Islandský ligový pohár

Breidablik Kópavogur – KA Akureyri

1:0

konec (1:0)

23.04.2015, 19:00 • Kórinn fjölnota knatthús (Kópavogur) • Finále • Martin Švejkar

Tipsport: 1.33 4.7 7.4 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Na shledanou u dalšího online přenosu. (20:56:25)
Je dobojováno! Breiðablik Kópavogur poráží KA Akureyri 1:0 a stává se vítězem islandského ligového poháru! Zápas rozhodla branka z šesté minuty, kterou vstřelil domácí Ellert Hreinsson.

90+3

90+3

Jeden z hostujících hráčů teď zkusil ve vápně zakončit nůžkami, ale nepodařilo se mu trefit míč čistě a Gunnleifsson měl snadnou práci.

90+2

Domácí získali autové vhazování na útočné polovině.

90+1

Běží už nastavený čas a Breiðablik drží míč na útočné polovině.

90

Nastavovat se budou tři minuty.

90

Střídání v týmu Breidablik: ze hřiště odchází Gunnlaugsson, přichází Sigurgeirsson.

88

Hosté teď hodně zlobili domácí obranu a v šestnáctce Breiðabliku to několikrát vřelo, ale vyrovnání z toho nakonec není.

86

Hostující Jóhann Helgason pálil tvrdě zpoza šestnáctky, ale jeho střela prolétla jen vedle vzdálenější tyče.

85

Střídání v týmu Breidablik: ze hřiště odchází Hreinsson, přichází Tandir.

84

Míč se teď pohybuje hlavně ve středu hřiště. Hosté se snaží zvýšit tlak směrem dopředu, ale obrana Breiðabliku je nepouští ke Gunnleifssonově bráně.

83

Střídání v týmu KA Akureyri: ze hřiště odchází Grizelj, přichází Geirsson.

81

Dostali jsme se do poslední desetiminutovky normální hrací doby. KA už se krátí čas na vyrovnání a domácí hrají nadále aktivně.

79

O minutu později vidí žlutou i jeho jmenovec v domácím dresu Arnór Sveinn Aðalsteinsson.

78

Za faul na polovině hřiště vidí žlutou kartu hostující Elfar Árni Aðalsteinsson.

77

Rohový kop Breiðabliku vyboxoval Rajkovič jen k domácímu Ólafssonovi, který však ve vzduchu netrefil míč dobře a minul bránu.

76

Po ofsajdu v podání hráčů KA bude moci rozehrávat brankář Gunnleifsson.

75

Střídání v týmu KA Akureyri: ze hřiště odchází Nkumu, přichází Everson.

74

Obrana Breiðabliku si poradila s útokem KA a nakonec soupeři nedopřála ani rohový kop.

72

Domácí teď kontrolují balón a rozvážně kombinují na polovině hřiště.

70

Hreinsson (BDK) si zpracoval míč na penaltovém puntíku, ale byl zády k bráně a navíc hlídaný hned dvěma protihráči, s nimiž si nedokázal poradit.

69

Jeden z hostujících hráčů zkusil vypálit z otočky, ale střela šla hodně vedle.

67

Domácí faulovali na vlastní polovině a následovat bude přímý volný kop ve prospěch KA.

66

Málem to bylo 2:0! Jónsson našel pěkným centrem Gunnlaugssona, který hlavou posílá míč do tyče!

65

Střídání v týmu Breidablik: ze hřiště odchází Atlason, přichází Lýðsson.

62

Hra se teď opravdu trochu vyrovnala. Oba týmy se v posledních minutách střídají v útočné snaze, ale v těchto chvílích se jim nedaří vytvářet něco hodně nebezpečného.

60

Máme za sebou hodinu hry a hosté v posledních minutách zvýšili svou aktivitu a poprvé v zápase začali více hrozit v útoku.

59

Jeden z hráčů KA si vyskočil na centrovaný míč, ale jeho hlavička skončila jen na boční síti.

57

Jeden z hostujících hráčů se opřel do míče asi z dvaceti metrů a jeho přízemní střela mířila k bližší tyči, kde zasáhl Gunnleifsson, který vyrazil balón na roh.

55

První velká šance KA! Aðalsteinsson přihrával ve vápně do gólovky Jóhannessonovi, ale ten na míč těsně nedosáhl.

53

Velká šance domácích! Breiðablik se dostal s míčem do vápna, kde dělal obraně KA velké potíže a na konci akce byla hlavička Jónssona, kterého však vychytal Rajkovič.

51

Domácí Ólafsson pronikl po pravé straně do pokutového území, ale tam se dostal do příliš velkého úhlu, z něhož trefil jen boční sít.

49

Domácí zatím pokračují v aktivní hře z prvního poločasu.

47

Aðalsteinsson (KA) zkusil vystřelit z dálky, ale nepříliš nebezpečnou střelu Gunnleifsson snadno chytá.

46

Střídání v týmu KA Akureyri: ze hřiště odchází Árnason, přichází Ólafsson.

46

První půle je za námi! Breiðablik se ujal vedení už v 6. minutě, kdy se prosadil Ellert Hreinsson a po celý zbytek poločasu byl aktivnějším týmem, ale další gól už se mu do přestávky přidat nepodařilo. Druhý poločas začne přibližně ve 20:03.

45+2

45+2

Ellert Hreinsson se dostal na pravé straně pokutového území ke střele, která však prolétla jen nad břevnem Rajkovičovy brány.

45

Centr od rohového praporku vyboxoval brankář Rajkovič mimo vápno.

44

Breiðablik teď zahrozil centrovaným míčem, který obrana KA odklidila na rohový kop.

43

Hosté si na polovině soupeře pomohli útočným faulem, takže přicházejí o míč.

41

Jóhann Helgason centroval do domácí šestnáctky, ale míč letěl jen přímo na brankáře Gunnleifssona.

40

Domácí měli k dispozici přímý volný kop, který skončil v náručí brankáře Rajkoviče.

39

Jóhannesson (KAA) se na hranici velkého vápna napřahoval ke střele, ale míč napálil pouze do jednoho z domácích hráčů.

37

Po faulu na Jónssona je hra přerušena a rozehrávat bude Breiðablik.

36

Z rohového kopu nic nebezpečného nevzešlo, ale Breiðablik pokračuje v útočné snaze.

34

Domácí se při ponechané výhodě dostávali k zajímavé příležitosti, ale akci pak příliš zbrzdili a nakonec se po obranném zákroku Bjarnasona musí spokojit s rohovým kopem.

33

Hra byla přerušena. Jeden z hostujících hráčů zůstal po souboji ležet na trávníku, ale nyní už odchází po svých za postranní čáru a pravděpodobně se brzy vrátí do zápasu.

31

Máme za sebou první půlhodinu hry, v níž byli mnohem aktivnější hráči Breiðabliku, který se již v šesté minutě ujal vedení a od té doby pokračuje ve snaze přidat další branku.

30

"Hlavičkovanou" ve vlastní šestnáctce nakonec KA zvládlo a odvrátilo balón do bezpečnějších míst.

29

Rohový kop pro Breðablik.

27

Hosté založili brejk po levé straně, ale na konci celé akce byla jen nepřesná přihrávka do vápna, kde se míče zmocnil jeden z domácích hráčů.

25

Velká šance Breiðabliku! Jónsson našel v pokutovém území dobře postaveného Gunnlaugssona, který zblízka přestřeluje bránu.

23

Jeden z hostujících hráčů uháněl do rychlého protiútoku a Muminovič zakročil pouze za cenu faulu a žluté karty.

22

Atlason (BDK) se dostal ke střele, ale trefil jen místo, kde byl připravený Rajkovič, který jeho pokus likviduje.

21

Tentokrát už si pro míč došel brankář Rajkovič, který bude moci odkopávat od brány KA.

21

Série rohů nekončí ani nyní, jelikož jeden z obránců odvrátil centrovaný míč na další rohový kop.

20

Po sražené střele jednoho z domácích bude následovat třetí roh pro Breiðablik.

19

Rohový kop domácího týmu se kroutil do brány a Rajkovič musel vyrazit míč na další roh.

17

Rajkovič si teď hodně zahrával, když otálel s odkopem balónu a málem byl potrestán napadajícím protihráčem.

15

Gunnlaugsson (BDK) pronikl z levé strany do pokutového území, ale tam přihrál nepřesně.

13

Breiðablik se nadále aktivnějším týmem. Hosté většinou u míče příliš dlouho nevydrží.

11

Centrovaný míč končí pouze v rukavicích hostujícího gólmana. KA však u balónu dlouho nezůstalo a bude muset opět bránit.

9

Domácí Atason se ocitl ve velké šanci, když si ve vápně vyskočil na centrovaný míč, ale zblízka poslal svou hlavičku jen nad bránu!

8

Brankář Rajkovič sbírá odražený balón a může odkopávat od své brány.

6

Breidablik právě vstřelil branku!
ELLERT HREINSSON se ocitl s míčem v prostoru penaltového puntíku a dostal od hostující obrany spoustu prostoru k zakončení. Brankář Rajkovič byl na střelu k pravé tyči krátký.

5

Jenže nakonec z toho byl jen centr do šestnáctky, kde míč našel pouze jednoho z obránců. Dopředu šli poté hosté, kteří se dostali s míčem až do vápna, ale tam zaúřadovala pro změnu obrana Breiðabliku.

3

Míč mají v držení hráči Breiðabliku, kteří se snaží o postupný útok.

1

Jónsson (KAA) si nabíhal na centrovaný míč, u něhož byl však dříve brankář Gunnleifsson.

1

Breidablik: Gunnleifsson – Sigurjónsson, Muminovič, E. Helgason, Gunnlaugsson, Atlason, Hreinsson, Jónsson, Ólafsson, A. Aðalsteinsson, Yeoman.
Náhradníci: Einarsson – Ársælsson, Tandir, Lýðsson, Sigurgeirsson, Birgisson, Friðriksson.

KA Akureyri: Rajkovič – Thórarinsson, Jóhannesson, Jónsson, E. Aðalsteinsson, Grizelj, J. Helgason, Bjarnason, Árnason, Steingrímsson, Nkumu.
Náhradníci: Rúnarsson – Ólafsson, Gautason, Pétursson, Everson, Sigurbjörnsson, Geirsson.

Rozhodčí: Garðar Örn Hinriksson – Frosti Viðar Gunnarsson, Oddur Helgi Guðmundsson.
Cesta finalistů vyřazovací fází ligového poháru:

Čtvrtfinále:
Breiðablik – Valur Reykjavík 5:1
Fylkir – KA Akureyri 1:5

Semifinále:
Vikingur Reykjavík – Breiðablik 0:1
KA Akureyri – ÍA Akranes 1:1 (4:2 na penalty)
KA Akureyri je klub ze čtvrtého největšího města Islandu. Akureyri leží na severu země pouhých 98 km od severního polárního kruhu a má přezdívku "Hlavní město severního Islandu", jelikož je v tomto regionu jednoznačně největším městem a aglomerace města je navíc druhou největší na Islandu, hned po Reykjavíku. Fotbalový klub KA Akureyri (plným názvem Knattspyrnufélag Akureyrar) byl založen v roce 1928 a svého největšího úspěchu dosáhl v roce 1989, kdy získal mistrovský titul. Momentálně však klub hraje pouze druhou nejvyšší islandskou soutěž, v níž obsadil v minulé sezoně konečnou osmou pozici. Městským rivalem KA je klub Thór Akureyri, který skončil v minulé sezoně na posledním místě první ligy a letos tedy bude hrát stejnou soutěž jako KA.
Breiðablik Kópavogur je klub z druhého největšího islandského města Kópavogur. Název Breiðablik pochází ze severské mytologie, kde je tak nazýváno sídlo boha Baldura, kterého lidé uctívali jako boha dobra a míru. Klub byl založen v roce 1950 a největších úspěchů dosahuje hlavně v posledních letech. V roce 2010 dokonce Breiðablik vyhrál islandskou ligu a v následující sezoně se díky tomu představil ve 2. předkole Ligy mistrů, kde ho vyřadil norský Rosenborg Trondheim. V minulém ročníku islandské ligy zaostal Breiðablik za očekáváním, když skončil v lize až na sedmém místě.
Islandský ligový pohár je soutěž, která na Islandu předchází startu ligové sezony a účastní se ji společně všechny prvoligové a druholigové týmy, které jsou rozděleny do tří osmičlenných skupin. Z nich vzešlo osm postupujících, kteří postoupili do fáze play off, která vrcholí dnešním finálovým zápasem. Zápas se odehraje v multifunkční hale Kórinn fjölnota knatthús v Kópavoguru, a kromě toho, že se hraje pod uzavřenou střechou, je dalším specifikem ligového poháru možnost pěti střídání během zápasu.
Zdravím všechny fotbalové příznivce! Onlajny.com vám dnes poprvé přinesou textový přenos z islandského klubového fotbalu! Liga se na Islandu hraje přes léto a startuje až 3. května, ale už dnes se rozhodne o vítězi islandského ligového poháru. O ten se dnes utká prvoligový Breiðablik Kópavogur s druholigovým KA Akureyri.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.