SPV Seinäjoki – SV Wiler-Ersigen

6:7

po s.n. (1:2) (2:1, 2:2, 2:3 - 0:0)

03.10.2015, 15:15 • Dominik Hrubý (@DominikH11)

To je pro dnešek ode mě vše a těším se s Vámi na počtenou, třeba už při zítřejším finále můžu odsud z Boleslavi! (18:27:01)
Krásný zápas končí vítězstvím Wileru pro nájezdech! Ačkoliv SPV ještě dvě minuty před koncem vedlo o dva góly, švýcarský mistr při powerplay vyrovnal a v rozstřelu byl šťastnější!

Patrick MENDELIN - 6:7

V samostatných nájezdech zvítězil tým SPV Seinäjoki.

Autorem vítězné branky je PATRICK MENDELIN.

5. série 1:2

Patrick Mendelin se při kličce do bekhendu dostal do hodně ostrého úhlu, míček ale ještě neuvěřitelně dostal do brány! Wiler vítězí!

5. série 1:1

Bývalý nejlepší hráč světa těžký moment zvládl a míček podstřelil pod Wolfem.
Mika Kohonen musí dát, jinak jeho tým vypadává.

4. série 0:1

Prvním úspěšným střelcem rozstřelu je Danny Kanzig!

4. série 0:0

Sami Koski zkusil překvapivě ležérní zakončení, Wolf stále skvělý.

3. série 0:0

Adrian Zimmermann vymýchal Ihmeho ale zakončení mu nevyšlo!

Ville Kuusela trefil Wolfa.

2. série 0:0

Jami Manninen netrefil bránu, na prvního úspěšného střelce v nájezdech stále čekáme.

Mikko Kohonen šel hodně ze strany a nakonec trefuje břevno!

1. série 0:0

Neuspěl ani Tatu Väänänen, Ihme zlikvidoval jeho zakončení nohou.

Jako první se rozešel směrem k bráně Jyrki Holopainen, Wolf chytá!

Samostatné nájezdy začínají.
V prodloužení se oba týmy snažili neudělat chybu, přesto však mohl na konci rozhodnout Adrian Zimmerman. Ihme ale jeho ránu zlikvidoval. O vítězi utkání rozhodnou závěrečná trestná střílení.

70:00

Prodloužení skončilo.

69:58

Hakonen ztratil míček, uvidíme samostatné nájezdy.

69:46

Oddechový čas pro Wiler.

69:41

V závěru prodloužení Zimmermann krásně vystřelil, Ihme drží SPV ve hře! Dorážet ještě zkoušel Wittwer, ale netrefil dobře.

68:38

Wileru byl na půlce odpískán faul, lavička hlasitě nesouhlasí.

67:54

Fankhauser zkusil napadat, ale míček nevybojoval. V prodloužení se jinak hraje spíše vyčkávací florbal.

66:18

Koski dnes hraje opravdu skvěle, teď vybojoval faul na Mendelinovi.

65:52

Zimmermann z přihrávky Matthiase Hofbauera nic nevytěžil.

65:06

Ten Finové nevyužili a rozehrávat může Wiler.

64:50

Harkonen propadl za hru, Koski ale zabojoval a dokonce si došel pro zajímavý volný úder.

63:47

Karjala ve vlastním rohu vybojoval faul na Fankhauserovi.

62:22

Ani Wolf nezaváhal po střele Hakonena.

61:44

U míčku stále Wiler, SPV od začátku prodloužení brání. Wiler ovšem ještě ani nevystřelil.

61:01

Wiler na začátku nastavení drží míček a nikam se nežene.

60:01

SPV směřovalo v posledních minutách za postupem do finále Poháru Mistrů, Wiler ale při powerplay zvládl srovnat dvougólové manko a vynutil si prodloužení!

60:00

59:59

V poslední vteřinách Koski zkusil nahodit před bránu, nic z toho ale nebylo a uvidíme prodloužení.

59:01

SPV se snaží něco vymyslet, Koski a Holopainen však zatím kombinují spolu v obraně.

58:07

58:07 Jami MANNINEN - 6:6

58:07

Wiler-Ersigen právě vstřelil branku!
To je neskutečné! JAMI MANNINEN využil opět skvělé práce Fankhausera v brankovišti a vyrovnává!
Asistence: Patrick Mendelin.

57:30

57:30 Phillip FANKHAUSER - 6:5

57:30

Bleskově využitá powerplay Wileru! PHILLIP FANKHAUSER tečoval Zimmermannovu střelu za bezmocného Ihmeho.
Asistence: Adrian Zimmermann.

57:24

Wolf je na střídačce, Wiler v šesti.

56:36

Mikko Kohonen vystřelil nebezpečně, Wolf zákrok zvládl.

56:20

Ještě hůře si vedl Kekkonem, který přestřelil.

55:56

Zimmermann namířil míček opět pouze do rukavic Ihmeho.
Dnešní utkání sleduje 1253 diváků.

54:45

Dělová rána Holopainena se od bránícího Bischofbergera odrazila vedle.

54:24

Zimmermannův pokus chytil Ihme.

53:31

Tečovaná střela Väänänena prosvištěla kolem pravé tyče brány SPV.

53:04

Bekhend Matthiase Hofbauera schytal do lýtek Karjala.

52:34

Rána Mendelina letěla hodně mimo.

51:44

Myllymäkimu míček při postupu dopředu utekl z čepele.

50:47

Väänänen nahazoval za obranu, Kekkonen bohužel sebral míček lépe postavenému Manninenovi.

50:22

Mendelin po zemi pálil pouze do Ihmeho.

49:34

Mäkelämu se střela vůbec nepovedla a hrát může Louis.

48:36

Holopainenovi nescházelo moc, aby umístil do brány nástřel spoluhráče, nakonec vše končí jeho nedovoleným postavením v brankovišti.

47:46

47:46 Petri HAKONEN - 6:4

47:46

Seinäjoki právě vstřelilo branku!
PETRI HAKONEN propálil z dálky všechno před sebou včetně gólmana Wolfa a SPV odskakuje na rozdíl dvou gólů.
Asistence: Sami Koski.

47:31

Myllymäki při pokusu o útok přepadl přes Wolfa a udeřila se hlavou o zem, ze hřiště mu pomáhají členové realizačního týmu SPV.

46:40

Mendelin se dostal k dorážce z bezprostřední blízkosti, Ihme nakonec míček zalehl.

46:28

Přihrávku na Louise vypíchl Hakonen do autu.

46:13

Na hřišti se ve třetí třetině neobjevuje Christoph Hofbauer.

44:32

44:32 Mikko KOHONEN - 5:4

44:32

Tenhle zápas se fanouškům určitě líbí a nyní viděli další gól. MIKKO KOHONEN dostal dlouho přihrávku za obranu a poradil si parádně.

44:00

44:00 Daniel ŠEBEK - 4:4

44:00

Boleslavská hala bouří, domácí DANIEL ŠEBEK krásnou ránou opět vyrovnává.
Asistence: Danny Kanzig.

43:54

Manninenova střela zblokována.

42:28

Fankhauser zblízka neprocpal míček za Ihmeho.

40:57

Na druhé straně Myllymäky bránu netrefil.

40:30

Střídající mladík Louis se dral před Ihmeho.

40:01

SPV si i po druhé třetině drží jednobrankový náskok, poslední gól obstaral v početní výhodě Ville Kuusela. Další třetina začne přibližně v 16:38.

40:00

39:59

Před sirénou ještě vypálil Manninen, Ihme ale vyrazil.

39:32

Urmas trefil pouze zadek před bránou stojícího Kiviranty.

38:59

38:59 Ville KUUSELA - 4:3

38:59

Teď se ale Finům podařilo sehrát až do brankoviště na VILLEHO KUUSELU, který i se zalepeným obočím vrací vedení svému týmu.

38:23

Meister fauloval Koskiho, přesilovce SPV chybí přesnější a rychlejší střelba.

37:43

První vzorec SPV Wiler ubránil, Šebek a Väänänen odchází střídat.

37:05

Daniel Šešulka (WIL) postrčil Kivirantu do zad a podruhé v dnešním utkání je vyloučen na dvě minuty.

36:56

Šebek proti dvoum o míček přišel.

36:32

Hakonen nemířil špatně, gólman Wileru mu ale jeho ránu z první vyrazil.

36:05

Tahem to zkusil Koski, Wolf bez problémů chytá.

35:49

Hakala povalil Bischofbergera v rohu, hrát bude opět Wiler.

34:59

Obránci Wileru si dávali přednost a Mika Kohonen už se dral do šance, nakonec to pro Švýcary dobře dopadlo.

34:39

Kiviranta vybojoval rozehrávku z rohu.

33:37

Ani teď se nepíská, Bischofberger se musí zvednout ze země a odebrat se do obrany.

32:37

Mendelin trefil Kuuselu došvihem do hlavy, finskému útočníkovi se na obočí dokonce objevil krvavý šrám. Rozhodčí odpustili Wileru jasný pětiminutový trest.

31:58

Teď to hráči švýcarského mistra překombinovali, několik přihrávat z prázdné brány do ještě prázdnější vyústilo v nepříliš nebezpečnou ránu Zimmermanna.

31:37

Přesilovka Wileru nevypadala kdovíjak skvěle a tak to na sebe vzal Mendelin, bránu však netrefil.

30:28

Wiler bude mít šanci vzít si vedení zpět, Teppo Mäkelä (SPV) zahodil Kekkonena a je vyloučen.

30:13

30:13 Sami KOSKI - 3:3

30:13

Je srovnáno, SAMI KOSKI střílí i díky skvěle clonícímu Mikovi Kohonenovi druhý gól v uktání.
Asistence: Petri Hakonen.

29:13

Danny Kanzig na přihrávkou z hloubi pole nedosáhl.

28:40

Vyrovnat mohl Kuusela, zaváhání Väänänena ale nepotrestal.

28:12

28:12 Matthias HOFBAUER - 2:3

28:12

Parádní sólo skrz obranou polovinu soupeře předvedl MATTHIAS HOFBAUER a Wiler otáčí utkání!
Bez asistence.

27:00

Mendelin zblízka nedokázal dostat vysoký míček do branky.

25:29

Mikko Kohonen napadal Wittwera, obránce Wileru si ale poradil.

24:19

24:19 Jami MANNINEN - 2:2

24:19

Bekhend Mendelina se ještě neujal, JAMI MANNINEN ale následně našel místo mezi nohama Ihmeho a vyrovnáná.
Asistence: Riku Kekkonen.

23:22

Koski vypálil pěkně, bránu ale těsně minul.

22:17

Härkönenovi se střela nepovedla, následně Wolf skončil za branku a sebral míček do rukou.

21:41

Manninen skvěle zabral do obrany a vybojoval míček zpět pro Wiler.

21:23

Urmas fauloval Kekkonena.

20:42

Nahození Holopainena Mikko Kohonen nezvládl tečovat.

20:01

Finský mistr SPV Seinajoki vede v semifinále Poháru Mistrů nad Wilerem 2:1. Do druhé třetiny je tedy vše otevřené.

20:00

19:59

Danny Kanzig vybojoval míček, narazil si se Šebkem a střílel, bohužel pro Wiler byl zblokován. Třetina končí.

19:19

Bischofberger trefuje z dálky tyč!

18:58

Manninen faulován, následně Härkönen odpálil míček z brankoviště na hraně hry vysokou holí.

17:58

Před Wolfem probíhalo při nahození Miky Kohenena několik hráčů, gólman Wileru přesto míček chytil.

16:55

Hráči SPV z lavičky reklamují hru soupeře v šesti, trenér je uklidňuje.

15:33

První formace Willeru se za mohutné podpory svých fanoušků tlačí dopředu.

14:57

14:57 Adrian ZIMMERMANN - 2:1

14:57

A přesilovka se Wileru vydařila! ADRIAN ZIMMERMANN snižuje na rozdíl jednoho gólu.
Asistence: Tatu Väänänen.

14:16

Za nesportovní chování po gólu vylučují rozhodčí Petriho Hakonena (SPV) na 2+10 minut!

14:16

14:16 Sami KOSKI - 2:0

14:16

Šťastný gól SPV! Střelu SAMIHO KOSKIHO si srazil do vlastní Bischofberger.

13:55

Härkönen pálí do Wolfa.

12:51

Danny Kanzig míček před bránu neprocpal.

11:59

Samostatný únik Kekkonena řeší skvěle Ihme.

11:36

Kekkonen ani Manninen nepropálili blokující obránce.

8:21

SPV přesilovku využívá, po krásné přihrávce se trefuje legendární MIKA KOHONEN.
Asistence: Sami Kosi.

7:49

Nepovedená střela Hakonena skončila u Kuusely, jeho pohotové zakončení trefilo Wolfa.

7:07

Šebek ušetřil pár sekund na polovině soupeře, teď už odchází střídat.

6:52

Daniel Šešulka (WIL) postrčil střílejícího protihráče a je vyloučen za vrážení.

6:36

Šikovné zakončení Dannyho Kanziga ze vzduchu končí mimo.

5:44

Úplně sám před bránou zůstal Myllymäki, Wolf mu ale zmenšil střelecký úhel a jeho zakončení vyrazil.

5:05

Hakonenovi přeskočil míček hokejku, následně ho v tísni odpálil na střídačku Wileru.

4:37

Fankhauser v rohu podklouzl, hrát může SPV.

3:27

Po chybě Bischofbergera střílel nebezpečně Kuusela, Wolf vyráží.

2:53

Meisterův bekhend skončil vedle.

2:08

Hirschi a Kiviranta se za bránou Wileru nepohodli, rozehrávat bude švýcarský tým.

1:59

Český útočník Šebek vystřelil mimo.

1:32

Postupná rozehrávka Wileru zatím nikam nevede.

0:32

První kombinace bratrů Hofbauerů nebyla úspěšná.

00:01

SPV Seinajoki

Oddíl ze západu Finska byl založen v roce 1994 a i on se řadí v posledních letech ve své zemi mezi nejlepší. V nové ligové sezoně zatím SPV dvakrát vyhrálo a jednou odešlo poraženo, když v repríze finále podlehlo Happee 8:13. Do kádru týmu se Seinajoki přišel před sezonou někdejší nejlepší hráč světa, legendární Mika Kohonen, jenž se svým bratrem Mikkem tvoří nejúdernější duo v sestavě.

SPV bylo jako úřadující finský mistr nasazeno přímo do semifinále, čeká ho tedy jeho první utkání na turnaji.

Tätu Väänänen včera se štěstím překonal Davida Rytycha a definitivně rozhodl o vítěztsví Wileru nad Boleslaví. Jak se švýcarskému mistru povede dnes?

SV Wiler-Ersigen

Florbalový klub z městečka Zuchwill byl založen už v roce 1984. Je nejúspěšnějším švýcarským týmem posledních sezon a i v té právě probíhající vede ligovou tabulku. Za Wiler nastupují patrně nejvýraznější osobnosti švýcarské florbalové historie, bratři Christoph a Matthias Hofbauerovi. V týmu úřadujícího mistra Švýcarska nechybí ani výrazná česká stopa – v kádru najdeme mladého obránce Daniela Šešulku a útočníka Daniela Šebka, asistentem trenéra je pak bývalý reprezentant Radek Sikora.

Wiler se do semifinále musel probít přes Mladou Boleslav. V zápase s domácím týmem byl efektivnější v zakončení, pomohlo mu i pětiminutové vyloučení Jana Natova a vyhrál 6:2.
Dobré poledne vážení florbaloví fanoušci. Pohár Mistrů dospěl do semifinálové fáze, mezi muži se o místo ve finále utkají SPV Seinajoki a SV Wiler-Ersigen. Onlajnem Vás bude provázet Dominik Hrubý.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:15.

6:7

Branky a nahrávky: 9. Kohonen (Koski), 15. Koski, 31. Koski (Hakonen), 39. Kuusela (Koski), 45. Kohonen (Koski), 48. Hakonen (Koski), rozh. náj. Mendelin – 15. A. Zimmermann (Väänänen), 25. Manninen (Kekkonen), 29. Hofbauer, 44. Šebek (Kanzig), 58. Fankhauser (A. Zimmermann), 59. Manninen (Mendelin)