3:2

po s.n. (2:1) (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)

18.09.2015, 16:00 • Metallurg Ice Arena • Lukáš Jasoněk

Tipsport: 1.63 4.5 4.38 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je dobojováno! Vedoucí celek Charlamovovy divize zaznamenal vítězství i tentokrát, když třetí tým Východní konference porazil až po nájezdech. Magnitogorsk v utkání dvakrát vedl, ale Novosibirsku se nepříznivý průběh utkání vždy podařilo vyrovnat, v nájezdech si však bod navíc připisuje Metallurg. (19:01:54)

Danis ZARIPOV - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Metallurg Magnitogorsk.
Autorem vítězné branky je DANIS ZARIPOV, který se prosadil střelou mezi betony.

Samostatné nájezdy začínají.
Nerozhodlo se ani v prodloužení, vítěze zápasu tak určí až dovednostní soutěž s názvem samostatné nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:35

Salák musel opět zasahovat, se střeleckým pokusem Zaripova si však poradil.

64:01

Právě probíhá závěrečná minuta prodloužení.

63:27

Znovu bylo před Salákem velmi rušno, ale obrana Sibiru útočící hráče nakonec odklidila z cesty.

63:18

Po útočné akci Metallurgu se bude vhazovat před Salákem.

62:55

Mohlo být rozhodnuto! Šumakovovu ránu Košečkin vyrazil betonem a pak zalehl také prudkou dorážku Gubina.

62:39

Kotouč ale vybojovali domácí, posléze z ostrého úhlu zakončoval Timkin, kterého vychytal Salák.

62:23

Hosté mají puk ve své moci a drží jej za brankou.

61:36

Hra je poměrně klidná, žádný z celků nechce vyrobit hrubku, která by jej stála případný bod navíc.

60:38

První střelu v prodloužení vyslal Mozjakin, ale puk trefil jen plexisklo za bránou.

60:01

Hodina čistého času o vítězi utkání nerozhodla. Přestože domácí dvakrát vedli, hosté vždy dokázali vyrovnat a po krátké pauze se tak půjde do prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:37

Ještě jedno vhazování se uskuteční u brány Metallurgu.

59:01

Probíhá závěrečná minuta základní hrací doby a nejspíš uvidíme prodloužení.

57:57

Nikým nehlídaný se na pravé straně objevil Zaripov, proti jeho bekhendové ráně k bližší tyči však švihem lapačky zakročil Salák.

57:28

Hru přerušilo postavení útočícího hráče v brankovišti, buly se tak uskuteční ve středním pásmu.

57:04

Košečkin musel znovu zasahovat a v posledních chvílích je jeho tým pod ustavičným tlakem.

56:50

56:24

Také střelecký pokus Monji brankář Magnitogorsku zneškodnil.

55:51

Proti Menšikovově ráně stihl zakročit Košečkin, vhazovat se bude po jeho pravici.

55:16

Domácí se zmocnili kotouče a vyvezli jej do středního pásma.

54:50

Jan Kovář (Metallurg Magnitogorsk) si odsedí dvouminutový trest za hákování.

54:36

Ránu Platonova zkrotil v lapačce úspěšným zákrokem Salák.

54:20

Hokejisté obou mužstev srdnatě bojují o kotouč takřka po celé ledové ploše.

53:10

HK Sibir Novosibirsk je kompletní.

51:43

Hráči Novosibirsku vyhodili kotouč ven z pásma a domácí to budou muset zkusit znovu od své svatyně.

51:10

Sekáním se provinil Sergej Gimajev (HK Sibir Novosibirsk) a inkasoval dvouminutový trest.

50:00

Do konce základní hrací doby zbývá závěrečných deset minut a stav je zatím vyrovnaný, dojde na prodloužení?

49:18

Sibir je nyní aktivnějším celkem, Košečkin musel dvakrát zasahovat, a to proti střelám Bobrova i Butuzova.

48:45

Domácí v plném počtu hráčů.

48:27

Hosté se nepřesnou střelou sami vyhnali z útočné třetiny.

48:03

Gólman Magnitogorsku pak musel zasahovat taky proti střele Gubina, připsal si však úspěšný zákrok.

47:51

Ibragimovovu střelu v poklidu lapil Košečkin, před kterým se uskuteční vhazování.

47:13

Už to vypadalo, že domác kotouč vyhodí, ale hráči Sibiru jej zachytili ještě na modré čáře.

46:45

Ve středním pásmu se zbytečného faulu dopustil Jan Kovář (Metallurg Magnitogorsk), a za hrubost byl poslán za katr.

46:23

Monja s Gubinem se rozhodli zaútočit, ale střelu druhého jmenovaného srazil jeden z obránců.

45:55

Do střeelcké pozice se dostal také Lee, jenže nedokázal přesně srovnat mířidla a cílené zařízení netrefil.

45:09

Batyršinovu prudkou střelu směřující pod horní tyč ramenem vyrazil Salák.

44:19

Poměrně dlouho se hraje bez přerušení, hra je tak plynulá.

43:09

Střelecký pokus vyslal Šumakov, ale Košečkin jeho ránu vyrazil.

42:21

Hosté kotouč nahodili podél mantinelu do útočného pásma, kde se jej ovšem zmocnili obránci.

41:43

Puk vylétl z hrací plochy a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

40:26

Metallurg se vydal do útočného pásma, kde nyní kombinuje, ale zatím bez střeleckého efektu.

40:05

Buly vyhráli hokejisté domácího týmu.

40:01

Ve druhé periodě konečně začaly padat branky. Skóre v úvodu prostřední části otevřel Mozjakin a Magnitka šla do vedení. Jenže hubený náskok domácím nevydržel dlouho, záhy se totiž podařilo vyrovnat Ibragimovi. Nicméně Metallurg se do vedení vrátil zásluhou Zaripova, aby v závěru dějství vyrovnal Gubin. Třetí tercie začne přibližně v 17:55.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:01

Právě probíhá závěrečná minuta druhé třetiny.

Oleg GUBIN - 2:2

38:15

Sibir právě vstřelil branku!
Novosibirsk opět vyrovnává! Šumakovova střela z pravé strany byla obráncem zblokovaná, ale k dorážce se vzápětí dostal OLEG GUBIN, který už síť rozvlnil. Asistence: Sergej Šumakov a Maxim Šalunov.

37:03

Hokejisté Novosibirsku nahodili touš do útočného pásma, to však bylo z jejich strany vše.

36:40

Běreglazovova střela z vrcholu kruhů postrádala potřebnou přesnost a Salák tak nemusel vůbec zasahovat.

36:19

35:13

Magnitogorsk se opět dostal do útočného pásma, ale nedokáže vyslat střelecký pokus.

34:42

Hráči Sibiru se dostali ke kotouči a osvobodili se.

34:19

Domácí si zahrají v početní výhodě, vyloučen za držení byl totiž Vladimir Butuzov (HK Sibir Novosibirsk)

33:29

V současné době se hraje ze strany na stranu, bez střeleckých příležitostí.

32:53

Domácí vyhráli buly a po nahození na bránu se snažili dělat vše možné, aby puk zasunuli za Salákova záda, což se jim ovšem nakonec nepodařilo. Jeden z neúspěšných hráčů byl také Zaripov.

32:14

Puk teď poskakoval nebezpečně blízko brankové čáry Novosibirsku, ale nepřekročil ji.

31:48

HK Sibir Novosibirsk přečkal oslabení bez úhony.

31:27

Hokejisté Novosibirsku se dostali k puku a osvobodili se jeho vyhozením.

30:56

U pravé tyče se puk do rány pokusil zasunout Antipin, ale pozorný Salák kotouč přikryl.

30:40

Metallurg se probojoval do útočného pásma, kde ale zatím k zakončení nedošlo.

29:48

Vladimir Butuzov (HK Sibir Novosibirsk) se u hrazení provinil držením soupeře a byl vyloučen na dvě minuty.

28:51

Hraje se teď převážně u mantinelů, kde se bojuje o každý metr prostoru.

27:24

Z pravého kruhu vyslal jedovatou střelu Lee, avšak Salák byl u své tyče připraven.

Danis ZARIPOV - 2:1

26:55

Metallurg právě vstřelil branku!
Magnitka si vedení bere zpět! Mozjakin si s kotoučem najel až před Saláka, ale puk se ze skrumáže odrazil na hůl DANISE ZARIPOVA, který měl značně usnadněnou práci, když pouze trefil odkrytý prostor brány. Asistence: Sergej Mozjakin a Jan Kovář.

26:32

Hokejisté Magnitogorsku jsou kompletní.

26:21

Zakončení Žafjarova nejprve betonem vyrazil a poté schoval pod lapačku Košečkin.

25:09

V oslabení unikl defenzivě Sibiru Filippi, ale svým zakončením na vyjetého Saláka nevyzrál.

24:32

Jaroslav Chabarov (Metallurg Magnitogorsk) fauloval Ridderwalla, za což inkasoval dvouminutový trest.

23:51

Hosté vyhráli nařízené buly v jejich obranném pásmu a puk poslali do pásma středního.

23:43

Puk se nachází na holích hokejistů domácího týmu, kteří kombinují v útočném pásmu.

Rinat IBRAGIMOV - 1:1

22:18

Je vyrovnáno! Z prostoru mezi kruhy se k bekhendovému zakončení dostal RINAT IBRAGIMOV a překonal brankáře Košečkina. Asistence: Konstantin Okulov.

21:40

Zakročit pak na druhé straně musel Košečkin, Novosibirsk však puk za jeho záda nedostal.

Sergej MOZJAKIN - 1:0

20:17

Buly vyhráli hokejisté domácího celku a po Kovářově přihrávce vystřelil z levé strany nejlépe bodující hráč Metallurgu SERGEJ MOZJAKIN, který se trefil s naprostou přesností. Asistence: Jan Kovář.

20:11

Hra byla hned v úvodu druhé části přerušena, buly bylo nařízeno ve středním pásmu.

20:01

V úvodní části byla hra poměrně vyrovnaná a dominovali v ní oba brankáři, kteří za svá záda nepustili ani jeden střelecký pokus. Utkání bylo dlouho přerušeno z důvodu výměny poškozeného plexiskla, což možná zapříčinilo pokles nastoleného tempa hry z úvodních minut. Druhá třetina tak začne přibližně až v 17 hodin.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:34

Potěchin se vrátil z trestné lavice a hned vyslal pokus na Saláka, před kterým se po jeho zákroku bude vhazovat.

19:00

Metallurg Magnitogorsk je kompletní.

18:26

Hokejisté Magnitogorsku se dostali ke kotouči a vyhodili ho ven z obranného pásma.

18:01

Do konce úvodní periody zbývají dvě minuty.

17:00

Vražení na hrazení, kterého se dopustil Bogdan Potěchin (Metallurg Magnitogorsk), bylo potrestáno dvěma minutami.

16:44

Před Salákem vznikla skrumáž, a proto brankář Novosibirsku raději přikryl kotouč pod svou lapačku. Vhazovat by se mělo po jeho levici.

16:19

Puk ukořistili hosté, následně vjel do útočného pásma Okulov, jehož rána z levého kruhu byla sražena.

15:52

Hra se přesunula do středního pásma, kde právě probíhají četné a urputné souboje o touš.

14:43

Hraje se ze strany na stranu se střídavým držením kotouče a podnikáním útočných akcí.

13:37

Hráči hostujícího celku puk zavezli za svou bránu a prostřídali sestavu.

13:10

Zasahovat musel ale na druhé straně Košečkin, který ovšem střelu Menšikova lapil. Následně se před ním strhla menší rozmíška, hlavní arbitr ovšem vylučovat nebude, protože se nejednalo o nic vážného.

12:46

Další přerušení hry, které je tentokrát využito k úpravě ledové plochy. Vhazovat se bude před Salákem.

11:49

Jedovatou střelu z levé strany vyprodukoval Zaripov, Salák však předvedl úspěšný zákrok a puk vyrazil do rohu kluziště.

11:07

Metallurg Magnitogorsk oslabení přečkal bez úhony a nyní je už kompletní.

10:47

Hokejisté Metallurgu puk opět vyhazují ven obranného pásma.

10:23

Hosté se usadili v útočném pásmu, ale vystřelit se jim nedaří.

09:56

Magnitogorsk vyhodil puk přes všechny čáry.

09:07

Přesilovku si zahrají také hosté, za držení byl totiž vyloučen Alexej Běreglazov (Metallurg Magnitogorsk)

08:46

Před Saláka si s pukem najel Platonov, gólman Novosibirsku však puk skryl v lapačce.

08:02

Po Wolského zblokované střele puk opustil hrací plochu, následuje reklamní pauza.

07:13

07:03

Domácím se přesilovou hru stále nedaří využít, Sibir brání urputně.

06:33

Plexisklo je na svém místě a může se tak konečně pokračovat ve hře.

06:33

V přerušené hře udržují atmosféru v ochozech stadionu půvabné roztleskávačky, mezitím stále probíhá výměna plexiskla.

Výměna vybitého plexiskla

06:33

Na ledovou plochu přišli opraváři, kteří se snaží poškozené plexisklo vyměnit za nové.

06:33

V tuto chvíli je hra přerušena, jeden z domácích hokejistů totiž ze středního pásma nahodil puk na útočnou polovinu, přičemž puk doslova rozdrtil plexisklo za bránou Saláka.

05:39

Hráči Magnitogorsku dokázali vystřelit, ale Salák proti ráně od modré zasáhl svou lapačkou.

05:13

Vladimir Butuzov (HK Sibir Novosibirsk) byl vyloučen za vysokou hůl.

05:03

Hokejisté Metallurgu se usadili v útočném pásmu, kde se rychlými přihrávkami snaží dostat ke střele.

04:17

Vynikající přihrávku obdržel Mozjakin, který si ale s pukem najel příliš blízko Saláka, a tak nedokázal zacílit, přes českého brankáře pouze přepadl.

03:57

Až nyní došlo k vůbec prvnímu přerušení hry, po kterém se bude vhazovat ve středním pásmu.

03:27

Hostující hráči se snažili zasunout puk u bližší tyče, ale Košečkin tam nenechal ani kousek místa.

02:43

Hra od úvodního buly ještě nebyla přerušena, puk se nachází na holích hráčů Novosibirsku.

02:10

Na druhé straně pak musel zakročit Košečkin, ale střelu z levé strany dokázal vyrazit.

01:27

Domácímu celku se podařilo prokombinovat před Saláka, ale ke střele nakonec nedošlo.

00:38

Hosté nahodili kotouč do útočného pásma, kde se jej ale zmocnili hokejisté Metallurgu.

00:05

Úvodní buly střetnutí vyhráli hokejisté v bílých dresech.

00:01

Domácí do zápasu nastoupí v modrých dresech, hosté utkání odehrají v dresech bílé barvy.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Lee, Antipin, Batyršin, Birjukov, Běreglazov, Těreščenko, Medveděv, Chabarov – Mozjakin, Zaripov, Kovář – Wolski, Kosov, Kaletnik – Timkin, Osala, Železkov – Potěchin, Filippi, Platonov

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Alexejev, Menšikov, Ignatovič, Roth, Věreščagin, Gimajev, Ibragimov, Naumov – Vorošilo, Kopějkin, Monja – Šumakov, Okulov, Ridderwall – Sannikov, Butuzov, Bobrov – Žafjarov, Gubin, Šalunov

Rozhodčí: Bukin, Naumov – Koršak, Černyšev.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Hlavními rozhodčími budou Vladimir Bukin a Denis Naumov, jako čároví arbitři byli k zápasu delegováni Stepan Koršak a Alexander Černyšev.