Tal Goldengoren (WC) – Lukáš Lacko (2)

0:2 1:6, 2:6

02.04.2015, 13:47 • Vladimír Korduliak sk

Tipsport: 6.4 1.08 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Skončil sa nám zápas na turnaji v izraelskom meste Ra'anana a diváci videli jednoznančný priebeh zápasu, v ktorom dominoval skúsenejší Lukáš Lacko, ktorý až na menší výpadok koncentrácie v závere druhého setu nedal svojmu o deväť rokov mladšiemu súperovi najmenšiu šancu. Lukáš postupuje ďalej a my mu želáme triumf na tomto turnaji. Lúči sa s Vami Vladimír Korduliak, onlajny.eu (14:57:58)

Koniec zápasu

2:6

Navlas rovnaká situácia ako pred chvíľkou, Lukáš to rozhadzoval súperovi zo strany na stranu a ubehal ho.

15-40

Pekná výmena končí loptou v rohu kurtu, ktorú už Goldengoren nestihol dobehnúť.

15-30

Lukáš pekne rozhadzoval lopty súperovi z rohu do rohu a prinútil ho chybovať.

15-15

Druhá dvojchyba v zápase stála Goldengorena fiftín.

15-0

Z druhého podania svojho súpera Lukáš loptičku usmernil len do siete

2:5

Čistou hrou získava domáci hráč Lukášovo podanie a gem na svoje konto.

40-0

Útok na sieť a loptička do rohu kurtu, no opäť tesne za čiaru, fiftín pre Goldengorena.

30-0

Lukáš poslal zbrklo loptičku do siete a fiftín získal opäť jeho súper.

15-0

Lopta v rohu kurtu, no za čiarou, loptička pre Goldengorena.

1:5

Tak napokon to "kanárik" nebude, Lukáš opäť poslal loptu až za základnú čiaru.

A-40

Lukáš poslal loptičku za základnú čiaru a do výhody svojho súpera.

40-40

Goldengoren opäť zožal potlesk publika, dlhú výmenu zakončil loptou k čiare, kde Lukáš už nedočiahol.

30-40

Goldengoren ani teraz nedovolil Lukášovi premeniť mečbol a bude sa snažiť o vyrovnanie v tejto hre.

15-40

Aj Lukáš chyboval, no mrzieť ho to nemusí a ani nebude.

0-40

Razancia z Lukášovej rakety a slabá obrana súpera, loptička končí mimo kurt.

0-30

Pekná a rýchla lopta k základnej čiare a Goldengoren ju už nedobehol.

0-15

Tal nedokázal peknú loptu z opačného rohu kurtu poslať za sieť.

0:5

Lukáš svojim ďalším esom berie gem na svoje konto.

15-40

Ďalšia ťažká lopta skončila v sieti, Lukáš svojho súpera razantným podaním likviduje.

15-30

Goldengoren loptu z podania svojho súpera posiela opäť len k sieti.

15-15

Lukášovo eso stálo za to.

15-0

Tal pohotovo odvrátil loptičku z podania a získal fiftín pre seba.

0:4

Aj tento brejkbol získal Lukáš na svoju stranu, Goldengoren poslal loptu tesne za základnú čiaru.

40-A

Goldengoren dokázal dlhú loptu od základnej čiary poslať už len do siete.

40-40

Táto pekná a dlhá výmena sa musela divákom páčiť, no už nie fakt, že loptičku získal po útoku na sieť Lukáš.

40-30

Lukáš zahral po peknej výmene loptičku do siete a umožnil súperovi ujať sa vedenia.

30-30

Túto chybu môžeme Lukášovi pokojne odpustiť.

15-30

Goldengoren zahral dve vysoké lopty za sieť, tú prvú ešte dokázal odvrátiť, na druhý smeč Lukáša nemal šancu.

15-15

Domáci hráč zožal potlesk tribún, Goldengoren zahral loptu do rohu, po ktorej sa Lukáš ani neunúval.

0-15

Lopta mimo priestor kurtu a fiftín pre Lukáša.

0:3

Aj sa tak stalo, nechytateľnú loptičku z podania dokázal Goldengoren len zachytiť svojou raketou.

0-40

Goldengoren poslal loptu len do siete a Lukáš má nádej na zisk ďalšej čistej hry.

0-30

Lukáš vyučuje na kurte, opäť nechytateľná lopta k čiare.

0-15

Pekná lopta z rakety Lukáša do protipohybu súpera, ktorý bol bez šance zasiahnúť.

0:2

Lukáš ponuku domáceho hráča prijal, loptou do rohu kurtu mu nedal najmenšiu šancu a získal jeho podanie.

15-40

Teraz to už bolo jednoznačné pre Lukáša, brejkbol.

15-30

Rozhodca na čiare zakričal aut, aj keď mne sa zdala ta loptá dobrá, každopádne fiftín pre domáceho hráča.

0-30

Aj teraz rovnaký obraz hry, lopta ďaleko za základnou čiarou.

0-15

Goldengoren to s razanciou prehnal a loptičku poslal ďaleko za základnú čiaru.

0:1

Čistou hrou získava prvý gem druhého setu Lukáš na svoju stranu.

0-40

Goldengoren loptu po Lukášovom podaní poslal opäť len do siete.

0-30

Lukáš rozhadzuje loptičky svojmu súperovi, na tú z druhého rohu kurtu bol teraz Tal krátky.

0-15

Goldengoren bol na loptu prikrátky a tá skončila v sieti.

0:0

V prvom sete sme videli peknú hru z rakety skúsenejšieho Lacka a domáci mladík Goldengoren len ťažko hľadal na Lukášove loptičky odpovede. O svojom umení nás môže presvedčiť v druhom sete.

1:6

Na dobre umiestnenú loptu do rohu kurtu domáci borec nedočiahol, set pre Lukáša.

30-40

Goldengoren odvrátil hrozbu prvého setbolu, Lukáš poslal loptu mimo kurt.

15-40

Tal sa má čo od Lukáša učiť, aj teraz sa len prizeral, ako loptička opúšťa kurt.

15-30

Goldengoren vyrobil rovnakú nevynútenú chybu ako pred chvíľou Lukáš.

15-15

Aj Lukáš sa oprel do rakety, loptu poslal za základnú čiaru.

0-15

Goldengoren loptu usmernil mimo kurt ako suvenír pre zberača lôpt.

1:5

Z druhého podania Lukáš rozhadzoval lopty z rohu do rohu, Goldengoren loptu napokon poslal do siete.

30-40

Aj Lukáš bol nútený si pobehať po kurte, aby napokon výmenu pokazil loptou do autu.

15-40

Goldengoren sa nestihol presunúť na opačnú stranu kurtu a loptičku tak nedostihol.

15-30

Nahodenie na smeč, Lukáš túto loptu pohotovo zúžitkoval v zisk fiftínu.

15-15

Goldengoren poslal loptu ponad Lukáša ďaleko za čiaru.

15-0

Dlhú predlhú výmenu zahral Lukáš loptou do siete.

1:4

Goldengoren predsa len poslal loptu za čiaru, gem pre Lukáša a dokonca čistou hrou.

0-40

Na dobre umeistnenú loptu Goldengoren už nedokázal zareagovať.

0-30

Z druhého podania sa ľahkou loptou Lukášovi podarilo presvedčiť súpera, aby vyrobil chybu.

0-15

Dlhá výmena končiaca loptou za základnou čiarou, Tal behá z rohu do rohu.

1:3

Goldengoren na rýchle Lukášovo podanie našiel odpoveď len loptou končiacou v sieti.

15-40

Goldengoren opäť poslal loptu mimo kurt, loptička pre Lukáša.

15-30

Ďalšie nechytateľné eso z rakety Lukáša.

15-15

Aj Lukáš dal veľa síl do loptičky a poslal ju za základnú čiaru do autu.

0-15

Goldengoren Lukášovu loptu zle trafil a poslal mimo kurt.

1:2

Tretí brejkbol v prvom sete Lukáš premieňa v zisk súperovej hry.

30-40

Aj Lukáš chybuje dlhou loptou a ani tento brejkbol nevyužil.

15-40

Goldengoren poslal po peknej výmene dlhú loptu za základnú čiaru, Lukáš má fiftín.

15-30

Na dlhú loptu dobre umiestnenú do rohu kurtu bol Tal prikrátky a odvrátil ju len do siete.

15-15

Lukáš chcel poslať súpera na opačnú stranu kurtu, no chyboval loptou mimo vymedzené hracie pole.

0-15

Goldengoren po dlhej výmene loptu usmernil len do siete.

1:1

Poľahky získal reprezentant Slovenska svoju hru.

30-40

Lukáš svojim druhým esom nedal súperovi šancu bodovať.

30-30

Rovankou chybou sa o zisk fiftínu pripravil aj domáci hráč.

30-15

Lopta skončila mimo kurtu, do brejku sa dostal Goldengoren.

15-15

Lacko nedal svojmu súperovi šancu.

15-0

Opäť zle zahraná loptička z rakety Lukáša končí v sieti.

1:0

Lukáš poslal loptu do siete a Tal sa ujíma vedenia v prvom sete.

A-40

Príliš sily venoval Lukáš loptičke, skončila za základnou čiarou súpera.

40-40

Tal svoje podanie nedokázal rozohrať.

A-40

Lukáš svojho súpera dnes ubehá, no teraz chyboval, loptu poslal za čiaru.

40-40

Aj Lukášovi sa podarilo chybovať, o víťazovi prvého setu ešte nie je rozhodnuté.

40-A

Tal to s razanciou opäť prehnal a loptu poslal za základnú čiaru.

40-40

Opäť dlhá výmena končiaca loptu za čiarou, Lukáš zrovnáva.

A-40

Pekná lopta v rohu kurtu pre Tala.

40-40

Dlhá výmena, Lukáš od základnej čiary prinútil súpera chybovať, Tal sa čosi ubehal a napokon končí loptička z jeho rakety v sieti.

40-30

Tal hral druhé podanie a po druhej výmene loptu posiela do autu.

40-15

Tal zahral rýchlu loptu, ktorú Lukáš poslal opäť len do siete.

30-15

Aj Lukáš chyboval pri výmene loptičkou do siete.

15-15

Lukáš loptu pretiahol za základnú čiaru, vyrovnané.

0-15

Prvú loptičku získal na svoju stranu Lukáš, Tal ju zahral do siete.

0:0

Stretnutie sa práve začalo.
V izraelskom meste Ra'anana pokračuje tenisový turnaj mužov na tvrdom povrchu zápasmi osemfinále. Reprezentant Slovenska, Lukáš Lacko, 99. hráč rebríčka vyzve na súboj domáceho hráča, v rebríčku na 677. mieste postaveného Tal Goldengorena. V prvom kole Lukáš Lacko vyradil ruského kvalifikanta Karena Chachanova po výsledku 2:1 (6:2, 3:6, 6:3), zápas trval jednu hodinu a tridsaťsedem minút. Tal Goldengoren vybojoval víťazstvo nad 162. hráčom rebríčka, Adrian Ungur z Rumunska podľahol v súboji za jednu hodinu a dvadsaťjeden minút 0:2 na sety (3:6, 4:6). Zrodí sa ďalšie prekvapenie alebo potvrdí Lukáš úlohu favorita?
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:47.