Extraliga staršího dorostu

HC Dukla Jihlava – HC Letci Letňany

5:1

konec (0:1, 3:0, 2:0)

11.09.2015, 18:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • 3. kolo • Tomáš Lysý (@tomaslysy86)

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava ve svém prvním domácím zápase nové sezony vyhrála 5:1 nad letňanskými Letci, se s Vámi loučí a zase někdy napočtenou se těší Tomáš Lysý. (20:40:12)
Ve třetí třetině přidala Dukla další dva góly, když se v šestačtyřicáté minutě prosadil podruhé v dnešním zápase Vladimír Oščádal a definitivní podobu výsledku nasadil šest minut před koncem Josef Vrátný. Tři body tak zůstaly naprosto zaslouženě na Horáckém zimním stadionu.

59:27

Jeden z posledních útoků domácích rozehrává Stanislav Huňáček, ale puk je znovu za brankou Šťastného.

58:28

Zápas je rozhodnut, oba týmy se již výrazněji před branku soupeře nehrnou.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny, když si Milan Strnad za brankou počkal na Jonatana Lauka a čistě jej poslal k zemi.

57:05

Jihlava vybojovala buly po pravici Špirka.

56:41

Vrátný nabral ve středním pásmu rychlost a namířil si to po levé straně přímo do pásma, kde jej u mantinelu zastavil důrazný Václav Mařík.

55:10

Před brankou se do menší potyčky pustilo hned šest hráčů, rovnoměrně zastoupených třech proti třem, ale čároví sudí ihned přijeli do vřavy a hráče uklidnili. Vylučovat se nebude.

54:13

I přes jasné vedení je Jihlava usazena přes gólmanem Letňan a Špirek se musí být neustále ve střehu.

53:42

Střelu Oščádala z levého kruhu svírá Špirek pevně ve své lapačce.

53:09

Dukla právě vstřelila branku!
Kadleček si u mantinelu na obranné modré obhodil Antoše. Dukla se rázem dostala do přečíslení dva na jednoho. Kadleček nechrtil, dostal se před brankáře, přihrál kotouč na levou stranu pro JOSEFA VRÁTNÉHO (1+0), který sice netrefil puk ideálně, ale přehodil bezmocného Špirka. Asistence: Slavomír Kadleček (0+1).

52:22

Jihlava opět zahrozila. Pražák posílal puk na branku. Po jeho akci vznikla u Špirka trma vrma, bojovalo se o každý puk, ale ze všech soubojů vyšel nejlépe právě gólman Letňan, který kryje puk a má ho v lapačce.

51:14

JIhlava je v pěti, oslabení bez problémů přestála.

50:53

Dvě střely hostí, obě vedle. nepřesně mířil jak Pařík od modré, tak Danov z pravého kruhu.

50:29

Hosté se opět dostávají do pásma a pokouší se postavit přesilovkovou formaci.

49:41

U pravé tyče Šťastného převzal puk Dominik Řepík. Jeho střelu zblízka gólman Dukly nadvakrát zlikvidoval.

49:14

Hosté budou mít šanci něco udělat s nepříznivým stavem zápasu. Stanislav Huňáček (JIH) se ve vlastním obranném pásmu provinil podražením a už míří na trestnou lavici.

Na vyloučení: 9-8.

49:06

Pumelice Srnského od modré končí v lapačce Špirka.

5:1

Branky a nahrávky: 22. Čermák (Heinrich, Adam), 25. Mejzlík (Oščádal), 33. Oščádal (Huňáček), 46. Oščádal (Strnad, Havelka), 54. Vrátný (Kadleček) – 9. Řepík (Rousek, Kučera)

HC Dukla Jihlava: Šťastný (Škarek) – Srnský, P. Slabý, Vála, Huňáček, Pražák, Havelka – Mejzlík, Berka, Strnad, Čermák, Vrátný, Oščádal, Heinrich, Adam, Jindra, J. Slabý, Hrbatý, Kadleček. Trenér: Štěpán Moravec.

HC Letci Letňany: Špirek (Vlas) – Antoš, Grauer, Brabec, Gonos, Pařík, Gebell – Fabiánek, Lauko, Průžek, Šimon, Řepík, Danov, Rousek, Kučera, Satran, Zídek, Mařík, Nedorost. Trenér: Jan Zlatohlávek

Rozhodčí: Homola – Klouda, Křivohlavý