1:0

konec (1:0)

28.03.2015, 15:00 • MFK Zemplín Michalovce • Michal Sisák sk

Tipsport: 1.14 6.7 12.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je tu koniec. Michalovce zvíťazili nad Dolným Kubínom najtesnejším výsledkom 1:0 po góle Griča z 25.minúty. Michalovce boli lepším tímom a skóre 1:0 je zaslúžené. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok soboty. (16:49:49)

90+3

90+3

Dnes sa viac už neudeje, je tu koniec zápasu.

90+3

Žltú kartu dostáva Bališ (MFK Zemplín Michalovce).

90+2

V samom závere prišiel pomôcť svojim aj brankár Sakar. Sani loptu poslal mimo brány.

90+1

Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Koscelník, prichádza Leško.

90

Nadstavený čas sú tri minúty.

89

Zaváhania zálohy zálohy obrana opravila a domáci sa nateraz ubránili.

88

Kubín vysoko napáda a občas im to prinesie aj sľubnú šancu. Obrana domácich je dnes ale pozorná.

87

Hostia pohrozili no stopérska dvojica na čele s Gaľom podržala svoj tím odkopom ku Raškovi.

86

Domáci sú na útočnej polovici, čo im teraz plne vyhovuje. Určite nechcú inkasovať v závere stretnutia.

85

Danko poslal pekne namierenú strelu. Chýbala jej len gólová razancia.

84

Polák neumožnil Kuncovi voľný pohyb a tak domáci získavajú priamy kop.

82

Laura leží na zemi po dobre načasovanom odobratí lopty Bališa. Faul to nebol, no na zemi si požaduje dotknutý hráč faul.

81

Domáci Raška mal nemalé problémy s malou domov. Hostia zostávajú v ofenzíve.

80

Kunca sa dostal do brejku a musel byť zastavený nedovolene.

79

Kubínčania v závere začínajú vyvíjať finálny tlak. sú so všetkými hráčmi na útočnej polovici.

78

Michalovce stále lepším tímom, no v druhej polovici nevytvorili poriadne šance. Môže prísť jeden gól a je tu dráma.

77

Štandartku ale získali hostia z Oravy. Dlhý pas Raška vyboxoval a k tomu bol ešte faulovaný Sanim.

76

Domáci mali problém s odkopnutím lopty do bezpečia, no napokon sa im to podarilo a mohli založiť brejk. Ten sa skončil odobratím lopty Kuncovi. Domáci chceli priamy kop, no ten nedostali.

74

Danko predviedol proti bráne Sakara treťotriednu strelu. Sakar sa ani nepohol.

73

Striedanie v tíme MFK Dolný Kubín: z ihriska odchádza Podolský, prichádza Laura.

72

Všetky fauly skončili dobre odkopnuté a tak je čas na striedanie.

72

A do tretice je tu ďalší roh pre domácich.

71

Center bol pridlhý, no zachytil ho Grič. Ten prešiel cez viacero hráčov a získal ďalší roh.

70

Po práci Danka vo vnútri šestnástky majú domáci výhodu rohového kopu.

69

Dlhý center do vápna nikoho nenašiel a tak sa na odkop pripravoval Raška. Hlavný rozhodca ho prišiel upozorniť aby nezdržoval.

68

Po dvoch rohoch prišiel faul Danka do tváre Podolského. Hra sa na malú chvíľu preruší.

67

Hostia z rýchleho brejku vybojovali aspoň rohový kop.

66

Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Montero, prichádza Danko.

65

Bayon s rýchlym Koscelníkom loptou pohrozili, no neustrážili si postavenie a píska sa ofsajd.

64

Na domácej lavičke sa pripravuje ďalšia zmena. Nastúpi Danko.

63

Domáci zažívajú vo svojej šestnástke zmätky. Všetky snahy o odkopnutie zbierajú hráči Kubína.

62

Žltú kartu dostáva Montero (MFK Zemplín Michalovce).

61

Striedanie v tíme MFK Dolný Kubín: z ihriska odchádza Santaguida, prichádza Otruba.

61

Boris Bališ je ďalší hráč, ktorý potrebuje ošetrenie. Utrpel úder do tváre.

60

Po pár minútach sa v hre pokračuje. Zdá sa, že to Sani rozbehá.

58

Sani leží po údajnom faule na zemi. Potrebuje lekárske ošetrenie.

57

Kunca s Bališom predviedli ďalšiu šikovnú akciu. Skončila strelou do ľavej tyči, no neplatila pre postavenie druhého menovaného v ofsajde.

56

Šimčák šikovne loptu zaistil a poslal až do útoku, no tam loptu strácajú dobrým obranným zákrokom.

55

Po narážke od Kuncu nový človek v michalovskom tíme – Boris Bališ vystrelil z prvej a žiaľ trafil len bočnú sieť.

54

Pantone pokračoval v akcii aj po hvizde a takmer si vyslúžil žltú kartu za zdržiavanie.

52

Potlesk domácich si práve vyslúžil aj Sani. Ten sa snažil akrobaticky usmerniť center do šestnástky. Chýbalo pár metrov aby skóroval.

51

Šimčák si dobre poradil v osobnom súboji s Federicom. Je odmenený potleskom tribún.

50

Ďalší rohový kop skončil zase odkopnutý. Michalovce ale v zápätí vybojovali priamy kop v atraktívnej vzdialenosti.

49

Bališ vybojoval roh. Ten bol veľmi rýchlo odkopnutý obrancom do bezpečia.

48

Kubínčania vysoko napádajú a tak znemožňujú domácim podniknúť poriadnu akciu.

47

Bayon faulovaný. Domáci získali štandartku. Veľa ovocia nepriniesla a loptu po pár sekundách získali hostia.

46

Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Hamuľák, prichádza Bališ.

46

Začal sa druhý polčas.
Druhý polčas sa začne približne o 16:01.
Prvý polčas je za nami. Michalovce zatiaľ vyhrávajú po jedinom góle 1:0. Mali aj viac šancí, no žiadna gólovka. Na druhej strane hostia sa do útoku dostanú len zriedka. Teraz sa strany vymenia a uvidíme či silný vietor teraz pomôže hosťom skórovať.

45+1

Prvý polčas sa skončil.

45+1

Hamuľákovi lopta z nohy ušla. Vhadzovať hlboko na svojej polovici budú hostia.

45

Nadstavovať sa bude jedna minúta.

44

Kunca na hranici šestnástky zaváhal a vystreliť nedokázal.

43

Ján Jurky pekne vystrelil z dvadsiatich-piatich metrov. Škoda, že lopta letela len do stredu brány,

42

Bayon to zase vyskúšal z poriadnej diaľky. Lopta skončila na zadnej podpornej tyči.

41

Aj záver patrí domácemu celku. Snažia sa streliť gól do šatne a získať potrebný komfort pre druhý polčas.

40

Hamuľák otvoril posledné minúty polčasu nepresnou prihrávkou, ktorá našla len Poláka.

38

Grič mal kopačku príliš vysoko a rozhodca sa tak rozhodol odpískať loptu pre hostí.

37

Divákom, hráčom a celej domácej lavičke sa nepáči, že hlavný rozhodca neodpískal "malú domov", ktorú chytil do rúk Sakar.

36

Kubínčania sa na pár sekúnd tešili z gólu. Potom prišiel hvizd rozhodcu, ktorý si všimol ofsajdu jedného z hráčov.

35

Bayon zo zadu fauloval prenikajúceho Pantoneho. Zatiaľ to skončilo pohovorom.

34

Tentokrát si ale podrazenie Molitoris všimol a odpískal faul pre hostí.

32

Tvrdé súboje o loptu pokračujú na celom ihrisku. Hlavný rozhodca púšťa hru plynúť.

31

Radosť pozerať na skvelé prihrávky domácich pred šestnástkou. Postupne tak ničia obranu. Ich posledný počin ale skončil ofsajdom Bayona.

30

Žltú kartu dostáva Jurky (MFK Dolný Kubín).

29

Milan Šimčák z uhla ohrozil Sakara. Loptu vyboxoval a po pár problémoch loptu chytil do náručia.

28

Priamy kop Zemplínu dobre odkopnutý obranou hostí. V útoku ale domáci pokračujú,

27

Slnku sa asi gól páčil a začína postupne svietiť pomedzi mraky.

26

Michalovce dali gól!

JAKUB GRIČ sa dnes naozaj skvelo prezentuje. V 26.minúte to potvrdil prvým gólom zápasu! Tesne za šestnástkou nemal čo robiť s loptou a tak to zobral na seba. Lopta krásne vo vzduchu zaplávala a Sakar len prikovaný sledoval ako postupne letí do pravého horného rohu. Naozaj úžasný gól, ktorý posúva domácich do vedenia.

25

Koscelníková dorážka neplatí. Bol totižto v ofsajde.

24

Silný vietor neprestáva fúkať. Pred minútou tlak nevydržala jedna z vlajok, ktorá sa premiestnila na parkovisko.

23

Grič predviedol ako defenzívnu tak aj ofenzívnu robotu, Kiež by len nacentroval lepšie do šestnástky.

22

Federico Santaguida je prvým mužom načapaným v ofsajde.

20

Druhú desaťminútovku začne výkopom Sakar po útočnom faule Kuncu.

19

Michalovčania rozohrali štandartku narýchlo. Nič extra im to neprinieslo. Ešte že rýchlo zatrhli vznikajúci brejk a zostali v ofenzíve.

18

Prvé držanie hláv prišlo v 18.minúte. Koscelník hlavičkoval na bránu, ku lopte sa dostal osamotený Hamuľák a z piatich metrov loptu tečoval mimo brány!

17

Michalovce získavajú prvý rohový kop zápasu. Rozohrá ho z ľavej strany Bayon.

16

Už to mohlo byť ohrozenie Rašku, keby sa jeden z Kubínčanov dostal o krok dopredu a tečoval dobrý center medzi tri žrde.

15

Po faule na Saniho majú hostia z Oravy výhodu priameho kopu.

14

Bayon to vyskúšal z poriadnej diaľky. Lopta pekne zaplávala, no nie na myslený cieľ.

13

Grič fauloval na poliacej čiare Santaguidu. Tentokrát sa o faul jednalo.

12

Faul na Santaguidu sa nepískal, domáci mohli pokračovať v hre, no aj táto akcia skončila nepresnou finálnou prihrávkou.

11

Zemplínčanom sa dnes zatiaľ nedarí chytať prihrávky, všetky sú buď pridlhé, prikrátke alebo príliš silné.

10

Pas bol pre Koscelníka na pravej strane pridlhý a vykopávať bude Sakar.

9

Pekné akcie domácich aj hostí neskončili strelou na bránu. Kuncova strela z brejku skončila na ochrannej sieti.

8

Po faule na Kuncu mali domáci výhodu, no nedokázali ju využiť a náznakom brejku pohrozili hostia.

7

Domáci hráči zlým vhadzovaním loptu na svojej polovici strácajú.

6

Monterov priamy kop skončil za bránou Sakara.

5

Peter Sopúch (MFK Dolný Kubín) vidí prvú žltú kartu zápasu za nepekný faul na prenikajúceho Koscelníka.

4

Vietor bude výhodou v prvom polčase pre domácich. Uvidíme, či to budú schopní využiť.

3

V hre sa pokračuje po pár sekundách. Michalovce získali loptu vďaka fair-play.

3

Neporiadok v šestnástke hostí. Na zemi leží Polák a rozhodca radšej prerušuje hru.

2

Bayon hľadal pasom za obranu Hamuľáka. Domáci útočník loptu dobre nespracoval, no domáci zostávajú v útoku.

1

Samuel Bayon hneď zo stredového kruhu chcel využiť vietor, poslal dlhú strelu na bránu hostí. Skončila pár metrov vedľa.

1

Stretnutie sa práve začalo.

-5

V Michalovciach panuje silný vietor, ktorý znižuje pocitovú teplotu o pár stupňov. Štadión sa pomalým tempom zapĺňa desiatkami ľudí, ktorí sa zimy neboja.
Úvodné zostavy:

MFK Zemplín Michalovce: 1 – Martin Raška, 2 – Milan Šimčák, 3 – Michal Gallo "K", 5 – Antonio Garcia Montero, 7 – Marcos Calero Perez, 8 – Jakub Grič, 17 – Dominik Kunca, 19 – Samuel Garcia Bayon, 20 – Oliver Podhorin, 21- Michal Hamuľak, 24- Martin Koscelník.
Náhradníci: 4 – Boris Bališ, 11 – Adrián Leško, 15 – Stanislav Danko, 16 – Tomáš Ilinjo, 25 – Ján Andrejko, 26 – Jozef Vajs, 30 – Dmytro Prysiazhniuk.

MFK Dolný Kubín: 1 – Ondrej Sakar, 2- Martin Polák, 4 – Peter Sopúch, 5 – Morris Pascale, 10 – Marco Pantone, 14 – Ján Jurky "K",
15 – Andrej Kmeť, 12 – Federico Santaguida, 17 – Ján Podolský, 18 – Richard Bartoš, 19 – Siradji Sani.
Náhradníci: 6 – Davide Alinovi, 7 – Ľuboslav Laura, 16 – Matúš Otruba, 20 – Maurizio Carlino.

Rozhodca: Molitoris – Petríček, Ličko.
Vzájomné zápasy jemne prajú Michalovciam. Z posledných päť vyhrali dva, jeden prehrali a dvakrát sa zrodila remíza. Túto sezónu sa už tieto tímy stretli a Zemplínčania vyhrali 2:0.
Takže Oravci im majú čo vracať. No treba povedať, že domáci sú pred vlastnými divákmi veľmi stabilní a len zriedka dovoľujú súperom nejaké body. Z desiatich zápasov prehrali len raz a to s Prešovom. K tomu ešte jedna remíza a je to veľmi slušná štatistika za ktorú sa nemusí hanbiť žiaden klub.
22. kolo, ktoré je aj posledným tejto časti, pokračuje aj súbojom MFK Zemplín Michalovce , ktorý privíta na svojom trávniku tím z Oravy – MFK Dolný Kubín. Zemplínčania už majú zaručený postup z prvého miesta, Kubín naopak postup do zostupovej skupiny. Body zo zápasov odohraných so súperom z druhej skupiny sa nerátajú, takže sobotňajší zápas bude len o cti a pekným spríjemnením víkendu. Oravci práve figurujú na deviatej priečke a na postupovú šiestu priečku im chýba päť bodov. Na spomínanej pozícii je súčasne Poprad, ktorý si minulé kolo pripísal bod za remízu 1:1 s Michalovcami. Keby niet gólu Hamuľáka v posledných minútach, mohli mať všetky tri.