Lukáš Lacko – Steve Johnson (6)

1:2 1:6, 7:6 (3), 2:6

28.07.2015, 18:12 • 1. kolo • Tomáš Daniš sk

Tipsport: 3.5 1.26 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Prvý set tohoto zápasu mal pod kontrolou domáci tenista. Lacka predčil najmä v lepšom podaní, ale i v pohybe. Slovák navyše kopil množstvo chýb a tak úvodné dejstvo prehral za 20 minút 1:6.
V druhom sete sa Lacko zlepšil najmä na podaní a aj keď čelil piatim brejkbalom dokázal si zachovať čistý štít na podaní. O víťazovi druhého setu sa rozhodovalo v tajbrejku, kde bol náš tenista lepším hráčom. Od výmeny strán za stavu 3:3 získal 4 body po sebe a skrátenú hru ovládol výsledkom 7:3 a teda aj druhý set 7:6.
V treťom sete dokázal Lacko sekundovať súperovi až do stavu 2:2. Ďalšie 4 gemy už patrili domácemu hráčovi, ktorý až dvakrát zobral Lackovi servis. Johnson vyhral rozhodujúci tretí set 6:2 a postúpil do druhého kola, kde nastúpi proti lepšiemu z dvojice Berankis – Smyczek.
Ďakujem za pozornosť a želám pekný zvyšok dňa. (20:12:19)

Koniec zápasu

2:6

Lackov úder smeruje do siete. Domáci tenista zvládol tento súboj a Lacka poráža v troch setoch.

40-A

Johnson si vybudoval prevahu na kurte a po voleji na sieti má druhý mečbal.

40-40

Lacko sa ešte podržal na turnaji.

30-40

Obrovské šťastie domáceho tenistu. Jeho volej sa od pásky siete pobral na druhú stranu ihriska. Lacko toto prasiatko nemal šancu chytiť. Američan má mečbal.

30-30

Johnson kontruje a vyrovnáva skóre v geme.

30-15

Slovák predviedol eso z druhého podania. Servis poslal na stredovú podávaciu čiaru.

15-15

Johnson returnuje servis súpera do siete.

0-15

Lacko podáva na zotrvanie na turnaji. Johnson mu zasadil stobal, ktorý už Lacko nestihol dobre odohrať.

2:5

Američan si po menších problémoch podržal svoje podanie a potvrdil tak získaný brejk z predchádzajúceho gemu. Steve Johnson po prvýkrát vedie v rozhodujúcom sete o tri gemy 5:2.

40-A

Johnson aj za pomoci dobrého servisu a jastrabieho oka má výhodu.

40-40

Johnson priamo z podania odvracia hrozbu straty podania.

40-30

Johnson okamžite po podaní vyrazil na sieť. Lacko ho ale utešene z forhandu obhodil a má brejkbal.

30-30

Lacko konečne ukázal niečo navyše. Jeho víťazný forhandový úder roztlieskal aj domácich divákov.

15-30

Bekhandový slajz Lacka končí v aute. Slovák predvádza festival nevynútených chýb.

15-15

Obaja hráči teraz veľa chybujú. Sledovali sme aut v podaní Lacka.

15-0

Lacko perfektne vyhnal súpera von z kurtu. Jeho forhandový krížny úder ešte preverovalo aj jastrabie oko. Bolo to v poriadku.

2:4

Lacko to nezvládol. Jeho nábehový forhandový úder bol veľmi nečistý a končí v aute.

0-40

A do tretice aut z rakety Lacka. Slovák bude čeliť trom brejkbalom.

0-30

Lacko sa snažil zahrať víťazný úder po čiare, ale loptička opäť končí tesne v aute.

0-15

Lackov forhand končí tesne v aute.

2:3

Johnson ale väčšie komplikácie nepripustil a po priamom bode z podania sa znova posúva do vedenia.

30-40

Slovák zahral dobrý return a súpera tak na podaní ešte chvíľu potrápi.

15-40

Servis s vysokým kickom nachytal Lacka na hruškách.

15-30

Opäť výborný servis a následný krásny volej Johnsona.

15-15

Johnsonov úder do kríža letí do autu.

0-15

Kombinácia servis-volej zahraná Johnsonom s absolútnou presnosťou.

2:2

Lackov víťazný forhand. Slovák kontruje a tiež si pripisuje na svoje konto čistú hru. Skóre tretieho setu je vyrovnané.

40-0

Opäť je to priamy bod z podania. Slovák útočí na čistú hru.

30-0

Lacko sa snaží dobrým servisom vyrovnať súperovi.

15-0

Úder Johnsona bol veľmi nepresný. Skončil v aute.

1:2

Johnson to vybavil rýchlo. Skvele mu fungoval prvý servis a tak na jeho konto pribudla čistá hra.

0-40

Opäť skvelý servis Johnsona. Tentokrát von z kurtu.

0-30

Eso domáceho tenistu.

0-15

Priamy bod z podania.

1:1

Johnson väčšie problémy nášmu tenistovi nenarobil. Jeho úder smeroval do autu.

40-30

Skvelý víťazný return američana.

40-15

Loptička z Lackovej rakety smerovala do autu. Čistej hry sa náš tenista nedočkal.

40-0

Opäť skvelý servis Lacka.

30-0

Priamy bod z podania pre Lukáša.

15-0

Slovák zakončil svoj tlak smečom na sieti. Nebola to však vôbec ľahká pozícia. Lacko ju však zvládol výborne.

0:1

Prvé eso v treťom sete má na svedomí Johnson. Ten úspešne ukončuje prvý gem tretieho setu.

0-40

Slovák opäť nezreturnoval servis súpera.

0-30

Lackov return z bekhandovej strany letí do autu.

0-15

Tretí set začal na podaní Johnson. Domáci tenista sa dokázal presadiť cez svoj druhý servis, keď dostal súpera pod tlak a následne zvládol volej na sieti.

7:6

Johnson si po svojom prvom podaní vyžiadal jastrabie oko. Svoj prvý servis si síce zopakoval, ale po ňom úspešný nebol. Pri prechode na sieť mu nevyšiel halfvolej a Lacko tak získava druhý set v tajbrejku. O víťazovi zápasu rozhodne tretí set.

6-3

Lacko smečom na sieti zakončuje svoj útok. Slovák má tri setbaly.

5-3

Dlhá výmena od základnej čiary. Lacko ju zvládol lepšie. Johnson posiela loptičku do autu.

4-3

Lacko posiela loptičku po čiare a rozhodca kričí aut. Hlavný rozhodca však výrok opravuje. Johnson protestuje. Jastrabie oko sa však priklonilo na stranu nášho tenistu.

3-3

Johnson zahral eso, ale servis musel opakovať. Loptička sa dotkla pásky siete. Následne však Johnson predviedol ďalší dobrý servis, po ktorom zahral neomylne svoj kvalitný forhand.

3-2

Lacko sa odvážne tlačil na sieť a svojou útočnou hrou vynútil chybu súpera.

2-2

Forhandový úder Lacka letí do autu za základnú čiaru súpera. Slovák má po minibrejku.

2-1

Priamy bod z podania pre Johnsona.

2-0

Johnson po dobrom podaní pokazil volej. Lacko má prvý minibrejk.

1-0

Lacko začína dobre. Po kvalitnom podaní si pripisuje prvý bod.

6:6

Skvelý servis Johnsona von z kurtu. V druhom sete sa bude hrať tajbrejk.

30-40

Lackov return nebol presný. Loptička končí v aute.

30-30

Forhandový úder Johnsona skončil tesne vedľa bočnej čiary v aute.

15-30

Už po returne mal Lacko všetko pod kontrolou. Svoju útočnú hru doviedol do úspešného konca.

0-30

Lacko sa snažil posielať loptičky k základnej čiare súpera. V druhom údere to však s razanciou prehnal.

0-15

Eso domáceho hráča v poslednom geme druhého setu.

6:5

Lacko zakončil jedenástu hru druhého setu štýlovo esom.

40-15

Presný forhand Lacka s prívlastkom víťazný.

30-15

Lacko si vybudoval tlak na kurte a po prechode na sieť zahral dobrý volej.

15-15

Po dlhšom čase výmena od základnej čiary, ktorú lepšie zvládol Johnson. Lacko poslal loptičku do autu.

15-0

Lackove eso na začiatku jedenásteho gemu druhého setu.

5:5

Kombinácia servis-volej na záver. Pre Johnsona to bol veľmi podarený gem.

0-40

Eso z druhého podania.

0-30

Ďalšie eso američana.

0-15

Johnson podáva s novými loptičkami. Využil ich znamenite. Dal eso.

5:4

Slovenský tenista zakončuje gem esom.

40-15

Lacko skvele podáva.

30-15

Perfektný forhand Lacka po čiare už nedokázal Johnson vrátiť.

15-15

Dvojchyba Lacka.

15-0

Lackov dobrý servis znamená prvý fiftín v deviatom geme druhého setu.

4:4

Steve Johnson si priamym bodom z podania zapisuje ďalší úspešný gem.

30-40

Johnson zaútočil a získal dôležitú výmenu.

30-30

Johnson zahral druhý servis do autu a je z toho dvojchyba. Potvrdilo to aj jastrabie oko.

15-30

Dobrý servis Johnsona prináša američanovi fiftín.

15-15

Johnson pokazil forhand. Jeho úder skončil v sieti.

0-15

Steve Johnson vstupuje do ôsmeho gemu druhého setu esom.

4:3

Lacko zakončil gem štýlovo esom. Slovenský tenista opäť ustal tlak na svoj servis, keď musel odvrátiť brejkbal súpera.

A-40

Priamy bod z podania pre Lacka.

40-40

Lacko bol vo výmene aktívnejší a zaslúžene brejkbal súpera vymazal.

40-A

Ďalší nádherný víťazný úder Johnsona.

40-40

Výborná obrana Johnsona, ktorý v defenzívnej pozícii obhadzuje Lacka na sieti.

40-30

Vzápätí je tu dvojchyba Lacka.

40-15

Slovák vystrelil zo svojej rakety eso.

30-15

Lacko krásne obhadzuje Johnsona na sieti.

15-15

Lackov servis nebol zreturnovaný Johnsonom správne.

0-15

Tesný aut Lacka znamená prvý fiftín pre domáceho tenistu.

3:3

Lacko sa nedokázal brániť útočnej hre súpera.

15-40

Kombinácia servis-volej pre Johnsona slávila úspech.

15-30

Johnson má kvalitný aj druhý servis. Opäť sa presadil priamy z neho.

15-15

Johnson sa po kvalitnom podaní dostal do tlaku a patrične ho zužitkoval.

15-0

Lacko prečítal stobal súpera a loptičku, ktorá dopadla tesne za sieť odohral víťazne.

3:2

Lacko zvládol náročný gem a po problémoch si opäť dokázal podržať svoj servis.

A-40

Johnson posiela return do autu.

40-40

Johnson sa chcel presadiť z defenzívy, ale Lacka na sieti neobhodil. Loptička končí v sieti.

40-A

Lacko opäť zlyhal v hre od základnej čiary. Tentokrát to bol príliš dlhý bekhand.

40-40

Lacko bol vo výmene veľmi aktívny. Jeho agresívna hra slávila úspech.

40-A

Lacko nezvládol forhand a jeho súper má ďalší brejkbal.

40-40

Lackove eso. Oba brejkbaly Johnsona sú minulosťou.

30-40

Lacko odvracia vďaka dobrému podaniu brejkbal číslo jedna.

15-40

Slovenský tenista sa chcel presunúť na sieť, ale jeho nábehový forhand bol príliš dlhý.

15-30

Lackov priamy bod z podania.

0-30

Lackov forhand po čiare ešte preverovalo jastrabie oko. Napokon je to tesnýnaut.

0-15

Lacko po svojom druhom podaní zahral loptičku z forhandu do siete.

2:2

Priamy bod Johnsona z druhého podania.

40-A

Lackova chybička. Loptičku zahral veľmi nečisto.

40-40

Johnson krásnym servisom odvrátil hrozbu straty podania.

40-30

Po druhom podaní Johnsona sa presadzuje Lacko. Vďaka autu, ktorý spôsobil američan má Lacko prvý brejkbal.

30-30

Johnson posiela loptičku do autu.

15-30

Pekný servis Johnsona von z kurtu slávil úspech.

15-15

Johnson predviedol výborný prechod na sieť a zakončil ho úspešným úderom.

15-0

Výborný return Lacka prináša Slovákovi prvý fiftín.

2:1

Johnson sa pokúsil zahrať bekhendový slajz, ale loptička z jeho rakety opäť končí v sieti. Lacko je po druhýkrát v zápase vo vedení.

40-15

Ďalší nepresný forhand Johnsona. Loptička končí v sieti.

30-15

Američan neuspel v hre od základnej čiary. Jeho úder zachytila sieť.

15-40

Američan sa čistej hry nedočkal. Pokazil si to sám svojou nepresnou hrou.

0-40

Lacko nedokázal zreturnovať druhé podanie súpera.

0-30

0-15

Presný víťazný forhand Johnsona do rohu kurtu.

1:0

Lacko úspešne zvládol vstup do druhého setu. Aj vďaka kvalitnému prvému podaniu vedie 1:0.

40-15

30-15

Johnsonov úder letí do siete.

15-15

Presný nábehový forhand Lacka do protipohybu súpera.

0-15

V druhom sete začal na podaní ako prvý Lacko. Jeho forhand ale letel do autu.

1:6

Johnson sa po skvelom podaní presunul na sieť. Američan si veľmi rýchlo pripísal na svoje konto úspešný prvý set.

0-15

Johnson podáva na víťazstvo v prvom sete. Začína dobre.

15-0

Lacko podáva z cieľom odrvítiť kanárika.

0:5

Johnson si pripisuje čistú hru.

0-40

Ďalší priamy bod z podania.

0-30

Johnson deklasuje Lacka výborným servisom.

0-15

Američan hrá skvelý nátlakový tenis a Lacko sa nedokáže brániť.

0:4

Lacko kazí forhand od základnej čiary a domáci tenista tak zužitkoval hneď prvý brejkbal, ktorý sa mu naskytol. Johnson vedie už 4:0.

15-40

Ďalšia chyba Lacka a Johnson má dva brejkbaly.

15-30

Steve vyčkáva na chyby súpera a tie prichádzajú.

15-15

Lackov zlý druhý servis.

15-0

Lacko začína dobre.

0:3

Steve Johnson podáva skvele. Lacko zatiaľ nedokáže čítať jeho servis.

15-40

Lacko sa snaží ešte zabojovať a po chybičke súpera znižuje stav v geme na 15:40.

0-40

Steve Johnson útočí na čistú hru.

0-30

Johnson získava ďalší priamy bod z podania.

0-15

Johnson skvele podáva a po ľahky získava prvý fiftín v treťom geme.

0:2

Američan berie Lackovi servis. Slovák robí ďalšiu nevynútenú chybu.

40-A

Johnson má ďalší brejkbal.

40-40

Lacko nabehol na sieť a hrozbu straty podania odvrátil.

30-40

Johnson sa presadil z defenzívy a má prvý brejkbal.

30-30

15-30

Lackov dobrý servis bol základom úspechu.

0-30

Lackov úder končí v sieti. Slovák zatiaľ robí veľa chýb.

0-15

Lacko sa cez svoj druhý servis nepresadil. Loptičku od základnej čiary posiela do autu.

0:1

Lacko nezreturnoval prvý servis domáceho Johnsona. Američan ani raz nepokazil svoj prvý servis a ujíma sa vedenia 1:0.

15-40

Lackov úder od základnej čiary končí v sieti.

15-30

Ďalší výborný prvý servis domáceho hráča.

15-15

Priamy bod z podania pre američana.

15-0

Úvodnú výmenu od základnej čiary zvládol lepšie Lacko. Súper poslal loptičku do autu.

0:0

Stretnutie sa práve začalo.
Lukáš Lacko a Steve Johnson sa v tomto roku stretnú už po druhýkrát a bude to aj ich druhý vzájomný duel v kariére. V tejto sezóne v 1. kole vo Wimbledone uspel po päťsetovej dráme američan, keď nášho tenistu zdolal po setoch 6:3, 6:7, 4:6, 6:1 a 6:4. Californčan nastúpi na domácej pôde a keďže je Lacko dole z formy, tak iné ako víťazstvo Johnsona neočakávame. Náš tip: 1:2
Lukáš Lackoje 27-ročný tenista, ktorý sa narodil v Piešťanoch na Slovensku. Štatút profesionála získal v roku 2005, ale titul si na okruhu ATP zatiaľ nevybojoval. Napriek tomu si zahral v roku 2012 vo finále v Záhrebe. Chorvátsky titul však putoval Mikhailovi Youzhnému, ktorý Lacka zdolal 6:2, 6:3. Lacko sa 14. januára 2013 vyšplhal v rebríčku na svoje kariérne maximum 44. miesto. Odvtedy si však pohoršil a momentálne je na 102. mieste. V Atlante štartuje po štvrtýkrát v kariére. V roku 2010 si tu pri svojej premiére zahral vo štvrťfinále, kde ho zastavil Anderson. V 2013 sa porúčal už v prvom kole. Nad jeho sily bol Istomin. Vlani však opäť postúpil do štvrťfinále, kde ho zastavil Sock. V tomto roku sa Lackovi na okruhu ATP veľmi nedarí a jeho najlepším výsledkom je 2. kolo na Australian Open a osemfinále v Newporte.
Steve Johnson je 25-ročný tenista, ktorý sa narodil v mestečku Orange v Californii v USA. Štatút profesionála získal v roku 2012, ale titul si na okruhu ATP ešte nevybojoval. Najďalej to dotiahol vlani v Delray Beach, kde sa ako kvalifikant prebojoval do semifinále. Tam už však nestačil na Kevina Andersona. Pravou rukou hrajúci američan sa 3. novembra 2014 vyšplhal v rebríčku na svoje kariérne maximum 37. miesto. Odvtedy si však pohoršil a momentálne je na 48. mieste. V Atlante štartuje po tretíkrát v kariére. V 2012 si tu pri svojej premiére zahral v osemfinále, kde nestačil na Socka, s ktorým prehral v dvoch tajbrejkoch. Vlani vypadol už v prvom kole, keď nad jeho sily bol krajan Querrey. V tomto roku je najlepším výsledkom Johnsona štvrťfinále, ktoré si zahral v Auklande, v Memphise a v Delray Beach.
V prvom kole tohto turnaja narazia na seba aj nasadená šestka turnaja američan Steve Johnson a nenasadený slovenský tenista Lukáš Lacko. Priebeh tohoto zápasu vám priblížime naživo od 18.10 CET.
Od 25. júla do 2. augusta sa v USA v meste Atlanta koná už 28. ročník mužského tenisovéího turnaja BB&T Atlanta Open. V Atlante sa hrá tento turnaj po šiestykrát. Predtým bolo dejiskom turnaja mesto Indianapolis.

Turnaj sa hrá na kurtoch s tvrdým povrchom značky Deco-Turf. Podujatie má dotáciu $659,070 a je kategórie ATP World Tour 250 series. Titul z rokov 2013 a 2014 obhajuje američan John Isner. Ten je v "pavúku" nasadený ako číslo 1. V Atalnte sa v ostatných piatich rokoch tešil z titulu vždy domáci tenista. V rokoch 2010 a 2011 to bol Mardy Fish, v 2012 Andy Roddick a v 2013 a 2014 spomenutý John Isner.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:10.