Japonsko – Česko

1:5

konec (0:4, 0:0, 1:1)

02.05.2015, 22:30 • HarborCenter, Buffalo • David Soumar

Z dnešního zápasu je to vše. Já se s vámi loučím a těším se znovu zítra u zápasů u medaile. Na shledanou. (00:17:56)
Nejlepší hráči zápasu: Takahashi (JPN) a Kubeš (CZE)
Je dobojováno! Češi v dnešním zápase rozhodli o tom, že šampionát zakončí na sedm pozice. Soupeře z Japoska k ničemu nepustili a slaví výhru 5:1.

45:00

44:38

Ještě jedna tyčka! Krupička znovu zamířil do brankové konstrukce.

44:08

V podobné šanci zakončoval Kumagai. Ten ale úplně minul.

43:24

Krupička zakončoval sám před gólmanem. Mochizukiho si už položil, pak ale trefil tyčku.

43:00

Zbývá odehrát poslední dvě minuty. Češi si pravděpodobně na závěr šampionátu připíší výhru.

42:05

Hábl vyhazuje kotouč přes celé kluziště a Češi už hrají v plném počtu.

41:18

Lehce úsměvná situace. Bergerova helma se zahákla o výstroj japonského protihráče. Rozhodčí musel přerušit hru.

40:27

Češi dokázali vyhodit. Krupička málem puk ve střední třetině dojel, ale Japonci ho zastavili.

40:05

Ihned po vypršení trestu se Geier na trestnou vrací. V útoku srazil japonského hráče a inkasuje trest za hrubost.

39:44

Sudo dobře vybruslil před branku a mířil do horního rohu. Matoušek měl štěstí, že se Japonec netrefil.

38:44

Kumagai najel agresivně do brankoviště a Matoušek vypadal hodně otřesený. Nepříjemnou situaci ale zvládl a už chytá.

37:49

Geier oslabuje Česko. Přehnal s to hrubostí u mantinelu japonské třetiny.

37:26

Češi se ale nenechali zlomit inkasovanou brankou a už zase útočí. Šafránek na brankovišti kotouč z gólmana Japonska nevydoloval.

Kazuhiro TAKAHASHI - 1:5

36:50

Japonsko právě vstřelilo branku!
I hráči z Asie jsou v početní výhodě úspěšní. Tlak dokázal zužitkovat KAZUHIRO TAKAHASHI, jenž dorážel z mezikruží. Matoušek už byl mimo ideální pozici v brankovišti. Asistence: Masaharu Kumagai.

36:26

Nyní ale čeká přesilovka také Japonsko. Berger bude rovněž pykat za hrubost.

Pavel KUBEŠ - 0:5

35:42

Česko právě vstřelilo branku!
Naši borci přesilovku využívají! PAVEL KUBEŠ se chopil kotouče, udělal pár kliček a dostal se do dobré střelecké pozice. Celou akci korunoval přesně mířenou střelou. Asistence: Jiří Raul.

34:58

Česko česká další power-play. Shioya si odsedí menší trest za hrubost.

34:32

Berger z dobré pozice vyslal svižnou střelu. Pro gólmana Japonska by bylo těžké zasáhnout, kotouč ale srazil jeden z obránců.

34:15

Palát inkasoval tvrdý hit a z ledu mu musí pomoci realizační tým. Snad bude český borec v pořádku!

33:52

Matoušek musel zakročit vleže. Sudo dokázal způsobit svou dorážkou hodně problémů

33:01

Češi hrají v plném počtu.

32:31

Po Misawově střele už Matoušek musel zasáhnout. Kotouč skončil v jeho lapačce.

32:05

Borci ze země vycházejícího slunce už se natlačili do útoku. Sudo vypálil mimo.

31:38

Japonci ale opět nic moc v přesilovce nepředvádějí. Češi mají puk na svých hokejkách.

31:01

Česko čeká oslabení. Dvě minuty za nedovolené beranění si odsedí Berger.

30:29

Oba týmy hrají v plném počtu.

30:05

Poslední českou třetinu na šampionátu odstartoval Šafránek vyhraným buly.

30:01

Druhá třetina navýšení českého vedení nepřinesla. Češi hru dále kontrolovali, nehnali se už ale bezhlavě do zakončení. V brance už jsou oba náhradní gólmani, Vápenka přepustil místo v brankovišti Matouškovi.

Statistiky druhé třetiny:
Střely – 1:8
Trestné minuty – 4:4
Další třetina začne přibližně v 23:50.

30:00

29:49

Poslední sekundy se dokonce hrají v naší útočné třetině. Mochizuki si připsal i pár zákroků.

29:19

Češi se brání velice dobře. Svému soupeři nedovolují vytvořit si větší tlak.

28:29

Hábl míří na trestnou za držení. Naši borci si zahrají v oslabení.

28:28

Sudo dostal zpoza branky kotouč přesně mezi kruhy. Gólman Matoušek první japonskou šanci zlikvidoval.

27:39

Kubeš ve střední třetině ztratil hokejku, a nemohl tak dokonale určit směr jízdy. Výsledkem byl český ofsajd.

27:25

Japonci bojovali o kotouč u mantinelu naší třetiny příliš dlouho. Sudí přerušil hru a rozhodl, že se po komerční přestávce bude vhazovat před Matouškem.

26:59

Icing české reprezentace.

26:13

Poprvé musí být v pozoru také gólman Matoušek. Kumagai jen obkroužil branku, vypálit ale nedokázal.

25:34

Češi jsou dál v útoku. Šafránek našel před brankou Paláta. Ten však nezpracoval.

24:29

Geier s Kubešem se dostali do přečíslení 2 na 1. První jmenovaný chtěl nahrávat, Japonec mu však sáhl do dráhy pasu.

23:49

Tomu už ale bude čelit mezi třemi tyčemi českého celku čelit Matoušek. Češi v dobře rozehraném utkání střídají gólmany.

23:49

Vápenka svým zákrokem přerušil hru. Po komerční přestávce následuje buly v japonském útočném pásmu.

23:28

23:10

Sledujeme hodně nepovedenou přesilovku Japonska. Pořád se hraje v našem útočném pásmu.

22:31

Češi ale útočí i v oslabení. Novákovu střelu z otočky musel Mochizuki lapit do rukavice.

21:51

Vyloučený Japonec se už vrátil z trestné. Ve čtyřech se hrálo jen několik sekund, přesilovka hráčů z Asie už započala.

21:28

Berger ztratil obě hokejky a dělalo mu velký problém dostat se rychle na střídačku. Rozhodčí to vyhodnotili jako hru v šesti. Japonce záhy čeká přesilovka.

20:37

Japonci se brání dobře. Na ledě už jsou ve čtyřech a navíc šetří čas v našem pásmu.

19:51

Naši reprezentanti navíc budou hrát ve dvojnásobné přesilovce. Nakamura bude pykat za sekání.

19:32

Gólman Mochizuki už si přispal zákrok. Rozehrál ale rychle na spoluhráče, kteří poslali puk na druhou stranu třetiny.

18:54

Japonci už dokázali vyhodit. Ani to ale Čechy nedoradilo a ti znovu útočí.

18:05

Přesilovka pro Česko. Kumagai ve střední třetině nevybíravě srazil Hrbka, který se jen těžko zvedal z ledu.

17:59

Krupička v dobré pozici mířil do horního rohu branky. Ten jen o pár centimetrů minul.

17:41

Bitvu v rohu kluziště lépe zvládli Češi. Ti se už také ženou do útoku.

16:59

Icing Japonska.

16:38

Pak ale měl Vápenka velké problémy zasáhnout. Několik Japonců se snažilo dorážet a český obr v brankovišti na kotouč nedosáhl, aby ho mohl přikrýt. Nakonec vypomohli obránci.

16:15

Takahashi dokonce z mezikruží dokázal zakončit. Mimo.

15:39

Japonci kladou větší odpor než v předchozí třetině. Bojuje se o každý kousek ledu.

15:01

Úspěšná třetina českého týmu je u konce. Češi na Japonce vlétli a nasázeli jim už čtyři branky! Vápenka moc práce neměl, jelikož se hrálo především před japonskou branku. Zato Nagase po čtvrtém gólu své pracoviště raději přenechal náhradnímu gólmanovi.

Statistiky první třetiny:
Střely – 2:8
Trestné minuty – 2:0
Další třetina začne přibližně v 23:12.

15:00

14:33

Japonci vybojovali buly v útoku, Češi poslali puk na zakázané uvolnění.

Jiří BERGER - 0:4

13:18

Nagase opouští brankoviště. Zbytek zápasu dochytá Mochizuki.

13:18

Naši borci se najednou rozstříleli! JIŘÍ BERGER udělal oblouček a vypálil z pravého kruhu. Trefil se přesně k bližší tyči. Jeho střela navíc letěla i dostatečně vysoko. Asistence: Zdeněk Šafránek.

13:06

Dále sledujeme hru pouze na jedné straně kluziště. Češi svého soupeře drtí.

12:30

Palát dostal kotouč do mezikruží. Než však stihl vypálit, sebrali mu Japonci kotouč.

11:54

Češi chtěli rychle rozehrát. Bez úspěchu, odpískáno zakázané uvolnění.

11:31

Hrbka před českou brankou atakoval jeden z Japonců. Vápenka do jejich souboje zasáhl a raději přikryl kotouč lapačkou.

09:40

Češi se dostali do přečíslení, které zakončoval Krupička. Brankář Nagase připraven.

09:30

Odpískán icing Japonska.

09:23

Nagase musel následně přerušit hru. Za nahozením dojíždělo několik dalších českých borců.

09:12

Japonci se až nyní dokázali dostat ze třetiny, stejně ale Vápenku neohrozili. Češi na soupeře z Asie doslova vlétli.

Jiří BERGER - 0:3

08:08

Skvělý vstup do zápasu v podání českého týmu a je tu třetí branka. JIŘÍ BERGER dostal kotouč do prostoru mezi kruhy, odkud z první vypálil. Jeho svižný pokus zapadl přesně do horního rohu branky. Asistence: Zdeněk Šafránek a Zdeněk Hábl.

Pavel KUBEŠ - 0:2

07:15

Naši reprezentanti se najednou rozjeli. PAVEL KUBEŠ nejdříve nahrával před branku, po zákroku Nagase ale i sám vypálil. Dorážka do horní části branky byla nezastavitelná. Asistence: Zdeněk Krupička.

06:31

Motyčka šikovným pohybem obkroužil obránce Japonska a vypálil. Jeden z obránců střelu tečoval a puk skončil v rohu.

06:17

Hrbkovo nahození nebezpečně poskakovalo před japonským brankářem. Přestože to Nagase neměl jednoduché, zakročil.

Zdeněk KRUPIČKA - 0:1

05:07

Čeští borci jdou do vedení. Po pěkném pasu se prosadil ZDENĚK KRUPIČKA. Udělal ještě jednu kličku a už pro něj bylo jednoduché trefit se do odkryté branky. Nagase neměl šanci se přesunout. Asistence: Pavel Kubeš.

04:45

Icing Japonska. Hra se přesune zpátky do útočné třetiny českého celku.

04:19

Japonsko oslabení bez obtíží zvládlo. Vyloučený hráč už je zpátky na lede.

03:23

Japonci vyhazují až k Vápenkovi. Ten zachytil puk a rozehrává.

02:48

Kubeš v dobré pozici mezi kruhy nedokázal prostřelit Nagase. ten byl připravený na svém místě.

02:19

První přesilovku si zahrají Češi. Shioya si odsedí dvě minuty na trestné.

01:32

Poprvé se přes modrou vydalo i Japonsko. Horie ale kotouč nezachytil a nedokázal zakončit.

00:53

Češi začínají aktivně. Japonci al drží puk u mantinelu a nikam je nepouští.

00:13

Geiera v přechodu do prvního útoku zastavuje ofsajd.

00:01

Předzápasové rozbruslení se chýlí ke svému konci. Do začátku poslední bitvy Čechů na šampionátu zbývá jen dvacet minut!

Japonsko: Nagase (Mochizuki) – Horie, Sudo, Misawa, Maruo – Yoshikawa, Shiba, Nakamura, Mochizuki, Ishii, Hirose, Shioya, Takahashi, Kodama, Kumagai.

Česko: Vápenka (Matoušek) – Hrbek, Berger, Motyčka, Kubeš – Geier, Palát, Hábl, Novák, Šafránek, Raul, Krupička..
Poslední soupeřem Čechů na šampionátu bude Japonsko. Ti nezvládli skupinu A, ve které si nepřipsali jediný bod. Když pak následně padli s Itálií (1:5), spadli rovněž do B skupiny. Který z týmů zklamaných z neúspěchu si alespoň na závěr šampionátu připíše výhru?

Ať už dnešní duel dopadne jakkoliv, Češi nebudou spokojeni. Do Severní Ameriky si přijeli minimálně pro umístění do šestého místa, skončí ale nejlépe sedmí a rozloučí se s elitní skupinou MS. Rozhodl o tom poslední zápas s Německem, který rozhodla jediná branka.
Zdravím z Buffala! MS ve sledge hokeji už nabízí pouze zápasy u umístění. Dnes se české reprezentace popere s Japonskem o sedmé místo, zítra pak budou na programu boje o medaile.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:30.

1:5

Branky a nahrávky: 37. Takahashi (Kumagai) – 6. Krupička (Kubeš), 8. Kubeš (Krupička), 9. Berger (Šafránek, Hábl), 14. Berger (Šafránek), 36. Kubeš (Raul)

Japonsko: Nagase (18. Mochizuki) – Horie, Sudo, Misawa, Maruo – Yoshikawa, Shiba, Nakamura, Mochizuki, Ishii, Hirose, Shioya, Takahashi, Kodama, Kumagai.

Česko: Vápenka (24. Matoušek) – Hrbek, Berger, Motyčka, Kubeš – Geier, Palát, Hábl, Novák, Šafránek, Raul, Krupička.