2:1 1:6, 6:4, 7:6 (6)

13.05.2015, 15:29 • 2. kolo • Michal Šandor

Tipsport: 3.57 1.25 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (17:58:49)
Je za námi nervy drásající souboj, na jehož konci se z vítězství a postupu do dalšího kola raduje Rumunka Alexandra Dulgheruová. Na její úspěch by si ale po prvním setu vsadil málokdo. Úvodní sadu totiž vyhrála Šafářová jednoznačně 6:1 a i ve druhém setu měla svou soupeřku na lopatě, jenomže Alexandra se nadechla k velkému obratu a druhou sadu uzmula pro sebe poměrem 6:4. Do třetího setu vstoupila Rumunka výborně, neboť se ujala vedení 3:0, jenže Lucie zápas dotáhla až do tie-breaku. V něm sice odvrátila několik mečbolů, ale Dulgheruové nakonec přeci jen podlehla.

Konec zápasu

7:6

Tentokrát už Šafářová na Rumunku nestačila a po téměř dvou a půl hodinách slaví postup do třetího kola turnaje WTA v Římě Alexandra Dulgheruová.

7-6

Další výměnu už ale Rumunka zvládla a propracovala se k dalšímu mečbolu. Na podání teď ale bude Šafářová.

6-6

Šafářová se nevzdává a odvrací i poslední mečbol, který měla její soupeřka k dispozici. Neuvěřitelný závěr!

6-5

Šafářová evidentně pevné nervy, protože navzdory druhému servisu snížila na 6:5.

6-4

I druhý Lucie smazala a svůj deficit pomalu stahuje.

6-3

Ten první Šafářová odvrací.

6-2

První podání Rumunka zvládla a má další čtyři mečboly!

5-2

Rodačka z Brna přichází o své další podání a Alexandra Dulgheruová půjde dvakrát servírovat na vítězství!

4-2

Šafářová při svém servisu snižuje.

4-1

I svůj druhý servis proměnila Alexandra v získaný bod a vede už 4:1.

3-1

Při svém podání byla Rumunka úspěšnější a dostává se do trháku.

2-1

Dulgheruová vzala Šafářové i druhý servis a tentokrát se na koně dostala opět ona.

1-1

Alexandra si ale vzápětí vzala své ztracené podání zpět.

0-1

Šafářová vstoupila do tie-breaku dobře a na své konto si připsala první minibrejk!

6:6

Znovu musela jít Šafářová skrz druhé podání, ale vše nakonec ustála a my uvidíme tie-break.

40-A

První servis Lucii prostě nefunguje, ovšem tuhle výměnu uzmula pro sebe a má výhodu.

40-40

Evergreen v podání Šafářové. Opět neúspěšné první podání a tentokrát už Rumunka trestala. Shoda.

40-A

Lucie se stále nemůže spolehnout na svůj první servis, tentokrát však situaci zvládla a má výhodu.

40-40

Do tie-breaku ještě nejdeme. Dulgheruová posouvá stav na shodu.

30-40

Šafářové nefunguje první podání, čehož znovu Alexandra využila a stále v tomto gemu žije.

15-40

Lucie ale vzápětí přeci jen odskakuje.

15-30

Ani tentokrát nezafungoval Šafářové první servis a teď už toho Rumunka využila.

0-30

Deja vu. Také tentokrát šla Šafářová přes druhý servis a znovu byla úspěšná.

0-15

Lucie si musela pomoci druhým servisem, ale situaci nakonec ustála.

6:5

Je tomu skutečně tak. Rumunská tenistka se čistou hrou ujímá vedení 6:5 a má jistý minimálně tie-break.

40-0

Dulgheruová má našlápnuto k čisté hře.

30-0

Také tento fiftýn získává Alexandra pro sebe.

15-0

Nyní je na podání Rumunka a do jedenáctého gemu třetí sady vstoupila dobře.

5:5

Výhodu navíc proměňuje ve srovnání stavu na 5:5.

40-A

Třetím esem v tomto utkání získává Šafářová výhodu.

40-40

Šafářová prokázala pevné nervy a dotáhla stav na shodu. Všechny mečboly jsou pryč!

40-30

Alexandra přichází také o druhou šanci, kterak rozhodnout zápas. Lucka bojuje!

40-15

40-0

Po dvou hodinách a pěti minutách má Alexandra Dulgheruová tři mečboly!

30-0

Lucie je sice na podání, ale výhodu jí to nepřináší. Alexandra je dva míčky od vítězství.

15-0

Lucie musela jít přes druhý servis, čehož ale Alexandra využila a ujala se vedení.

5:4

Do třetice všeho dobrého pro Lucku, která vzala své soupeřce servis a snižuje na 5:4. Drama pokračuje.

30-40

Také druhý brejkbol Rumunka odvrací. Lucce už zbývá jen jedna šance.

15-40

Ovšem Dulgheruová se probudila v pravou chvíli a snížení stavu odmítá.

0-40

No vida! Důrazný a nebojácný styl se vyplatil. Lucie má tři možnosti, kterak si vzít svůj ztracený servis zpět!

0-30

Lucie vrhla všechny své síly do útoku, což jí zatím přináší ovoce.

0-15

Šafářová ale stále žije, při podání Alexandry začala nadějně.

5:3

Tuhle příležitost si rumunská tenistka vzít nenechala, bere své sokyni servis a za stavu 5:3 půjde servírovat na ukončení zápasu!

40-30

Ta šance se navíc ještě zvětšuje, protože Alexandra má k dobru brejkbol!

30-30

Rumunka vzápětí srovnává na 30:30 a je před ní další zajímavá možnost, kterak vzít Lucii podání.

15-30

Dulgheruová se ale rozhodla, že v tomto gemu bude ještě kousat.

0-30

Teď už si Lucka pomohla dobrým prvním podáním.

0-15

Šafářové znovu nefunguje první servis, s tím druhým si ale nakonec poradila a ujímá se vedení.

4:3

Výhodu následně Rumunka proměňuje v zisk sedmého gemu třetí sady.

A-40

Dulgheruová se dostala z nejhoršího a má výhodu.

40-40

Ten ale záhy Alexandra odvrací. Shoda.

30-40

Lucie Šafářová má další velkou šanci! Teď si při servisu Rumunky uhrála brejkbol!

30-30

Rovněž tento fiftýn uzmula Dulgheruová pro sebe.

15-30

Ovšem Alexandra se včas vzpamatovala a prozatím odvrací hrozící nebezpečí.

0-30

Lucii se rýsuje zajímavá šance, protože vede už 30:0 při servisu Rumunky.

0-15

Šafářová při podání své soupeřky začala dobře.

3:3

Lucie sice musela jít přes druhý servis, ale celou situaci nakonec zvládla a srovnáním na 3:3 se definitivně vrátila do zápasu.

40-A

Lucie má výhodu.

40-40

I ten druhý česká hráčka smazala a máme tu shodu.

40-30

Šafářová ale první brejkbol odvrátila.

40-15

Avizovaná příležitost skutečně přichází. Rumunka disponuje dvěma brejkboly, a když je promění, dost možná rozhodne celý zápas!

30-15

Alexandra se opět rozjela a za stavu 30:15 se jí naskýtá interesantní šance, kterak své soupeřce znovu odskočit.

15-15

Rumunka však následující výměnu získává pro sebe a srovnává.

0-15

Šafářová si sice musela pomoct druhým podáním, ale celou situaci nakonec zvládla.

3:2

Také se tak stalo a česká tenistka se vrací zpět do zápasu! Navíc bude podávat.

30-40

No vida! Čtrnáctá hráčka světa má brejkbol a může snížit na 3:2.

30-30

Šafářová se ale nepřestává rvát a za stavu 30:30 se rýsuje zajímavá možnost.

30-15

Rodačka z Bukurešti je však zásadně proti a chce tento mač brzy ukončit.

15-15

Lucie se však pokusí získat brejk, aby se mohla vrátit do zápasu.

15-0

Rumunka si ale jede své tempo a při svém podání začala na výbornou.

3:1

Předchozí zaváhání ale česká hráčka napravuje esem z druhého podání. Tenisový kanárek tak určitě nezazpívá.

30-40

Vzápětí ale přichází dvojchyba Šafářové.

15-40

Šafářová bojuje alespoň o to, aby v rozhodující sadě nedostala kanára. Nyní má k dobru dva gemboly.

15-30

Nicméně rumunská tenistka je nekompromisní a přibrzdila svou soupeřku v jejím možném rozletu.

0-30

Česká tenistka opět přepnula na vyšší obrátky a vede 30:0.

0-15

Teprve až při svém servisu se Šafářová stébla chytá.

3:0

Je tomu skutečně tak, čistou hrou Alexandra stvrzuje brejk a vede už 3:0 ve třetím setu.

40-0

Rumunka je jednoznačně na koni a má velkou možnost, kterak potvrdit brejk, neboť vede už 40:0.

30-0

Dulgheruová si na své konto připisuje i tuto výměnu.

15-0

Alexandra je nyní v laufu, což dokomentuje dalším fiftýnem při svém servisu.

2:0

Ovšem ten druhý už proměňuje, ujímá se vedení 2:0 ve třetím setu a navíc půjde podávat.

40-15

Ten první ale Češka odvrací.

40-0

Alexandra Dulgheruová má obrovskou šanci, kterak možná rozhodnout duel pro sebe. Nyní disponuje třemi brejkboly!

30-0

Česká tenistka zřejmě není úplně ve své kůži, protože přichází o další fiftýn.

15-0

Na podání je znovu Šafářová, která musela jít přes druhý servis a toho Alexandra vzápětí využila.

1:0

Přes drobné zaškobrtnutí získává Rumunka první hru třetí sady pro sebe.

40-30

Nicméně Šafářová nemá pro její úmysl pochopení a zatím oddaluje konec prvního gemu.

40-15

Alexandra vzápětí získává dva gemboly. Zdá se, že do třetí sady vstoupí pravou nohou.

30-15

Také tento fiftýn jde na konto rumunské tenistky.

15-15

Dulgheruová však nenechala nikoho na pochybách a záhy přišla s bleskovou reakcí.

0-15

Šafářová se ale z nepovedeného závěru druhého setu rychle vzpamatovala a při podání soupeřky se dostává do náskoku.

6:4

Hned ten první Dulgheruová využívá, vítězí ve druhé sadě 6:4 a o vítězce tak rozhodne třetí set!

40-15

Je to tady! Alexandra se ve druhém setu dostala z nejhoršího a teď disponuje dvěma setboly!

30-15

Lucie je opět v problémech, Rumunka vede 30:15 a je blízko dvěma brejkbolům, které by zároveň byly i setboly.

15-15

Nicméně Rumunka si stůj co stůj chce vynutit rozhodující třetí sadu a dělá pro to všechno.

0-15

Po delší době se ke slovu dostala i Šafářová a při svém podání vykročila za udržením v setu.

5:4

Hned ten první rodačka z Bukurešti proměnila a čistou hrou se ujala vedení 5:4 ve druhém setu.

40-0

Alexandra má k dispozici tři gemboly na 5:4.

30-0

Zdá se, že Dulgheruová chytla druhý dech. Šafářovou v tomto gemu k ničemu nepouští.

15-0

Rumunka začíná při svém podání dobře a vede 15:0.

4:4

Je to tady! Šafářová musela jít znovu přes druhý servis a toho Alexandra využila bez zbytku. Srovnáno na 4:4.

40-30

Tento zápas ještě zdaleka rozhodnutý není. Lucii v této hře nefungoval první servis, čehož Rumunka možná využije, protože má brejkbol!

30-30

Dulgheruová vycítila šanci, které se chytla jako klíště.

15-30

Nyní ale Lucie vyprodukovala už třetí dvojchybu v tomto utkání.

0-30

I tentokrát musela jít Lucie přes druhé podání a opět se s touto situací poprala statečně.

0-15

Šafářová si sice musela pomoci druhým servisem, ale celou situaci nakonec zvládla.

3:4

Tuto šanci už Lucie Šafářová nepustila, brejkbol proměnila a ujímá se vedení 4:3 ve druhé sadě!

40-A

Šafářové se bojovnost vyplatila, neboť získala další brejkbol!

40-40

Šafářová razantně odmítla skončit tento gem a máme tu další shodu.

A-40

Vzápětí si vybojovala výhodu.

40-40

I ten druhý rumunská tenistka smazala a dostala stav na shodu.

30-40

Ten první však Alexandra odvrací.

15-40

První úkol má rodačka z Brna splněn, opět má k dispozici dva brejkboly!

15-30

Lucie chce evidentně ukončit zápas ve druhé sadě, znovu vykročila za získáním brejkbolu, potažmo brejku.

15-15

Nicméně Šafářová záhy kontruje a srovnává.

15-0

Dulgheruová si pomohla prvním podáním a ujala se vedení 15:0.

3:3

Ovšem poslední brejkbol smazat nedokázala a Alexandra se vrací zpět do druhého setu!

40-30

Češka si však byla vědoma vážností situace, zabrala a zbývá jí odvrátit ještě jeden brejkbol.

40-15

Až nyní vyhrála Šafářová výměnu a alespoň na chvíli oddaluje ztrátu podání.

40-0

Zatím se to ale české hráčce nedaří. Rumunka má tři brejkboly!

30-0

Ovšem pozor! Dulgheruová jde do vedení 30:0 a Lucie tak bude muset o své podání ještě hodně zabojovat.

15-0

Alexandra ještě nehází flintu do žita a útočí při servisu Šafářové.

2:3

Je tomu skutečně tak. Po delší době se Rumunce povedla čistá hra a zůstala tak Lucii na dostřel.

40-0

Rodačka z Bukurešti má nakročeno k čisté hře a snížení stavu.

30-0

Dulgheruová sympaticky bojuje a i tento míček získává pro sebe.

15-0

Alexandra je teď ještě v mnohem složitější situaci než před chvílí. Nicméně při svém servisu začala dobře.

1:3

Šafářová přes menší komplikace potvrzuje brejk a vede už 3:1 ve druhé sadě.

30-40

Šafářová svou předchozí chybu záhy napravuje a má gembol.

30-30

Rumunka vzápětí srovnává na 30:30.

15-30

Druhá dvojchyba v tomto utkání v podání Šafářové.

0-30

Rovněž tento fiftýn jde na vrub Šafářové.

0-15

Lucie vykročila za potvrzením brejku pravou nohou.

1:2

Alexandra sice statečně bojovala v této hře, ale nic platné jí to nebylo. Šafářová si bere zpět svůj ztracený servis, opět brejkla svoji soupeřku a ujímá se vedení 2:1 ve druhém setu.

40-A

Přichází možná rozhodující okamžik celého střetnutí. Šafářová má k dispozici další brejkbol!

40-40

Rodačka z Brna však vzápětí znovu upravuje na shodu. O zisk třetího gemu druhé sady se bude ještě bojovat.

A-40

Nicméně Dulgheruová nemá pro její úmysl pochopení a disponuje výhodou.

40-40

Česká hráčka si chce evidentně vzít svůj ztracený servis zpět. Máme tu shodu.

40-30

Šafářová ale v této hře ještě neřekla poslední slovo a snižuje.

40-15

Alexandra je na nejlepší cestě potvrdit svůj předchozí brejk.

30-15

Také další bod získala Rumunka ve svůj prospěch.

15-15

Dulgheruová ovšem přispěchala s rychlou odpovědí.

0-15

Lucka se ale možná zdravě naštvala a při podání své soupeřky začala dobře.

1:1

Svoji první šanci Rumunka záhy využívá a srovnává stav na 1:1 ve druhém setu.

40-30

Ovšem pozor! Přichází první vážnější komplikace při servisu Šafářové. Alexandra má první brejkbol v tomto utkání.

30-30

Alexandra ale nechce prodat svou kůži úplně gratis a stále bojuje.

15-30

Zdá se, že Lucie veškeré menší pochybnosti z úvodu tohoto gemu pomalu zažehnává.

15-15

Šafářové však následující výměna vyšla lépe a srovnává na 15:15.

15-0

Dulgheruová se ovšem nechce smířit se současným stavem a při servisu Šafářové vystrčila růžky.

0:1

Hned ten první Lucie využívá a hned na úvodu druhého setu bere své soupeřce podání!

15-40

Lucie Šafářová má zkraje druhého setu dva brejkboly!

15-30

Jenomže rodačka z Bukurešti bude muset znovu dotahovat, tato výměna jde na vrub Šafářové.

15-15

Nicméně Dulgheruová nechce připustit tak rychlý konec setu jako v předchozím případě a srovnává.

0-15

Na podání je v úvodu druhé sady sice Alexandra, jenže Šafářová vstoupila do druhého setu tak, jak skončila ten první.

1:6

Hned ten první rodačka z Brna proměnila a vítězí v první sadě poměrem 6:1!

0-40

Lucie Šafářová má tři setboly!

0-30

Lucka se stále přibližuje zisku prvního setu. Vede 30:0.

0-15

Šafářová vykročila za ziskem úvodní sady výborně.

1:5

Lucie Šafářová využívá i tuto šanci, bere své soupeřce další servis a ujímá se vedení 5:1 v prvním setu.

40-A

Česká tenistka si podruhé v dnešním utkání vybojovala brejkbol!

40-40

Šafářová ale bojuje jako česká lvice. Máme tu znovu shodu.

A-40

Jenomže Alexandra zvládla tuto výměnu lépe a má výhodu.

40-40

Ovšem Šafářová upravila stav na shodu, což znamená, že její šance na získání dalšího brejku opět stouply.

40-30

Dulgheruová si po delší době vybojovala gembol.

30-30

Tento gem ale rodačka z Brna nebude mít tak snadný jako ten předchozí. Alexandra srovnáná na 30:30.

15-30

Jenomže jak se zdá, tak brzda nebyla tolik účinná. Lucie znovu vede.

15-15

Nicméně Rumunka získala po delším intermezzu fiftýn a možná trochu zbrzdila českou hráčku v jejím rozletu.

0-15

Šafářová je rozjetá a začala dobře i při podání soupeřky.

1:4

Lucie Šafářová čistou hrou potvrzuje brejk a vede už 4:1 v úvodní sadě.

0-40

Rodačka z Brna má potvrzení brejku na dosah.

0-30

Česká hráčka hraje opravdu dobře a vede už 30:0.

0-15

Na servisu opět Šafářová, která úspěšně vykročila za potvrzením brejku.

1:3

Dulgheruová si musela pomoct druhým servisem, čehož Lucie využila a dostává se do trháku 3:1.

40-A

Lucie Šafářová hraje výborně a má k dispozici první brejkbol!

40-40

Šafářová skutečně srovnala na shodu a o stále tak bojuje o zisk prvního brejku.

40-30

Drama je skutečně na světě, ani tentokrát Rumunka nevyužila gembol a Lucie se přiblížila shodě.

40-15

Lucka ale ještě vystrčila růžky a možná zadělala na drama ve čtvrté hře úvodní sady.

40-0

Alexandra míří za čistou hrou a srovnáním stavu.

30-0

Také další fiftýn jde na vrub rodačky z Bukurešti.

15-0

Na podání je znovu Rumunku a opět začíná výborně.

1:2

Lucka však přeci jen urvala třetí gem pro sebe.

15-40

Nicméně Rumunku ještě kouše a Lucka to nebude mít tak snadné.

0-40

Česká hráče se přiblížila k získání třetí hry.

0-30

Šafářová získává pro sebe i tento fiftýn.

0-15

Šafárová začíná při svém podání dobře.

1-1

Je tomu skutečně tak, Rumunka srovnává na 1:1.

40-30

Rumunka je ale blízko tomu, aby potvrdila svůj servis.

30-30

Šafářová vyrovnává na 30:30.

15-15

Šafářová však nechce prodat svou kůži lacino a srovnává.

15-0

Rumunka začala při svém podání dobře a ujímá se vedení 15:0.

0-1

První hru získává česká hráčka.

0:0

Avizovaná čtyřhra před malou chvíli skončila a zápas Lucie Šafářové s Alexandrou Dulgheruovou začne přibližně v 15:40.
Vzájemný zápas

Obě hráčky se spolu utkaly dosud jen jednou. V Madridu v roce 2010 se v osmifinále z vítězství radovala Šafářová.

ALEXANDRA DULGHERUOVÁ

Rumunka začala s tenisem ve čtyřech letech a její nejoblíbenější povrch je antuka. Mezi její silné zbraně patří bekhend. Ve volném čase ráda čte, chodí do kina a poslouchá muziku.

Na podnicích WTA dosud vyhrála dva tituly, dalších jedenáct přidala na turnajích ITF.

V prvním kole v Římě zdolala Alexandra Dulgheruová tenistku Doiovou po setech 6:7, 6:3 a 6:3.

Rodačka z Bukurešti se aktuálně nachází na 72. místě světového computeru.

LUCIE ŠAFÁŘOVÁ

Česká tenistka začala s tenisem ve třech letech a jejím oblíbeným povrchem je antuka. Rodačka z Brna nejvíce obdivuje Steffi Grafovou a Lindsay Davenportovou. Mezi její záliby patří basketbal, stolní tenis a plavání.

Na turnajích pod hlavičkou WTA získala ve dvouhrách a čtyřhrách už dvanáct titulů, dalších osm jich přidala na podnicích ITF.

Lucie Šafářová v prvním kole v Římě zdolala Slovenku Annu Karolínu Schmiedlovou 7:6, 6:7 a 6:4.

Šafářová momentálně zaujímá 14. místo na světovém žebříčku a v duelu s Rumunkou Dulgheruovou tak bude jasným favoritem.

Příjemné středeční odpoledne při sledování textového online přenosu z utkání 2. kola turnaje WTA v Římě mezi Rumunkou Alexandrou Dulgheruovou a českou tenistkou Lucií Šafářovou. Duel obou tenistek začne na kurtu číslo 3 po skončení čtyřhry J. Murray, Peers – Matkowski, Zimonjič.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:45.