06.07.2015, 14:38 • Osmifinále • Radek Barkman

Tipsport: 1.25 4.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Díky za pozornost, mějte se fajn. (16:49:27)
V dalším kole si Bacsinzská zahraje s lepší z dvojice Wozniacká – Muguruzaová.

Konec zápasu

6:2

Je konec! Bacsinszská otočila tento zápas a její sezona snů pokračuje. v All England clubu postupuje do čtvrtfinále. Zvítězila zaslouženě.

40-0

Čopovaný bekhend Niculescuové končí v autu. Švýcarka má tři mečboly!

30-0

Výborným obouručným bekhendem ven z dvorce si Bacsinszká vytvořila pozici na síti a trefila přesně!

15-0

Kvalitní servis Švýcarky na lajnu znamená první bodík.

5:2

Po dlouhé době si Niculescuová zvládla podržet servis, ale bude to nejspíš málo platné. Bacsinzská půjde po změně stran podávat do zápasu.

0-40

Přímý bodík z druhého servisu.

0-30

Teď si rozběhala soupeřku, která chybuje.

0-15

Niculescuová získává úvodní míček sedmé hry.

5:1

Bod rovnou ze servisu, řekl bych, že zápas je již rozhodnutý.

40-15

Dva gemboly na 5:1, pokud budou proměněny, je hotovo.

30-15

Jenže Timea je od třetí sady jasně lepší hráčkou. Opět si došla pro vítězný bodík.

15-15

Kvalitní return Rumunky.

15-0

Delší rozehru na úvod šesté hry pro sebe získává po chybě soupeřky Bacsinszká.

4:1

Je to opět o tři gemy! Výborná práce Bacsinszké na kurtu donutila soupeřku k chybě, je to 4:1 v rozhodujícím setu pro favoritku utkání.

A-40

A je tu brejkbol. Bacsinszká si hezky rozběhala soupeřku a zakončila do volné části kurtu.

40-40

Nicméně nasazená tenistka tenhle boj ještě nepokládá. Výborným forhendem pro sebe rozhodla další výměnu.

40-A

Niculescuová masírovala bekhend Bacsinszké a vyplatilo se!

40-40

Je tu ale shoda!

40-30

Je tu ale brejkbol, který by to asi mohl nejspíš vše rozhodnout.

30-30

Rumunka ale bojuje Udržela míček ve hře a počkala si na chybu soupeřky z bekhendu.

30-15

Kdepak Niculescuové to teď na servisu vůbec nejde.

15-15

Švýcarka si kvalitním returnem připravila půdu pro útok.

0-15

Kvalitní forhend šel po čáře. Rumunka připisuje první bodík.

3:1

Je to tady! Rumunka ještě žije. Jenže se musí výrazně zlepšit na returnu, chce-li bojovat.

0-40

Niculescová má brejkboly na korekci stavu na 3:1. Bacsinzská opět začala trochu chybovat.

0-30

Výborná hra v podání Rumunky, ta ještě bojuje.

0-15

Ani jestřábí oko nyní nepomohlo Niculescuové.

3:0

Stále pokračuje exhibice Švýcarky ve třetím setu.

40-15

Osmý bodík v řadě na returnu pro Švýcarku, ta vede 3:0 s dvojitým brejkem a tenhle set se zdá být rozhodnutý.

40-0

Niculescuová se nemůže trefit do kurtu, tři brejkboly pro Švýcarku na vedení 3:0.

15-15

Míček získává Bacsinszká.

0-15

Rumunka už čtyřikrát v řadě neudržela servis a nezačíná dobře ani tentokrát.

2:0

A ten také potvrzuje, vede 2:0 ve třetí sadě.

40-30

Švýcarka má však gembol.

30-30

Aut Švýcarky, máme srovnáno.

30-15

Niculescuová si ve výměně počkala na chybu soupeřky.

30-0

Švýcarka nyní na kurtu dominuje, třetí set by mohl být rychel za námi.

15-0

Přímý bod ze servisu na úvod druhé hry.

1:0

Po dvojchybě Niculescuové bere Bacsinzská servis své soupeřky.

40-0

Vítězný return Bacsinzské sedl na lajnu, tři brejkboly! Jestřábí oko tento úder potvrdilo.

30-0

Po další dvojchybě má Niculescuová opět trable se servisem.

15-0

Sada otevřena ve velkém stylu, Bacsinzská skvěle prohodila soupeřku!

0:0

Začíná třetí set, podává Monica Niculescuová.

7:5

Těžký druhý set jde nakonec na konto Bacsinszké, která ho získává poměrem 7:5. Na jeho konci začala lépe returnovat a to jí vyneslo vyrovnání na 1:1!

40-30

Setbol pro Švýcarku! Výborná hra v poli.

30-30

Niculescuová ještě bojuje.

30-15

Obouručný bekhend Niculescuové šel do autu, teď už je Švýcarka blízko.

15-15

Jestřábí oko sice zlikvidovalo servis Bacsinzské, ale i podruhém si Švýcarka se soupeřkou ve výměně pohrála!

0-15

Hráčkám na returnu se teď pranic nedaří, Bacsinszká po další chybě opět ztrácí fiftýn.

6:5

Tenhle gem odehrála Bacsinszká ve velkém stylu. Po vítězném forhendu půjde podruhé servírovat do zápasu.

40-0

Tentokrát selhal bekhend a jsou tu opět tři brejkboly Švýcarky!

30-0

Další nevynucená chyba Rumunky.

15-0

Další gem opět začíná lépe hráčka na returnu.

5:5

Niculescová to zvládla, tenhle set bude pokračovat!

40-40

Míček získává Niculescuová.

40-30

Švýcarka šla do rizika, ale vyplatilo se! Odvrací první brejkbol úderem na lajnu.

30-30

Velké problémy Švýcarky s doservírováním setu. Dva brejkboly po nevynucené chybě.

30-15

Niculescuová je sice hodně pasivní, ale účinně čeká na chyby soupeřky.

30-0

Blizkounko byla Bacsinszká vedení 30:0, ale poslala snadný obouručný bekhend nad sítí do autu.

15-0

Trpělivost slavila úspěch v kombinaci s výbornou délkou úderů.

5:4

Brejkbol je proměněný, Bacsinzská vede 5:4.

40-30

Přesto má Švýcarka brejkbol.

30-30

Niculescuová si počkala na chybu soupeřky.

30-15

Dobrý útok Bacsinzské.

15-15

Niculescuová připisuje bod v další delší výměně.

15-0

4:4

Brejk je zpět.Nicuelscová si na síti poradila.

40-A

Další brejkbol pro Rumunku.

40-40

Těžkou situaci ale Švýcarka ustála, odvrátila brejkbol.

30-40

Hloupé chyby Bacsinzské dávají Nicuelscuové brejkbol!

30-30

Rumubka opět proháněla soupeřku po kurtu a vyrovnává stav osmého gemu.

30-15

Těsný aut Bacsinszké.

30-0

Jeden bodík za druhým pro Švýcarku.

15-0

Bacsinzská je v laufu, teď hraje ve velké pohodě.

4:3

Brejk už je teď ale skutečností! Švýcarka opět tlačila a Niculescová svůj čopovaný bekhend přes síť nedostala.

40-30

První odvrácený přímým bodem ze servisu.

40-15

Přece jen tu jsou dva brejkboly pro Švýcarku!

30-15

Tohle je pomoc od Švýcarky! Ta vyhazuje svůj forhend do autu.

30-0

Tentokrát úder do protipohybu Rumunky a je tady šance přičichnout po delší době k brejkbolům.

15-0

Výtečná výměna. Niculescuová byla ve skvělé pozici na síti, ale podcenila bekhendovou smeč a Bacsinszká si došla pro bodík.

3:3

Těžký obouručný bekhend Bacsinská zvládla, drží i tento svůj servis.

40-15

Špatný return Niculescuové šel jen do sítě.

30-15

Pro další fiftýn musela Švýcarka na síť, situaci tam zvládal s velkým přehledem.

15-15

Obouručný bekhend Bacsinszké šel jen do sítě.

15-0

Bacsinszká si povodial soupeřku, její čopovaný bekhend pak šel do autu.

2:3

Niculescuová drží i tento servis a vede 3:2. na podání je zatím suverénní.

15-40

Niculescuová zase výborně zaservírovala a má dva gemboly.

15-30

Bod přímo ze servisu pro Niculescuovou.

15-15

Výborný náběh Bacsinzské k síti zakončený precizním obouručným volejem.

0-15

Dobrá délka čopovaného forhendu Rumunky.

2:2

Najednou Bacsinzská nedělá chyby ve výměnách a Nicuelscoá se absolutně nechytá. Je vyrovnáno na 2:2.

40-30

Tentokrát však outsiderka zápasu zkrátila hru výborně, Bacsinzská běžela marně.

40-15

Niculescová ve výměnách potvrzuje, že není nic víc než průměrem. Bacsinzská si v pohodě došla na síť pro její stopball a zakončila.

30-15

Výborný servis Bacsinzské.

15-15

Niculescuová byla od začátku výměny pod tlakem, v době, kdy se rozhodla zaútočit netrefila kurt.

0-15

Bacsinzská začíná gem dvojchybou.

1:2

Niculescuová i nadále hraje v absolutní pohodě, opět byla aktivní a má v kapse další gem.

30-40

Hezký přesun Rumunky k síti byl završený úspěšnou smečí.

30-30

Bacsinzská se přesunula na síť, kde zahrála pohodový volej!

15-30

Niculescuová ale další výměnu pro sebe získává.

15-15

Výtečná hra Bacsinzské! Ta se přesunula do útoku a bekhendem po lajně završila výměnu.

0-15

Po kvalitním podání ven z dvorce přišel přesný obouručný bekhend do protipohybu.

1:1

Bacsinzská zvládla těžkou situaci.

A-40

Bacsinzská byla hodně agresivní, tvrdým forhendem připisuje další bod na své konto.

40-40

Niculescuová se vrací do hry, vyrovnává na shodu.

0-30

Další nevynucená chyba, další bod pro Rumunku.

0-15

Rumunka hraje pořád stejně. Od základní čáry se snaží tlačit balony pod nohy Švýcarky. Ta jí pomáhá chybami.

0:1

Niculescuová s obtížemi podržela servis, vede 1:0 a dochází k výměně stran.

30-40

Rumunka si vzápětí pomohla servisem a má gembol.

30-30

Hodně dlouhá výměna. Niculescová v ní podle očekávání byla trpělivá, nakonec si počkala na nepřesný forhend soupeřky do deblového koridoru.

30-15

Dvojchyba Rumunky, Bacsinzská začíná druhý set o něco málo lépe.

15-15

Nicuelscová dohrála úspěšně následující výměnu a pak upozornila na umpirovou rozhodčí, aby napomenula neposedné diváky.

15-0

Druhý set otevírá bodem Bacinszká.

1:6

Symbolický konec prvního setu. Niculescová se bránila, Bacsinzská si šla pro zdánlivě snadnou smeč na síť, ale napálila balonek jen do ní.

15-40

Přesto má Rumunka dva setboly! Dokázala se opět natlačit k síti, obranný lob Bacsinzské šel do autu.

15-30

To je ale důležitý bod pro sebevědomí. Niculescuové obraně tahle situace nahrává, Bacsinzská se však nyní vší silou opřela do bekhendu a trefila přesně do růžku.

0-30

Dvojchyba Švýcarky. Její hra je aktuálně v troskách.

0-15

Tentokrát přemožitelka Kvitové z French Open zahrála nepřesný forhend od základní čáry.

1:5

Švýcarce zatím do dvorce nepadá vůbec nic. Niculescuová potvrzuje i druhý brejk a vede 5:1. Jediný gem jí dělí od zisku první sady.

0-40

Tvrdý servis Niculescuové Švýcarka nevrátila, je tu šance na vedení 5:1.

0-30

Nečistě trefený úder Švýcarky končí za základní čárou.

0-15

Bacsinzskou zatím sráží do kolen hodně velké množství nevynucených chyb. Nezvládla ani další obouručný volej při náběhu na síť.

1:4

Další brejk pro Niculescuovou! Pokus o stopball v podání Bacsinzské byl hodně nepovedený.

30-40

Přece jen je tu ale brejkbol Rumunky! Ta byla překvapivě od returnu aktivnější a na síti situaci zvládla .

30-30

Výborná délka úderů od Bacsinzské. V pátém gemu je srovnáno.

15-30

Teď ale zahrála Niculescuová příliš krátký obranný úder, Bacsinzská reaguje výborným kraťasem.

0-30

Křížný obouručný bekhend Švýcarky zastavuje síť, opět to nevypadá dobře pro Bacsinszkou.

0-15

Nicuelscuová zatím hraje parádně. Vychází především ze skvělé obrany, ovšem dokáže se dostávat i k síti. Teď si tam došla pro snadnou smeč.

1:3

Další nevynucená chyba nervózní Švýcarky. Rumunka odvrátila dva brejkboly a vede 3:1.

40-A

Eso na kříž v podání Niculescové! Bylo již druhé v zápase. Další brejkbol se nekoná.

40-40

Tady měla Bacsinzská velkou šanci! Po dlouhé výměně od základní čáry však neudržela nervy a poslala svůj bekhend daleko za základní čáru.

A-40

Teď pro změnu byla Rumunka pod tlakem, obouručný bekhend daleko od základní čáry již přes síť nevytáhla.

40-40

Po servisu se Rumunka vydala k síti, kde nejprve napoprvé nezasmečovala úspěšně, ale napotřetí už prudkým forhendem nedala Bacsinzské nárok reagovat.

40-30

Dvojchyba Nicuelscuové a je tu brejkbol!

30-30

Švýcarka se však nevzdává, pošilhává po brejkbolech.

15-30

Niculescuová však zatím podává spolehlivě.

15-15

Po agresivním returnu se Bacsinzská dostala do pohody a vyrovnává na 15:15.

0-15

Kvalitní začátek pro rumunskou tenistku.

1:2

Páska zastavuje úder Rumunky, Švýcarka se rovněž zapisuje do výsledkové listiny, koriguje na 1:2.

A-40

Výhoda pro hráčku na servisu. Zase to byla ale rozehra o minimálně deseti úderech.

40-40

Bacsinzská si dala hodně záležet, druhé podání v zápase ale prozatím neztrácí.

30-40

Čopované forhendy, to je specifikum Rumunky, další brejkbol na vedení 3:0!

30-30

Uhrát míček proti Niculescuové ale bude nadlidským úkolem. Rumunka se opět precizně brání.

30-15

Švýcarka byla ve výměně trpělivá a získala pro sebe fiftýn.

15-15

Dobrý servis Bacsinzské ven z dvorce a přímý bod.

0-15

Opět kvalitní return, Švýcarka se zpod tlaku nedostala.

0:2

Předchozí brejk je potvrzený, Niculescuová vede 2:0.

15-40

Rumunská tenistka si zatím počíná velice ostříleně, respekt ze soupeřky v přehnané míře nemá.

15-30

Po delší výměně si Rumunka počkala na chybu soupeřky.

15-15

Dobrý servis Rumunky letěl na kříž.

15-0

Lepší začátek dalšího gemu pro Švýcarku.

0:1

A ten Niculescuová využívá trpělivou hrou!

40-A

Teď už má Rumunka dokonce první brejkbol!

40-40

Ten ovšem zvládla Niculescuová odvrátit.

40-30

Gembol pro Švýcarku.

30-30

Švýcarka dnes musí být hodně trpělivá. Niculescuová se brání výborně.

15-30

Nadějná situace na returnu prvního gemu.

15-15

Kvalitní obrana v podání Rumunky a bodík pro ni.

15-0

Přímý bod ze servisu pro Bacsinzskou.

0:0

Na servisu začne Timea Bacsinzská.
Začátek zápasu bude o několik minut opožděn.
Obě tenistky se utkaly na okruhu WTA Tour celkem třikrát. Pokaždé se z výhry radovala Rumunka, která navíc neztratila nikdy ani set. Poslední vzájemný souboj se však uskutečnil už v lednu roku 2011 v rámci Australian Open. Na trávě se obě soupeřky doposud neutkaly nikdy.
Rumunská tenistka ve třetím kole přemohla Kristýnu Plíškovou po výsledku 6:3 a 7:5, když ve druhém setu odvrátila pět setbolů české soupeřky. Švýcarka Bacsinzská nečekaně snadno zdolala německou specialistku na travnatý povrch Sabine Lisickou poměrem 2:0 na sety.
Po dni volna pokračuje tenisový Wimbledon soubojem mezi Švýcarkou Timeou Bacsinszkou a Rumunkou Monicou Niculescuovou. Bacsinzská po semifinálové účasti na French Open pronikla mezi šestnáct nejlepších také v All England Clubu, Niculescuová se do osmifinále grandslamu dostala ve Wimbledonu hodně nečekaně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.