02.10.2015, 04:00 • Honda Center, Anaheim • Petr Kašpárek

Tipsport: 1.9 3.9 3.05 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám příjemný páteční den. (06:38:23)
Jiří Sekáč (ANA) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:27.

Střely na branku: 33 – 31 (18-6, 8-14, 7-11)
Trestné minuty: 4 – 2
Využité přesilové hry: 0/1 – 0/2
Bodyčky: 26 – 20
Vyhrané vhazování: 33 – 22.
Oba týmy si ještě střihly modelové prodloužení tři na tři, které v páté minutě rozhodl svým gólem hostující Tyson Barrie.
Je dobojováno! Kačeři dvěma góly z úvodu zápasu rozhodli o své čtvrté výhře z pěti přípravných zápasů. Colorado po špatné první třetině zlepšilo svůj výkon a téměř vyrovnalo statistiku střel, ovšem jak Gibson, tak také střídající Chudobin nepustili ani jednu branku.

59:48

Vatanen v samém závěru vyjel z trestné lavice a hledal před branku Ritchieho, ovšem dobrou práci odvedl bránící Gormley.

59:42

59:17

Znovu to zkoušel Iginla, ale Chudobin ve spolupráci s obránci přečkal i Duchenovy pokusy o dorážku.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

58:32

Zpoza levého kruhu to zkusil až Iginia, jenže zkušený veterán trefil dobře postaveného brankáře.

58:11

Hostující hráči si vyměňují puk v blízkosti Chudobina, jenže ke střele se žádný z nich nedostal.

57:42

Hosté mají ještě jednu šanci ke snížení. Menší trest za sekání byl udělen Vatanenovi.

Carl HAGELIN - 3:0

57:31

Anaheim právě vstřelil branku!
Dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny je definitivně rozhodnuto! Getzlaf získal kotouč pro Kačery a střelou do opuštěné branky se prosadil CARL HAGELIN. Asistence: Ryan Getzlaf.

56:55

Grigorenko napřáhl svou holí skoro až ke stropu haly, ale ani jeho dělovka puk do branky nedostala.

56:40

56:11

Soderbergova přihrávka letěla za modrou čáru a Anaheim tak může pošetřit cenné vteřinky z oslabení.

55:46

Domácím se povedlo vyhodit puk do bezpečí a mohou vystřídat.

55:29

Jarome Iginla to vzal na sebe, jenže Chudobin na poslední chvíli zareagoval a kotouč vyrazil.

55:13

Hosté hrají vůbec první přesilovku v zápase, ale zatím jen tahají puk po mantinelech.

54:40

Za držení MacKinnona je na dvě minuty vyloučený Carl Hagelin.

54:38

Tísněný Duchene v ponechané výhodě branku přestřelil, následovat ale bude přesilovka Avs.

54:13

Domácí opět na nic nečekali a rychle vypálili. Tentokrát tak učinil Josh Manson, ale minul.

54:02

Ihned po vhazování neuspěl Fowler a po zásahu Varlamova přichází na řadu ještě jedna krátká pauza.

53:57

Chudobinův krajan v druhé brance nyní musel zasahovat proti rychlému výpadu Hagelina, jenž zakončil zápěstím z levého kruhu.

53:36

Holden nenašel mezírku mezi betonem Chudobina a jeho pravou tyčí, u které byl včas.

53:12

Jackman podcenil soupeřovo nahození a Colorado hodně lacině získalo útočné pásmo.

52:50

Stoner nic nevymýšlel a z obranného pásma odpálil kotouč přes všechny čáry na icing. Domácí tým si vzápětí vyžádal oddechový čas.

52:26

Zakončení Tysona Barrieho k brance neprošlo, kotouč skončil ve střední třetině.

51:52

Třetí třetina žádný oslnivý hokej nenabízí, hraje se poměrně opatrně z obou stran a Colorado se za vyrovnáním příliš nežene.

51:19

MacKinnon si dával puk na střelu z mezikruží příliš dlouho a Chudobin tak zakročit nemusel.

50:59

Getzlaf hledal Jiřího Sekáče, jenže čárový rozhodčí si všiml postavení mimo hru.

50:35

Stuart odvedl výbornou práci v defenzívě, když přečetl finální přihrávku a ušetřil práci Varlamovovi.

50:03

Kotouč byl tečován na střídačku Anaheimu, následuje reklamní přestávka.

49:46

Anton Chudobin s ledovým klidem zastavil střelu Brandona Gormleyho a vysloužil si potlesk publika.

49:15

Jackman před brankovištěm dostal přihrávku zpoza klece od Horcoffa, ale zblízka zakončoval do betonu Varlamova.

48:49

Ritchie byl zezadu atakován Comeauem, a tak nemohl vystřelit. Podle sudího se však jednalo o čistý zákrok.

48:10

Perry z nulového úhlu neuspěl, Sekáč čekal na dorážku, ale puk se k němu nedostal.

47:53

Kotouč skončil na jedné ze střídaček, Corey Perry jej pak ještě hodil za mantinel ke šťastnému fanouškovi.

47:14

Hagelin znovu ztratil kotouč a jeho kolegové se nyní musí věnovat bránění.

46:52

Fowlerovu střelu zablokoval Skille, od kterého se puk odrazil až na druhý konec hřiště.

46:29

Maroon byl za Varlamovem složen k zemi, ale Ducks ještě udrželi útočné pásmo.

46:07

Santorelli zpracoval přihrávku ze středního pásma v momentě, kdy byl v útočném pásmu – ofsajd.

45:18

Sekáč nabil na modrou Kevinu Bieksovi, ovšem střela byla sražená do rohu kluziště.

44:53

Z levého kruhu zápěstím pálil Nathan MacKinnon, ale proti němu se opět předvedl Chudobin.

44:40

Chudobin vlétl do utkání ve velkém stylu, po špatné přihrávce Carla Hagelina si všiml letícího puku a schoval jej do lapačky.

44:09

Chudobin si počkal na Soderbergovu střelu z pravé strany a pro jistotu přerušil hru.

43:52

Landeskog přihrál jen na hůl Maroona, který však v obranném pásmu vrátil puk Coloradu.

43:29

Domácí kombinují v útočném pásmu, ale Avs je k žádnému zakončení nepouští.

42:45

Ani Cody McLeod nezrušil nulu na střeleckém kontě Colorada, Chudobin kotouč vyrazil.

42:09

Na druhé straně si Anton Chudobin vychutnal Holdena, jehož švihl schoval do lapačky.

41:44

Nick Ritchie chtěl po otočce zakončit zpoza branky, ale levý beto Varlamova byl u tyče včas.

41:21

Sekáč sklepl puk pro Fowlera, jehož zakončení Semjon Varlamov dobře viděl a zlikvidoval.

40:46

Tanguay čekal na střelu tak dlouho, až mu kotouč utekl k zadnímu mantinelu k obráncům Ducks.

40:14

Hagelin po čtrnácti vteřinách hry vystřelil z levého křídla, ale Varlamov se zaskočit nenechal.

40:00

Domácí kouč udělal před třetí třetinou změnu v brankovišti. Místo Johna Gibsona bude střelám Colorada čelit Anton Chudobin.

Vyhrané vhazování: 21 – 16.
Prostřední dvacetiminutovka branku nenabídla, zajímavý hokej a výrazně zlepšený výkon Colorada ale ano. Avalanche na soupeřova gólmana vyslali čtrnáct střel, jenže ani jedna za brankovou čárou neskončila.

40:00

39:43

Ihned po vhazování musel Gibson vyrazit puk pravým ramenem, které trefil Jarome Iginla.

39:40

Duchene zpoza branky našel dobře postaveného Glencrosse, ale na čistém kontu Johna Gibsona se nic nezměnilo.

39:30

Duchene ujel všem soupeřům, jenže bekhendová střela z pravého bodu pro vhazování se neujala.

39:00

Poslední minuta druhé třetiny.

38:28

Nick Ritchie nabral solidní rychlost, která už ale chyběla jeho střele, jež Varlamov pohodlně vyrazil do levé strany.

38:20

Nápor Colorada ukončila až střela Brandona Gormleyho, po které Gibson zasáhl elegantním semaforem a přerušil hru.

38:03

Grigorenko pálil z nulového úhlu, ale kotouč jen proletěl celou šíří hřiště.

37:19

Ještě jeden zákrok si Gibson připsal proti ráně Grigorenka, ovšem ani on se radovat nemohl.

37:09

Nathan MacKinnon se natlačil do těsné blízkosti Gibsona, kterého však nedokázal překonat.

36:50

Getzlaf v útočném pásmu přihrál na obsazeného spoluhráče a Avs se tak dostali do bezpečí.

36:15

Duchene s Glencrossem se nedohodli a z dorážky byla jen hodně nepřesná střela do mantinelu.

35:46

Lindholm napřáhl zpoza levého kruhu, ale Semjon Varlamov zasahovat nemusel.

35:10

Coloradu pomalu ale jistě zvyšuje obrátky, což potvrdil i nepřesně zakončující Nikita Zadorov.

35:01

Obrana Kačerů byla velmi nedůrazná, Landeskog zakončoval z brankoviště a na zádech ležící Gibson ze vzduchu vyrazil kotouč lapačkou.

34:47

Novic z Bostonu Carl Soderberg vlétl do brankoviště a donutil Gibsona zasáhnout.

34:25

Nathan MacKinnon se bleskurychle obtočil za brankou, ale puk k tyči nezasunul.

33:46

Comeau vystřelil z otočky a z pravého kruhu trefil jednu z tyčí za zády Johna Gibsona!

33:25

Rackell se pěkně prokličkoval do útočného pásma, kde přenechal puk Perrymu, jehož střela moc nebezpečná nebyla.

32:56

Duchene se vydal napadat, ale kotouč pro své barvy nezískal.

32:36

Z blízkosti pravého mantinelu vystřelil na Varlamova Jackman, ovšem Varlamov lehce lapil puk do lapačky.

32:11

Soderberg mezi kruhy nezpracoval přihrávku, puk tak prošel až na modrou, ale Gibson práci neměl.

31:45

Ducks dostali puk jen do středního pásma a hromadně odjeli střídat.

30:58

Skille nechal kotouč za sebou, a tak jeho přízemní střela neměla dostatečnou razanci.

30:26

Přečíslení tři na dva zpackal Fowler, který nepřihrál přesně na hůl spoluhráče.

30:00

Ve druhé třetině se začalo hrát velmi tvrdě, k vidění je velký počet bodyčků na obou stranách.

29:30

Hagelin vrátil kotouč Perrymu, jehož švih z bezprostřední blízkosti neproletěl žádnou skulinou v postoji Varlamova.

28:48

Stewart měl za soupeřovou branku dost prostoru, ale přihrávku před brankoviště nikoho nenašel.

28:32

Hra je v těchto chvílích dosti neurovnaná, kotouč často střídá majitele.

28:03

A teď pro změnu zakázané uvolnění Ducks...

27:55

Další ofsajd Anaheimu.

27:21

Nepřesná střela se od mantinelu odrazila mimo útočné pásmo Kačerů.

26:47

Po ofsajdu Anaheimu následuje krátká komerční přestávka.

26:16

Dobré střídání Avalanche pokračovalo ještě několik vteřin, ale na další ohrožení branky už nedošlo.

25:46

MacKinnon nabil na pravou stranu Iginlovi, který z dobré pozice trefil pravé předloktí Gibsona.

25:23

Sekáč dostal puk jen na hokejky soupeřů, kteří ale další ránu na Gibsona nevyslali.

24:49

Guenin získal puk pro hosty, Soderberg ale nenašel před brankou číhajícího Tanguaye.

24:23

Clayton Stoner z delší vzdálenosti nemířil přesně, domácí však stále kombinují v útočném pásmu.

23:58

Anaheimu nevyšla rozehrávka a místo přihrávky se zrodilo zakázané uvolnění.

23:17

Comeau přihrál zpoza branky na modrou, odkud do výstroje Gibsona pálil Brad Stuart.

22:52

MacKinnon držel puk několik vteřin, ale prostor ke střele nebo přihrávce si neudělal.

22:06

Varlamov měl nyní zacloněný výhled a také štěstí, že střela z pravé strany letěla mimo jeho klec.

21:37

Rickar Rakell dvakrát zkusil své štěstí, ale ani jednou neuspěl.

21:30

Varlamovovi vypadla Lindhomova střela, ale Perry přišel k dorážce pozdě.

21:07

Matt Duchene dostal puk mezi kruhy, odkud ale vůbec nezamířil na branku.

20:38

Už potřetí se puk dostal mimo hrací plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

20:10

Soderberg sice vyhrál vhazování, ovšem Avs ihned vyhodili na zakázané uvolnění.

20:01

Statistiky po 1. třetině:

Střely na branku: 18 – 6
Zablokované střely: 2 – 4
Bodyčky: 8 – 8
Vyhrané vhazování: 13 – 9.
Příznivci Anaheimu můžou být po první třetině naprosto spokojení. Kačeři na svého soupeře vlétli od úvodní minuty a zasypali Varlamova sprškou střel. Ruský gólman inkasoval dvakrát, když na branku Shawna Horcoffa v páté minutě navázal Mike Santorelli. Colorado se v průběhu první periody herně zvedlo a i Gibson už musel řešit pár ošemetných situací.

20:00

19:39

To platilo jen pár vteřin, kotouč se již pohybuje ve středním pásmu.

19:18

Rantanen zpoza kruhů přestřelil branku, avšak akce Avalache ještě může pokračovat.

19:00

Poslední minuta první třetiny.

18:36

Pokus o založení útočné akce domácím zhatilo postavení mimo hru.

18:24

Jak Skille dostal puk na modrou čáru, Stuartovu střelu z ní však Gibson kontroloval.

18:15

Wagnerova střela z pravého kruhu Varlamova trefila někam do krku, k dorážce už nedošlo.

17:59

Oba gólmani se nyní dotkli kotouče, jenže v obou případech se jednalo jen o rozehrávku.

17:39

Anaheim poprvé v zápase nic nevymýšlel a Bieksa vyhodil na zakázané uvolnění.

17:18

Brandon Gormley vypálil od modré, ale posila z Arizony branku minula o velký kus.

16:36

Shawn Horcoff svou druhou branku v zápase nepřidal, kotouč vzápětí vyletěl ven ze hřiště.

16:01

Varlamov se v první třetině rozhodně nenudí, další rány na něj vyslal Stewart s Maroonem.

15:47

Marron se zjevil v dobré pozici, ale bekhendový pokus z levého kruhu v brance neskončil.

15:12

Hagelin bekhendem hledal někoho ze zadního mantinelu, ale puk skončil až na obranné půlce Ducks.

14:55

Avs už poněkolikáté jen odevzdali puk, ale následnou akci soupeře zastavil ofsajd.

14:30

Varlamov raději pokryl od mantinelu odražený puk a přerušil hru. Následuje buly po jeho pravici.

14:15

John Gibson byl poprvé v zápase ve větších problémech, když nejprve vyrazil střelu Glencrosse a pak zpacifikoval i dorážku Brandona Gormleyho.

13:53

A střelecký náskok je znovu o něco větší, Varlamov i nyní nepustil puk za svá záda.

13:39

Převahu Anaheimu jasně dokazuje statistika střel – 13:3.

13:09

A opět domácí kapitán, jehož tečovaná střela prosvištěla těsně vedle branky.

12:53

Getzlaf na druhé straně vyzkoušel svůj golfák, ovšem Varlamov betonem vyrazil do rohu.

12:27

MacKinnon si najel z levé strany, ani na druhý pokus však Gibsona nepropálil.

12:09

Hosté však vystřelit nedokázali a nyní už znovu formují obranné šiky na své polovině.

11:43

Landeskog vyvezl puk do útočného pásma Avs a konečně dal možnost oddechnout svému brankáři.

11:01

Aktivita Kačerů pokračuje, před brankou zůstal osamocený Sekáč, ale na Varlamova nevyzrál.

10:52

Horcoff chtěl z úhlu překvapit Varlamova, jenž však třetí puk za svá záda nepustil ani přes snahu Jackmana.

10:34

Fowlerova střela byla sražená, ten samý hráč pálil ještě jednou, ale opět mimo.

10:09

Lindholm vyslal bombu od modré, ale v permanenci musel být jen mantinel za brankou.

09:58

A další úspěšný zákrok pro strážce branky Colorada, na kterého z levého kruhu vypálil Santorelli.

09:46

09:35

Domácí se usadili v útočném pásmu, ovšem Varlamov zasahoval až po snadné střele Ryana Getzlafa.

08:42

Domácí se sami vyhnali z útočného pásma a dali možnost Coloradu vyhodit.

08:04

Avalanche vyhodili přes všechny čáry a kotouč se zjevil až za nezaměstnaným Gibsonem.

07:56

Ruský gólman byl nalepený na své pravé tyči a zlikvidoval švih v podání Rickarda Rakella.

07:46

Alex Tanguay podrazil Mansona a jako první hráč dostává menší trest.

07:24

Hagelin tečoval nahození jen těsně vedle branky, ovšem Varlamov si celou situaci pohlídal.

07:08

Po reklamní pauze se pokračuje ve hře, u kotouče opět domácí hráči.

06:52

A mohlo to být už o tři branky! Skille jen odevzdal puk domácím a Clayton Stoner o pár chvil později nastřelil brankovou konstrukci.

06:09

Fowler vyčkává za vlastní brankou a čeká na dostřídání spoluhráčů.

05:39

Zadorov to zkusil z levého mantinelu, jenže trefil jen předním stojícího Bieksu.

Mike SANTORELLI - 2:0

04:59

Tak to je skvělý start pro Anaheim, který rychle vede už o dva góly! Autorem branky je MIKE SANTORELLI, který po Ritchieho střele z vrcholku levého kruhu dorazil kotouč za záda Varlamova, jenž si ho za sebe srazil pravou nohou. Asistence: Nick Ritchie, Hampus Lindholm.

04:26

Chybu v domácí rozehrávce mohl potrestat Skille, který však po přihrávce z pravého křídla netrefil branku.

03:58

Ducks už jsou opět u kotouče a další akci zakládají z vlastní poloviny.

Shawn HORCOFF - 1:0

03:10

Domácí se po nenápadné akci dostávají do vedení! Kevin Bieksa vypálil od modré čáry, Varlamov vyrazil puk jen na SHAWNA HORCOFFA, jenž z brankoviště nadvakrát překonal dezorientovaného brankáře, kterého dokázal přehodit. Asistence: Kevin Bieksa, Hampus Lindholm.

02:29

Santorelli dorážel po nastřelení Vatanena, ale na stavu zápasu se nic nezměnilo.

01:55

MacKinnon poslal kotouč nad Gibsonovu klec, ovšem hosté zůstávají u kotouče.

01:35

Na druhé straně Varlamova poprvé prověřil Perry, jenž pálil z pravého kruhu.

01:16

Zadorov přihrál zpoza brankové čáry, ale následná střela letěla mimo tři tyče.

00:51

Hra je znovu přerušena, kotouč totiž zmizel mezi diváky, což donutilo rozhodčí zapískat.

00:43

Nate Guenin vystřelil zápěstím od modré čáry a Gibson měl menší problémy poté, co vyrazil puk kousek před sebe.

00:05

Úvodní vhazování zápasu vyhráli domácí, postaral se o to kapitán Ryan Getzlaf.

00:01

Vybraní hráči již stepují na modrých čarách, kde si tradičně vyslechnou státní hymnu USA.

Anaheim Ducks: Gibson (Chudobin) – Fowler, Manson, Lindholm, Bieksa, Stoner, Vatanen – Perry, Getzlaf, Jackman, Maroon, Horcoff, Santorelli, Hagelin, Stewart, Ritchie, Sekáč, Wagner, Rakell.

Colorado Avalanche: Varlamov (Berra) – Holden, Barrie, Guenin, Zadorov, Stuart, Gormley – Duchene, Iginla, Comeau, Grigorenko, MacKinnon, Soderberg, Tanguay, Glencross, McLeod, Rantanen.

Rozhodčí: Jackson, Sutherland – Lazarowich, McElman.
Kačeři doposud odehráli čtyři přípravné utkání, přičemž všechny skončily nejtěsnějším jednobrankovým rozdílem. Jako první si to Anaheim rozdal s dnešním soupeřem z Colorada, které kalifornský celek dokázalo porazit 5:4 po prodloužení. Následné tři zápasy už ale ovládl Anaheim, jenž shodně zvítězil 2:1 s Los Angeles, tak také se San Jose a opět s LA KIngs.

Také Laviny mají za sebou čtyři přátelské zápasy. Kromě již zmiňovaného utkání proti Anaheimu si Colorado nepřipsalo už ani jedno vítězství, když těsně prohrálo s Calgary, Los Angeles a opětovně s Calgary.
Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné páteční ráno při sledování textového přenosu z přípravného zápasu NHL. Od čtyř hodin se můžeme těšit na duel mezi týmy Anaheim Ducks a Colorado Avalanche.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

3:0

Branky a nahrávky: 4. Horcoff (Bieksa, Lindholm), 5. Santorelli (Ritchie, Lindholm), 58. Hagelin (Getzlaf)

Anaheim Ducks: Gibson (41. Chudobin) – Fowler, Manson, Lindholm, Bieksa, Stoner, Vatanen – Perry, Getzlaf, Jackman, Maroon, Horcoff, Santorelli, Hagelin, Stewart, Ritchie, Sekáč, Wagner, Rakell.

Rozhodčí: Jackson, Sutherland – Lazarowich, McElman