Maxa liga

Rytíři Kladno – HC Slavia Praha

3:2

po s.n. (2:1) (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)

09.09.2015, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • 1. kolo • Michal Sobotka (@SobotkaMichal)

Tipsport: 2.05 4.1 2.64 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Konec zápasu. (20:40:41)

65:00

V samostatných nájezdech zvítězil tým Rytíři Kladno.
Rozhodující trefu si připsal JAN RUDOVSKÝ.

Jaroslav MARKOVIČ

3. série 2:1

Jaroslav Markovič branku míjí, Kladno bere dva body.

Jan RUDOVSKÝ

Jan Rudovský nádherně vymíchal Hyláka a poslal puk bekhendem za jeho záda.

Lukáš JURÍK

2. série 1:1

Hosté sází na dnešní střelce. Lukáš Jurík však mezírku mezi betony nenašel.

Vítězslav BÍLEK

Vítězslav Bílek těsně přestřelil.

Miloslav ČERMÁK

1. série 1:1

Miloslav Čermák procedil puk mezi Mensatorovy betony.

Denis KINDL

1. série 1:0

Denis Kindl se rozjel jako první. Bekhendový blafák zvládl bravurně.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:46

Stach střílel přes obránce, Hylák zasáhl a to byla poslední střela nastavení.

63:58

Na druhé straně nadělala problémy Mensatorovi střela Juríka. Kladenští ji totiž vychýlili z původního směru. Domácí brankář si poradil nadvakrát.

63:44

Bílek krásně obehrál obránce, ale kličku do forhendu vystihl Hylák.

63:29

Hosté se natlačili před Mensatora, který ale betony udržel u sebe.

63:06

Skuhravý vyzkoušel střelu přes obránce. Byla spíš propagační, kapitán domácích chtěl vybojovat pásmo a to se mu podařilo.

62:19

Na druhé straně byl Mensator donucen přikrýt puk před Čermákem.

61:48

David Růžička netušil, co s kotoučem, a tak jej poslal na Hyláka. Ten puk vyrazil do ochranné sítě.

61:16

Kindlovu střelu Hylák zastavil.

60:44

Keharova chyba vyústila v solidní šanci pro Juríka, který ale svou šanci promarnil. Zakončil brzy a puk šel mimo.

60:04

Hosté jsou v plném počtu.

60:01

Poslední perioda branky nepřinesla a první duel těchto týmů tak skončí prodloužením, které bude po kratičké přestávce následovat.

60:00

59:32

Poslední půlminutku začíná Kladno za vlastní brankou.

59:18

Střela Davida Růžičky končí těsně vedle.

58:04

Tomáš Doležal (SLA) poslal hodně tvrdě na mantinel Redlicha a jeho odměnou jsou dvě minuty. Možná klíčová přesilovka zápasu.

57:41

Lukáč zkusil z otočky překvapit Hyláka, což se mu nevydařilo.

57:29

Stach z mezikruží měl možnost překonat Hyláka, ale trefil jen hostujícího brankáře.

57:08

Robinson se tlačil před Kehara, který mu stihl puk vypíchnout.

56:58

Dvě nepřesné rozehrávky slávistů v řadě. Hra se stěhuje znovu před Hyláka.
Hosté si berou oddechový čas.

56:18

Vysvobodilo je až nahození Repeho a Hylákův zákrok, kterým brankář Pražanů hru přerušil.

56:08

Slávisté kompletní, ale značně utahaní.

55:44

Repe byl sám mezi kruhy, ale nezpracoval nahrávku Stacha.

55:27

Kombinace Kladna skončila u Strnada, ale tomu střela nesedla.

55:00

Kladno je kompletní a už se usadilo před brankou hostů.

54:35

Rytíři vybojovali puk a jeli do přečíslení. Dvořáček to vzal na sebe, ale branku těsně minul.

53:46

Hosté ztratili puk v útočném pásmu a dopustili se zbytečného faulu. Miloslav Čermák (SLA) odpyká trest za poražení.

53:24

Keharovo vyhození prošlo středem pásma.

52:45

Gutwald zachránil na poslední chvíli před připraveným Robinsonem.

52:36

Bude se vylučovat. Dvě minuty za podražení dostává Jan Rudovský (KLA).

51:59

Markovič vystřelil velmi dobře pod břevno. Mensator si musel pomoci nejspíš maskou.

51:35

Po delší době v akci Hylák. Krýt musel střelu Kindla přes obránce.

50:48

Další velká šance Tomáše Doležala. Micka vybojoval puk na Gutwaldovi a předložil jej Doležalovi, který trefil horní tyč.

50:05

Zajíc obkroužil celé pásmo a hledal před brankou spoluhráče. Kotouč ale nikdo z domácích netrefil.

48:50

Slávisté šli do přečíslení tří na dva a Jiránek byl velmi blízko gólu. U tyčky ale nedokázal přehodit Mensatorovy natažené ruce.

48:04

Oba týmy se teď střídají v útocích, je vidět, že v této fázi duelu nikdo nechce udělat chybu, která by tým stála zápas.

46:41

Tomáš Doležal dostal puk před brankou a z první vystřelil. Poté už zvedal ruce nad hlavu, ale sudí rozpažil. Mensator puk před čarou udržel.

46:29

Hra je často přerušovaná, nyní vinou zakázaného uvolnění Kladna.

45:28

Posmykova rána končí hodně nad brankou.

44:49

Středočeši nechali slušnou díru ve vlastním pásmu teď. Hosté to nedokázali zužitkovat ve svůj prospěch.

44:08

Antonín Růžička měl prostor ke střele, ale Mensator ji velmi dobře viděl a vyrazil.

43:33

Čtvrtá formace ale předvádí skvělou bojovnost a znovu získala puk. Ten po teči od jednoho z hostů končí až nad ochrannou sítí.

43:16

Redlich držel kotouč v rohu, ale poté ho odevzdal za branku soupeři.

42:57

Třetí třetina začala hodně opatrně, především ze strany hostů. Slavia vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.

41:33

Stach výborně udržel kotouč a přenechal jej Repemu. Jeho pokus se odrazil od tyče za branku.

40:31

Rudovský přijel před branku pro pas Dvořáčka. Bekhendem ho poslal mimo branku.

40:01

Druhá třetina přinesla méně vyloučení a více branek. Rytířům se podařilo otočit vývoj utkání ve svůj prospěch, nicméně slávisté Čermákem zareagovali a do poslední periody se tak půjde za nerozhodného stavu.

40:00

39:42

Sešívaní v plném počtu.

39:20

Tomáš Doležal v útočném pásmu vyhodil puk do sítě nad brankou.

39:00

Bílek na modré nepřesně předal Rudovskému a Kladno o pásmo přichází.

38:06

Po další střele kladenského forvarda přistál puk před Stachem. Poskakující touš ale domácí útočník netrefil.

37:49

Kindl z dobré pozice trefil jen chrániče obránce.

37:41

Po delší době se vylučuje. Střelec první branky Lukáš Jurík (SLA) dostává dvě minuty za hákování.

36:55

Další nahrávka Robinsona před Mensatora. Ten holí vyrazil do rohu.

36:32

Horna se u mantinelu srazil s Hruškou a hostující bek to nepříjemně odnesl. Zatím zůstává na ledě.

34:32

Výborný protiútok Kladna. Stach našel před brankou Kindla a jeho teč skvěle zneškodnil přesouvající se Hylák.

33:03

33:03. Miloslav ČERMÁK - 2:2

33:03

Slavia právě vstřelila branku!
MILOSLAVU ČERMÁKOVI se vyplatilo důsledné napadání kladenské rozehrávky. Pavlin poté poslal puk zmiňovanému útočníkovi před branku a ten přišpendlil kotouč pod horní tyč. Asistence: Žiga Pavlin.

32:40

Dalecký na modré chytře vysunul do brejku Machače, jehož blafák Hylák vystihl.

32:17

Skuhravému sice nevyšla klička, ale k ráně se dostal Rudovský. Puk skončil nad brankou.

31:43

Repeho střelu Hylák trochu podcenil, naštěstí pro něj se puk odrazil do rohu.

31:23

Bílek posunul za modrou na Stacha. Ten si položil Pavlina, ale Hyláka už nepřekonal.

30:57

Domácí zkusili dvakrát poslat dlouhý pas na útočnou modrou. Druhý pokus skončil zakázaným uvolněním.

29:55

Markovič nebezpečně střílel na Mensatora. Hosté se mohli dostat k teči, ale puk nakonec skončil na betonech kladenského gólmana.

29:44

Dalecký nahodil od mantinelu přímo do připraveného Hyláka.

28:45

Puk končí v ochranné síti a navíc jsou hosté v plném počtu.

28:27

Další rána urostlého beka byla nebezpečnější. Hylák stěží vyrazil do rohu.

28:18

Posmykovo nahození nenadělalo Hylákovi problémy.

28:01

Po souboji zůstal v rohu ležet Pavlin. Hra je přerušená, slávistický bek odjíždí po svých.

27:45

Minuta uplynula a Rytíři stále hledají cestu k usazení v pásmu.

27:24

Bílek si nerozuměl se spoluhráči, což vedlo k osvobození hostů.

26:41

Zajíc se hnal před branku a byl faulován. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Jiří Doležal (SLA)

26:27

Rytíři jsou komplet.

25:43

25:43. Václav SKUHRAVÝ - 2:1

25:43

Kladno právě vstřelilo branku!
Paráda VÁCLAVA SKUHRAVÉHO. Zkušený útočník hned z buly zkusil vypálit a zaskočil Hyláka! Bez asistence.

25:35

Knot pálil od modré a Mensator nic neviděl. Sudí však odpískali Kašpaříkovo postavení v modrém půlkruhu a vykázali hru do středního pásma.

25:25

Robinson poslal nepříjemný pas před branku, kde zůstal kotouč chvíli volný. Poté jej Mensator ukryl pod lapačkou.

24:56

Kladenští měli dvakrát puk na hokejce, ale nepovedlo se jim vyhodit.

24:27

Rytíři hráli v šesti lidech, menší trest půjde odsedět Jan Rudovský (KLA).

24:21

24:02

A z přesilovky Kladna ukrajují poslední vteřinky.

23:32

David Růžička vypálil znovu do houfu těl před brankou. Slávisté se ubránili.

23:08

Hosté vybojovali vhazování v pásmu Kladna, když donutili Mensatora přikrýt kotouč.

22:48

Střelu Davida Růžičky vyrazil Hylák jen k Bílkovi. Tomu se ale puk do branky nepodařilo protlačit.

22:21

Trochu přísné vyloučení hostů. Za napadení dostává dvě minuty Žiga Pavlin (SLA).

21:20

Slávisté už sice byli kompletní, přesto ovšem smolně inkasují. Střela DAVIDA STACHA nejspíš do branky nešla, ale odrazila se od jednoho ze slávistů a zapadla za Hyláka. Asistence: David Růžička.

20:55

Repe byl před brankou sám, ale nedostal úplně ideální pas.

20:25

Růžička dostal nabito na modrou, ale branku netrefil.

20:01

Prvních dvacet minut mají oba celky za sebou. K vidění je až přemíra faulů, což plynulosti hry moc nepomáhá. O jedinou branku se postarali hosté, když Jurík trefil odražený puk za Mensatorova záda.

Druhá třetina začne zhruba v 18:47.

20:00

19:55

Bílek přenechal do druhé vlny Stachovi, který těsně minul.

19:14

Další faul. Veterán Pavel Kolařík (SLA) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

18:57

Kindl mohl jít skrz obranu hostů, ale nezpracoval vhodně kotouč.

18:43

18:04

Skuhravý včas vložil hokejku do křížné nahrávky, Čermák tak nemohl střílet.

17:17

Další ránu Pavlina zastavily chrániče Lukáče.

16:58

Hruška střílel od modré, ale branku minul.

16:43

Dlouho se v pěti nehrálo. Za hrubost je vyloučen Jurij Repe (KLA).

16:10

Dalecký prosvištěl do pásma hostů. Puk následně nahazoval před branku Machač a Hylák jej raději ponechal v lapačce.

14:59

Rudovský vypálil vysokou ránu, kterou Hylák stěží vyrazil. Dorážející Skuhravý však také neslavil úspěch.

14:35

Bílek dobře nahodil od mantinelu. Hylák puk jen vyrazil, ale k dorážce se Kladno nedostalo. Slávisté jsou kompletní.

14:04

Kombinace domácích skončila u Davida Růžičky. Jeho ránu vystihl padající Micka, který odrazil puk až do střechy.

13:34

Stach je na ledě a domácí v pásmu soupeře.

13:08

Keharova rána od modré se nevešla mezi tyče.

12:34

Série vyloučení ale pokračuje. Miloslav Čermák (SLA) dostává dvě minuty za hákování.

12:24

Slávistům začíná krátká přesilovka, Doležal na ledě.

11:57

Václav Skuhravý (KLA) dostává dvě minuty za krosček, ale současně jde ven také Antonín Růžička (SLA) za hrubost.

11:44

Kladenští po boji za brankou vybojovali kotouč, Hyláka však nezaměstnali.

11:14

Početní výhoda je však u konce, David Stach (KLA) podrazil Tomáše Doležala a dostává menší trest.

10:53

Stach sice dobře zavezl do pásma, ale přihrávku na Bílka hosté vystihli.

10:24

Prvním vyloučeným hráčem Slavie v sezoně je Jiří Doležal (SLA), dvě minuty za nedovolené bránění.

09:49

Dalecký se tlačil do zakončení, ale byl ubráněn. Poté už nedobrzdil akci a lehce narazil do Hyláka. Všichni jsou v pořádku, vhazování bude ve středním pásmu.

09:01

Aktivita je v první desetiminutovce rozhodně na hokejkách Pražanů. Mensator si připsal další zákrok.

08:37

Po návratu Repeho byli domácí chvíli v pásmu Slavie, ale nedokázali si ani přesně nahrát.

07:58

07:50

Dvořáček napadal rozehrávku soupeře a úspěšně. Cenné vteřiny pro Kladno.

07:07

Hosté zvolili komplikovaný přechod do útočného pásma. Výsledkem je, že musí znovu za vlastního brankáře.

06:44

Zajíc dostává puk až za branku slávistů.

06:19

Pavlin pálil od modré, ale Mensator jeho střelu dobře viděl.

05:58

Hosté budou hrát první přesilovou hru. Jurij Repe (KLA) dostává dvě minuty za držení.

04:49

04:49. Lukáš JURÍK - 0:1

04:49

Hosté využili tlaku, který si před kladenskou brankou vytvořili. Nahození Knota se od klubka těl odrazilo přímo před LUKÁŠE JURÍKA, jenž poslal puk do sítě. Asistence: Tomáš Doležal, Ronald Knot.

04:22

Kolařík dostal puk k Mickovi, jenž byl sám před Mensatorem. V krkolomné pozici ale netrefil kotouč.

03:28

První velká šance zápasu. Dvořáček se protlačil přes obránce, ale bekhendový blafák zneškodnil Hylák.

02:56

Strnad se vytočil před branku, ale tam si ho hosté pohlídali.

02:28

Sešívaní se dostávali do přečíslení, ovšem v situaci dva na jednoho si výborně poradil domácí Zajíc. Puk skončil u Mensatora.

02:19

Horna vyslal první střelu, nebyla však nebezpečná.

02:06

Druhá kladenská formace je hodně dlouho na ledě a potřebuje střídat.

01:22

Kindl v souboji v rohu upadl, ale vylučovat se ještě nebude.

00:42

Dvořáček obehrál na modré čáře obránce, jenže neměl už dost sil na střelu.

00:13

Markovič si najížděl před branku k volnému kotouči, Kladenští jej včas dostali do rohu.

00:01

Rytíři Kladno: Mensator – D. Růžička, Gutwald, Kehar, Repe, Posmyk, Zajíc, Kolářík – Dvořáček, Skuhravý, Rudovský – Kindl, Stach, Bílek – Dalecký, Machač, Horna – Redlich, Lukáč, Strnad.

HC Slavia Praha: Hylák – Hruška, Pavlin, Hraško, Punčochář, Kolařík, Knot, Adam, A. Růžička – Robinson, Vas, Markovič – T. Doležal, Jurík, Micka – J. Doležal, Kašpařík, Jiránek – Andres, Tomek, Čermák.

Rozhodčí: Wagner – Hejl, Podrazil.
Slavii se v minulosti zápasy s Kladnem velmi dařily. Z posledních 21 vzájemných duelů (od sezony 2010/11) vyhrála hned sedmnáctkrát. Před dvěma lety, při sestupové sezoně Kladna, spolu oba celky také zahajovaly ročník. Ve středočeském městě zvítězili Pražané 3:1.
HC SLAVIA PRAHA

Sešívaní prožili hrůzostrašný ročník, který vedl k jejich sestupu do první ligy. Tam však pražský celek nechce zůstat dlouho. Přes léto opustili Slavii jejich velké opory Jaroslav Bednář (Hradec K.), Tomáš Vlasák (konec kariéry), Dominik Furch (Omsk) a další. Klub ovšem získal služby zkušeného Pavla Kašpaříka, do týmu se dále vrátil forvard Tomáš Micka a na hostování přišli Petr Punčochář s Tomášem Jiránkem. Kromě toho posílili Pražany brankář Hylák a dva Slováci – Hraško a Markovič.

Slavii se v přípravě vedlo ještě hůř než Kladnu. V deseti zápasech posbírali svěřenci Pavla Hynka pouze tři výhry. Výprask 7:3 celek nadělil Popradu, naopak nejvyšší debakl schytal od Minsku (1:8).
RYTÍŘI KLADNO

Středočeský celek zažil přes léto výraznou proměnu, která odstartovala na střídačce, kde se pozice hlavního kouče ujal Jindřich Lidický. Klub opustila výrazná jména v podobě Petra Tenkráta, Miloslava Hořavy a Tomáše Kaberleho. Zkušenosti do omlazené sestavy by měli přinést navrátilci Václav Skuhravý či Vítězslav Bílek. Pravděpodobně největší posilu může Kladno představit v brance, kam získalo zkušeného Lukáše Mensatora.

Přípravu měli Rytíři průměrnou. Vyhráli totiž pět z deseti zápasů a nejcennější skalp získali doma proti Plzni, kterou porazili 5:3.
Čekání je u konce a prvoligová soutěž (nově WSM liga) dnes začíná svou další sezonu! Hned v úvodním kole se střetnou ještě nedávno extraligové celky, které sdílí stejné ambice. Oba by se chtěly navrátit do nejvyšší soutěže. Rytíři Kladno přivítají na domácím ledě Slavii Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

3:2

Branky a nahrávky: 22. Stach (D. Růžička), 26. Skuhravý, rozh. náj. Rudovský – 5. Jurík (T. Doležal, Knot), 34. Čermák (Pavlin)