2:7

konec (1:2, 0:3, 1:2)

10.05.2015, 20:15 • O2 Aréna, Praha • Skupina A • Michal Belšán (@belly11mb)

Tipsport: 9.2 9.6 1.2 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany to pro tento zápas bude všechno. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek večera, na počtenou! (22:38:04)
A je dobojováno! Kanada rozdrtila Švýcarsko 7:2 a slaví výhru ve skupině A! A to zcela po zásluze.

Do vedení dnes šla už v první minutě, to když se prosadil Tyler Seguin. Švýcarsko ale dokázalo v sedmé minutě vyrovnat díky gólu Morrise Trachslera. V závěru první periody si Kanada vzala své vedení zpět, skóroval Nathan MacKinnon.

Druhá třetina začala gólem Kanady ve 28. minutě, puk do branky dokázal napálit mladý obránce Aaron Ekblad. Závěr třetiny Kanadě vyšel náramně a ukázalo se to jako klíčový okamžik. Ve 39. minutě se prosadil Jordan Eberle a vteřinu před koncem druhého dějství Cody Eakin.

Ve třetí třetině dokázalo Švýcarsko zásluhou Damiena Brunnera snížit, ale kanadští útočníci Sean Couturier a Claude Giroux se postarali o další dva zásahy a konečný výsledek 7:2!

Nejlepší hráči: Patrick Geering – Sean Couturier

Střely: 25:46 (12:16, 4:18, 9:12)

60:00

59:27

Burns ale hned po buly vyhodil kotouč.

59:22

A další vyloučení na kanadské straně. David Savard (CAN) dostává dvě minuty za sekání. Švýcarsko tak zápas dohraje v pěti proti třem.

58:54

Ještě tu máme vyloučení. Za podražení dostává dvě minuty Aaron Ekblad (CAN).

Dnešní utkání sleduje 17003 diváků.

58:27

Tvrdou Fialovu střelu ze strany Smith vyrazil.

58:13

Pochopitelně už se nyní zápas spíše jen dohrává, ale Švýcaři se ještě snaží dát alespoň gól.

57:08

Kanada právě vstřelila branku!
Javorové listy využívají další přesilovou hru a dávají svůj sedmý gól v tomto zápase! Burnsovu střelu z blízkosti vyrazil Berra a o bleskurychlou dorážku se postaral CLAUDE GIROUX! Asistence: Brent Burns a Ryan O'Reilly.

56:30

Sidney Crosby to udělal náramně a přihrával na Burnse, který by před sebou měl prázdnou branku, ale puk mu hůl přeskočil!

56:05

Spezza se snažil lobovat Berru, ovšem ten se nenechal zaskočit.

55:52

Barrieho střela od modré rovněž nebyla přesná.

55:33

Hall střílel ze strany, ale branku trefit nedovedl.

55:24

Kevin Fiala (SUI) usedne na trestnou lavici, dostal totiž dvě minuty za vysokou hůl.

55:05

Girouxovu střelu se snažil tečovat O'Reilly, ale neuspěl.

54:26

Po nahození Crosbyho Berra raději podržel puk, jelikož k dorážce už spěchal Eberle.

54:10

Nathan MacKinnon (CAN) a Timo Helbling (SUI) se mezi sebou postrkovali a oba dostali dvouminutový trest za hrubost.

2:7

Branky a nahrávky: 7. Trachsler (Schäppi, Streit), 43. Brunner – 1. Seguin (Muzzin, Giroux), 20. MacKinnon (Spezza, Wiercioch), 28. Ekblad (Couturier, Eakin), 39. Eberle (Crosby, Burns), 40. Eakin (Couturier, Ekblad), 53. Couturier (Toffoli, Hamhuis), 58. Giroux (Burns, O'Reilly)

Švýcarsko: Berra (Genoni) – Geering, Streit (C), Blum, Josi (A), Helbling, Grossmann – Fiala, Almond, Brunner – Ambühl (A), Bodenmann, Bieber – Suri, Hollenstein, Romy – Schäppi, Trachsler, Wieser – Walker

Kanada: Smith (Jones) – Hamhuis (A), Burns, Muzzin, Barrie, Ekblad, Wiercioch, Savard – Crosby (C), Hall, Eberle – O'Reilly, Giroux, Seguin – Duchene, Spezza (A), MacKinnon – Couturier, Ennis, Toffoli – Eakin

Rozhodčí: Mayer (USA), Rönn (FIN) – Puolakka (FIN), Lhotský (CZE)

Diváci: 17003