:2

konec (1:0, 1:1, 1:1)

06.10.2015, 19:30 • SAP Arena • 1/16 finále • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 2.1 4.3 2.64 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Mannheim dnes předvedl před domácím publikem touhu po vítězství a také na něj dosáhl, na postup to ale nestačilo. Espoo Blues slaví společně s hloučkem svých fanoušků postup do osmifinále Champions Hockey League po výsledcích 1:4 a 3:2! (21:54:30)

59:59

Espoo právě vstřelilo branku!
VILLE HORHONEN popravil naděje Mannheimu a poslal puk do odkryté klece! Do utkání zbývá pouze několik sekund a o osudu dnešního zápasu je rozhodnuto. Asistence: Bez asistence.

59:30

Endras je opět na lavičce a domácí hráči Mannheimu to zkoušejí za podpory stojících fanoušků v šesti!

Ryan MACMURCHY - 3:1

59:24

Mannheim právě vstřelil branku! RYAN MACMURCHY střílí svůj druhý gól v dnešním zápase a ještě vykřesává naději pro Mannheim!! Ryan Macmurchy se skvěle zorientoval na pravé straně a poté puk poslal přesně mezi betony brankáře Kähkönena. Asistence: Mathieu Carle, Glen Metropolit.

58:40

Škoda toho faulu, protože Mannheim se ještě mohl nadechnout k závěrečnému tlaku, takhle jsme o něj ale přišli.

58:10

Endras se samozřejmě vrátil zpět do brány a Espoo dohraje zbytek zápasu v početní převaze.

57:56

Brandon Yip (Mannheim) dostal menší trest, 2 minuty nedovolené bránění.

57:40

Ryan Macmurchy se ocitl u levé tyče ve velké šanci, ani nadvakrát ale výtečného brankáře Kähkönena nepřekonal!

57:23

Lavička Adleru Mannheim si vyžádala oddechový čas, po kterém brankář Endras zůstane na lavičce!

57:13

Espoo vyhodilo puk opět přes všechny čáry na zakázané uvolnění, a jak byli předchozí minuty plné náboje a ostrých střetů, tak v závěrečných minutách se trochu ze zápasu vytratilo napětí.

56:11

Na opačné straně se dostali do zakončení s podobné pozice hráči finského klubu, jejich následná střela ale byla zablokována.

55:54

Mathieu Carle se ocitl v dobré šanci a z pravého kruhu pro vhazování mířil do protipohybu brankáře Kähkönena, ten se ale překonat nenechal a s pomocí vyrážečky jeho pokus zneškodnil!

55:41

Espoo vyhodilo puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění a vhazovat se bude opět před Kähkönenem.

55:00

Espoo nemusí nikam spěchat a přenechalo iniciativu Mannheimu.

54:55

Kähkönen toho sice příliš neviděl, ale nebezpečnou střelu Mannheimu od modré čáry dokázal levým betonem vyrazit mimo!

54:29

Kähkönen přikryl nebezpečně odražený puk od mantinelu za jeho bránou a přerušil hru.

54:06

Hra byla přerušena a po krátké přestávce se bude vhazovat po pravici brankáře Kähkönena.

53:43

Mannheim mohl vstřelit gól, po kterém by byl závěr zápasu ještě mnohem zajímavější, ale brankář Kähkönen nakonec zasahovat nemusel, protože střela Sinana Akdaga zamířila vedle pravé tyče!

53:14

Mannheim je sice stále střelecky aktivnější, co je mu to ovšem platné, když ve dvojzápase prohrává na agregát 3:5.

52:08

Jeden z hráčů Mannheimu vypálil z levé strany přes dva protihráče a jeho následná střela byla sražena mimo.

51:11

Juuso Vainio vstřelil gól, ten však kvůli posunuté bráně nebyl uznán! Vhazovat se bude ve středním pásmu.

50:32

Hostům se nakonec přes menší problémy a osobní souboje u mantinelu podařilo puk dostat do středního pásma.

50:25

Espoo vyhrálo vhazování ve své útočné třetině a může se osvobodit.

49:59

Čas teď pro domácí hokejisty Adleru Mannheimu běží hrozně rychle a od případného prodloužení ho stále dělí dva góly.

48:40

Mannheim hraje opět v plném počtu.

47:59

Jussi Makkonen mohl udeřit v přesilové hře, Endras ale jeho střelu z prostoru vrcholu kruhů pro vhazování skvělým zákrokem vyrazil!

46:33

Jochen Hecht (Mannheim) dostal menší trest, 2 minuty hrubost.

46:32

Vzápětí se před posunutou bránou odehrála potyčka, po které se zcela určitě bude vylučovat.

46:32

Eero Somervuori nabral na levém křídle rychlost a poté tvrdě vypálil, Endras byl ale připraven a připsal si skvělý zákrok!

46:01

STŘELY NA BRÁNU: Mannheim 28 Espoo 13

45:40

Hra byla přerušena a oba týmy se mohly dojet občerstvit a nabrat síly do závěrečných minut zápasu.

44:50

Espoo se po delší době vydalo na steč, jeho útočná snaha ale žádnou šanci nepřinesla.

43:15

Adler Mannheim je dnes lepší na rozdíl od prvního zápasu a také vede, jenže aby postoupil, musí vstřelit ještě dva góly. Podaří se mu to?

42:45

Otso Rantakari se vrátil zpět na led a Espoo hraje v plném počtu.

41:49

Sinan Akdag nabil od modré čáry ke dvěma tvrdým střelám, z nichž tu první zastavil brankář Kähkönen a ta druhá z vrcholu kruhů pro vhazování byla zablokována!

41:02

Kähkönen zastavil nahození Mannheimu a přerušil hru.

40:41

Otso Rantakari (Espoo) dostal menší trest, 2 minuty držení protihráče.

40:41

Hráči Mannheimu vytvořili před bránou Espoo Blues velký závar, po kterém se bude vylučovat!

40:01

Hokejisté obou týmů už se vrací zpět na ledovou plochu a poslední dějství dnešního zápasu bude moci za chvíli začít.
Statistiky po druhé třetině

STŘELY NA BRÁNU: Mannheim 27 Espoo 12
VYLOUČENÍ (MIN.): Mannheim 14 Espoo 12
Espoo Blues dokázalo krátce po začátku druhé třetiny vyrovnat, když se prosadil Jussi Makkonen, Mannheim si ale v závěru vytvořil tlak a šest sekund před druhou sirénou vrátil německému týmu zpět ztracené vedení skvělou tyčí Brandon Yip, který využil druhou přesilovou hru svého týmu v dnešním zápase, a to ještě v čase 28:20 neproměnil trestné střílení Ronny Arendt. Skóre po 40 minutách. Adler Mannheim 2 Espoo Blues 1 (agregát 3:5).

40:00

Brandon YIP - 2:1

39:54

Mannheim právě vstřelil branku! BRANDON YIP využívá přesilovou hru a Mannheim se stejně jako v první třetině i v závěru té druhé ujímá vedení, tentokrát 2:1!! Jochen Hecht tvrdě vypálil od modré čáry a jeho následnou střelou letící po ledě před brankářem Kähkönenem skvěle tečoval do pravého horního rohu z pohledu střílejícího Hechta jeho spoluhráč Jochen Hecht. Asistence: Jochen Hecht.

39:37

Domácí se dostali ke střele od modré čáry, ta ale byla zablokována.

39:00

Espoo Blues vyhodilo puk za bránu Mannheimu a do konce třetiny už zbývá jen jedna minuta.

38:43

Mannheim má v závěru druhé třetiny dobrou možnost vrátit se zpět do vedení.

38:21

Jochen Hecht se na pravé straně ocital v blízkosti tyče ve slibné příležitosti, do které se nakonec kvůli držení Mikka Kukkonena nedostal.

38:19

Mikko Kukkonen (Espoo) dostal menší trest, 2 minuty držení protihráče.

37:57

Kähkönen absolutně nic neviděl, ale naštěstí pro něj byla střela Carleho z prostoru mezi kruhy sražena do ochranné sítě.

37:25

Mannheim se na několik okamžiků dostal po pravé straně do útočného pásma, jenže hokejisté Espoo Blues zatím ve druhé třetině bezchybně brání.

36:39

STŘELY NA BRÁNU: Mannheim 23 Espoo 12

36:10

Jari Sailio se hodně zlobil poté, co mu v útočné třetině vybojoval puk, rozhodčí ale signalizovali postavení mimo hru.

35:34

Espoo bez větších potíží přečkalo přesilovou hru a hosté opět hrají v plném počtu.

34:46

Domácí se dostali na levé straně v blízkosti tyče do zakončení, hokejisté Espoo Blues šli ale opět obětavě na kolena jako v první třetině a jejich střelu zablokovali.

33:58

Mannheim už rozestavil přesilovkový deštník, hosté mu ale na modré čáře dokázali puk vypíchnout a dopravit ho do obranné pásma německého týmu.

32:59

Mikko Kuukka (Espoo) dostal menší trest, 2 minuty krosček.

32:45

Mannheim nyní vstřelil gól, respektive pomohl vstřelit, protože puk po nepřesvědčivém zákroku Kähkönena zůstal na brankové čáře a poté hra byla přerušena!

32:28

Samson Mahbod (Espoo) dostal menší trest, 2 minuty držení hole.

32:01

Mannheim sevřel Espoo před vlastní bránou a dostal se k několika nebezpečným střelám, ani jedna z nich ovšem gólem neskončila!

30:04

Vyloučený Kevin Maginot (Mannheim) se vrátil zpět na ledovou plochu a oba týmy opět hrají v plném počtu.

29:33

Trestné střílení zůstalo nevyužito a pokračujeme za nerozhodného stavu 1:1.

28:20

Ronny Arendt se pokusil samostatný nájezd zakončil prudkou střelu nad lapačku, Kaapo Kähkönen ale vytáhl skvělý zákrok a prostor u levé tyče si pohlídal!

28:20

Ronny Arendt se řítil po vybojování puku sám na bránu a po faulu jednoho z hostujících hokejistů bude následovat trestné střílení!

27:38

Daniel Richmond (Mannheim) osobní trest, 10 minut nesportovní chování.

27:38

Daniel Richmond (Mannheim) dostal menší trest, 2 minuty sekání.

27:17

Rozhodčí museli uklidnit vášně na ledové ploše a nakonec to zvládli i bez vyloučení jednoho z hráčů.

26:50

Kai Kantola zavezl po pravém křídle puk do útočného pásma a poté tvrdě vypálil, Dennis Endras byl ale připraven a jeho střelu dobrým zákrokem zastavil!

25:58

Mannheim se vrhl do útoku dva na tři a hostující hokejisté nakonec v rohu kluziště snahu domácího týmu zastavili.

25:15

Brankář Mannheimu Endras ani na okamžik nezahálel a volný puk přikryl u své pravé tyče lapačkou.

24:20

Kim Hirschovits se vrátil zpět na ledovou plochu a Espoo Blues hraje opět v plném počtu.

23:35

Mannheim se zatím v přesilové hře k ničemu nedostal a hráči finského týmu dobře brání.

22:16

Kim Hirschovits (Espoo) dostal menší trest, 2 minuty nedovolené sekání.

22:05

Domácí se pokusili rychle odpovědět, jejich střela z prostoru mezi kruhy pro vhazování ale byla zablokována.

Jussi MAKKONEN - 1:1

21:05

JUSSI MAKKONEN střílí gól a z dorážky vyrovnává na 1:1!! Jussi Makkonen si skvěle sjel před bránu a po zákroku Kähkönena, který vyrazil tvrdou střelu Roopeho Talajy z levé strany, puk ze vzduchu dorazil do prázdné brány. Asistence: Roope Talaja, Otso Rantakari.

20:45

Na první pohled zbytečně, na tu druhou ale lepší než v úvodu udělat zbytečnou chybu.

20:12

Espoo vyhrálo úvodní vhazování druhé třetiny, poté se ale puku zbavilo a vyhodilo ho do levého rohu ledové plochy.

20:01

Adler Mannheim udělal v první třetině dobrý krok ke smazání tříbrankového náskoku soupeře, pokud však chce pomýšlet na postup, jako že určitě chce, musí vstřelit ještě minimálně dvě branky.

Statistiky po první třetině

STŘELY NA BRÁNU: Mannheim 10 Espoo 8
VYHRANÁ VHAZOVÁNÍ: Mannheim 11 Espoo 9
VYLOUČENÍ (MIN.): Mannheim 2 Espoo 4
Espoo Blues mělo dobrý vstup do utkání, do žádné vyložené brankové příležitosti se ale dostat nedokázalo. S dalším průběhem první třetiny převzali iniciativu hráči Mannheimu a v přesilové hře se jim podařilo vstřelit gól, když se tvrdou střelou pod horní tyč prosadil Ryan Macmurchy. Skóre po první třetině. Adler Mannheim 1 Espoo Blues 0 (agregát 2:4).

20:00

19:45

Domácí Mannheim nebezpečně vypálil z pravého křídla, brankář Kähkönen ale dokázal střelu pravým ramenem vyrazit!

18:16

Domácí mohli krátce po vyloučení Westermarcka vstřelit gól do prázdné brány po krásné kombinaci, Kähkönen se ale roztáhl v leže podél brankové čáry a předvedl fantastický zákrok!

17:54

Victor Westermarck (Espoo) dostal menší trest, 2 minuty nedovolené bránění.

16:37

Jochen Hecht mohl přidat druhý gól, jeho střela z těsné blízkosti brankoviště ale gólem neskončila!

Ryan MACMURCHY - 1:0

15:46

Mannheim právě vstřelil branku! RYAN MACMURCHY napřáhl z vrcholu kruhu pro vhazování k tvrdé střele, která zapadla přesně pod břevno a Mannheim se po gólu v přesilové hře ujímá vedení 1:0!! Brandon Yip z pravé strany nabil na střelu Ryanu Macmurchymu, který tvrdou ránou bez přípravy zamířil přesně do pravého horního rohu a do protipohybu brankáře Kähkönena, který se přesouval k pravé tyči. Asistence: Brandon Yip, Jochen Hecht.

15:09

Jeden z domácích hokejistů se natahoval na vzdálenější tyči po přihrávce, na bránu ji ovšem usměrnit nedokázal.

14:58

Roope Talaja (Espoo) dostal menší trest, 2 minuty hákování.

14:48

Vzhledem k tomu, že sledujeme hokejové utkání, tak střel na bránu zatím bylo v první třetině hodně málo.

13:15

Daniel Richmond se vrátil zpět na hrací plochu a Mannheim hraje opět v plném počtu.

12:58

Espoo Blues se tato přesilová hra vůbec nepovedla směřuje rychle ke svému konci.

11:59

Domácí hokejisté zvládají zatím oslabení famózně a Espoo ještě nepustili ani k jedné střele.

11:14

10:10

Espoo si nyní vytvořilo územní převahu a Mannheim pouze vyhazuje puky ze své třetiny.

09:46

Vzápětí přichází další přerušení hry a další zakázané uvolnění v podání německého klubu.

09:30

Hráči Adleru Mannheim vyhodili puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění a hra se stěhuje zpět před Endrase.

09:07

Domácí sice už jednu zbytečnou chybu udělali, a to před pár okamžiky, naštěstí pro ně ale zůstala nepotrestána.

08:51

Zatím se nehraje v příliš vysokém tempu a oba týmy se soustředí především na to, neudělat v úvodu zápasu zbytečnou chybu.

08:29

Endras se skvěle vyjel z brány a zneškodnil šanci Sailia, který špičkou hole po chybě obránců Mannheimu usměrňoval puk mezi tři tyče!

Adler Mannheim nedokázal v letošním ročníku Champions Hockey League vstřelit v jednom zápase více než dva góly, a tato bilance dnes výrazně mluví v jeho neprospěch.

07:43

Domácí hokejisté se ale vzápětí k ohrožení brány Espoo Blues nedostali, stejně jako po následném protiútoku hráči finského týmu.

07:08

Hospelt uspěl na vhazování a udržel útočné pásmo pro Mannheim.

07:06

Kähkönen přikryl puk lapačkou a hra byla přerušena.

06:33

Před bránou Espoo Blues vznikl menší závar, hned dva obránci hostujícího týmu se ale dobře vrhli do střely a srazili ji směrem do rohu kluziště.

06:05

Mannheim první zápas prohrál 1:4, takže v dnešním zápase musí zabrat, pokud chce pomýšlet na postup.

06:00

Endras přikryl volný puk u své pravé tyče a po přerušení hry následuje přestávka na občerstvení.

05:37

Korhonen vypálil od modré čáry, jeho střela ale našla uprostřed brány pouze připraveného brankáře Endrase.

05:00

Domácí hokejisté Mannheimu jsou v úvodních minutách zápasu aktivnější a již si vytvořili dvě slibné příležitosti.

03:19

Mannheim se dostal vzápětí k další střele, která byla sražena do ochranné sítě, a hra byla přerušena.

02:57

Brandon Yip napřáhl z pravé strany ke tvrdé diagonální střele, která jen těsně minula vzdálenější levou tyč!

02:25

Hecht uspěl při opakovaném vhazování v obranné pásmu a domácí hokejisté mohli vyvést puk ze své třetiny.

02:19

Puk byl sražen do ochranné sítě a hra byla v útočném pásmu Espoo Blues přerušena.

01:25

Rheault se prosadil na pravém křídle a poté tvrdě vypálil od mantinelu, také brankář Kähkönen byl ale na opačné straně pozorný a jeho střelu betony vyrazil!

00:45

Korhonen se ocitl v první šanci po dobrém průniku, Endras ale jeho střelu v pohodě vyrazil za bránu a následně odražený puk od zadního mantinelu přikryl lapačkou.

00:01

Zahajovací pětky obou týmů už jsou připraveny na ledové ploše a zápas mezi Mannheimem a Espoo Blues bude moci brzy začít.

Adler Mannheim: Endras (Ziffzer) – Carle, Richmond – Wagner, Akdag – Goc, Fischer – Bittner, Maginot – Raedeke, Metropolit, Macmurchy – Yip, Arendt, Hecht – Ullmann, Rheault, Hospelt – Riefers, Palausch.

Espoo Blues: Kähkönen (Engstrand) – Westermarck, Kaijomaa – Kukkonen, Rantakari – Kuukka,J.Vainio – Rooba, Seppälä – Korhonen, Hirschovits, Somervuori – Talaja, Makkonen, Mahbod – Sailio, Liivik, Kantola – Puhakka, Lahtinen.

Rozhodčí: Robin Šír (CZE), Marcus Brill (GER) – Eugen Berger (GER), Markus Seeßle (GER).
První vzájemné střetnutí

Espoo Blues v prvním utkání doma zvítězilo 4:1, když se v dresu Blues postupně prosadili Kai Kantola, Kim Hirschovits, Jussi Makkonen a Markus Poukkula, zatímco za hosty skóroval jako jediný Brandon Yip.

Třetiny: 1:1, 3:0, 0:0
Střely na bránu: 19:33
Vyloučení (min.): 14:24
Návštěva: 1183
Espoo Blues

Espoo úvodní zápas playoff Champions Hockey League zvládlo až na jeden inkasovaný gól skvěle, když doma Blues porazili Adler Mannheim přesvědčivě 4:1. Espoo během úvodních čtyř zápasů v základní skupině vyhrálo pouze jediný duel, přesto se jeho hráči radovali z postupu a proti Mannheimu podruhé v soutěži vstřelili během jednoho utkání čtyři góly.
Adler Mannheim

Adler Mannheim musí před domácím publikem výrazně přidat a především zlepšit svou ofenzivní hru. Hráči Mannheimu nedokázali během dosavadních pěti zápasů v Champions Hockey League vstřelit během jednoho utkání více než dva góly, což bude muset v odvetě změnit, jinak se s evropskou soutěží rozloučí.
Adler Mannheim přivítá v odvetě osmifinále Champions Hockey League na svém ledě Espoo, proti němuž se bude snažit využít výhodu domácího prostředí a smazat tříbrankovou ztrátu z prvního zápasu. Zápasem ze SAP Areny Vás provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

3:2

Branky a nahrávky: 16. Macmurchy (Yip, Hecht), 40. Yip (Hecht), 60. Macmurchy (Carle, Metropolit) – 22. Makkonen (Talaja, Rantakari), 60. Korhonen

První zápas: Blues - Mannheim 4:1