Roberto Bautista-Agut (20) – Roger Federer (2)

0:3 2:6, 2:6, 3:6

06.07.2015, 19:07 • Centre Court, Londýn • Osmifinále • Josef Cestr (@Hyddaw)

Tipsport: 12.7 1.03 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě pro dnešek s konstatováním výhry a postupu Rogera Federera do čtvrtfinále Wimbledonu vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne, například sledováním některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého (nejen tenisového) Onlajnu, na počtenou! (20:52:15)
Osmifinále mezi Robertem Bautistou-Agutem a světovou dvojkou Rogerem Federerem je minulostí. Roger Federer ovládl zápas 3:0 na sety a postupuje tak v nejstarším grandslamu do čtvrtfinále.

V prvním setu drželi tenisté krok pouze do stavu 2:2, v následujícím gemu totiž Federer zavelel k brejku a hned jeho první možnost byla proměněna. To samé se opakovalo při dalším podání Aguta, i tentokrát s úspěšným koncem. Proto nebylo s podivem, že si zkušený Švýcar pohlídal při vlastním podání závěr prvního setu, který získal v poměru 6:2.

Druhý set začal pro Španěla dost hořce hned od začátku. Federer mu sebral podání v úvodním gemu navíc za stavu 2:3 nepěkně upadl a musel si nechat ošetřovat kotník turnajovým lékařem. Své podání za stavu 2:4 Agut znovu ztratil a tak Federer získal i druhý set při proměnění třetího setbolu v poměru 6:2.

Do třetího setu, po krátkém mezisetovém lékařském zásahu, vletěl Roberto Bautista-Agut jako vyměněný. Své podání získal čistou hrou, ale to další už mu uzmul jeho soupeř. Následně si oba tenisté dokázali vždy udržet své podání. Zatímco Roger Federer získal i třetí set, a tím i vítězství v dnešním zápase až při šestém mečbolu, při podání soupeře, Španěl si nevypracoval k ani jediný brejkbol!

Roger Federer tedy po bezmála hodině a půl postoupil přes Roberta Bautistu-Aguta po setech 6:2, 6:2, 6:3 a ve čtvrtfinále turnaje mu bude soupeřem Gilles Simon z Francie, dnešní přemožitel Tomáše Berdycha.

Konec zápasu

3:6

Tentokrát už Roger Federer mečbol proměňuje ve vítězství v osmifinále Wimbledonu a postupuje tak do čtvrtfinále travnatého grandslamu!

40-A

Šestý mečbol pro Švýcara, jeho bekhend na síti byl nechytatelný.

40-40

Ovšem ani pátá výzva není proměněna a tak zápas pokračuje dál. Federer poslal míček do podobných míst, jako před malou chvílí Agut. Shoda.

40-A

Pátý mečbol při podání soupeře, taková je bilance Rogera Federera ve chvíli, kdy posílá Agut míček do autu.

40-40

Roger hraje jeden ze svých nejhorších gemů. Jeho bekhendový úder dostal přílišnou razanci. Shoda.

40-A

Roger Federer získává čtvrtou možnost na ukončení dnešního zápasu. Míček z rakety Aguta doputoval za základní čáru.

40-40

Ani na třetí pokus není mečbol proměněn. Federer nasměřoval míček do sítě. Shoda.

40-A

Federer se dnes na síti moc nemýlí, což předvedl i nyní precizním bekhendovým volejem do rohu kurtu. Světová dvojka má k dispozici mečbol!

40-40

Ovšem Švýcar kazí return při druhém podání soupeře a míček tak končí v síti. Shoda.

40-A

Nyní si ale na síti počínal na jedničku jeho soupeř Roger Federer, který tak má k dispozici již druhá mečbol!

40-40

Tentokrát už to ale Agut zahrál na síti fantasticky. Federer neměl nárok na odvrácení míčku. Shoda.

30-40

Po další nevynucené chybě Bautisty-Aguta má Federer k dispozici mečbol!

30-30

Následuje další chyba Španěla z forhendu, i tentokrát si zahrála síť hlavní úlohu.

30-15

O chvíli později už ale kazí Agut, který posílá míček na výlet do sítě.

30-0

Švýcar poslal míček do zcela identického místa, také za základní čáru. Z nařčení málem udeřil míčkem hlavního rozhodčího.