2:5

konec (1:2, 1:1, 0:2)

06.08.2015, 18:00 • Horácký zimní stadion • Tomáš Lysý (@tomaslysy86)

Tipsport: 2.25 4.2 2.33 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

S konstatováním, že Dukla Jihlava v letošní přípravě poprvé prohrává, když jí poměrem 5:2 poráží Dukla Trenčín, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (20:20:59)
Dnešní zajímavý "duklácký" souboj vyšel lépe pro Trenčín. Hosté se dostali do vedení v deváté minutě po gólu Michala Hlinky. Následně srovnal Tomáš Harkabus, ale Ján Zlocha znovu vrátil svému týmu vedení. Dukla Jihlava ještě jednou odpověděla, v polovině zápasu srovnal Tomáš Kohout. Na konci druhého dějství ale vstřelil vítězný gól Trenčína Jakub Gašparovič, který dalšími dvěma přesnými zásahy ve třetí třetině zkompletoval nejen hattrick, ale výhru slovenské Dukly v poměru 5:2.

58:16

Dukla Trenčín právě vstřelila branku!
Dlouhé dvojnásobné přesilovce se sice Jihlava ubránila, ale krátce po jejím konci inkasuje pátý gól, když JAKUB GAŠPAROVIČ prostřelil Lukáše Sáblíka mezi betony a kompletuje tak svůj dnešní hattrick. Asistence: Martin Vozdecký.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:52

Domácí se ubránili přesilovce pět na tři a hrají v pěti.

57:45

Dukla Jihlava hraje ve čtyřech.

57:02

A znovu Lukáš Sáblík, který po pasu Vladimíra Němce opět zneškodnil střelu Melichárka, tentokrát však ne tak nebezpečnou.

56:47

Vladimír Němec posílal podél branky pas na Melichárka, který mohl zakončovat do poloodkryté klece, ale Lukáš Sáblík jej fantasticky vychytal.

56:22

Domácí jsou již pod tlakem pětice hráčů Trenčínských, kteří se snaží rozebrat trojici domácích.

56:01

Jihlava se hned po buly osvobozuje.

55:52

Dukla Trenčín bude hrát 1:53 minuty dlouhou přesilovku pět na tři, neboť Josef Kolda vystřelil puk mimo hřiště a dostává dvě minuty za zdržování hry.

Na vyloučení: 8-8.

55:52

Dnešnímu přípravnému zápasu dvou týmů se slovem Dukla ve svém názvu přihlíží 548 diváků.

55:45

Dukle se pomalu rozplývá šance na dramatizaci zápasu, dvě minuty za příliš mnoho hráčů dostává lavička Jihlavy.

Na vyloučení: 7-8.

55:30

Melenovský zkusil z levého kruhu nahodit puk před branku, kterým našel jen clonícího beka Trenčína.

54:28

Dukla Jihlava se tlačila před Cháberu, nic však z celé akce nevzešlo. Jakmile Trenčín získá kotouč, odpaluje jej ven z pásma.

53:39

Dobrovolný si na modré nerozuměl s Tobolou a hosté mohli vyrazit do rychlého kontru, jenže Vozdecký celou akci lehce zpozdil a nakonec i Trenčínští přišli o kotouč.

53:20

Zakázané uvolnění Trenčína.

52:39

Peter Šišovský se krásně prodral až k pravé tyči Sáblíka, ten byl však nyní pozorný a puk u své levé tyče zastavil.

52:11

Po nepřesnostech na obranné modré sice Dukla vybojovala puk, jenže Kolda si poté nerozuměl s najíždějícím Prokšem a kotouč má znovu v moci Trenčín.

51:02

Jihlavští hráči nyní spíše nahazují puk do pásma soupeře, kde se jej snaží vybojovat. Nyní se to nevydařilo dle jejich představ, pískán je ofsajd Jihlavy.

50:11

Richard Diviš nejprve z pravého kruhu těsně netrefil branku, z druhé strany pak vysoko přestřelil branku Chábery domácí šikula David Březina.

48:12

Hosté mají puk za svojí brankou a budou rozehrávat postupný útok. Ten se nakonec povedl, hraje se nyní před brankou Sáblíka.

47:43

Gašparovič našel před branou Sáblíka na okamžik nekrytého Martina Vozdeckého, který přes beka nedokázal napoprvé vystřelit a napodruhé mířil vedle.

46:59

Dukla Trenčín hraje v plném počtu.

46:18

Hosté se osvobozují, puk je u Sáblíka.

46:03

Dukla Jihlava si otevřela střelnici před Cháberou, hned třikrát během několika sekund domácí vypálili, ale pokaždé vedle branky.

45:45

Jihlavští hrají v plném počtu.

44:59

Příliš dlouho se hosté ze své zkrácené přesilovky neradovali. Denis Hudec (TRE) je vyloučen na dvě minuty za sekání.

Na vyloučení: 6-8.

44:41

Trenčín hraje v plném počtu.

44:40

Domácí hokejisté po zmatcích před Sáblíkem odpalují kotouč na zakázané uvolnění.

44:27

Hra ve čtyřech se pomalu chýlí ke svému závěru, za okamžik bude následovat minutová přesilovka Trenčína.

43:45

Hned po zákroku Chábery se za brankou Trenčína strhla mela. Hůře z ní vyšla Jihlava. Marek Němec (JIH) dostává 2+2 minuty za sekání a hrubost, Boboš Boboš (TRE) dvě minuty pouze za hrubost.

Na vyloučení: 6-7.

43:45

Dobrovolný možná mohl z první z levého kruhu střílet, místo toho ještě zastavil puk a poté vypálil. Tento okamžik stačil Cháberovi k tomu, aby se stihl přemístit a střelu lapit.

43:29

Dukla je před brankou Dukly trenčínské a kombinuje před Cháberou.

42:55

Takhle si jihlavská Dukla svojí přesilovku nepředstavovala. Na modré udělali hráči domácích chybu, Zlocha vyslal do útoku JAKUBA GAŠPAROVIČE a ten se štěstím překonal ležícího Sáblíka, kterému puk přešel přes lapačku do sítě. Asistence: Ján Zlocha.

42:41

Jihlava si zahraje první přesilovku ve třetí třetině. Adam Drgoň (TRE) dostává dvě minuty za podražení.

Na vyloučení: 4-6.

42:18

Útok Dukly je zastaven zakázaným uvolněním.

42:02

Marek Prokš si rychle sjel po levé straně na kruh a tvrdě vypálil. Puk prosvištěl těsně nad pravou horní tyčkou Cháberovy svatyně.

41:37

Michal Hlinka se tlačil proti třem hráčům soupeře, neměl však jakkoliv šanci přes ně projít. I tak se ale Trenčínští dostali ke kotouči a Petrovický pohotovou střelou prověřil Sáblíka, který nadvakrát zneškodnil puk.

41:07

Pohledný hokej zatím v úvodu třetí části nesledujeme. Kombinace jsou často nepřesné nebo zbrklé.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:37.
Ve druhé třetině se Dukle podařilo využít přesilovou hru, když se po dvou neúspěšných početních výhodách trefil Tomáš Kohout. Slovenská Dukla ale odpověděla stejnou mincí, dvě minuty před koncem znovu vrátil Trenčínu vedení Jakub Gašparovič.

40:00

39:00

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:57

Málem se jim to vymstilo, protože Tomáš Harkabus tvdým, leč čistým, direktem získal puk a jeho následná střela šla jen těsně vedle levé tyčky.

38:40

Hosté mají kotouč za svojí brankou a se založením útoku příliš nespěchají.

37:05

Tak jsem to zřejmě zakřikl, protože nyní se již hostům podařilo zavézt puk do pásma. Trefný našel na pravém kruhu JAKUBA GAŠPAROVIČE, který vystřelil nad lapačku Sáblíka a ta jen nadzvedla kotouč pod horní tyčku. Asistence: Radovan Trefný, Miroslav Zaťko.

36:38

Domácí zatím hrají přesilovou hru solidně, během minuty již třikrát vyhodili puk k Cháberovi.

35:48

Jihlava se krátce po buly po buly osvobozuje.

35:38

Jenže hned po buly si domácí nedali pozor na rychlý kontr hostí, ve kterém se ocitnul zřejmě Melichárek. Vojtěch Zadražil (JIH) musel zatáhnout za záchranou brzdu a před branou se provinil nedovoleným bráněním.

Na vyloučení: 4-5.

35:27

Šance se nyní střídají na obou stranách. Dnešní zápas je sice přátelský, ale má rozhodně tempo. Vždyť jde o derby dvou týmů s názvem Dukla. Rána Fleka z levého kruhu řádně prověřila Cháberu, který chytá.

34:09

Nahození Zaťka od modré trefilo pouze lýtka clonícího Martina Vozdeckého.

33:43

Adam Drgoň o malý kousek nezachytil vyhození Dukly a hosté budou muset opustit prosto před brankou Sáblíka.

32:26

Ožívá také trošku tiché jihlavské publikum. Pokřik bojovat hoši bojovat vyslyšel Tomáš Kvapil, který vybojoval kotouč a zavezl jej za modrou, jenže jeho střela šla hodně vedle pravého rohu Chábery.

31:52

Útok Dukly nemůže pokračovat, pískána je přihrávka rukou.

31:23

Trenčínští jsou nyní jako sršni, nedají domácím hráčům ani píď odpočinku. Adam Drgoň napřáhl od modré, ale Lukáš Sáblík viděl už počátek jeho nápřahu, stejně tak jako puk, a bez potíží jej chytá.

29:53

Miroslav Zaťko dobře viděl, že si jeho spoluhráč sjíždí před branku clonit Sáblíkovi. Proto vypálil a domácí gólman zkrotil puk až napodruhé.

29:13

Richard Diviš se stylem Divocha prodral před branku, kde však už neměl dostatek prostoru na pohotovější zakončení.

28:55

28:35

Róbert Petrovický zřejmě vedle hokeje umí i velmi dobře golf. Jinak si nedovedu vysvětlit, jak nyní pohotově trefil letící puk a ohrozil tak Sáblíka v domácí svatyni.

28:02

Dukla právě vstřelila branku!
Do pětice využito. Čtyři přesilovky Dukla Jihlava zahodila, pátou už využila. Před brankou dostal puk od Důrase zcela nekrytý MARTIN KOHOUT, který poprvé Cháberu zblízka nepřekonal, bekhendovou dorážkou už však slavil úspěch. Asistence: Michal Důras, Tomáš Harkabus.

27:46

Rána Kvapila od modré byla sice tvrdá, nikoliv však přesná – metr vedle pravé tyče.

27:12

Jenže ne na dlouho. Za brankou to přehnal s důrazem Marek Ryzák (TRE) a podruhé dnes usedá za katr – krosček.

Na vyloučení: 3-5.

26:23

Dukla Trenčín se bez potíží ubránila a hraje v plném počtu.

25:23

Dobrovolného rána prolétla vedle levé tyče trenčínské svatyně.

25:14

Až nyní se bude vhazovat před brankou Chábery.

25:02

Také tato přesilová hra se domácím příliš nedaří. Nejprve Trenčín vybojoval buly před Sáblíkem, poté se slovenská Dukla dvakrát osvobodila.

24:23

Dukla uzavřela soupeře v jeho obranném pásmu a vykoledovala si další přesilovku. Dvě minuty dostává Boboš Boboš (TRE) za sekání.

Na vyloučení: 3-4.

23:46

Trenčín je v plném počtu.

23:06

Hosté se osvobozují a vypadá to, že ani tuto přesilovku domácí nevyužijí, neboť ihned poté ještě hosté napadají rozehrávku Jihlavy.

22:49

Tečovaná dělovka Kalába šla vedle pravé tyče branky Chábery.

22:36

Domácí sice byli nastěhováni před branou Chábery, ale k vážnější střelecké pozici se nedostali.

21:46

Jihlava bude hrát přesilovou hru. Marek Ryzák (TRE) dostává dvě minuty za podražení.

Na vyloučení: 3-3.

20:41

Trenčínští si nepohlídali navrátivšího Prokše z trestné lavice, který přenechal puk Melenovskému. Zkušený domácí útočník vypálil z levého kruhu jen do betonů Chábery.

20:38

Na začátku druhé třetiny se dohrává přesilovka z konce první, zatím se však hosté k puku pořádně nedostali.

20:01

První třetina je za námi. Gólu jsme se dočkali až v její polovině. Michal Hlinka nejprve v deváté minutě využil přesilovku, aby o dvě minuty později vyrovnal Tomáš Harkabus, jenže za další dvě minuty již Trenčínští znovu vedli, trefil se Ján Zlocha. Utkání je zatím poměrně pohledné, těšme se tedy na druhou třetinu se začátkem v 18:47.

20:00

19:20

Dukla Jihlava se vysvobozuje a navíc ještě hodně nepříjemně napadá rozehrávku své třinecké jmenovkyně.

19:00

18:41

Peter Šišovský byl při průniku do útočného pásma faulován Markem Prokšem (JIH), jenž si vykoledoval dvě minuty za sekání.

Na vyloučení: 3-2.

18:20

Róbert Petrovický získal před brankou Sáblíka puk, ale v rozhodujícím momentu jej při střele zvedl až příliš nad horní tyčku svatyně domácích.

17:58

Flekova střela od modré prolétla kolem několika hokejek těsně vedle pravé tyče Chábery.

17:43

Hosté se na modré dopustili úmyslného ofsajdu a hra se stěhuje před jejich gólmana.

17:09

16:51

Tomáš Harkabus si z levého kruhu vybruslil až k pravé tyči Chábery a zblízka se pokusil najít mezírku mezi jeho výstrojí, což se mu však nepovedlo.

16:35

Před branou se ke kotouči probíjel Martin Kohout, nakonec však šavlovanou o puk vyhrál jeden z hráčů hostí.

16:02

Z levého kruhu tvrdě střílel Tomáš Kvapil. Puk ještě tečoval Tomáš Harkabus, jenže těsně vedle.

15:09

Po Divišově střele ze středu útočného pásma se k puku nedovoleným způsobem dostal Miroslav Zaťko (TRE), jenž dostává dvě minuty za hákování.

Na vyloučení: 2-2.

14:45

Nepřesnosti v rozehrávce nyní hyzdí kombinace obou týmů. Ani jedna Dukla nedokáže nechat puk delší čas na svých holích.

13:40

Šimek po přejetí útočné modré přenechal puk pro Jakuba Fleka, který o jeho úmyslu dobře věděl a vyslal na Cháberu táhlou střelu, která ovšem mířila nad levý horní roh.

13:19

Na ledě Horáckého zimního stadionu jsme nyní možná viděli dva lehčí fauly, ale ani jeden se nepískl, Trenčín tak do oslabení nepůjde.

12:09

Hned po buly si hosté najeli před Sáblíka, který nyní předvedl výborný zákrok proti střele Vozdeckého.

12:01

Pětice hráčů Dukly nechala příliš volného prostoru JÁNU ZLOCHOVI, který si najel znovu mezi kruhy, tvrdě vypálil na Sáblíka a jihlavskému gólmanovi vypadl puk z lapačky přímo za čáru. Asistence: Jakub Gašparovič.

11:27

Marek Němec ukázal rychlé nohy, v rychlostním souboji přejel Drgoně, ale už mu nezbývalo moc času na zakončení. Přesto u pravé tyče Chábery klepnul do puku a gólman Trenčína musel vyrazit puk ramenem.

10:58

Po gólech na obou stranách sledujeme aktivní hokej, jen co má jeden tým puk na hokejce, druhý jej ihned napadá.

10:08

Jak na střelnici si nyní musel připadat Chábera. Z prostoru mezi kruhy nejprve minul Michal Důras pravou tyč, poté tu levou. Puk se však znova odrazil na hokejky domácích, Kohout pohotově přihrál TOMÁŠI HARKABUSOVI a ten se zblízka nemýlil. Asistence: Tomáš Kohout.

09:38

Kohout chtěl po přejetí modré bleskově vystřelit, ale zablokoval jej jeden z beků hostí.

08:41

Svojí druhou přesilovou hru již Dukla Trenčín využívá. Mezi kruhy si najel MICHAL HLINKA a tvrdou střelou nedal Sáblíkovi šanci. Zprvu ani nebylo jasné, že jde o gól, protože puk bleskově vylétl z branky. Asistence: Tomáš Nechala.

08:24

Po buly získal puk Šimek a bleskově jej odpálil až k Cháberovi.

08:14

Pumelice Boboše Boboše od modré byla tečována vysoko do ochranné sítě za brankou Sáblíka.

08:10

Marek Němec (JIH) odchází na trestnou lavici za faul kolenem.

Na vyloučení: 2-1.

07:49

Flek vybojoval mezi kruhy puk, nicméně nerozuměl si s novicem v jihlavském dresu Němcem, kolem kterého přihrávka jen prošla. Následně bude hrát přesilovou hru znovu Trenčín.

07:08

Dukla Jihlava hraje v plném počtu.

06:38

Nepříjemnou ránu Adama Drgoně srazil Sáblík dobrým zákrokem pravým betonem do ochranné sítě.

06:21

Krátce po buly se Dukla Jihlava osvobozuje.

06:00

Také Trenčínští zatím hrají první přesilovku velmi dobře. Jsou nastěhováni před Sáblíkem, který teď podržel ránu Zaťka ve výstroji.

05:27

Miroslav Zaťko si sjel mezi kruhy a tvrdě vystřelil. Jeho dělovku vyrazil Sáblík před sebe, kde clonil Zlocha a také dorážel, jenže minul tři tyče.

05:08

Tomáš Harkabus se hodně diví, proč nyní usedá na trestnou lavici, ale sudí někde viděli jeho faul, provinil se podražením.

Na vyloučení: 1-1.

04:40

Úvodní přesilovka Jihlavy je minulostí, Trenčín hraje v plném počtu.

03:58

Peter Šišovský nepříjemně napadal rozehrávku Jihlavy a u pravé tyče Sáblíka se dostal k zakončení, leč mezeru mezi betonem a tyčí domácího brankáře nenašel.

03:21

Dukla Jihlava uzamkla svého soka před brankou Chábery. Zblízka dorážel Alexejev, ale gólman Trenčína byl pozorný. Vzápětí vyrazil i tečovanou střelu Kohouta.

02:40

Jiří Severa získal na levém kruhu puk a ruka sudího bleskově vyletěla nahoru. Domácí mladík byl podražen Adamem Drgoněm (TRE).

Na vyloučení: 0-1.

01:40

Jihlava se snaží dostat puk do pásma soupeře, ale zatím se jí to příliš nedaří. Trenčín naopak nyní získal puk a za svojí svatyní bude rozehrávat akci.

01:01

Jakub Gašparović si obkroužil branku, ale jeho střelu vyrazil Sáblík a následně domácího gólmana nepřekvapil dorážkou ani Vozdecký.

00:31

Na Horáckém zimním stadionu poprvé v letošní sezoně hraje trubka, jejíž pán žene domácí na zteč soupeřovy branky.

00:01

HC Dukla Jihlava: Sáblík (Honzík) – Zadražil, Tobola, Dobrovolný (C), Šimek, Kvapil, Kolda, Šafář, Kaláb – Melenovský, Diviš, Severa, Prokš, Březina, M. Němec, Flek, Skořepa, Důras, Harkabus, Kohout, Alexejev

HK Dukla Trenčín: Chábera (Kutej) – Nechala, Zlocha, Holenda, Boboš, Trefný, Drgoň, Ryzák, Zaťko – Melichárek, Gašparovič, Petrovický, Hudec, Vozdecký, V. Němec, Hlinka, Pardavý, Šišovský

Rozhodčí: Kukeně, Polák – Jeletz, Kotlík.
Oba týmy jsou již na ledě a rozbruslují se.
Dukla Trenčín má za sebou také dva přípravné zápasy. Shodou okolností se, stejně jako Dukla, utkala s Francií jako s prvním soupeřem v předsezonním období. Trenčínští porazili reprezentaci galského kohouta 4:2, v druhém přípravném utkání ale prohráli s martinským Mountfieldem 4:5 po nájezdech.
Dukle Jihlava se zatím v přípravě daří. Minulý týden si poradila s reprezentací France do 23 let poměrem 4:2 a v úterý si vyšlápla na ještě loni extraligovou Slavii Praha. Jihlava sice po první třetině vedla 3:0, ale i když ve druhé třetině sešívaní otočili, Dukla nakonec dovedla zápas do zdárného konce a vyhrála 4:3 na nájezdy.
Dorý den, ještě jednou vítejte u dalšího přípravného zápasu před nadcházející sezonou. Tentokrát se proti sobě utkají dvě Duklyjihlavská se postaví proti trenčínské. Na Horáckém zimním stadionu tak opět po týdnu uvidíme mezinárodní souboj.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

2:5

Branky a nahrávky: 11. Harkabus (Kohout), 29. Kohout (Důras, Harkabus) – 9. Hlinka (Nechala), 13. Zlocha (Gašparovič), 38. Gašparovič (Trefný, Zaťko), 43. Gašparovič (Zlocha), 59. Gašparovič (Vozdecký)

HK DUKLA Trenčín: Chábera (Kutej) – Nechala, Zlocha, Holenda, Boboš, Trefný, Drgoň, Ryzák, Zaťko – Melichárek, Gašparovič, Petrovický, Hudec, Vozdecký, V. Němec, Hlinka, Pardavý, Šišovský

Rozhodčí: Kukeně, Polák – Jeletz, Kotlík