Hokejová Liga mistrů

Luleå Hockey – Fribourg-Gottéron

4:2

konec (3:2, 1:0, 0:0)

29.08.2015, 15:00 • Coop Norrbotten Arena • Skupina 11 • Filip Ardon (@FifArdon)

Tipsport: 1.4 5.3 4.8 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Československá stopa v zápase

Peter Cehlárik (LUE) 1+1, 3 střely (17:28:39)

Střely v zápase 36:18
Dnešní zápas je minulostí! Hosté v první třetině hodně potrápili favorita ze Švédska, ale od druhé třetiny už se na žádný odpor nezmohli. Ve třetí třetině jsme se už žádné branky nedočkali, na čemž má vliv i gólman Lory, který nahradil ve druhé části Conze.
Já se s Vámi pro dnešek loučím a někdy zase u zápasu Hokejové Ligy mistrů napočtenou!

59:25

Domácím se nedaří přejít střední pásmo a Plüss navíc startuje do protiútoku.

59:14

Hosté ve čtyřech.

59:10

Benjamin Neukom (FRI) je vyloučen za sekání.

58:54

Od Loryho betonů se kotouč odrazil na levou stranu a odtamtud vypálil opravdu hodně tvrdě Hedman! Lory nevěděl, kde kotouč je, ale ten byl nakonec pod jeho betony.

58:42

A nyní si jeden z obránců hostí málem sám srazil kotouč do branky!

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:28

Domácí nyní předvedli dobrou hru na modré čáře, když i přes veliký tlak soupeře udrželi útočné pásmo.

57:14

Za podražení je vyloučen Andrea Glauser (FRI).

56:29

55:55

Prudká střela od Harjuho našla jen rameno brankáře Loryho!

55:07

Domácí si opět přihrávali puk až před bránu, ale nakonec si nahráli až moc natěsno a nedokázali zakončit.

54:29

Střídačka hostí dostává trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

54:02

Salminen obkroužil klec a zamířil k bližší tyči, jenže Lassinantti se k ní těsně přitiskl.

53:42

52:47

Hosté se drží v pásmu, ale nyní mají veliké problémy a asi kotouč ztratí.

51:42

A řada osobních soubojů končí bitkou! Do té se pustil Melart, který skolil Picarda vcelku snadno! Trest ovšem dostává pouze Ilari Melart (LUE) za krosček.

51:29

Domácí drží útočnou třetinu, ale nedostávají se do střeleckých pozic.

50:05

Domácí zůstávali ve dvou proti jednomu před hostující brankou a Lagace vzal nakonec střelu na sebe, jenže Lory vyráží maskou!

49:51

Oskarsson střílel zpoza obránce a Lory měl co dělat, aby jeho střelu zastavil. Následně se Hedman pouští do strkanice s Kamerzinem.

49:44

Sakari Salminen (FRI) je vyloučen za podražení.

49:05

Micflikier za brankou ostře srazil Glausera, ale pískat se nebude.

48:38

Petrellovo prudké nahození viděl Lory až na poslední chvíli, ale i tak dokázal zasáhnout.
Zakázané uvolnění, kterým se provinil tým Fribourg-Gottéron.

47:46

Hosté se po ubráněném oslabení chtějí přesunout zpět do útoku.

47:06

46:33

Hedman se snažil dorážet Oskarssonovu střelu, ale skončil na ledě a Lory má kotouč ve své moci.

45:16

Lory měl zakrytý výhled, a tak se snažil jen zabrat co největší prostor a jeho úmysl u přesně vyšel. Střela od modré čáry se od něj odráží do bezpečí.

45:06

Pierrick Pivron (FRI) je vyloučen za držení protihráče.

44:54

Hráči ze švédského mužstva opět přidali na důrazu a hned to maj hosté těžší s rozehrávkou.

43:51

Schira vypálil hodně zostra na branku Fribourgu, ale vyprášil pouze Loryho výstroj.

43:14

Hraje se v obranném pásmu domácích, ale hráči Luley nepouštějí soupeře s kotoučem z rohů.
Oskarsson se vydal z pozice obránce až před soupeřovu bránu, ale na Loryho nevyzrál.

42:03

Plüss aktivně napadal za brankou domácích, ale kotouč pro svůj tým nezískal.

40:34

Domácím se nabízelo přečíslení dvou na jednoho, ale díky skvělému pádu jednoho z obránců Fribourgu je po šanci.

40:08

Hosté se krátce po vhazování dostali k puku a ujíždějí k Lassinanttiho bráně.

40:01

Střely po druhé třetině 21:15
Druhá třetina je minulostí. Domácí už v ní více kontrolovali hru a méně pouštěli soupeře do tlaku a do nebezpečných situací. Jedinou branku této periody obstaral Slovák Peter Cehlárik, který přesnou střelou propálil brankáře Conze, který se následně stěhoval z brány a přenechal místo Lorymu. Za zmínku určitě také stojí Fritscheho zákrok z třicáté minuty, po kterém byl hostující útočník vyloučen do konce zápasu.
Stav po druhé třetině 4:2.
Třetí třetina začne přibližně v 16:52.

40:00

39:39

Domácí jsou ale jednoznačně proti a sami vyrážejí do útoku.

39:08

Hosté by určitě rádi zopakovali poslední minutu první třetiny a chtěli by snížit na rozdíl jediné branky.

39:00

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:55

Petrell vypálil a následně ještě zbořil jednoho z bránících hráčů, ale okamžitě se jede omluvit.

38:00

Přesně dvě minuty před koncem druhé části je domácím pískán ofsajd.

37:28

Hosté nahodili kotouč prudce do pásma, ale tam jej Plüss nemohl dostihnout jako první.

36:50

V útočném pásmu se usazují hráči týmu ze Švédska.

36:24

Hráči obou týmů nyní začínají hodně přitvrzovat v osobních soubojích a tudíž je k vidění také řada zákroků na hraně.

35:51

Na ledě je k vidění řada nepřesností, ale také urputná bojovnost.

34:59

Lory už zůstával ležet v brankovišti po Oskarssonově střele, ale Cehlárik za něj ani tak nedokázal přehodit kotouč!

34:57

34:35

Oskarssonovu ránu si zblokovali sami hráči Luley.

34:13

Domácí v útočném pásmu nic nebezpečné nevymysleli, ale hosté posílají kotouč jen k Lassinanttimu.

33:32

33:29

Rychlý útok domácího mužstva se nekoná. Sudí píská ofsajd.

32:49

Hosté bojovali o kotouč v útočném pásmu, ale silově na soupeře nevyzráli.

32:28

Lassinantti raději přidrží puk ve své moci a přeruší hru.

32:00

Při čtyřech na obou stranách se hosté opět dostávají více do hry.

31:32

Jacob Micflikier (LUE) je vyloučen za krosček.

31:25

Ten musel čelit až nyní Själinově ráně, ale poradil si.

31:06

Oskarssonova tvrdá rána od modré byla zblokována a neprošla ani k Lorymu.

30:37

Domácí dokázali hodně zatáhnout obranu Fribourgu k jejich brance, ale křižná přihrávka neprošla!

30:27

Po rychlém útočném výpadu domácích Lory raději přerušuje hru.

29:57

John Fristche (FRI) je vyloučen na pět minut plus do konce utkání za vražení zezadu!

29:57

Fritsche odjíždí po souboji s Micflikierem bez rukavic k trestné lavici.

29:57

Lagace byl za brankou hodně ostře sražen a následuje pěkná šarvátka!

29:10

Hosté začínají opět přidávat na tempu a Lassinantti má rázem více práce.

27:59

Hosté dostali kotouč až před Lassinanttiho branku, ale tam jim nevyšel blafák!

27:22

Ve druhé třetině domácí hráče Fribourgu zatím k ničemu nepustili.

26:37

Další ofsajd Luley.

26:27

Domácí mají opět veliký tlak, ale bránící hráči obětavě padají do střel a snaží se Lorymu ulehčit práci.

25:57

Hosté se provinili zakázaným uvolněním. Vhazování po Loryho pravici.

25:23

Tvrdá rána od modré čáry jen zaduněla o mantinel za Lorym.

25:05

Ekarvův postup zastavuje odpískaný ofsajd.

24:34

Útočná snaha hostí neměla dlouhého trvání a k Loryho brance opět směřují hráči švédského mužstva.

24:13

23:32

Jeden z útočících hráčů pálil z levého kruhu, ale netrefil bránu a Lory nemusí zasahovat.

23:13

Teprve po minutě přesilové hry se domácí dostávají do pásma.

22:13

Michael Ngoy (FRI) je vyloučen za hru vysokou holí.

22:13

V útočném náporu jsou stále domácí hráči.

21:42

Hosté střídají brankáře! Do branky se staví Lory!

21:42

21:42. Peter CEHLÁRIK - 4:2

21:42

Luleå právě vstřelila branku!
Domácí znovu odskakují na rozdíl dvou branek! PETER CEHLÁRIK si sebral kotouč u pravého mantinelu, vybruslil si na střed a přesnou střelou k bližší tyči opět dává svému týmu klidnější pozici! Asistence: Anton Hedman.

20:28

Lagace se snažil hned nadvakrát dorážet u jedné z tyčí, ale zasáhl pouze brankovou konstrukci!

20:03

Domácí úspěšnější na úvodním buly druhé třetiny a ihned vyrážejí do útoku.

20:01

Před začátkem druhé části musejí ještě rozhodčí upravovat nějakou díru v ledu.

Střely po první třetině 5:10
První třetina je za námi a nabídla nám hodně divoký hokej. Domácí dokázali jít jako první do vedení zásluhou Jacoba Lagaceho. Na rozdíl dvou branek následně zvyšoval Johan Harju, ale hosté se nevzdali a v přesilové hře snížili zásluhou Marca-Antoine Pouliota, který dostal od Schiry kotouč do brány! Opět na rozdíl dvou branek zvýšil v oslabení Jacob Micflikier, který prostřelil mezi Conzovými betony. Jenže ještě v poslední minutě se hosté dostali do úniku dvou na jednoho a Ryan Gardner opět snížil.
Stav po první třetině 3:2.
Druhá třetina začne přibližně v 15:57.

20:00

19:53

Ještě jedno zakázané uvolnění hostí v této třetině.

19:27

19:27. Ryan GARDNER - 3:2

19:27

Fribourg-Gottéron právě vstřelil branku!
Hosté se ještě dokázali dostat do přečíslení dvou na jednoho a RYAN GARDNER po obdržení přihrávky umístil svoji střelu přesně ke vzdálenější tyči! Asistence: Benjamin Neukom a Benjamin Plüss.

19:05

Lassinantti skončil po střetu s vlastním obráncem bez masky a hra je přerušena. Domácí gólman vypadá otřeseně.

19:00

Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:26

Domácí hráči napadali aktivně rozehrávku hostů až u Conzovy brány, ale hostující obrana dokázala rozehrát do bezpečí.

17:28

Micflikier dostal u jedné z tyčí až příliš prudkou přihrávku a nedokázal vystřelit!

17:09

Hosté pokračují i nadále v aktivní hře a nevzdávají se.

16:32

Tvrdou ránu z pravé strany kryje Lassinantti betonem.

15:41

Obránce Luley si několikrát potáhl kotouč a nakonec přeci jen vypálil, jenže Conz byl dobře připraven a zasáhl.

15:04

14:39

14:39. Jacob MICFLIKIER - 3:1

14:39

To byla tedy parádní akce! JACOB MICFLIKIER zblokoval ránu od modré čáry a okamžitě ujížděl k soupeřově bráně, kde mu sice nejprve kotouč sjel z čepel, ale druhou ranou už jej umístil mezi Conzovy betony! Bez asistence.

13:52

Sandström schytal tvrdou ránu od modré přímo do holeně a nyní v bolestech kulhá na střídačku.

13:44

Lassinantti měl hodně zakrytý výhled, ale i přesto si našel Picardovu ránu od modré čáry! Následuje strkanice před brankovištěm domácích.

13:21

Tentokrát se hostům povedlo udržet pásmo hned v úvodu přesilovky a začíná obléhání Lassinanttiho svatyně!

13:04

A hosté pokračují v neukázněné hře. Craig Schira (LUE) odchází na trestnou lavici za hákování.

12:28

Domácí se okamžitě hrnou do útoku a snaží se opět navýšit svůj náskok. Zatím ale nahánějí puk jen podél mantinelu.

11:36

11:36. Marc-Antoine POULIOT - 2:1

11:36

Hosté přeci jen snižují! Hosté vyhráli buly a následně se MARC-ANTOINE POULIOT pokusil najít svého kolegu křižnou přihrávkou, jenže zakleknutý Craig Schira si srazil puk do vlastní brány! Asistence: Ryan Gardner.

11:27

Lassinantti znovu bez problému kryje Gardnerovu střelu.

11:09

Rychlý útok ve dvou v oslabení domácím nevyšel, Conz usměrnil kotouč betonem vedle brány.

10:55

Teprve nyní dostávají trochu prostoru a začínají kombinovat.

10:35

Hráči Luley opravdu hodně aktivně napadají a hosté se nemohou dostat do útočné třetiny.

09:45

Johan Harju (LUE) je vyloučen za hru vysokou holí.

09:35

Maretova střela zaplachtila pouze do Lassinanttiho výstroje.

09:24

09:00

Micflikier se v oslabení dostal do úniku, ale volil ještě zpětnou přihrávku a ta už mu nevyšla.

08:14

Gardner usměrnil nastřelený puk z bezprostřední blízkosti na bránu, ale Lassinantti si pohlídal mezírku mezi betony.

08:03

Až nyní se Fribourg usazuje v útočném pásmu.

07:48

Domácí drží puk bez problému daleko od vlastní brány.

07:24

Ilari Melart (LUE) je vyloučen za podražení.

06:46

Hráči švýcarského celku se dokáží prosadit do útočné třetiny, ale tam už se jim nedaří přijít s něčím nebezpečným.

05:53

Nyní se teprve hosté opět prosazují před soupeřovu branku. Tam se ale nemůžou dostat do střeleckého postavení.

05:25

Micflikier už se rozjížděl do dalšího útoku, ale sudí píská ofsajd.

05:12

Dvě rychlé branky pořádně zchladili aktivní hosty.

03:35

03:35. Johan HARJU - 2:0

03:35

A už to máme o dvě branky! Domácí dokázali výborně zachytit vyhození od zadního mantinelu, následně vypálit a JOHAN HARJU se zorientoval v mezikruží a dorazil za rozhozeného Conze! Asistence: Brendan Mikkelson a Peter Cehlárik.

02:47

02:47. Jacob LAGACE - 1:0

02:47

Hosté zatím předváděli aktivnější hru, ale prosazují se domácí! Sweatt si krásně povytáhl brankáře z klece, zajel za bránu a zpoza ní adresoval přesnou přihrávku na hůl JACOBA LAGACEHO, který už dokázal uklidit kotouč do odkryté sítě! Asistence: Bill Sweatt a Jacob Micflikier.

02:03

Conz už se musel mít na pozoru proti střele z velikého úhlu, ale bez problému ji vyrazil.

01:33

Gardner si mezi dvěma hráči proskočil do mezikruží, ale před Lassinanttim už nedokázal zakončit.

00:42

Hráči švédského celku přicházejí s aktivním forčekingem, ale dostat se ke kotouči zatím nemohou.

00:17

Domácí vyhazují kotouč přes všechny čáry až na zakázané uvolnění.

00:05

Hosté na úvodním buly úspěšnější a ihned vyrážejí směrem vpřed.

00:01

Oba týmy už jsou nastoupeny na modrých čarách. Domácí nastupují v červených dresech, hosté v bílých.

Luleå Hockey: Lassinantti (Larsson) – Mikkelson, Schira, Själin, Sandström "A", Melart, Oskarsson, Ekarv, Savilahti-Nagander – Lagace, Sweatt, Micflikier – Cehlárik, Hedman, Harju "C" – Petrell, Granström, Forsberg – Fabricius "A", Ylivainio, Sylvegård

Fribourg-Gottéron: Conz (Lory) – Kamerzin "A", Camperchioli, Maret, Abplanalp, Glauser, Picard, Ngoy, Wildhaber – Bykov, Sprunger "C", Salminen – Neukom, Gardner, Plüss "A" – Pouliot, Mottet, Fritsche – Marchon, Pivron, Schmutz

Rozhodčí: Leppänen, Björk – Käck, Sandström.
Československá stopa

Christián Jaroš (LUE)
Peter Cehlárik (LUE)

Za tým Fribourg-Gottéron nehraje žádný český ani slovenský hráč.
Fribourg-Gottéron

To hosté už mají za sebou zápasy dva a oba proti finskému Lukko Rauma. V prvním zápase dokázali hráč švýcarského týmu jít do dvoubrankového vedení, ale nakonec po velkém obratu soupeře mohli být rádi, když poslali zápas alespoň do nájezdů. V těch ale měli více štěstí hráči Raumy a dnešní hosté se museli spokojit s jedním bodem. Druhé utkání už přineslo poněkud jednoznačnější výsledek, když finský klub zvítězil 4:2.
Luleå Hockey

Loňský vítěz CHL vstoupil do letošního ročníku této soutěže soubojem s finským Lukko Rauma. Domácí dokázali jít v tomto utkání hned třikrát do jednobrankového vedení, ale soupeř vždy dokázal odpovědět. Díky tomu nakonec utkání dospělo až do samostatných nájezdů, ze kterých si nakonec odnesli o bod víc právě hráči švédského mužstva.
Dobré odpoledne. Vítám vás u dnešního zápasu Hokejové Ligy mistrů mezi týmy Luleå Hockey a Fribourg-Gottéron. Přeji Vám příjemný hokejový zážitek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

4:2

Branky a nahrávky: 3. Lagace (Sweatt, Micflikier), 4. Harju (Mikkelson, Cehlárik), 15. Micflikier, 22. Cehlárik (Hedman) – 12. Pouliot (Gardner), 20. Gardner (Neukom, Plüss)

Fribourg-Gottéron: Conz (22. Lory) – Kamerzin "A", Camperchioli, Maret, Abplanalp, Glauser, Picard, Ngoy, Wildhaber – Bykov, Sprunger "C", Salminen – Neukom, Gardner, Plüss "A" – Pouliot, Mottet, Fritsche – Marchon, Pivron, Schmutz

Rozhodčí: Leppänen, Björk – Käck, Sandström