4:2

konec (1:1, 2:1, 1:0)

04.09.2015, 17:00 • 1. kolo • RR, Jan Kousal

S tímto konstatováním se s Vámi loučím, přeji hezký zbytek dne. (19:12:50)
Liberec dokázal splnit úlohu favorita, ale jeho tři body se nerodily vůbec lehce. Hosté svého soupeře hodně trápili, ale ve svém prvním zápase v extralize staršího dorostu nakonec vyšli naprázdno.

59:43

Hosté už nemají síly, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Kulichem.

58:38

Kopicovo nahození se od mantinelu odrazilo před bránu přímo na hůl Beranovi, ten poslal kotouč neomylně mezi Žajdlíkovy betony, avšak kotouč odklouzal těsně vedle domácí klece.

57:43

Kopicovo nahození Žajdlík zkrotil nadvakrát, hra bude pokračovat po jeho pravici.

57:14

Chrtek inkasoval menší trest za sekání.

56:55

Solenského rána šla vedle.

55:37

Tygři se osvobozují a vypadá to s nimi velmi dobře.

54:55

Hrabaňovu střelu tečoval Beran mimo.

53:56

Šance pro hosty. Šuráň oslabuje Liberec menším trestem za hákování.

53:08

Zachar schytal těžký bodyček od Poláka.

51:59

Liberečtí teď hrají velmi uvolněně.

50:38

Liberec právě vstřelil branku!
Tygři jdou do trháku. Jeník ustál osobní souboj u pravého hrazení a přiťukl kotouč JANU EICHLEROVI, který od mantinelu vyslal takovou ránu, že ji zastavovat musela až síť havlíčkobrodské brány. Asistence: Jan Jeník, Samuel Solenský.

50:09

Zachar dojel nahozený puk jako první, přihrál Solenskému, ten ale nezpracoval a připravil se o šanci.

49:30

Vlachova rána prolétla vedle Žajdlíkovy svatyně.

48:23

Rozjetý Nezbeda přiletěl do pásma jako utržený ze řetězu, dostal přihrávku, udělal kličku obránci a pak velmi nebezpečně vypálil. Kulich však nechal vyniknout svou lapačku.

47:43

Další Kopicovo nahození Žajdlík jistě chytil.

46:57

Kopic vystřelil od modré po ledě, Žajdlík skákající kotouč raději jen vyrazil.

46:09

Přesilovka pro Havlíčkův Brod. Eichler dostává dvouminutový trest za vysokou hůl.

45:39

Hosté jsou na začátku třetího dějství hodně odhodlaní a především jsou lepší.

44:52

Hendrychův pokus po ledu zamířil mimo tři tyče.

43:44

Neskutečné! Velechovský na poslední chvíli zmařil přečíslení tři na jednoho, když vložil hůl do Beranovy nahrávky. Michálek by už nejspíš zakončoval do prázdné.

42:36

Hendrych otestoval Žajdlíkovu pozornost, ten si proti jeho střele připsal zákrok z kategorie těch lehčích.

41:35

Po bitvě o střední pásmo je tu další icing, tentokrát na straně druhé.

40:17

Korecký zahájil třetí periodu vyhozením na zakázané uvolnění.

40:01

V prostřední části hry výrazně ubylo šancí, avšak na gólovém účtu obou týmů se to nijak neprojevilo. Tygři vstřelili o jednu branku více, a tak tedy mají zatím k vítězství blíž. Tříbodovou hádanku rozluští třetí třetina, která začne přibližně v 18:41.

40:00

39:45

Burda lehce změnil směr Jeníkova nahození a kotouč tak prosvištěl jen těsně vedle pravé tyče!

39:00

Kulich si zbytečně nedělal problémy a raději přikryl kotouč před dotírajícím Čermákem.

37:58

Liberecký icing.

36:59

Zachar po vhazování zkoušel překvapit Kulicha, ten jistě zasáhl.

35:55

Žajdlík musel zasahovat! Špičkou betonu vytáhl pokus Přibyla.

34:35

Jeníkovu střelu vyrazil Kulich jen před sebe, Jursa vracel kotouč do brankoviště bruslí. Černá pryž ale nakonec skončila pod lapačkou havlíčkobrodského gólmana.

33:26

Wiencek zavezl puk do útočného pásma a pak na poslední chvíli nádherně nahrál MARTINU ČERMÁKOVI, který si sjel do předbrankového prostoru, odkud nádhernou ranou vymetl šibenici Kulichovi branky. Asistence: Petr Wiencek, Václav Burda.

32:54

Kunstova rána byla sražená vedle.

31:45

A Kulichova rukavice znovu v akci! Tentokrát se jí povedlo zastavit dělovku Bednáře od modré čáry.

31:30

Zachar to zkusil z pravé strany, vyprášil jen lapačku havlíčkobrodského gólmana.

30:57

Hrabaň dostává dvě minuty za hákování.

30:26

Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
Zničeho nic se teď hosté dostali do přečíslení tři na jednoho. VOJTĚCH VEVERKA nepřihrával a udělal dobře, Žajdlíkovi totiž svou rychlou a především přesnou střelou zápěstím nedal šanci. Asistence: Lukáš Beran.

29:36

Kulich pro jistotu přikryl kotouč před dotírajícími hráči Severočechů.

28:26

Michálek prověřil Žajdlíka svým příklepem, strážce liberecké svatyně kotouč vyrazil do rohu.

27:06

Čermák si z rohu vybruslil na osu hřiště, odkud vyslal nebezpečnou střelu zápěstím, Kulich ale na jeho přesný pokus dosáhl.

25:57

Tak to byla hodně nepovedená přesilovka, Liberec po celé dvě minuty držel puk a soupeři ho příliš nepůjčoval.

24:49

Teď dokonce Havlíčkobrodští vyhodil až na zakázané uvolnění.

24:26

Hosty zastavil v postupu vpřed ofsajd.

23:57

Branský (LIB) zbytečně podrazil svého soupeře v útočném pásmu a bude pykat dvě minuty na trestné lavici.

22:10

Žajdlík vyrazil Holendův projektil do ochranné sítě.

21:30

Hosté, ještě opaření Nezbedovou trefou, zkrácenou přesilovku nevyužili.

20:24

Skvěle! Dravý průnik TOMÁŠE NEZBEDY po pravé straně sice ještě branku nepřinesl, liberecký hokejista si ale sám dojel nepřesnou střelu, objel bránu a pod betonem gólmana Kulicha procpal kotouč až do brány. Asistence: Ivan Korecký.

20:01

Do brány Havlíčkova Brodu nastoupil Tomáš Kulich.

20:01

Havlíčkobrodští prožili velmi povedený vstup do nejvyšší soutěže, když se jim povedlo skórovat již ve druhé minutě. Tygři se z inkasované branky chvíli sbírali, ale nakonec se dostali zpět do dobrého tempa z úvodu a druhou polovinu třetiny jasně kontrolovali. Dočkali se i kýženého vyrovnání, které obstaral Chrtek. Do druhého dějství vstoupíme přibližně v 17:51.

20:00

19:30

Wiencek hákoval soupeře a dostává menší trest. Uvidíme hru ve čtyřech, poté se rozběhne zkrácená přesilovka hostí.

18:41

Kunstovu ránu od modré tečoval Zachar a Hanák měl plné ruce práci, aby před brankovou čárou zkrotil puk. To se mu i navzdory tlaku libereckých útočníků podařilo.

18:22

Hrabaň je odeslán na trestnou lavici, důvodem jsou dvě minuty za hákování.

17:27

A znovu icing! Hostům ubývají v závěru třetiny síly.

16:05

Havlíčkobrodští vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

14:47

Je srovnáno! Velechovského ránu od modré čáry vyrazil Hanák jen do změti těl u své levé tyčky, kde se nejlépe zorientoval ONDŘEJ CHRTEK, který předvedl duchapřítomnost, objel bránu a zasunul kotouč do poloodkryté klece. Asistence: Adam Velechovský.

13:02

Rychlý kontr na druhé straně! Přečíslení dva na jednoho zakončoval Beran, Žajdlík se však skvěle přesunul a zasáhl.

12:14

Čermák v blízkosti hostujícího brankoviště vybojoval šanci pro Nezbedu, ten měl puk před prázdnou bránou, jenže libereckému útočníkovi teď chyběla půda pod nohama, zakončení v pádu nebylo přesné.

10:54

Verbický našel Zachara mezi kruhy, ten se téměř položil do střely, která mu bohužel pro Tygry nesedla ideálně a Hanák ji betonem dokázal vyrazit.

09:57

Zásah liberecké střídačky, vhazovat se bude ve středním pásmu.

08:51

Donda vybojoval v pravém útočném rohu kotouč a okamžitě ho naservíroval před bránu, kde se zcela sám zjevil Piskač. Tomu teď svižný pas přeskočil přes čepel, a tak zůstala tato gólovka nevyužita.

08:06

Z tuhé bitvy v rohu hřiště vyšel jako vítěz Nezbeda, ten byl ale tísněný, a proto jen nahrnul puk do brankoviště, kde ho v klidu přikryl Hanák.

06:31

Havlíčkův Brod v pohodě přečkal libereckou přesilovku a je kompletní.

05:55

Liberci se v početní výhodě příliš nedaří, teď byli domácí kvůli postavení Velechovského v brankovišti vykázáni z útočné třetiny.

05:18

Solenský po kombinaci s Kunstem zakončoval od modré, trefil však jen plastron havlíčkobrodského gólmana.

04:31

Michálek (HBR) dostává menší trest za nedovolené bránění.

03:35

Burda měl na hokejce vyrovnání! Po nahrávce Čermáka mířil z mezikruží do protipohybu Hanáka, jenže hostující gólman nechal při přesunu beton na ledě, čímž uchránil hosty od inkasované branky.

01:22

Obrana Liberce teď naprosto nesmyslně zazmatkovala, když puk ve vlastní třetině hned dvakrát ztratila. Podruhé už to bylo fatální, VÁCLAV PISKAČ si totiž s kotoučem nedělal starosti, vystřelil a překonal Žajdlíka. Bez asistence.

01:03

Wiencek ve středním pásmu nabral rychlost a po pár metrech s kotoučem vystřelil mimo.

00:18

Domácí se hned po vyhraném vhazování vydali na steč, tu však zastavil vypíchnutím Nezbedovy nahrávky Michálek.

00:01

Bílí Tygři Liberec: Žajdlík (Hrstka) – Bednář, Krejsa, Eichler, Šuráň, Brabec, Kunst, Korecký (C), Velechovský, Balík – Branský, Jeník, Burda, Čermák, Wiencek, Solenský, Nezbeda, Jursa, Zachar, Verbický, Chrtek

BK Havlíčkův Brod: Hanák (Kulich) – Kopic, Polák, Hrabaň, Benák, Němec, Jančařík, Lachman – Piskač, Michálek (C), Donda, Vlach, Beran, Holenda, Králíček, Přibyl, Veverka, Hendrych

Rozhodčí: Smitka – Hejl, Podrazil.
Liberečtí svoji loňskou ligovou účast zakončili ve čtvrtfinále, kde prohráli s Olomoucí 2:0 na zápasy, Havlíčkův Brod premiéra v nejvyšší soutěži této věkové kategorie teprve čeká.
Dobrý den, vítám vás u textového přenosu z prvního kola Extraligy staršího dorostu, dnes se proti sobě postaví Bílí Tygři Liberec a BK Havlíčkův Brod.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

4:2

Branky a nahrávky: 15. Chrtek (Velechovský), 21. Nezbeda (Korecký), 34. Čermák (Wiencek, Burda), 51. Eichler (Jeník, Solenský) – 2. Piskač, 31. Veverka (Beran)

BK Havlíčkův Brod: Kulich (Hanák) – Kopic, Polák, Hrabaň, Benák, Němec, Jančařík, Lachman – Piskač, Michálek (C), Donda, Vlach, Beran, Holenda, Králíček, Přibyl, Veverka, Hendrych

Rozhodčí: Smitka – Hejl, Podrazil