Mistrovství světa

Slovensko – Rusko

2:3

po prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)

10.05.2015, 20:15 • ČEZ Arena (Ostrava - Vítkovice) • Skupina B • Roman Zajíček (@RomanZajicek)

Tipsport: 8.0 7.7 1.28 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to pro dnešní večer vše, díky za pozornost a někdy zase u hokeje na počtenou. (22:37:26)
Pěkné utkání tak končí výhrou Ruskou, které bylo v koncovce šťastnější a bere dva body. Slovensko si za dnešní výkon zaslouží uznání, předvedlo nejlepší hokej na turnaji, ale bere pouze bod a postup se opět víc vzdaluje.

Rusko právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto. ARTĚMIJ PANARIN vzal celou akci na sebe, najel si na levý kruh a prudkou střelou překonává Hudáčka, kterému puk propadl mezi betony. Pro slovenského hrdinu to byl poněkud smolný moment. Bez asistence.

61:36

Slováci chtějí, je to vidět skutečně v každý moment prodloužení. Sersenovu bombu musel krýt Bobrovskij, který má v posledních minutách co dělat.

61:07

Hraje 4/4, Tatar střílel, ale jeho rána byla zablokovaná.

60:08

O zvýšené aktivitě Slovenska vypovídá i střelecká bilance, Slovensko 21, Rusko 29 střel.

60:01

Ještě však není konec, kdo získá druhý bod, to se dozvíme za pár minut.
Sborná šla do vedení po střele Tarasenka, přičemž předtím dvakrát zvonila u ruského brankáře tyč. Slováci se ale dočkali zaslouženého vyrovnání, když se potřetí na šampionátu trefil Gáborík. Slovensko dnes zaslouží velkou pochvalu, proti silnému soupeři předvedlo perfektní výkon.
Slovensko potřetí na turnaji bude hrát prodloužení, ale dnes rozhodně odehrálo nejlepší zápas na MS. V závěru sahalo po výhře za tři body, místo toho má prozatím pouze bod, což je vzhledem k tabulce docela málo.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:17

Puk ve středním pásmu, vypadá to, že tento souboj skončí remízou.

2:3

Branky a nahrávky: 6. Kopecký (Pánik, Dravecký), 50. Gáborík (L. Hudáček) – 28. Mozjakin (Čudinov, Kuljomin), 42. Tarasenko (Antipin), 63. Panarin

Slovensko: J. Hudáček (Laco) – Meszároš, Graňák, Mikúš, Ďaloga, Sersen, Jurčina, Jánošík – Gáborík, Surový, L. Hudáček – Miklík, Viedenský, Tatar – Jurčo, Bližňák, Bartovič – Dravecký, Pánik, Kopecký (C) – Lušňák. Trenér: Vladimír Vůjtek.

Rusko: Bobrovskij (Chudobin) – Jakovlev, Bělov, Kulikov, Antipin, Čudinov, Medveděv, Mironov – Panarin, Dadonov, Šipačjov – Mozjakin, Malkin, Kuljomin – Anisimov, Kovalčuk (C), Tarasenko – Tichonov, Plotnikov, Širokov. Trenér: Oleg Znarok.

Rozhodčí: Hodek, Šindler – Lederer (vše CZE), Fluri (SUI)

Diváci: 8812 (vyprodáno)