26.09.2015, 17:00 • Ice Bors Aréna Břeclav • 5. kolo • Martin Daneš

Tipsport: 2.05 4.3 2.26 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Konec zápasu. (19:09:05)

60:00

Dnes co se týče faulů velice akttivní david Galvas ještě v poslední sekundě narazil hlavou na mantinel Medřického, inkasuje trest do konce utkání. V dnešním utkání si připíše 29 trestných minut.

59:50

Zháňal už se napřahoval na střelu do prázdné branky, hostující hráč jej sekl a dostává dvě minuty. To je asi konec šancí Opavy.

59:30

Oba týmy v pěti.

59:15

Opavští si přihráli ve středním pásmu rukou. Šafránek se musí vrátit zpět.

58:57

Oddechový čas pro hosty. Budou hrát v šesti bez brankáře, bully bude před Šurým.

58:57

Šafránek už byl na cestě z branky, ale Svobodovo vyhození jej donutilo zaplout zpět. Napadající Flora už kotouč nezískal.

58:25

Bully před Šafránkem.

58:15

Vlček byl v útočném pásmu sám, trefuje vnější tyč opavské branky.

57:32

Dallší trest dostává hostující Herman, nejspíš osobní za protesty. Hraje se čtyři na čtyři.

57:32

Opava přitvrdila, po odpískání se pustil do Zháňala mezi střídačkami Mosler a strhl domácímu asistentovi helmu. Sudí si volá oba kapitány a uklidňuje týmy. Zháňal i Mosler dostávají za potyčku dvě minuty.

56:39

Břeclav právě vstřelila branku!
Tak to si bude hostující gólman vyčítat. Z poloviny hřišě, navíc od střídaček, jej překvapil nahozením po ledě ADAM SVOBODA. Bez asistence.

55:15

Směřička pokazil rozehrávku, ale nakonec společně se Šurým nedovolili Svobodovi nebezpečně vystřelit.

54:27

Tak to netrvalo moc dlouho a začíná se odzovu. Na modré si vyměnil puk Vachutka s Miklíkem a našel skrz celé pásmo volného kapitána MARTINA ČERVENKU, který vymetl horní patra opavské branky. Asistence: Vachutka, Miklík.

53:57

Florovi podržel viditelně dres Herman a odpyká si dvě minuty. Šance Břeclavi na srovnání.

53:01

Směřička to vzal na sebe a projel v rychlosti celé kluziště. Červenka ještě nepřesně dorážel. Opava se osvobodila jen za cenu icingu.

51:02

A chyby přicházejí. Selingr obral obránce Břeclavi jen metr od brankoviště, ale nestihl iuž ideálně zakončil a Šurý jej vytlačil ze střeleckého úhlu.

50:12

Zkušenější opavský tým hraje jen to, co potřebuje, nikam se nehrne a čeká na chyby domácích.

48:35

Kocián dostal dobrou pobídku do brejku, puk mu ale trefil na útočné modré brusli a odskočil mimo jeho dosah.

47:32

Opava zkusila fígl, nastoupila na bully ve čtyřech. Pátý Selingr naskočil ze střídačky, ale nepodařilo se mu ujet do brejku.

47:09

Vítek najížděl zprava sám na Šurého, střelu ale zvolil slabší a Šurý ji vykryl betonem.

46:44

Hosté v plném počtu. Lvům se ani nepodařilo usadit se v útočném pásmu.

44:44

Tlak Lvů končí hákováním Kociána. Lvi si zahrají přesilovku.

43:40

Dlouhé boje v rohu břeclavského obranného pásma končí zblokovanou střelou Kysely vysoko do ochranné sítě.

42:28

Kozel hledal před brankovištěm Zháňala, ten nestihl kotouč tečovat.

41:55

Opava velmi pomalu střídala, navíc Galvas nastřelil zpoza branky přímo hůl překvapeného Nováčka.

40:52

Vachutkovi s Červenou nevyšel přechod do útoku, musí to zkusit znovu od Šurého.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:37.
Dnešní utkání sleduje 175 diváků.

40:00

39:20

Po hattricku pokukoval i Polok, ale z pravé strany na Šurého nevyzrál. Domácí gólman si ale nebyl vůbec jistý, jestli mu puk zůstal ve výstroji.

38:59

Obránce Lvů Svoboda neměl komu přihrát, tak to zkusil z nulového úhlu přímo nastřelit k tyčce a puk se zastavil na brankové čáře, hned u brusle Šafránka.

38:22

Bully před Šafránkem, když Směřička udržel puk v rohu. Předtím ještě bojoval o puk Průdek, ale jeeho držení nechali rozhodčí nepotrestané.

37:25

Svoboda si odsedí trest za příliš mnoho opavských hráčů na ledě. Pokračuje se 4 na 4.

37:15

Červenka poslal do úniku Zháňala, Šafránek vyráží ramenem.

36:40

Opařená Břeclav se navíc musí bránit v oslabení, Tobola stále pyká za vysokou hůl.

36:07

Opava právě vstřelila branku!
Naopak hosté se snadno dostávají do vedení. Opava domácí přečíslila tři na jednoho, první střelu Wolfa ještě Šurý vyrazil, ale naa dorážku BOHUMILA HERMANA ze vzduchu už byl krátký. Asistence: Wolf.

35:50

Červenka to zkusil mezi betony Šafránka, ale puk se mezi ně nevešel. Tribunou to jen zahučelo a stav zůstává 2:2.

35:50

Červenka byl hákovaný v úniku, píská se trestné střílení proti Opavě.

35:31

Vaculín projel celým kluzištěm, ale ke střele a tím pádem k možnému hattricku se nedostal.

34:40

Poměr hráčů na ledě se srovnává, domácí Tobola se hodně diví vysoké holi. Je možné, že to způsobil některý z jeho spoluhráčů, domácí hráč měl totiž hůl na ledě připravenou k teči. Navíc dostává 2+2 minuty za krev v obličeji.

34:12

Domácí Flora už se dostával ke střele, ale Kysela jej poslal nedoborovolně k ledu. Odsedí si dvě minuty za držení.

34:02

Hraje se teď trošku na divoko nahoru dolů, až teď se píská icing lezanu.

33:09

Hostující obr Tichý předvedl svou zákeřnost a zcela mimo hru a po dohrání Medřického u mantinelu jej udeřil ještě jednou o led. Sudí to neviděl, ani čáároví, a vylučovat se i přes protesty nebude.

31:22

A je tu bleskové srovnání Břeclavi. Po několika odrazech před brankovištěm se puk dostal před RICHARDA VACULÍNA, který jej zametl bekhendem do branky. Asistence: Kozel, Směřička.

30:45

Hosté předvedli ukázkovou kombinaci na jeden dotek, na jejímž konci byl se snadnou úlohou znovu TOMÁŠ POLOK. Asistence: Vítek, Tuma.

30:15

Průdek narazil Hermana na mantinel, hostující hráč se drží za bradu. Sudí vylučuje domácího útočníka za vysokou hůl. Zároveň napomíná jiného hostujícího hráče za nafilmovaný pád přes hokejku v dalším průběhu hry.

28:39

Lvi vyrovnávají v oslabení. RICHARD VACULÍN si zpracoval v otočce puk a svoje sólo se štěstím zakončil přesně. Šafránek zaplul až do branky. Asistence: Zháňal.

28:07

Tichému na modré utekl puk, Lvi se na chvíli osvobodili.

27:22

Opava si zahraje první přesilovku, Vachutkova hokejka se zamotala mezi nohy hostujícího útočníka.

26:47

Buhaj postavil Tumovi ukázkový strom, ale útok Opavy tím nezastavil. To udělal až Šurý semaforem proti střele Poloka.

25:35

Zháňal se dostal s koncem přesilovky ke střele, ale slibnou dorážku už mu hosté nepovolili.

25:31

Slezan vyhazuje a už se ubrání.

25:05

To se nepovedlo, začínají od vlastní branky.

24:55

Lvi získali jen pásmo, musí si ale puk vybojoval při bully.

24:37

Hosté ve čtyřech, domácí se nedostali k pořádné střele.

23:40

Galvas podle rozhodčích zbytečně hákoval soupeře a Břeclav si zahraje minutu pět na tři.

23:20

Dittrich trefuje od modér jen nohy obránců a Lvi musí začít odznovu.

22:57

Lvy zastavil v postupném útoku ofsajd.

22:34

Medřický využil nezvyklý odraz puku od mantinelu a už se hnal ke střele, ale byl podražený Tůmou. Druhá domácí přesilovka.

22:00

Vítek vybojoval puk za brankou, Šurý se ale nachytat nenechal a skryl puk pod lapačkou.

21:15

Na druhé straně sám v mezikruží Tobola, ale nepochopitelně vůbec netrefil branku.

20:10

Polok s Vítkem zůstali hned zkraje třetiny sami dva před Šurým, ale svou megašanci překombinovali.

20:01

20:00

19:45

Svoboda hledal vysokou nahrávkou Vachutku, puk ale končí tečovaný mimo ledovou plochu.

18:46

Hosté chodí až příliš často do přečíslení, v obraně Lvů není něco v pořádku.

16:43

Zmatků v opavské rozehrávce mohl využít Nováček, ale na jeho střelu Šafránek dobře viděl.

15:41

Polok v úniku, podruhé se mu ale Šurého překonat nepodařilo, což tribuna ocenila potleskem a skandováním jména.

15:14

Směřička trefil z dobré pozice jen vlastního spoluhráče do nohy, Opava se zmocnila puku a zakládá útok.

14:04

Tobola našlápl a jel od modré sám na opavského brankáře, ale místo střely zvolil přihrávku, ta skončila tečovaná v moci Šafránka.

13:20

Obránci Břeclavi teď nechali Vítkovi zbytečně moc prostoru, ten zamířil a sttřílí jen do plastronu Šurého.

12:33

Nováček jel zleva s obráncem na zádech na Šafránka, ale v zakončení byl seknutý. Rozhodcovská píšťalka ale mlčí.

11:15

Opava se znovu osvobozuje.

10:20

Lvi musí začít od vlastní brány.

09:50

Podražením se provinil hostující Tůma a je tu první přesilovka pro domácí.

09:36

Domácí vyhodili pod tlakem puk na vlastní střídačku, naštěstí s tečí.

08:30

Teď už ale domácí inkasují, ránu Tichého od modré tečoval Selingr a z bezprosttřední blízkosti puk dorazil TOMÁŠ POLOK. Asistence: Selingr, Tichý.

08:19

Na druhé straně se dostal do úniku Kocián, ale společně s obránce Směřičkou vše vyřešil.

07:55

Po Novákově pobídce se napřahoval ke skákavému puku Vachutka, ale černý kus gumy netrefil.

07:04

Z dlouhé tlačenice za bránou chtěěl vyvézt puk Buhaj, ale nakonec jej hosté přece jen o kotouč obrali.

05:18

Tichého nahození od modré nikdo netečuje a břeclavský brankář má puk v náručí.

05:11

Polok zůstal sám na pravém kruhu a příklepem trefuje Šurého do hole.

04:08

Průdek vybojoval puk, ale Vachutka se v otočce s pukem ztratil a z přečíslení tak nic není.

03:18

Volný Červenka hledal před brankou ještě lépe postaveného Vachutku, tomu ale do přihrávky vložil hůl jeden z obránců Slezanu.

02:51

Vítek s Tůmou poprvé prověřili Šurého.

01:47

Po teči Kozla končí puk na trestné lavici.

01:21

Břeclav v tlaku zastavila přihrávka rukou.

00:59

Lvi zatím vyslali na Šafránka dvě střely, obě se nevešly mezi tři tyče.

00:01

HC LVI Břeclav: Šurý (Bača) – Miklík (A), Zítka, Směřička, Dittrich, Svoboda, Novák, Vlček – Červenka (C), Průdek, Vachutka, Flora, Tobola, Zháňal (A), Nováček, Medřický, Buhaj, Kozel, Vaculín, Lašák

HC Slezan Opava: Šafránek (Plánovský) – Kysela, Rohovský, Galvas, Černý T., Tichý, Tůma, Slavík, Mosler – Selingr, Vítek (C), Baďura, Polok, Wolf, Kocián, Svoboda, Herman, Hon, Klapetek

Rozhodčí: Obadal – Maťašovský, Čuňočka.
Podle informací z domácí kabiny budou trenérům chybět jen zraněný útočník Jakub Fusek. Domácí trenéři tak mají k dispozici kompletní čtyři útoky.
V kabině Opavy zdaleka nevládne nadšení, podle včerejšího vyjádření hráčské kabiny od května žije slezský tým ve značné nejistotě a hráči kromě toho, že hrají a trénují zcela zadarmo, netuší, zda jim sezona neskončí předčasně. Mužský tým má odkoupit město, ale to zdaleka neznamená jistotu pokračování dlouhé hokejové tradice ve městě.
Teprve podruhé v sezoně se představí doma břeclavští hokejisté. A mají co napravovat. Přd týdnem totiž podlehly průměrnému Valašskému Meziříčí 2:4. Venku se jim ale daří lépe, odkud přivezli všech dosavadních získaných šest bodů.

Opava je na tom po čtyřech kolech jen o jednu příčku a bod lépe. Slezané si také musí sáhnout do svědomí, doma totiž ve středu podlehli nováčkovi z Kopřivnice 3:4 po nájezdech, ačkoliv ještě tři minuty před koncem utkání vedli o dvě branky.
Poslední zápasy Břeclavi:
Břeclav – Val. Meziříčí 2:4
Mor. Budějovice – Břeclav 5:4p

Poslední zápasy Opavy:
Frýdek – Opava 5:2
Opava – Kopřivnice 3:4sn
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

4:3

Branky a nahrávky: 29. Vaculín (Zháňal), 32. Vaculín (Kozel, Směřička), 55. Červenka (Vachutka, Miklík), 57. Svoboda – 9. Polok (Selingr, Tichý), 31. Polok (Vítek, Tuma), 37. Herman (Wolf)

HC Lvi Fosfa Břeclav: Šurý (Bača) – Miklík (A), Zítka, Směřička, Dittrich, Svoboda A., Novák, Vlček – Červenka (C), Průdek, Vachutka, Flora, Tobola, Zháňal (A), Nováček, Medřický, Buhaj, Kozel, Vaculín, Lašák

HK Opava: Šafránek (Plánovský) – Kysela, Rohovský, Galvas, Černý T., Tichý, Tůma, Slavík, Mosler – Selingr, Vítek (C), Baďura, Polok, Wolf, Kocián, Svoboda L., Herman, Hon, Klapetek

Rozhodčí: Obadal – Maťašovský, Čuňočka