04.09.2015, 17:30 • Incheba arena, Praha • 1. kolo • Adam Soukup (@AdamSoukup1)

Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:50

Novotný pálil od modré, ale jeho pokus Hofmann bez problému vyrazil.

58:11

Safin se prokličkoval za modrou, ale následnou střelou hostujícího brankáře neprostřelil.

57:42

Budějovice se hnaly do útočného pásma, kam se sice dostaly, ale příliš dlouho tam nevydržely.

56:44

Pšenička se hnal do úniku, už mohl zakončovat, ale v poslední chvíli mu puk vypíchl vracející se Kubeš.

55:21

Sparta právě vstřelila branku!
Tak to byla nádherná akce v podání domácích. Puku se ujal Pšenička, který projel útočné pásmu, dostal se za branku a následnou přihrávkou zpoza klece poslal puk do před brankového prostoru, tam si šikovně najel ONDREJ ŠIŠOLÁK, který střelou z první nedal hostujícímu brankáři sebemenší šanci. Asistence: Tomáš Pšenička.

54:33

54:22

Sparta se osvobozuje a vyhazuje.

53:47

Kondelík si sjel do středu levého kruhu, odkud následně pálil, ale Hofmann vyrazil.

53:02

Budějovice se usazují v útočném pásmu a kombinují. Sparta se nemůže dostat k puku.

52:33

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha. Dvě minuty dostává za držení Vojtěch Komárek.

52:07

Hofmann si připisuje úspěšný zákrok proti jedné ze střel z kruhu pro vhazování.

51:11

Budějovice vyhodily kotouč přes všechny čáry a domácí mají problém dostat se před Hausera.

50:25

Sparta se během přesilové hry ihned usazuje v útočném pásmu a kombinuje.

49:11

Popravdě netuším ani co se stalo, ale nyní už je Bláha opět na svých a vypadá to, že je v pořádku.

49:11

Na ledové ploše zůstává ležet Bláha, nyní k němu přibíhá týmový lékař.

49:11

Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice. Dvě minuty dostává za držení Jáchym Kondelík.

48:59

Schwamberger se dostal po krásné přihrávce mezi kruhy ke střele, ale Hauser vyrazil.

48:52

Hosté se nemohou vymanit ze svého obranného pásma, Sparta má velký tlak.

47:36

Domácí jsou hodně aktivní a chtějí si vzít své vedení zpět. Zatím se jim to moc nedaří.

45:58

Krásná akce domácích. Ke střele se dostal Vandas, tu ještě dokázal Hauser vyrazit, ale na následnou dorážku OSTAPA SAFINA už dosáhnout nedokázal. Asistence: Jaroslav Vandas a Radek Jeřábek.

45:48

Až nyní se dostal ke střele Kubeš, jeho rána vypadla hostujícímu brankáři, ale nakonec puk chytil.

45:16

Budějovice se opět osvobozují a vyhazují.

44:52

Sparta se zatím nemůže dostat do útočného pásma. Nyní se dopustila zakázaného uvolnění.

44:08

Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice. Oliver Pánek dostává dvě minuty za sekání.

44:08

Sparta je hodně aktivní a snaží se o vyrovnání.

42:54

České Budějovice právě vstřelily branku!
Hosté otáčejí vývoj utkání na svoji stranu. Ve středním pásmu puku MICHAL BLÁHA, ten prokličkoval celé hřiště, sjel si před branku a následnou střelou pod víko využil početní výhodu. Asistence: Roman Tintěra.

42:24

Dudáček se dostal od modré čáry ke střele, ti ovšem domácí brankář likviduje.

41:46

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha. Dvě minuty za podražení dostává Vojtěch Kropáček.

41:22

Bláha se probojoval do útočného pásma, kde se dostal i do bekhendového zakončení, s tím ovšem neměl Hofmann žádné problémy.

40:37

Spart začala třetí třetinu hodně aktivně, nyní si připsal Hauser proti jedné ze střel úspěšný zákrok.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:00.
Je za námi již i druhá třetina, v té jsme viděli stejný počet branek jako v té první. Nejprve vrátil Spartě vedení Safin, v závěru třetinu vyrovnával Hora.

40:00

39:45

39:42

K nahození od modré se dostal Bláha, to bylo zblokováno do ochranné sítě.

39:11

Až doposud se nedostala Sparta k puku, Hofmann musel likvidovat dvě střely. Nyní domácí vyhazují.

38:12

Hosté se ihned usazují v útočném pásmu.

37:45

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha. Dvě minuty dostává za krosček Tomáš Pšenička.

37:33

A máme opět vyrovnáno. Ke střele od modré čáry se dostal v přesilové hře ROMAN TINTĚRA, jehož střela prolétla až za záda Hofmanna. Asistence: Jáchym Kondelík.

37:26

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha. Dvě minuty dostává za úder loktem Martin Dubský.

37:02

Sparta už opět kombinuje v útočném pásmu a drží hosty pod tlakem.

36:11

36:02

Budějovice se osvobozují a vyhazují kotouč přes všechny čáry.

35:22

Sparta se ihned usazuje v útočném pásmu a snaží se vymyslet nějakou kombinaci.

34:11

Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice. Dvě minuty dostává za sekání Miroslav Tejko.

34:11

Budějovice se dostaly do přečíslení tři na jednoho. Pánek poslal z pravé strany puk k tyči, kde byl připraven ke střele Tejko, jeho střelu ale domácí brankář s přehledem vychytal.

33:35

Hora se dostal mezi kruhy ke střele, tu ještě v před brankovém prostoru tečoval Kondelík, ale Hofmann svůj tým podržel.

32:12

Po dlouhých kombinacích se rozhodl střílet z pravého kruhu Sedliský, jeho střela byla ale zblokována do ochranné sítě.

31:28

Hosté pronikli do útočného pásma hladce, nakonec se dostal do zakončení Rolínek, ale minul.

30:29

Sparta se dostala na delší dobu do útočného pásma. Ke střele se dostal Janda, ale ta mu příliš nesedla.

30:04

Domácí se nedohodli na rozehrávce, která nakonec skončila na zakázaném uvolnění.

29:23

Budějovice se dostaly do útočného pásma, kde kombinují a snaží se o vyrovnávací branku.

28:27

Ke střele od modré se dostal Rákosník, ale jeho tvrdá kolmice skončila jen v moci domácího brankáře.

27:27

Pospíšil se prohnal po levé straně, až na hranici levého kruhu, odkud vypálil, Hofmann vyráží.

26:51

Nyní se hraje hokej nahoru a dolů.

25:39

Hakl se dostal k puku, přejel do útočného pásma a nakonec se dostal i ke střele od modré, tu ale domácí brankář bez problému chytil.

25:04

Sparťané nyní točili Motor před brankou, nakonec se k zakončení dostal mezi kruhy Schwamberger, jeho pokus ale Hauser ukryl do své lapačky.

24:11

Domácí jsou po vstřelené brance hodně aktivní a neustále se ochomýtají kolem brankoviště.

22:04

Domácí si berou své vedení zpět. Obrovský kus práce předvedl Dubský, který si obehrál dva hráče a následně ještě stihl zakončovat bekhendem, jeho pokus ale Haussr vyrazil před sebe, kam si sjel OSTAP SAFIN, ten už jen střílel do odkryté klece. Asistence: Martin Dubský.

21:53

Domácí hokejisté si nerozuměli v rozehrávce, ta nakonec skončila na zakázaném uvolnění.

21:12

Sparťané se teď nemohou dostat k puku. Budějovice s ním operují ve vlastním pásmu.

20:26

Domácí sice vyhráli vhazování, ale po chybných rozehrávkách hrají s pukem nyní hosté.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:13.
Je za námi úvodní třetina, ta nám nabídla na každé straně jednu branku. Nejprve otevřel skóre v sedmé minutě Janda, následně vyrovnával dvě minuty před koncem nahozením od modré Tintěra.

20:00

19:14

Kropáček nahodil kotouč od modré směrem na hostující branku, k puku se dostávají hosté.

17:19

Tak tohle je možná pro Hofmanna smolná chvilka. K lehkému nahození od modré se dostal ROMAN TINTĚRA, to doplachtilo až přesně do šibenice sparťanské branky. Asistence: Michal Bláha.

16:20

Sparťané nyní bojovali o kotouč v útočném pásmu, což se jim podařilo, ale po chvilce už hrají s pukem hráči Českých Budějovic.

15:19

Oba týmy se nyní spíše přetahují o puk, žádný z nich se nemůže usadit na delší dobu v útočném pásmu.

14:40

Pánek s Haklem využili špatnou rozehrávku domácích, ale jejich útočné snažení skončilo ihned po přejetí modré, následuje rychlý protiútok domácích.

14:11

Sparta mohla jít do přečíslení, ale to ztroskotalo na modré čáře, ofsajd.

13:15

Hosté jsou většiny hry pod tlakem, domácí krásně v útočném pásmu kombinují.

12:11

Vandas poslal puk od modré mezi kruhy, kde byl připraven ke střele Šišolák, ale ta mu nesedla.

11:19

Domácí brankář si připsal úspěšný zákrok, proti jedné ze střel, tu vyrazil do rohu kluziště.

10:51

Hra se nyní trochu vyrovnala a hraje se nahoru a dolů. U puku České Budějovice.

09:39

Motor se dostal před Hofmanna, ale ten zasahovat vůbec nemusel, obrana vše vyřešila.

09:11

Sparta se stále drží v útočném pásmu.

08:31

Šišolák nahrával z levého kruhu před branku, kam si najížděl jeho spoluhráč, ten ale nedokázal přihrávku vzduchem zpracovat.

07:38

Hosté se dostali do rychlého útoku, který zakončoval Pánek, jeho střelu ale domácí brankář chytá.

07:25

Dubský zavezl kotouč do útočného pásma, kde ho drží u mantinelu a snaží se rozehrát nějakou akci.

06:05

A máme tady úvodní branku! Ihned poté co se domácí dostali do útočného pásma si předal puk Dušek se SEBASTIANEM JANDOU, který střelou z před brankového prostoru nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci. Asistence: Filip Dušek.

05:40

05:22

Budějovice se nemohou dostat před Hofmanna, Sparťané skvěle brání.

04:03

Hostům se ale nedaří usadit se v útočném pásmu. Domácí brání na výbornou, dokonce útočí.

03:40

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha. Dvě minuty dostává hráčská lavice za příliš mnoho hráčů na ledě, trest odsedí Tomáš Pšenička.

03:02

Sparta se usadila v útočném pásmu, kde kombinuje a drží hosty pod menším tlakem.

02:41

Budějovice se dostaly do rychlého protiútoku, ten skončil jen střelou mimo tři tyče.

02:12

Maršoun se dostal na modré čáře k puku, jeho následný samostatný únik, ale Hauser ho vychytal.

01:26

Budějovice se snaží o založení útočné akce, ale to jim zatím sparťanská obrana nedovoluje.

00:52

Hostující hráči si nerozuměli v rozehrávce, ta končí na zakázaném uvolnění.

00:15

Domácí se po vyhraném vhazování dostávají do útočného pásma, kde kombinují.

00:01

HC Sparta Praha: Hofmann (Wolf) – Janda, Procházka, Dušek, Eliáš, Vandas (A), Jeřábek (A), Horský, Sedliský – Šrámek, Švarc, Šišolák, Nacházel, Pšenička, Safin, Komárek (C), Schwamberger, Maršoun, Kropáček, Dubský, Wojnar. Trenér: Richard Žemlička.

HC Motor České Budějovice: Hauser (Němec) – Hora, Kubeš (C), Dosek, Tintěra, Rákosník, Novotný, Dudáček – Bláha (A), Pánek, Schmidmayer (A), Rolínek, Hakl, Tejko, Káník, Pospíšil, Kašper, Kondelík, Kaisler. Trenér: Martin Všetečka.

Rozhodčí: Nepomucký – Frodl, Klouček.
HC Sparta Praha

Domácí dorostenci zažili loni úspěšnou sezonu. V základní části se umístili na krásném druhém místě, čímž si zajistili postup do nadstavby a tím pádem i do play-off. V nadstavbové části se Sparťané dokázali umístit opět na druhém místě, to jim zajistilo v play-off soupeře z Kladna. Sparta s Kladnem začala vyrovnanou sérii, ale nakonec v ní podlehli 1:3 na zápasy.

Co se týče nejproduktivnějšího hráče v základní sezoně, tak tím byl Tomáš Pšenička, který dokázal za dvacet osm zápasů nasbírat dvanáct gólů a devatenáct asistencí. V nadstavbové části se stal nejproduktivnějším hráčem opět Tomáš Pšenička, ten si v nadstavbě připsal na své konto za třináct zápasů dvacet bodů (12+8). V osmifinále si na konto připsal nejvíce bodů Martin Dubský, ten si připsal celkem tři body, a to za jeden gól a dvě asistence.
HC Motor České Budějovice

Hostujícím dorostencům se v minulé sezoně nedařilo.
V základní části se umístili na šestém místě, což znamenalo postup do nadstavby B, kde bojovali o play-off a zároveň o udržení. V nadstavbové části se umístili na páté pozici z dvanácti, toto umístění nezajišťovalo ani jednu možnost, a tak budějovickému dorostu skončila sezona.

Nejproduktivnějším hráčem v základní části se stal Jakub Doktor, ten dokázal za dvacet osm zápasů nasbírat za sedm gólů a deset asistencí celkem sedmnáct bodů. V nadstavbové části se stal nejproduktivnějším hráčem Ondřej Šulek, který si připsal za čtrnáct zápasů dvacet šest bodů (11+15). Ani jeden z hráčů se už ale na soupisce staršího dorostu neukáže, neboť se oba přesunuli do vyšší kategorie, tedy do extraligy juniorů.
Vítám všechny hokejové příznivce. Dnes se střetnou v rámci prvního kola RAKO extraligy staršího dorostu HC Sparta Praha – HC Motor České Budějovice. On-line přenosem Vás provede Adam Soukup. Přeji Vám příjemný hokejový prožitek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

4:3

Branky a nahrávky: 7. Janda (Dušek), 23. Safin (Dubský), 46. Safin (Vandas, Jeřábek), 56. Šišolák (Pšenička) – 18. Tintěra (Bláha), 38. Tintěra (Kondelík), 43. Bláha (Tintěra)

HC Motor České Budějovice: Hauser (Němec) – Hora, Kubeš (C), Tintěra, Rákosník, Novotný, Dudáček – Bláha (A), Pánek, Schmidmayer (A), Rolínek, Hakl, Tejko, Káník, Pospíšil, Kašper, Kondelík, Kaisler. Trenér: Martin Všetečka.

Rozhodčí: Nepomucký – Frodl, Klouček