1:4

konec (1:1, 0:1, 0:2)

02.10.2015, 19:15 • 7. kolo • Lukáš Caha (@Lukiys16)

Tipsport: 2.45 4.2 2.15 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je konec! Orli vítězí pošesté v této sezóně a upevňují si první místo v tabulce. V neděli se představí znovu před domácími fanoušky. Soupeřem jim bude slovinská Lublaň. (21:29:08)

59:49

Ještě to zkusil Macierzynski, ale i jeho střelu Nechvátal zneškodnil. Tentokrát ramenem.

59:20

Orli již jen kontrolují čas a posílají puky zlehounka na Madlenera.

58:52

...a znovu. Znojmo už svého soka do útoku pravděpodobně nepustí.

58:42

Zakázané uvolnění Dornbirnu.

58:23

Dornbirn ještě zbraně nesložil a Nechvátal chytá další střelu z větší vzdálenosti.

58:09

Ohlášeny poslední dvě minuty utkání. Bude se vhazovat před Nechvátalem.

57:40

Nyní je v útočném pásmu už zase Znojmo a kontroluje čas.

57:14

A znovu střílí domácí bek. Nechvátal tentokrát kotouč vyrazil za sebe.

57:06

Domácí to nyní ještě zkoušejí před Nechvátalem. Ten bravurně chytá střelu od modré čáry do lapačky!

56:32

Dornbirn se ubránil. Greentree na ledě.

56:12

Po střele Yellow Horna se strhla v brankovišti Dornbirnu další strkanice. Tresty se ale udělovat nebudou.

55:15

Dornbirn dvakrát po sobě vyhazuje. Orlům se zatím nedaří.

54:32

A ještě k tomu si nyní zahrají přesilovku. Greentree (DOR) – 2 minuty za hrubost.

54:24

Orli však nemají dost a stále drží svého soupeře pod zámkem!

ŠTACH - 1:4

52:26

Orli právě vstřelili branku!
A je to 4:1! Orli využívají přesilovku, když se střelou od modré prosazuje LUBOMÍR ŠTACH. Asistence: Roman Tomas, Ondřej Fiala.

51:05

Pucher mířil z levého kruhu, nakonec se však rozhodl pro přihrávku, kterou domácí hráči zablokovali.

50:50

Potrestán Magnan (DOR) – 2 minuty za hru vysokou holí.

50:10

Orli nyní na malou chvíli zahrozili v útočném pásmu. Spíše však zdržovali čas.

48:49

Nechvátal vyráží nahození z pravého kruhu před sebe. Naštěstí pro Znojmo však nebyl nikdo nablízku.

48:04

Domácí bojují před Nechvátalem. Zatím se jim však nedaří vystřelit. Znojmo znovu dobře brání.

47:51

Orli si nyní nerozuměli v rozehrávce a způsobili zakázané uvolnění.

BOŘUTA - 1:3

46:52

Dornbirn již byl v pěti, když vypálil ANTONÍN BOŘUTA. Puk z jeho hole letěl přímo do levého horního rohu za Madlenerem. Asistence: Ondrej Šedivý.

46:16

Ani Tomas tentokrát neuspěl. Jeho střelu zachytil domácí obránce a posílá puk k Nechvátalovi.

45:44

Dornbirn se osvobozuje. Puk vyhodil až k Nechvátalovi.

45:24

Stehlík vystřelil od modré čáry. Madlener na svém místě.

44:45

Po dlouhé době si zahraje početní výhodu také Znojmo. Petrik (DOR) – 2 minuty za hru vysokou holí.

44:04

Až nyní vyráží znojemský gólman puk za svá záda. Bude se vhazovat.

43:51

Stehlík je na ledě. Orli se znovu ubránili.

43:25

Velmi pohledný forčekink v podání znojemských hráčů. Dornbirn zatím nedostal šanci vystřelit.

42:35

Orli si vybojovali vhazování v útočném pásmu.

42:19

Nechvátal vyrazil střelu domácího útočníka z mezikruží.

41:51

Na trestnou lavici usedá ale jen hostující hráč. Stehlík (ZNO) – 2 minuty za hrubost.

41:51

Stehlík a jeden z domácích se do sebe pustili za brankou Nechvátala. Bude se vylučovat.

41:34

Orli posílají puk do středního pásma.

40:49

Oproti začátkům předchozích dvou třetin, kdy mělo navrch Znojmo, se nyní žene do útoku naopak Dornbirn.

40:01

Ve druhém dějství se Orlům podařilo znovu odskočit. Gólman Nechvátal vychytal několik nebezpečným střel včetně trestného střílení. Před námi je posledních dvacet minut základní hrací doby.
Další třetina začne přibližně v 20:51.

40:00

39:45

Bačova střela minula domácí svatyni.

39:26

Dornbirn se nyní provinil zakázaným uvolněním. Znojmo to tak ještě zkusí v útočném pásmu.

38:38

Oba celky jsou kompletní.

38:20

Yellow Horn zcela sám před brankou! Znojemský sniper obdržel přesnou přihrávku, vyčkal si, ale trefil pouze vyrážečku Madlenera.

36:38

Bude se hrát čtyři na čtyři. Na trestnou lavici usedá paradoxně Pucher, který odpyká trest za Nechvátala (ZNO) – 2 minuty za sekání a D'Alvise (DOR) – 2 minuty za hrubost.

36:24

Pucher byl nyní u mantinelu faulován. Rozhodčí však zůstávají v klidu.

35:42

Na druhé straně kryje Nechvátal střelu z prostoru mezi kruhy. Následuje vhazování.

35:20

Bořuta to zkusil od modré čáry. Těsně minul!

34:40

Tomas s Bartošem dlouho drželi puk útočném pásmu. Recept na domácí obranu ale tentokrát nenašli.

33:46

Bača je na ledě. 5/5.

33:10

Znojmo se dobře brání. Nechvátal nemá ani v této přesilovce příliš práce.

32:19

D´Alvise se pokusil o kličku do backhandu, ale Nechvátal vyrazil puk levým betonem.

32:19

Nařízeno trestné střílení po faulu na unikajícího domácího hráče! Pojede D´Alvise.

32:00

Patrik Novák v samostatném úniku! Znojemský útočník ale trefuje pouze Madlenera.

31:46

Další přesilovka pro domácí. Vyloučen Bača (ZNO) – 2 minuty za nedovolené bránění.

31:43

Dva pokusy Orlů o průnik do útočného pásma nyní končí ve středu hřiště.

30:37

Dornbirn se nyní snaží znovu rychle odpovědět. Nechvátal ukrývá dělovku domácího beka do lapačky a následuje vhazování.

TOMAS - 1:2

29:55

ROMAN TOMAS byl vyslán do akce jeden na jednoho. Ani chvíli neváhal a z mezikruží prostřelil Madlenera. Asistence: Ondřej Fiala, Peter Pucher.

29:34

Až nyní je zastavuje postavení mimo hru.

29:23

Dornbirn je nyní pod tlakem. Orli se snaží střílet ze všech pozic!

28:59

Ze stejné pozice to nyní zkusil netradičně Horn. Madlener zasahuje výstrojí.

28:28

Biro střílel z hranice kruhu. Ani jeho střela však gólmana Dornbirnu neohrozila.

28:00

Dornbirn se nyní dvakrát krátce po sobě provinil postavením mimo hru.

27:48

Orli kompletní.

27:35

MacKenzie vystřelil příklepem od modré čáry. Nechvátal kotouč včas zachytil.

26:53

...a další vyhození přes všechny čáry.

26:20

Znojmo se zatím s přehledem brání. Nechvátal nemusel zasahovat.

25:48

Trest pro Nováka (ZNO) – 2 minuty za držení.

25:10

Podešva zakládal útok, ale na modré přišel o kotouč.

24:46

Další potyčka u Nechvátala. Byl u ní i Bača. Vylučovat se však tentokrát nebude.

24:27

Yellow Horn nahodil kotouč do útoku.

23:40

Kotouč v obranném pásmu Orlů. Ovšem Dornbirnu se nedaří kombinovat.

23:05

Další pokud znojemského Tomase. Ten uháněl s kotoučem po pravém mantinelu, vybruslil před gólmana, ale ke střele se již nedostal.

22:04

Podešva se snažil proplížit mezi dvěma domácími beky. Měl to hodně těžké, ale přesto vystřelil. Madlener puk vyrazil.

21:12

Nyní střílel od modré jeden z domácích beků. Střela byla před Nechvátalem tečována do rohu kluziště. Orli mohou založit další útok.

20:50

Znojmo vkročilo do druhého dějství hodně aktivně a tlačí domácí. K další střele se zatím nedostalo.

20:18

Hned na úvod znovu dělovka Romana Tomase. Puk vypadl rakouskému brankáři z lapačky, ale k dorážce se nikdo nedostal.

20:01

První dějství je u konce. Orli se dostali díky Tomasovi do rychlého vedení. To jim však v páté minutě vzal Zagrapan. Oba celky si ve zbytku třetiny zahrály početní výhody, dalšího gólu se ale diváci nedočkali. Uvidíme, co nabídne druhé dějství.
Další třetina začne přibližně v 20:01.

20:00

19:20

Dva na jednoho! Šedivý obdržel přihrávku, ale domácí bek skočil do střely. Madlener tak znovu bez zásahu.

18:38

Biro je na ledě. Znojmo se ve čtyřech ubránilo.

18:01

Domácím se nedaří dostat se do útočného pásma.

17:30

Před Nechvátalem znovu zahrozil D´Alvise. Znojemský gólman si však věděl rady a puk vyrazil holí.

17:10

Orli se během půlminuty dokázali dvakrát osvobodit.

16:38

Na trestnou lavici usedá Biro (ZNO) – 2 minuty za hrubost. První přesilovka pro domácí tým.

16:38

Po střele na Nechvátala se za brankou spustila menší potyčka a bude se vylučovat.

15:04

Yellow Horn se dostal do situace jeden na jednoho, ale ani jemu puk nesedl kloudně na hůl. Madlener tak nemusí zasahovat.

14:05

D´Alvise se zjevil v blízkosti hostujícího gólmana úplně sám. Naštěstí mu sjel kotouč z hole a nestihl tak zakončit.

13:55

Další útočnou akci Rakušanů zastavuje postavení mimo hru.

13:42

Také Nechvátal nyní zasahuje. Nahození od modré schoval do výstroje a následuje další vhazování.

13:02

Biro vyslal puk od modré čáry na gólmana. Ten jej vyrazil do ochranné sítě.

12:48

Dornbirn zakládá další útok. Je z toho ale zakázané uvolnění a bude se vhazovat.

12:09

Akci dva na jednoho zneškodňuje dojíždějící obránce. Podešva se tak ke střele nedostal.

11:48

Domácím se povedlo vyvézt kotouč z obranného pásma. Bude se vhazovat.

11:23

Orli však zůstávají v pásmu. Yellow Horn vybruslil před branku a snažil se zakončit backhandem. Puk byl ale zablokován.

10:46

Až na závěr přesilovky uzamklo Znojmo domácí celek v pásmu. Gól z toho ale není a MacKenzie je zpět na ledové ploše.

09:51

Orlům se zatím kloudně vystřelit nepodařilo a znovu posílají domácí obránci puk daleko od své klece.

09:15

Dornbirn se hned na úvod početní výhody osvobozuje.

08:46

Na trestnou lavici odchází MacKenzie (DOR) – 2 minuty za držení.

08:46

Bude se vylučovat. Znojmo v signalizované výhodě zatápí rakouské obraně.

07:35

Puk nyní létá z jedné strany na druhou. Ke střelám se týmy příliš nedostávají.

ZAGRAPAN - 1:1

04:51

Dornbirn právě vstřelil branku!
Ovšem Dornbirn odpovídá vcelku rychle. Buldoci zatlačili Orly v útočném pásmu a MAREK ZAGRAPAN prostřelil Nechvátala. Asistence: Martin Grabher

04:20

Dornbirn se snaží. Nyní převzal iniciativu a tlačí se před znojemského gólmana.

TOMAS - 0:1

00:40

Tak to je start jako hrom! Orli z první akce zápasu otevírají skóre! Z pravé strany nahodil puk na branku jeden z obránců Znojma a ROMAN TOMAS poskakující puk doklepl do sítě! Asistence: Ondřej Fiala, Marek Biro.

00:01

Oba celky vyjíždí na hrací plochu. Domácí Dornbirn nastupuje v černém, Znojemští naopak poprvé v sezóně oblékají bílou variantu dresů.
Ještě jednou přeji hezký den! Oba týmy jsou připraveny na zahájení utkání. Hosté do zápasu vstupují bez zraněného Jiřího Berouna a Branislava Rehuše, domácí hrají ve stejné sestavě jako v posledním duelu proti Innsbrucku.

Dornbirner EC: Madlener (Hardy) – Caruso, MacKenzie, Lembacher, Magnan, Jeitziner, Duller, Waldhauser – D´Alvise, Arniel, Livingston – Greentree, Sylvester, Siddall – Petrik, Zagrapan, Grabher – Putnik, Häußle, Macierzynski

Rozhodčí: Thomas Berneker, Ladislav Smetana – Ulrich Paradatscher, Martin Smeibidlo.
Dornbiner EC
Buldoci začali soutěž velice dobře, po třetím kole dokonce vedli tabulku. Dokázali porazit Villach, silnou Vídeň i loňského mistra ze Salzburku. Poté ale přišlo vystřízlivění, týmu sídlícího blízko Bodamského jezera se přestalo dařit. Prohráli totiž již tři utkání v řadě. Soupeř si tak chce před domácím publikem napravit reputaci. "Půjde o velmi těžký zápas proti velice těžkému soupeři," ví kapitán Niki Petrik. "Musíme znovu hrát jako jeden tým a být disciplinovaní. Teprve potom můžeme přemýšlet, co dál," dodává.
Orli Znojmo
Orli zažívají pohádkový vstup do sezóny. Naposledy dokázali obrat o body na horké maďarské půdě čerty z Fehérváru. Po šesti odehraných kolech tak vévodí tabulce ligy s tříbodovým náskokem na druhý Linz. Obrovskou oporou se stal Patrik Nechvátal, který předvádí fantastické výkony. S úspěšností zákroků téměř 96 procent je momentálně nejlepším gólmanem EBEL. Důležitým faktorem úspěchu Jihomoravanů je i Colton Yellow Horn. Osmadvacetiletý Kanaďan s indiánskými kořeny vede tabulku produktivity Erste Bank Eishockey ligy. Dokázal totiž v šesti odehraných duelech hned sedmkrát skórovat, zároveň si připsal i pět asistencí.
Příjemný páteční večer! Orli Znojmo se poprvé v sezoně Erste Bank Eishockey ligy střetnou s Dornbirnem. Potvrdí skvělou formu dalším vyhraným zápasem?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15 a budeme z něj přinášet jen důležité informace.

1:4

Branky a nahrávky: 5. Zagrapan (Grabher) – 1. Tomas (Fiala, Biro), 30. Tomas (Fiala, Pucher), 47. Bořuta (Šedivý), 53. Štach (Tomas, Fiala)

Dornbirn Bulldogs: Madlener (Hardy) – Caruso, MacKenzie, Lembacher, Magnan, Jeitziner, Duller, Waldhauser – D´Alvise, Arniel, Livingston – Greentree, Sylvester, Siddall – Petrik, Zagrapan, Grabher – Putnik, Häußle, Macierzynski

HC LERAM Orli Znojmo: Nechvátal (Fučík) – Štach, Biro, Stehlík, Kousalík, Bořuta, Bača, Nemčík – Tomas, Pucher, Fiala – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Lattner, Podešva, Novák – Špaček, Šeda, Číp – Csamango

Rozhodčí: Berneker, Smetana – Paradatscher, Smeibidlo