Mistrovství světa v inline hokeji IIHF

Finsko – Česko

7:3

konec (0:0, 5:1, 2:2)

06.07.2015, 17:00 • Tampere, Hakametsa Arena • Skupina A • Adam Soukup (@AdamSoukup1)

Ode mne je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost a u dalších on-line přenosů napočtenou. (18:34:16)
Český výběr čeká již zítra od 13:00 poslední zápas ve skupině, a to se Slovinskem.
Bohužel čeští reprezentanti nakonec výhru neobhájili. Finové byli po většinu utkání lepším týmem a zaslouženě si připisují body do tabulky.

Finsko právě vstřelilo branku!
A je rozhodnuto! Před hostující brankou dostal puk JIMI PALANTO, který střelou do prázdný branky završil hattrick. Asistence: Kristian Kuusela.

47:45

Jedna ze střel skončila jen ve skrumáži před brankou.

Další česká šance končí nevyužita..

47:26

Češi v útočném pásmu kombinují.

47:14

Oddechový čas pro hosty.

47:05

Šebek se dostal po velké skrumáži před brankou k puku, ale jeho zakončení Taponen chytá.

46:34

Češi to zkoušejí v pěti! Haloda na střídačce.

46:01

Probíhají poslední dvě minuty čtvrté čtvrtiny.

45:10

Obdržálek na nic nečekal a ihned po přejetí na útočnou polovinu prověřil Taponena, ten chytá.

44:45

Finové jsou již kompletní, ale i přesto jsou u kotouče Češi, kteří se snaží o důležitou branku.

Rána jednoho z českých hráčů trefila tyč, stav utkání se ale nemění.

43:54

Šebek se napřáhl na levé straně ke střele, ale ta se odrazila od horní tyčky pryč.

43:39

Pavel Strýček se snažil před brankou tečovat jednu ze střel, ale domácí brankář puk ukrývá do své lapačky.

43:07

Markkanen (FIN) usedá na trestnou lavici na minutu a půl za držení hole.

43:01

Ke střele z pravé strany se dostal Šimo, ale jeho rána mu příliš nesedla.

42:53

Hosté kombinují na vlastní polovině, zatím mají problémy dostat se z vlastního pásmo.

42:20

Palanto dostal přihrávku mezi kruhy, ale jeho střelu zastavují Halodovy betony.

41:57

Finové se ocitli v situaci dva na jednoho, ale tato akce se jim nevydařila, Haloda úspěšně vyrazil.

41:26

Rubeš bojuje o kotouč za domácí brankou, nakonec úspěšně, ale k zakončení už se nedostal.

39:25

Kuusela se dostal na vrcholku kruhu ke střele, ale jeho tvrdá střela skončil na zadním plexiskle.

39:01

Finové jsou nadále hodně aktivní, ale málo se dostávají k zakončení.

38:34

Kuusela prosvištěl celé pásmo, a nakonec se dostal na pravé straně k zakončení, ale to letělo mimo dosah Halody.

37:54

Rubeš se dostal k odraženému puku, ale jeho nepřesné zakončení skončilo asi metr mimo.

Zdeněk KUBICA - 6:3

36:47

Česko právě vstřelilo branku!
A hosté ihned zkraje čtvrtiny snižují a dramatizují zápas. Autorem branky je ZDENĚK KUBICA, který se s ničím nepáral a krásnou střelou snížil. Asistence: David Hrazdira a Tomáš Demel.

36:01

Začala čtvrtá čtvrtina.
Třetí čtvrtina nám nabídla dvě branky, a to na každé straně jednu. Čechům už nezbývá nic jiného než plně otevřít obranu a vše střílet na branku. Uvidíme jak tento zápas, neboli boj o první místo v tabulce dopadne. Hosté jdou do čtvrtiny opět s výhodnou přesilové hry.

Třetí čtvrtina skončila.

36:00

Laakkonen (FIN) dostává minutu a půl za vysokou hůl.

35:58

Přeci jen se hosté dostali do zakončení, konkrétně Šebek, ale finský brankář bez problémů chytá.

35:45

Hosté na puku, ale příliš času jim nezbývá. Vypadá to, že už se ve třetí čtvrtině skóre měnit nebude.

35:04

Rubeš, který začal před dvěma roky působit ve francouzské lize se nyní dostal ke střele, ale Taponen chytá.

34:39

Česká reprezentace se snaží o nějaké založené útoku, ale příliš se jí to nedaří.

34:07

33:59

Demel to myslel dobře, ale bohužel je kolmice přes brankoviště nevyšla.

33:33

Hráči Suomi se ale po chvilce osvobozují a vyhazují puk přes všechny čáry.

33:06

Česko začalo přesilovku aktivně a ihned se usazuje v útočném pásmu, kde nyní kombinuje.

32:35

Penttinen (FIN) dostává minutu a půl za napadení.

32:01

Hosté vyhodili kotouč do středního pásma, tam se ho ujal Aalto, který se snaží nyní něco vymyslet.

31:33

Laakkonen bojuje v rohu kluziště, ale neúspěšně.

31:09

Čeští inline hokejisté se snaží dostat dopředu, ale zatím nemohou dostat puk pod kontrolu.

Přečíslení dvou proti jednomu ke gólu nevedlo.

30:07

Hosté ujela dva na jednoho, ale nakonec z toho byla jen střela mimo.

29:19

Češi si z obdržené branky nic nedělají a hrají dál naplno. Nyní se hnal dopředu Kuťák, ale minul.

Janne LAAKKONEN - 6:2

28:12

Domácí se dostávají opět do čtyřbrankového vedení. Trochu se štěstím, ale přeci jen dostrkal puk za čáru JANNE LAAKKONEN, který tak dlouhou šermoval hokejkou až nakonec Halodu prostřelil. Asistence: Mikko Pukka.

27:34

Teď u puku zase Finové, konkrétně Lohtander, který má za sebou hodně velkou a úspěšnou kariéru.

26:52

Za brankou získal puk Hrazdira, který se snaží rozjet útočnou akci. Nakonec se hosté dostali i do zakončení, ale to ovšem letělo mimo tři tyče.

26:09

Finové se dostávají na útočnou polovinu, kde se snaží najít si vhodnou pozici pro střelu.

Michal ŠIMO - 5:2

25:16

Tohle bude ještě hodně zajímavý zápas. Krásnou kolmici dostal před branku MICHAL ŠIMO, který si obehrál jednoho hráče a následně zakončil bekhendem. Asistence: Patrik Šebek a Pavel Strýček.

24:43

Šebek se napřáhl na úrovní modré čáry, ale jeho tvrdá střela letěla jen do výstroje Taponena.

24:13

Česko začalo hodně aktivně. Hosté mají k dispozici ještě celou přesilovou hru.

Začala třetí čtvrtina.
Další čtvrtina začne přibližně v 17:49.
Je za námi polovina utkání. Ve druhé čtvrtině jsme viděli šest branek, a to pět na straně domácích a jednu na straně hostů. Za Čechy se prezentoval brankou Michal Šimo, který dal ještě naději české reprezentaci. Český výběr půjde do třetí čtvrtiny s výhodou přesilové hry.

Druhá čtvrtina skončila.

23:59

Aalto (FIN) dostává ještě v samotném závěru minutu a půl za držení. Češi mají možnost snížit.

23:47

Češi se v závěru druhé čtvrtiny dostávají do zakončení, to ale likviduje Taponen.

23:20

Aalto se dostal je střele z vrcholu kruhu, ale Haloda svým sebejistým zákrokem tento pokus chytá.

22:39

Češi jsou i nadále hodně aktivní.

Michal ŠIMO - 5:1

22:06

A přeci jen se česká reprezentace dočkává branky. Na hranici modré čáry se napřáhl ke střele MICHAL ŠIMO, který svoji dělovkou propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Patrik Šebek a Martin Vozdecký.

21:30

Lappalainen (FIN) dostává minutu a půl za hákování.

Markus JOKINEN - 5:0

20:31

A tohle už je pátá branka. Palanto krásně naservíroval kotouč MARKUSU JOKINENOVI, který svoji střelou z první nedal hostujícímu brankáři šanci. Asistence: Jimi Palanto a Juha Taponen.

19:59

Hosté se snaží založit útočnou akci z vlastního pásma, zatím se jim to příliš nedaří.

19:17

Češi se po čtvrté obdržené brance dostali do útočného pásma, následně i k zakončení, ale to chytá Taponen.

Jimi PALANTO - 4:0

18:48

Uběhla přesně minuta a domácí se dostávají do čtyřbrankového vedení. JIMI PALANTO se dostal z pravé strany do samostatného úniku, před brankou následně zakončil krásným bekhendovým blafákem. Bez asistence.

Kari LOHTANDER - 3:0

17:48

Finové vzali druhou čtvrtinu za správný konec. Po jednom odrazu od brusle se v mezikruží dostal k puku KARI LOHTANDER, ten už následně neměl problém se zakončením. Asistence: Jouni Aalto a Markus Jokinen.

17:16

Finové jsou po vstřelených brankách aktivnější a opět uzavírají české hráče v útočném pásmu.

16:45

K puku se dostal Kubica, kterému chvilku trvalo než dostal puk pod kontrolu, ale nakonec se přeci jen dostal do zakončení, které musel Taponen krýt.

Kari LOHTANDER - 2:0

15:59

Tak na další branku jsme tedy dlouho čekat nemuseli. KARI LOHTANDER dostal krásnou kolmici do pravého kruhu, odkud následně vymetl levý horní růžek Halodovy branky. Asistence: Markus Jokinen a Sami Markkanen.

Jimi PALANTO - 1:0

14:55

A máme tady úvodní branku. Ke kotouči se dostal JIMI PALANTO, který si najel z levé strany, prokličkoval až mezi kruhy a krásnou střelou pod horní tyč otevřel skóre dnešního duelu. Asistence: Sami Markkanen a Petri Partanen.

13:55

Finové se hnali dopředu, ale zastavila je skvělá česká obrana, která puk vyhodila do útočného pásma.

12:51

Finové nezačali přesilovou hru dobře. Čeští hokejisté se brání skvěle a nyní se dokonce dostali do šance, kterou zakončoval Hrazdira, mimo.

12:41

Pavel Strýček (CZE) se dopustil faulu, a za to je potrestán minutou a půl za podražení.

12:22

Tentokrát čtvrtinu začali úspěšným vhazování hostující hokejisté, ale po chvilce jsou u puku zase Fini.

Začala druhá čtvrtina.
Je za námi úvodní čtvrtina, která nám sice žádnou branku nenabídla, ale za to nám přinesla spoustu zajímavých šancí. Finové jsou zatím mnohem lepší na puku, Češi se brání a občas ujedou do nějaké útočné akce.

První čtvrtina skončila.

11:26

Markkanen drží puk ve středním pásmu a snaží se rozehrát. Finové už jen dohrávají čtvrtinu.

11:01

Probíhá poslední minutu první čtvrtiny. U puku jsou po většinu času hráči Suomi.

Obdržálek finského gólmana nepřekonal.

09:59

Ale i hosté se dostávají do občasných šancí. Obdržálek se prohnal do útočného pásma jako vítr a krásnou střelou překvapil Taponena, ten s trochou štěstí puk vyrazil.

09:16

Finové si tvoří jednu šanci za druhou. Nyní to byl Jokinen, který tečoval puku jen těsně vedle.

08:29

Zahradníček se dostal k puku a krouží s ním ve středním pásmu, zatím se mu nedaří dostat se před Taponena.

08:00

Teď už to jsou opět finští inline hokejisté, kteří okupují pásmo hostů.

Palanto sám proti Halodovi neuspěl.

07:11

Další šance Finů! Čeští obránci zaváhali a dopředu ujížděl Jimi Palanto, ale jeho sólovou akci vychytal Haloda.

06:21

Šebek založil akci Čechů. Nejprve předal kotouč Šimovi, ten ještě posunul na Vozdeckého. Martin pálil mimo.

05:35

Lehké nahození Kuťáka končí za brankou domácích, tam se puku ujal Pukka, který se snaží založit útočnou akci.

05:08

Hrazdira se dostal k vyraženému puku od Taponena, ale jeho bekhend domácí brankář bez sebemenších problémů likviduje.

04:26

Martin Vozdecký se dostal k puku a na nic nečekal. Ihned prokličkoval celé pásmo a z úrovně modré čáry zakončil, mimo.

03:17

Domácí inline hokejisté neustále kombinují v pásmu České republiky.

02:28

Ke střele z vrcholu kruhu se dostal jeden z domácích útočníků, ale jeho střela končí v moci Halody.

02:06

Češi mají obrovské problémy dostat se ke kotouči.

Lohtander ve velké šanci neuspěl.

01:15

Obrovská šance! Před zcela odkrytou brankou stál Lohtander, ke kterému se odrazil kotouč, ale jeho zakončení skončilo na tyčce. Haloda ještě stihl lapačkou zabránit gólu.

00:41

Kuusela prokličkoval do útočného pásma, tam se už ale k zakončení nedostal, neboť mu česká obrana kotouč odebrala.

00:10

Po úvodním vhazování se k puku dostávají Finové, kteří se snaží rozjet první útočnou akci.

00:01

Vypadá to, že už je vše připraveno, utkání může každou chvíli začít.
Soupeři jsou již na hřišti seřazeni na úrovni modrých čar. Následuje pozdrav a krátký pokřik u vlastních branek. Kapitáni u rozhodčích.
Oba týmy se již z hrací plochy odebraly. Po několika vteřinách se už na ploše objevují rozhodčí.
Češi dnes nastoupí v bílé kombinaci, Finové oblékli dresy modré barvy.
Finští inline hokejisté se již projíždějí na ploše, o chvilku později je následují i Češi.

Finsko: Taponen (Hovi) – Partanen, Saarinen, Palanto, Kuusela – Pukka, Markkanen, Laakkonen, Joki-Erkkilä – Aalto, Penttinen, Jokinen, Lohtander, Lappalainen, Virtala

Česko: Haloda (Jirkův) – Strýček, Šebek, Vozdecký, Šimo – Demel, Obdržálek, Kubica, Hrazdira – Zahradníček, Zbořil, Rubeš, Kuťák

Rozhodčí: Ulrich Erd (AUT) – Crt Kralj (SLO).
Finsko

I Finové vstoupili do šampionátu IIHF na výbornou, když v neděli odpoledne rozválcovali mužstvo Slovinska vysoko 9:2. V první čtvrtině jsme pozorovali vyrovnaný hokej, ale poté už to výběr Finska vzal do svých rukou a začal sypat do slovinské branky jeden gól za druhým. V utkání výrazně vynikal Jimi Palanto, krom toho, že si připsal v zápase hattrick, tak ještě nasbíral dvě asistence. Hned za ním se po statistické stránce umístil Markus Jokinen, který zaznamenal v utkání jednu branku a tři asistence. Nesmíme, ale ani opominout Samiho Markkanena, ten si připsal na své konto dvě branky a jednu přihrávku.
Česká republika

Česká reprezentace vstoupila do šampionátu IIHF na výbornou, a to poté co porazila v neděli silný výběr Švédska. Čeští inline hokejisté sice v prvním zápase nezačali dobře, ale po skvělém obratu ve třetí a čtvrté čtvrtině nakonec slavili těsné vítězství 5:4. V zápase se hodně blýskl Petr Obdržálek, který si připsal na své konto tři body (1+2), dále jsme nemohli přehlédnout Davida Hrazdiru, ten se postaral o dvě české branky (2+0), a také Patrika Šebka, který si připsal branku a asistenci na čtvrtý vyrovnávací gól.

Trenéři: Luděk Brož a Jan Besser
Krásné pondělní odpoledne. Je tu druhý hrací den, a ten nám nabídne další čtyři zápasy v rámci MS inline hokeje 2015 IIHF. Dnes se ale společně zaměříme na zápas české reprezentace, která sehraje velice důležité utkání s domácím Finskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

7:3

Branky a nahrávky: 15. Palanto (Markkanen, Partanen), 16. Lohtander (Jokinen, Markkanen), 18. Lohtander (Aalto, Jokinen), 19. Palanto, 21. Jokinen (Palanto, Taponen), 29. Laakkonen (Pukka), 48. Palanto (Kuusela) – 23. Šimo (Šebek, Vozdecký), 26. Šimo (Šebek, Strýček), 37. Kubica (Hrazdira, Demel)

Rozhodčí: Ulrich Erd (AUT) – Crt Kralj (SLO)