HC Technika Brno – SHK Drtiči Hodonín

4:3

konec (1:1, 3:0, 0:2)

12.09.2015, 17:00 • Sportcentrum Lužánky • 1. kolo • Jiří Komárek

Zápas je za námi a domácí se radují. Nutno říci, že utkání bylo dramatické až do poslední sekundy, kdy se Hodonín snažil za každou cenu vyrovnat. To se ale nakonec nepovedlo, Technika tak vyhrává první zápas sezóny a připisuje si první tři body do tabulky.

Ode mne je to pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit zase příště. (19:33:59)

59:50

Hodonín odvolává brankáře a vytváří tlak na brněnskou svatyni.

59:29

Hodonínský Kučera byl vyloučen za hákování a šance na vyrovnání se rázem zmenšily na minimum.

59:24

Oddechový čas pro hosty.

59:24

Za napadení si teď půjde sednout domácí Kadlec, takže síly na ledě se vyrovnají.

58:55

Brzobohatý vystřelil od pravého mantinelu, ale střela nebyla pro hodonínského gólmana nijak nebezpečná.

57:53

Habrovec nahodil touš na bránu, ale ten zmizel v lapačce Zavadila.

57:44

Dominik Matula vysekl protihráči hokejku a jde si odpykat dvě minuty za sekání.

57:32

Brněnský Vrba vyslal nebezpečnou střelu od pravého mantinelu, ale Zavadil zasáhl svojí lapačkou.

56:03

Jurásek z levého kruhu vyslal přihrávku na zcela volného Dominika Matulu, ale ten nestihl zpracovat kotouč a brněnská obrana mu jej vyrazila.

55:20

Škápik prudce vystřelil od modré, ale jeho pokus byl sražen a kotouč vyletěl ven z hrací plochy.

55:09

Lukáš Vrba prokličkoval domácí defenzivou a dostal se ke střele, která ale nebyla příliš přesná a Jekel si s ní poradil.

54:30

Po šanci domácích Hodonín radši vyhodil kotouč a je z toho zakázané uvolnění.

53:38

Po střele Kuby se k dorážce dostal Jurásek, ale ten netrefil puk.

53:17

Michal Kuba se nyní obtočil kolem brány a pokoušel se zakončit, ale neúspěšně.

52:27

Sedlák poslal kotouč přes všechny čáry a je z toho zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Jekelem.

51:38

Škápik projel s kotoučem až do útočného pásma a vystřelil. Jekel byl ale pozorný a připsal si další úspěšný zákrok.

51:00

50:35

Hodonín hraje ve čtyřech.

49:14

Havíř po buly vystřelil na Zavadila, ale ten kotouč vyrazil.

48:54

Hodonín jde opět do tří. Michal Kuba si jde sednout na dvě minuty za krosček.

48:31

Dvě minuty si jde odpykat hodonínský hráč Vrba za nesportovní chování.

48:07

Hru nyní přerušilo zakázané uvolnění Hodonína.

47:02

Boček z nebezpečné blízkosti brankoviště vyslal střelu na Zavadila, ale neuspěl.

45:23

Oddechový čas pro domácí.

45:23

Drtiči právě vstřelili branku!
Hodonín snižuje na rozdíl jediné branky. Od modré čáry vyslal prudkou střelu DANIEL KOLÁŘ, Jekel na ni přes několik hráčů vůbec neviděl a neměl šanci zakročit. Asistence: Jakub Sajdl.

43:55

Přesilovku Hodonín využil velice rychle, když JAKUB SAJDL osamocen před brankou vykoupal Jekela a zakončil v podstatě do odkryté brány. Asistence: Zdeněk Kučera, Lukáš Vrba

43:48

Domácí se dopustili dalšího faulu, konkrétně Sedlák za hákování.

43:16

42:27

A další šance domácích v oslavení. Konkrétně Jurča sjel po levém mantinelu a vyslal nebezpečnou střelu, ale mezeru mezi Zavadilem a tyčí trefit nedokázal.

41:51

I přesto, že je Technika v početní nevýhodě, tak se snaží útočit. K dobré šanci se nyní dostal Bustin, který vyslal střelu z pravého kruhu, ale trefil pouze Zavadila.

41:08

David Havíř si jde sednout na dvě minuty za podražení.

40:50

Filip Vrba lehce nahodil touš na Zavadila a získal pro svůj tým vhazování v útočné třetině.

40:01

Závěrečná perioda odstartovala, vhazování vyhrávají domácí.

40:01

Druhá perioda byla úspěšnější pro domácí, kteří si dokázali vytvořit několik šancí, proměnit trestné střílení a neinkasovat ani gól. Po druhé třetině je stav utkání 4:1.
Další třetina začne přibližně v 18:45.

40:00

39:00

Technika bude hrát přesilovku. Vrba fauloval a jde si odsedět dvě minuty na trestnou lavici.

38:57

Brzobohatý poslal nebezpečnou střelu na Zavadila, ale ten byl pozorný.

37:26

Kuba si najel do útočné třetiny a vystřelil prudkou střelu z pravého kruhu, ale Jekel byl pozorný.

36:42

Čtvrtníček se mohl ocitnout ve velice slibné šanci, ale nedokázal zpracovat přihrávku, která na něj byla mířena.

34:39

Technika právě vstřelila branku!
MICHAL BRZOBOHATÝ dokázal proměnit trestné střílení krásnou střelou k tyči. Bez asistence

34:31

Po šanci Hodonína se dostala Technika do přečíslení dva na jednoho, ale Brzobohatý byl na poslední chvíli podražen. Pojede trestné střílení.

33:49

Daniel Kolář hned po buly střílel, ale střela šla mimo.

33:33

Nedvěd nyní vyslal tvrdou střelu od modré čáry, ale brněnský gólman s tímto zákrokem neměl žádný problém.

33:03

Do šance se nyní dostal Smetana, kterému ale dokázala brněnská defenzíva včas sebrat kotouč.

32:06

Vrba vystřelil z pravého kruhu, ale střela byla tečovaná a nenašla svůj cíl.

31:46

Hodonínskou akci nyní zastavil ofsajd.

30:57

Lukáš Vrba jel zcela osamocen na Jekela, ale tuto obrovskou šanci nedokázal využít.

29:49

Hru přerušilo zakázané uvolnění Hodonína a vhazovat se bude před Zavadilem.

28:02

Brňané odskakují soupeři o dva góly, když po závaru před brankou dorážel JAKUB KADLEC. Asistence: Peter Bustin, Jan Sedlák

27:48

Zakázané uvolnění Techniky přerušilo hru, vhazovat se bude před Jekelem.

27:26

Domácí se dostali do přečíslení tři na dva, ale Sedlák se rozhodl vyřešit situaci sám a branku netrefil.

26:40

Smetana se ocitl mezi kruhy a bekhendem vyslal střelu na Jekela, ale brankář byl tentokrát úspěšnější.

25:30

Habrovec se dostal ke kotouči a vyslal svižnou střelu od modré, ale gól z toho nebyl.

24:39

Kadlec vystřelil od pravého mantinelu, ale netrefil branku.

23:30

Po dvou velkých šancích domácí dokázali prostřelit Zapletala, když se ke kotouči dostal PETR JURČA a zakončil přesnou střelou. Asistence: Ondřej Látal

23:00

22:30

A opět Kuba, který dostal přesnou přihrávku mezi kruhy, ale nedokázal trefit branku.

21:46

Michal Kuba vystřelil z mezikruží nebezpečnou střelu, ale Jekel ji dokázal vyrazit svým betonem.

20:44

Technika bude hrát ve čtyřech. Látal si jde sednout na dvě minuty za nedovolené bránění.

20:37

Jurča poslal prudkou střelu z levého kruhu, ale trefil pouze beton Zavadila.

20:01

Začala druhá třetina, úvodní vhazování vyhrávají domácí.

20:01

V první třetině jsme mohli vidět rychlý hokej plný šancí. Hodonín začal rychle, když hned z první střely padl gól. Domácí poté vyrovnali tempo a dokázali vyrovnat. Po první třetině je tak stav nerozhodný 1:1.
Další třetina začne přibližně v 17:53.

20:00

19:25

Strýček ihned po buly vystřelil od modré čáry, ale netrefil branku.

19:10

Po tlaku Hodonína Filip Stránský vystřelil od levého mantinelu, ale střele chyběl ráz a pro brankáře domácích to nebyl žádný problém.

18:42

Po nepřesné přihrávce Technika vyhodila kotouč přes všechny čáry. Vhazovat se bude před Jekelem.

17:46

Jakub Sajdl zpoza brány nahrával kotouč, který se poté odrazil do brankoviště, ale Jekel byl pozorný.

17:11

Trma vrma před brankou Hodonína. Benýšek se snažil dorazit kotouč do branky, ale neúspěšně.

15:25

Technika se dostala do přečíslení tři na dva. Stehlík chtěl vyřešit situaci sám, ale trefil pouze rameno Zavadila.

15:15

Bustin prokličkoval až před Zavadila, ale nepodařilo se mu přesně zakončit.

14:08

Sedlák vystřelil tvrdou střelu z levého kruhu, ale ta mířila moc vysoko.

12:25

11:17

Technika využívá dvojnásobnou přesilovku, konkrétně DAVID HAVÍŘ z pravého kruhu dokázal prostřelit Zavadila. Asistence: Jan Habrovec, Peter Bustin

11:15

Benýšek a Nedvěd se do sebe ihned po přerušení pustili a jdou se oba zchladit na trestnou lavici za hrubost. Hra pokračuje pět na tři pro Brno.

11:12

Po střele Havíře kotouč poskakoval na hraně brankoviště, ale gól z toho nebyl.

10:22

Za krosček si jde sednout Michal Kuba, takže domácí budou hrát minutu a půl přesilovku pět na tři.

10:22

Čtvrtníček dorážel nadvakrát před Zavadilem, ale ani jednou neuspěl.

09:52

Hodonín moc dlouho v plném počtu nevydržel. Za nedovolené bránění si jde sednout Jakub Sajdl.

09:53

Hosté v plném počtu. Hodonín dokázal ubránit oslabení a jsou v plném počtu.

09:23

Kadlec měl dobrou šanci na vyrovnání. Vyslal štiplavou střelu z levého kruhu, ale trefil pouze Zapletala.

09:20

Kuba jel úplně osamocený na Jekela, ale ten jeho střelu dokázal vykrýt.

08:20

Čtvrtníček dostal touš před bránu od spoluhráče, ale puk mu sjel z čepele a netrefil jej.

07:43

Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Kropotin). Na dvě minuty si půjde sednou hodonínský hráč za napadení. Technika bude hrát přesilovku.

06:45

Boček z mezikruží vystřelil na hodonínskou svatyni, ale Zavadil byl úspěšnější.

06:32

Technika zahrála úmyslný ofsajd. Vhazovat se bude před Jekelem.

05:50

Vrba kličkoval v útočné třetině, ale domácí obrana ho k ničemu nepustila.

04:40

Komlev vystřelil svižnou střelu z levého kruhu, ale trefil pouze brankáře Techniky.

04:05

Hodonín pod tlakem soupeře vyhodil na zakázané uvolnění.

03:35

Matula vystřelil tvrdě od modré, ale Jekel byl pozorný.

03:04

Benýšek se dostal ke svižné střele z levého kruhu, ale netrefil se mezi tyče.

02:12

Jurča nahrával naslepo a výsledkem bylo zakázané uvolnění domácích.

01:35

Smetana se ocitl v šanci před brankovištěm, ale pouze trefil brankáře domácích.

00:18

Hodonín na nic nečeká a velice brzy střílí úvodní branku. LUKÁŠ VRBA dostal kotouč mezi kruhy a se štěstím prostřelil Jekela. Asistence: Jakub Sajdl, Zdeněk Kučera
Zápas začal. Úvodní buly vyhrál Hodonín.

00:01

VSK Technika Brno: Jekel (Novák) – Habrovec, Vrba, Navrátil, Boček, Šidák, Sedlák, Havíř, Strýček – Jurča, P. Brzobohatý, Čtvrtníček, Stehlík, Benýšek, Heža, Bustin, M. Brzobohatý, Polesný, Kadlec, Látal

SHK Hodonín: Zavadil (Zollpriester) – Kolář, Pokorný, Škápik, Nedvěd, Jedlička, Flamík, Polesný – Matula, Zítka, Garanin, Kučera, Komlev, Smetana, Kropotin, Stránský, Kuba, Sajdl, Jurásek, Vrba

Rozhodčí: Dědek – Kříž, Otáhal.
Technika má za sebou velice vydařenou přípravu. Ze šesti utkání prohrála pouze jedinkrát na ledě jejího aktuálního soupeře. V přípravě se vyznamenala defenzíva, která byla jeden z hlavních faktorů vydařené přípravy. Z šesti zápasů Brňané inkasovali pouze sedmkrát. Velký podíl na tom měl také mladý brankář z brněnské Komety Pavel Jekel, který si připsal v přípravě dvě nuly. Jeho kolega v masce Jozef Novák si připsal jedno čisté konto. Útok také nezaostával, Vysokoškoláci dokázali v šesti přípravných utkáních skórovat hned dvaadvacetkrát.

Několik změn zaznamenala i kabina. Z týmu odešli Jaroslav Chvátal, Tomáš Klimeš, Petr Štindl, Lukáš Odehnal, Michal Maršálek, Vlastimil Odehnal, Martin Zábranský nebo Jiří Pargač. Velké množství odchodů znamenalo také spoustu nových tváří, mezi nimiž je například již zmiňovaný, talentovaný gólman Pavel Jekel nebo Pavel Strýček, Adam Šidák, Jan Sedlák, Karel Navrátil, Patrick Brzobohatý, Jan Boček, Jan Polesný a také Jakub Kadlec.

Hodonínští hráči vedeni legendou Lubomírem Oslizlem v přípravě změřili síly převážně s celky ze Slovenska, utkali se například s Trnavou, Senicí nebo i s extraligovým týmem z Piešťan. Celkem z osmi duelů prohráli pouze tři zápasy, když nedokázali ani v jednom ze dvou utkání přijít na recept proti týmu z Piešťan a poté prohráli na venkovním ledě s Technikou.

Novou a velice zajímavou posilou kádru Hodonína je mladý útočník Dominik Matula, který absolvoval přípravu se Zlínem po boku Romana Vlacha, Petra Holíka nebo Ondřeje Veselého. Do extraligového kádru si sice místo neprobojoval, ale získal řadu zkušeností, které teď bude uplatňovat v dresu Hodonína. On sám říká, že je zde od toho, aby dával góly.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

4:3

Branky a nahrávky: 12. Havíř (Habrovec, Bustin), 24. Jurča (Látal), 29. Kadlec (Bustin, Sedlák), 35. Brzobohatý (TS) – 1. Vrba (Sajdl, Kučera), 44. Sajdl (Kučera, Vrba), 46. Kolář (Sajdl)

HC Technika Brno: Jekel (Novák) – Habrovec (C), F. Vrba, Sedlák, Strýček, Havíř, Šidáka, Navrátil – Jurča, Látal, Boček – Bustin, Stehlík, Kadlec – M. Brzobohatý, Benýšek, Čtvrtníček – Polesný, Heža, P. Brzobohatý. Trenér: Roman Kaňovský.

SHK Drtiči Hodonín: Zavadil (Zollpriester) – Kolář, Pokorný (C), Jedlička, Škápik, Nedvěd, Flamík, Polesný – Kučera, Sajdl, L. Vrba – Komlev, Garanin, Kropotin – Kuba, Jurásek, Matula – Zítka, Smetana, Stránský. Trenér: Lubomír Oslizlo.

Rozhodčí: Dědek – Kříž, Otáhal