Tomáš Berdych (8) – Juan Monaco

2:0 6:3, 6:4

02.04.2015, 03:12 • Stadium Court • Josef Cestr (@Hyddaw)

Tipsport: 1.17 5.15 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě pro dnešek z tohoto zápasu s konstatováním výhry a postupu Tomáše Berdycha do semifinále turnaje vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne, například sledováním některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen tenisového) Onlajnu, na počtenou! (05:06:54)
V prvním setu měl problémy Berdych již při svém prvním podání v zápase. Vše ale ustál na jedničku a gem pro sebe nakonec získal. Další vývoj už byl bez problémů a bylo vidět nespočet dlouhých výměn. Pomyslný chléb se lámal v prvním setu za stavu 2:1 ři podání Juana Monaca. Berdych proměnil až třetí brejkbol a v následujícím gemu zisk podání soupeře potvrdil. Za stavu 4:2 dokázal Monaco získat podání zpět, ale Berdych o gem později navázal na vývoj a přeci jen se znovu dostal do náskoku jednoho gemu. Zápas následně za stavu 5:3 dopodával čistou hrou.

Druhý set už byl zcela o jiném vývoji hry a předváděné hře. Hra se velmi často přerušovala už po třech výměnách, ze hry se vytratily pohledné akce. Do stavu 4:4 si oba tenisté udržovali své podání. V dalším gemu už toto pravidlo neplatilo. Berdych měl k dispozici dva brejkboly a až ten druhý dokázal využít a byl jen jeden gem od vítězství v zápase. Přestávka mezi gemy českému tenistovi prospěla, v závěrečném gemu nedal soupeři mnoho šancí na zvrat zápasu. Desátý gem druhého setu vyhrál čistou hrou a zvítězil tak v zápase ve dvou setech 6:3 a 6:4. V semifinále se Tomáš Berdych utká s Andy Murraym.

Konec zápasu

6:4

Hned první z nich je proměněn ve vítězství v zápase! Monaco nedokázal na příjmu poslat míček přes síť.

40-0

Berdych je jen jeden míček od vítězství v dnešním zápase, má k dispozici tři mečboly!

30-0

Berdych poslal velmi prudké podání přes síť. Monaco si s returnem poradil, ale s úderem do protipohybu už ne. I když míček přeletěl síť, skončil za základní čárou.

15-0

Nerdych zahnal argentinského tenistu hluboko do defenzivi, odkud odpálil Monaco míček pouze do zámezí.

5:4

Konec přestávky, Tomáš Berdych bude podávat na vítězství v zápase.

5:4

Následuje přestávka a výměna stran.

5:4

Při druhé možnost už ale zůstal Berdych dostatečně klidný. Nakonec to byl Monaco, který udělal chybu. Jeden z jeho úderů byl příliš dlouhý a skončil až za základní čárou. V devátém gemu druhé sady tak přichází brejk ve prospěch české jedničky.

40-30

První ale není proměněn. Berdych se snažil o velmi prudký return, který skončil v síti.

40-15

S Argentincem to však nevypadá moc dobře. Sám nyní odpálil míček pouze do sítě a Berdych tak má k dispozici dva brejkboly!

30-15

Berdych si připsal šňůru šesti fiftýnů v řadě. Tuto sérii ukončil Berdychův nepřesný úder od základní čáry, který skončil v síti.

30-0

Monaco se snažil zahrát až příliš agresivně. Míček tedy po jeho úderu končí za základní čarou na straně Berdychova kurtu.

15-0

Berdych poslal míček přesně do rohu hrací plochy. Monaco se po Berdychově úderu pouze ohlédl.

4:4

Monaco ukázal, že se mu v tomto gemu vůbec nedařilo na returnu. I poslední z nich poslal do zámezí.

40-0

Hra postrádá na délce výměn, které byly vidět především v prvním setu. Výměna se ukončuje po jednom, maximálně třech úderech.

30-0

Další pokažený return Argentince, který tak nechává svého soupeře uniknout o dva fiftýny.