HK Nitra – Skellefteå AIK

2:4

konec (0:0, 2:3, 0:1)

21.08.2015, 18:30 • Nitra Arena • 1 • Skupina 4 • Martin Augustin (@ogy_16)

Utkání končí. Nitra prohrála se Skellefteåou 2:4, ale proti švédskému velkoklubu ostudu neudělala, což oceňují aplausem i její fanoušci. Góly dnes začaly padat až ve druhé třetině. Nejprve se dvakrát prosadili hosté, dvoubrankový náskok jim zajistili Forssell a Heed. Domácí poté v přesilovce snížili Kutálkem, ale ve 35. minutě zvýšil na 1:3 Marcus Pettersson. Nitra se ovšem nevzdala a 30 sekund před koncem druhé části ji vrátil do hry o body König. Ve třetí části se však hosté prezentovali jako velmi zkušený tým a v 51. minutě uzavřel v přesilové hře skóre na konečných 2:4 Pesonen. (20:47:05)

59:54

Uvidíme ještě jedno buly, které se bude házet v útočném pásmu domácích.

59:29

Divácí vstávají ze svých sedadel a tleskají. Jsou spokojeni s tím, co dnes viděli.

59:10

Adam Pettersson už zvedal ruce nad hlavu, ale jeho střelu zastavila branková konstrukce!

58:22

Domácí jen vyhazují puk, na obrat asi nemají.

57:57

Hosté drží hru, tam kde potřebují. Vhazuje se v jejich útočném pásmu.

57:25

Osamoceného Petterströma vychytal výborný Valent!

57:02

Tři minuty do konce, zdá se, že Švédové závěr zápasu kontrolují.

56:41

Hosté v postavení mimo hru. Nitře se už hodně krátí čas.

55:51

Stloukal vlétl do útočné třetiny o něco rychleji, než bylo potřeba. Postavení mimo hru. Reklamní přestávka.

54:53

Domácí početní výhodu nevyužili. Skellefteå se zase přiblížila třem bodům.

53:56

Nitra sevřela svého soupeře, žádná ze střel však nezapadla za Hansese, který měl i velkou porci štěstí!

53:35

König od modré minul, o chvíli později netrefil branku ani Ordzovenský.

52:52

Niclas Burström zahákoval Lukáše Nováka a domácí dostávají šanci na snížení.

51:30

Valent toho nyní moc neviděl, ale puk zůstal v jeho výstroji.

Janne PESONEN - 2:4

50:49

Skellefteå právě vstřelila branku!
Hosté sehráli krásnou přesilovkovou kombinaci, na jejímž konci obdržel JANNE PESONEN přihrávku na zadní tyč od Ericssona a s velkou porcí štěstí překonal Valenta. Ten se sice přesouval hodně rychle, ale puk mu propadl za brankovou čáru pod betonem – 2:4. Asistence: Jimmie Ericsson.

50:17

Obrovský závar před domácí brankou, Nitra odolala.

50:02

Michal Novák dostává dvě minuty za hákování. Početní výhodu má k dispozici Skellefteå.

49:34

49:29

Z ostrého úhlu to zkoušel Štefanka, Hanses vyráží.

48:51

Domácí musejí rozjet útok od své branky.

48:25

Publikum žene domácí dopředu, Nitra cítí šanci na vyrovnání!

47:33

Fredrik Lindgren hákoval a usedá na trestnou lavici. Přesilovka pro Nitru.

47:17

Z ničeho nic se dostal do obrovské šance Slovák, kterého hostující obránci zapomněli před Hansesem. Domácí útočník však svou příležitost spálil!

46:06

Další šance hostí! Calof ani Forssell nedostali puk za záda Valenta. Ten má hrací předmět pod sebou.

45:53

Domácí podržel Michal Valent! Pesonen poslal do šance Broadhursta, který ani nadvakrát nepřekonal domácího gólmana.

45:28

Další ofsajd Nitry. Následuje reklamní přestávka.

44:36

Domácí v postavení mimo hru.

44:26

Před branku si najížděl Saliji, ale puk až k němu nedoputoval.

43:49

Hosté tlačí a Valent má plné ruce i nohy práce.

43:26

Skryté nahození Adama Petterssona vyrazil v poslední chvíli Valent.

42:40

Na ledě zůstal ležet domácí obránce Michal Novák, který dostal úder holí do tváře. Ani jeden z rozhodčích však zákrok neviděl a tak se vylučovat nebude.

42:26

Hosté velmi dobře sehráli přečíslení 3 na 2. Valent měl štěstí, že Calof nezakončil ideálně.

41:50

Skellefteå vstoupila také do třetí třetiny velice aktivně, hosté by rádi co nejdříve rozhodli.

41:14

Valent přidržel kotouč po střele Lundberga.

40:45

Pokus Pesonena byl sražen domácí defenzivou.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 20:08.
Druhou třetinu herně jasně ovládla švédská Skellefteå, ale domácí díky dvěma využitým přesilovkám stále zůstávají v kontaktu. Hosté od začátku periody nasadili tempo, kterému Nitřané nestačili a ve 26. minutě vedli po brankách Forssella a Heeda 0:2. Ve 33. minutě se poprvé prosadili i domácí zásluhou Kutáka, ovšem o chvíli později Skellefteåe vrátil dvouólový náskok Marcus Pettersson. 30 sekund před přestávkou se však v přesilovce trefil König a snížil tak na aktuálních 2:3.

40:00

Peter KÖNIG - 2:3

39:30

Nitra právě vstřelila branku!
Ano, domácí to zvládli! Na modré čáře se dostal ke kotouči PETER KÖNIG a ranou zápěstím překonal Hansese, který měl zakrytý výhled. Nitra tak 30 sekund před přestávkou snižuje na 2:3. Asistence: Jozef Stümpel.

39:02

V závěru třetiny ještě přichází domácí přesilová hra. Anton Lindholm – držení protihráče. Dokáže Nitra korigovat?

38:28

S dalším zákrokem musel přispěchat Valent. Naopak Hanses se na druhé straně nudí.

38:13

Domácí se jen těžko dostávají do útočného pásma, Skellefteå má hru pod kontrolou.

36:59

Štefanka z dobré pozice netrefil branku. Přesilovka domácích je minulostí.

36:05

Hosté se zatím s přehledem brání, Nitra nemůže nic vymyslet.

34:58

Je tu přesilová hra pro Nitru. Na trestnou lavici usedá Pontus Petterström.

Marcus PETTERSSON - 1:3

34:51

Hosté opět vedou o dvě branky! Střelu Pesonena Valent stačil vyrazit, ale proti dorážce MARCUSE PETTERSSONA se již nedokázal dostatečně rychle přesunout – 1:3. Asistence: Adam Pettersson a Janne Pesonen.

34:25

Heed na červené čáře zastavil případný brejk domácích. Hosté zůstávají u kotouče.

33:55

33:27

Ožili domácí hráči i publikum. Tenhle zápas ještě může být dramatický.

Tibor KUTÁLEK - 1:2

32:19

Domácí v závěru přesilové hry snižují! Stümpelovu přihrávku sice zblokoval jeden z hostujících obránců, ovšem odražený puk si našel TIBOR KUTÁLEK, který prostřelil Hansese. Utkání dostává nový náboj! Asistence: Josef Stümpel.

32:05

Nyní se již hosté osvobodili.

31:45

Domácí se konečně usadili v útočném pásmu. Lukáš Novák branku netrefil.

31:05

Nitra musí začínat od své branky.

30:22

Niclas Burström je vyloučen a domácí tak mají početní výhodu.

29:40

Domácí mají obrovské problémy s důrazným forčekingem soupeře. Skellefteå ve druhé třetině zapla na vyšší rychlostní stupeň a tomu už Nitra nestačí.

28:56

Náznak přečíslení 2 na 1, Bajtek ale nedostal přesnou přihrávku a puk končí v rohu.

28:26

28:15

A opět. Tohle oslabení asi Nitra přežije.

27:54

Domácím se konečně podařilo vyhodit.

27:16

Valentova lapačka teď přerušila nápor hostí.

27:03

Další Heedova bomba, tentokrát se skóre nemění.

26:25

Další přesilovka pro hosty. Lukáš Novák – 2 minuty, hákování.

26:02

Domácí jsou hodně zakřiknutí, Skellefteå nyní na ledě jasně dominuje.

Tim HEED - 0:2

25:01

Hosté početní výhodu využívají a vedou už o dva góly! Na modré čáře napřáhl TIM HEED a jeho dělovka zapadla za Valentova záda. Ten sice puk viděl, ale zareagovat nestačil. Asistence: Jimmie Ericsson.

24:38

Domácí se zatím úspěšně brání, nyní dokázali vyhodit.

23:53

Filip Bajtek je vyloučen za podražení a hosté tak budou hrát přesilovku.

Erik FORSSELL - 0:1

22:48

Hosté jdou do vedení! Střelu Calofa z mezikruží ještě Valent stačil vyrazit, ale proti dorážce ERIKA FORSSELLA už byl bezmocný. Asistence: Andrew Calof a Niclas Burström.

22:33

Nitra je v úvodu druhé třetiny pod velkým tlakem.

21:48

Krásnou přihrávku obdržel najíždějící Calof, který už byl sám před Valentem, ale kotouč se od výstroje domácího brankáře odrazil do ochranné sítě. To byla stoprocentní šance!

21:33

Domácí konečně získali puk, ale Novák ho jen nahodil za branku a odjel střídat.

21:10

Skellefteå tráví úvod druhé části ve svém útočném pásmu.

20:34

Ordzovenský za brankou obral o puk Lundberga.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:16.
Máme za sebou velmi zajímavou první třetinu, byť jsme branku neviděli. Hraje se ve vysokém tempu a Nitra zatím drží s favoritem krok. Šance se tak rodí na obou stranách, ale brankáři byli v prvních dvaceti minutách bezchybní. Největší domácí příležitost měl Kutálek, který neproměnil samostatný únik.

20:00

19:40

Velkou šanci na vstřelení gólu měl Saliji, ani on však s ukazatelem stavu nepohnul.

19:07

Hosté v přečíslení 2 na 1. Valent však Ericssona vychytal!

19:00

Poslední minuta první třetiny, puk mají domácí.

17:42

Na druhé straně uvolnil Forssell Petterströma, ale ten branku minul.

17:14

Obránce Michal Novák neuspěl před hostující brankou ani nadvakrát! Nitřané jsou teď při chuti.

16:53

Hostům odpískána přihrávka rukou. Hra je tedy přerušena.

15:22

Po chybě hostující obrany jel Tibor Kutálek sám na branku. Nemířil špatně, ale Hanses stačil kotouč lehce tečovat a tím ho vytěsnil do ochranné sítě! To byla největší šance Nitry v dosavadním průběhu zápasu.

14:45

Puk se odrážel před domácí branku, kde číhala dvojice hráčů Skellefteå. Domácí brankář ho ale stačil přikrýt.

13:58

Hosté si vytvořili tlak v útočném pásmu, Valent ale nemusel zasahovat.

13:16

Štefanka před brankou čekal na odražený kotouč, ale ten skončil na plastronu Hansese.

13:09

11:29

Domácí se snaží kontrovat rychlými protiútoky, hráči Skellefteå tak nemohou bezhlavě útočit.

10:18

Petterström krásně zakombinoval s Parem Lindholmem, ale Valent nějakým zázrakem lapačkou vyškrábl puk, který už mířil do branky!

09:29

Domácí akci zastavilo postavení mimo hru.

08:52

V posledních minutách se hraje častěji v obranném pásmu Nitry, ale do šancí se hosté moc nedostávají.

07:56

Rozehrávka Valenta skončila na tribuně. Puk byl ale tečován napadajícím hráčem, takže se vylučovat nebude.

07:34

Domácí se osvobodili jen vyhozením, icing se ale nepíská.

07:10

07:07

Forssell se snažil sklepnout puk na rozjetého Petterströma, ovšem ten jeho přihrávku nezachytil.

06:22

Lundbergova rána byla sražena do rohu.

05:58

Švédové se usadili v útočném pásmu a motají kotouč po rozích.

05:14

Hra se přelévá ze strany na stranu. Ránu Slováka pokryl Hanses.

04:11

Veterán Stümpel posílal z rohu kotouč před branku, ale obrana hostí dokázala najíždějícího Lukáše Nováka pokrýt.

03:20

Hosté v postavení mimo hru.

02:46

Obrovská šance hostí! Valent holí odrazil kotouč pouze k Calofovi, Kanadský útočník však zblízka brankáře Nitry nepřekonal.

02:05

Kotouč si poprvé osahal domácí brankář Valent, který přerušil hru.

01:38

Domácí rychle zakombinovali a v dobré pozici se ocitl Saliji. Střela mu však ideálně nesedla a Hanses nemusel zasahovat.

01:12

Máme tu první přerušení hry, domácí začali velice aktivně.

00:29

Utkání od začátku provází vynikající atmosféra, kterou vytvářejí fanoušci Nitry.

00:01

HK Nitra: Trenčan (Valent) – König, Ordzovenský, Mezei, Milam, Novák, Milo, Devečka, Guoth – Novák, Kutálek, Stümpel – Saliji, Slovák, Stloukal – Buček, Štefanka, Pupák – Bene, Bajtek, Macík.

Skellefteå AIK: Hanses (Svensson) – Heed, Burström, Lindgren, M. Pettersson, A. Lindholm, A. Lundberg, A. Pettersson, Andersson – M. Lundberg, Ericsson, P. Lindholm – Broadhurst, Pesonen, Zackrisson – Norman, Holmström, Calof – Forssell, Petterström, Ohlsson.

Rozhodčí: Piragic (AUT), Baluška – Rovenský, Smrek (všichni SVK).

Do Nitry dorazili i fanoušci švédského klubu.

Utkání se hraje v rámci skupiny 4, jejímž účastníkem je také český celek Bílí Tygři Liberec.
Ředitel HK Nitra, Miroslav Kováčik, řekl pro webové stránky klubu, že Nitra nikdy v minulosti nehostila lepšího soupeře. To je pro domácí fanoušky asi ta nejlepší pozvánka do hlediště.
Nitra se vyšvihla na pozici aktuálně druhého nejlepšího slovenského týmu za suverénními Košicemi. V posledních třech sezónách obsadila třetí, druhé a zase třetí místo a v posledních dvou případech šla do play-off ze druhé příčky po základní části. Ligu mistrů si Nitřané letos zahrají poprvé a pro místní publikum tak bude měření sil s nejlepšími mužstvy Evropy velkým svátkem.

Nitra sehrála v přípravě na Ligu mistrů hned pět zápasů. Začala dvěma klasickými přípravnými duely, v nichž nejprve deklasovala 8:1 polský Krakow, ovšem poté podlehla 3:4 po nájezdech kazašskému Pavlodaru. Další tři zápasy pak Nitřané odehráli v rámci Rona Cupu. Postupně prohráli 2:4 se Zlínem, zdolali 4:3 Pavlodar a nakonec padli 1:4 s českým prvoligistou z Jihlavy.
Skellefteå je nejúspěšnějším týmem Švédska posledních tří let. V minulé sezóně sice prohrála ve finále SHL s Vaxjo, ale předtím získala dvakrát v řadě mistrovský titul. Hokejisté Skellefteå si zahráli už loňský premiérový ročník Ligy mistrů. Po vítězství v základní skupině prošli až do semifinále, kde vypadli po velkém boji s pozdějšími šampióny z Lulei.

Hokejisté Skellefteå sehráli před Ligou mistrů tři přípravné zápasy, ve kterých se jim ale moc nedařilo. Po prohře 2:3 po nájezdech s Björklövenem utrpěli dokonce debakl 0:6 v Linköpingu. Přípravné období pak uzavřeli porážkou 1:2 s Djurgårdens.
Vítám tu všechny hokejové příznivce! Druhý hrací den Ligy mistrů přinese také duel mezi slovenským týmem HK Žilina a švédským Skellefteå AIK. Favoritem utkání je vicemistr Švédska, ovšem Nitra se jistě nebude chtít před svými fanoušky nechat zahanbit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

2:4

Branky a nahrávky: 33. Kutálek (Stümpel), 40. König (Stümpel) – 23. Forssell (Calof, Burström), 26. Heed (Ericsson), 35. M. Pettersson (A. Petterssonson, Pesonen), 51. Pesonen (Ericsson)

HK Nitra: Valent (Trenčan) – König, Ordzovenský, Mezei, Milam, M. Novák, Milo, Devečka, Guoth – L. Novák, Kutálek, Stümpel – Saliji, Slovák, Stloukal – Buček, Štefanka, Pupák – Bene, Bajtek, Macík.

Rozhodčí: Piragic (AUT), Baluška – Rovenský, Smrek (všichni SVK)