Tipsport: 30.0 15.5 1.03 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Rohové kopy: 0 – 6
Fauly: 16 – 13
ŽK: 2 – 0 (22:45:53)
Přeji všem, kteří tento onlajn sledovali, hezký zbytek večera.
Bosna po přestávce zůstala věrná své velmi aktivní hře z poločasu prvního a po zásluze se dočkala dalších dvou gólů. Strůjci dnešního vítězství byli Edin Džeko a Senad Lulič, který mu na všechny tři góly přihrával. Bosna si tak připisuje nesmírně důležité tři body, první v tomto kvalifikačním cyklu, Andorra zůstává osamocená na poslední příčce s nula body na kontě.

90+3

90+2

Po faulu domácích následuje standardka Andorry na polovině hřiště, jinak se nastavení dohrává už jen z povinnosti.

90

Ve druhé půli rozhodčí ještě minutku přidal a celkem tedy nastavuje 3 minuty.

89

Medunjaninova slibná střela ze střední vzdálenosti nakonec prolétla kousek od Polovy levé tyče.

88

Zápas je rozhodnut, čemuž úměrně odpovídá i nasazení hostů a s odkazem na to i domácích v posledních minutách.

86

Po rychlé kolmici ale přichází rohový kop. Pro Bosnu již šestý.

86

Stále častěji sledujeme bosenské hráče kombinující poklidně na své polovině.

85

Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Iván Lorenzo, přichází Jordi Rubio.

83

Přesto se ale nedá říct, že by hru v těchto chvílích tahali domácí.

82

Bosna s blížícím se závěrem zápasu lehce polevila ve své aktivní hře i napadání, se současným stavem je evidentně poměrně spokojená.

80

Rozeběhla se poslední desetiminutovka utkání.

80

Útočný faul ukončuje pobyt hráčů v červených dresech na polovině Bosny.

79

Centr do šestnáctky také na druhé straně.

78

Nebezpečí pro domácí branku mohl znamenat nový muž na trávníku Medunjanin. Viščův prudký centr z pravého křídla ovšem netrefil podle představ.

77

Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště byl stažen trojnásobný gólový asistent Senad Lulić, přichází Haris Medunjanin.

75

Rohové kopy: 0 – 5

74

Viščovu střelu uvnitř šestnáctky ještě tečoval stoper Lima, a to tak nepříjemně, že brankář Pol se musel v mžiku zhmotnit u své pravé tyče a míč vyrážet na rohový kop.

73

Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Ognjen Vranješ, přichází Edin Cocalić.

71

Ke střele několik metrů za pokutovým územím se dostal Marcio Vieira, branku ale o pořádnou dávku metrů přestřelil. Střela mu vůbec nesedla.

70

A krátce nato se Vranješ stal také obětí faulu Ivana Lorenza.

69

Vranješ si v hlavičkovém souboji pomohl kolenem, standardka pro Andorru.

68

Pjanič si centr zopakuje, tentokrát ve formě přímého kopu z rohu šestnáctky, blíže k autové čáře.

67

Rozehrávku od praporku ještě pozdrželo Ibiševičovo střídání.

67

Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Vedad Ibišević, přichází Milan Đurić.

66

Rohový kop pro Bosnu a Hercegovinu. Rozehrává tradiční exekutor Pjanič.

65

Stále stejný herní obraz. Útočící Bosna a v rámci možností odolávající blok Andořanů.

Edin DŽEKO - 0:3

62

Bosna právě vstřelila branku!
Hattrick nadvakrát. Jak v případě skórujícího EDINA DŽEKA, tak i v případě nahrávajícího Luliče, dnes dvorního asistenta útočníka Citizens. Lulič spoluhráči opět přiťukl míč uvnitř šestnáctky a Džeko, ač v menším záklonu a polopádu, krásnou technickou střelou natáhl síť. 0:3.

60

Jen pár metrů od půlící čáry na polovině Bosny budou Andořané zahrávat přímý kop.

59

Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Sebastián Gómez, přichází Gabi Riera.

58

Ačkoli je slovní obrat "překopnout tribunu" většinou obrazný, tentokrát se opravdu uskutečnil. Střechu tribuny malého stadionku v Andoře la Vella domácí obránci při odkopu míče z vlastní poloviny prostě a jednoduše přestřelili.

56

Bosna vhazuje na hranici šestnáctky soupeře.

54

Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Ludovic Clemente, přichází Cristian Martínez.

54

A opět zažitý scénář – obléhání pokutového území Andorry bosenskými hráči.

53

Podobná situace, jakou byla ta gólová, teď nastala z pravé strany hřiště, Lima ovšem včasným skluzem zasáhl.

52

Andořané se snaží alespoň přiblížit k bosenské brance, nepřesnými přihrávkami ovšem míč ztrácí už na polovině hřiště.

Edin DŽEKO - 0:2

49

Opakuje se scénář z prvního poločasu. Senad Lulič přihrával, EDIN DŽEKO skóroval. Tentokrát Lulič našel přesnou přihrávkou z levé strany Džeka přímo před brankou a forvardovi Manchesteru City stačilo jen nastavit kopačku. 0:2.

48

Hostující fanoušci jsou ve svém živlu. Určitě by ale přivítali co nejrychlejší druhý gól.

47

Spahičova střela po centru byla zblokována.

46

Při snaze o narážečku byl Lorenzem faulován Mujdža, takže Bosna má hned z kraje druhé půle výhodu standardky.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
Podle papírových předpokladů nenechala Bosna domácí Andorru téměř ani nadechnout, naprostou většinu hracího času byla u míče a vypracovala si několik nebezpečných šancí. Proměnit však dokázala pouze jedinou, když Lulič hned ve 13. minutě uvolnil Džeka, a ten sebejistou střelou k tyči otevřel skóre zápasu.

45+2

45+1

Bosna vybojovala roh, který jako obvykle rozehraje Pjanič.

45

Rozhodčí v prvním poločase nastavuje 2 minuty.

43

Vedadu Ibiševičovi teď ke druhému gólu Bosny scházelo jen pár centimetrů. Bosňan se snažil položit do skákavého míče z levé strany, míč od jeho hlavy ovšem dělily centimetry a míč doskákal do zámezí.

43

Rozehrávky se ujal Pjanič, trefil však pouze hráče ve zdi.

42

Přibližně 22 metrů před brankou fauloval Lima Ibiševiče a Bosně se naskýtá ideální příležitost k přímému zakončení!

41

Pomalu se blíží závěr první půle a zatím to nevypadá, že by svůj naprosto evidentní tlak dokázali hosté přetavit v druhou branku.

40

Zukanovičův centr před branku Andorry našel pouze hlavu jednoho z obránců.

39

Ačkoliv v Andoře panuje chladné počasí a teplota okolo čtyř stupňů, skalní fanoušci domácích se dokážou zahřát natolik, že nepotřebují ani trička.

38

Prostor mezi třemi tyčemi nenašla ani Bešičova technická střela z přibližně dvaceti metrů.

36

Ošetření mimo hrací plochu bude potřebovat Marc Garcia.

36

Bosna má však na své straně jasnou kvalitativní převahu jednotlivých hráčů. I díky tomu se teď po centru z pravé strany dostal k hlavičce Džeko, křižnou hlavičkou však branku minul.

34

Z iniciativy Bosny lze jasně vysledovat touhu přidat do poločasové přestávky ještě jednu trefu. Proti jedenácti bránícím Andořanům se však na zhuštěném prostoru nekombinuje snadno.

33

Další nepřesné zakončení hostů, od branky bude vykopávat Pol.

32

Do slibné střelecké pozice se dostal Vedad Ibiševič, s nabídnutou šancí ale naložil prachbídně a branku přestřelil o několik metrů.

31

Zdá se, že v podání hráčů v bílém se jednalo o krátkodobý výpadek, protože Bosna už znovu neohroženě okupuje šestnáctku Andorry.

30

V posledních minutách se Andorra lehce vzchopila a na chvíli přerušila silný tlak Bosny.

28

Andorra z nabídnuté příležitosti nic nevytěžila, naopak vzápětí faulovala poslední oběť Clemente.

27

U autové čáry nedaleko vlastní šestnáctky fauloval Clementeho Miralem Pjanič a Andorra dostává výhodu standardky.

25

Držení míče: 27% – 73%

24

Žlutou kartu za nepěkné zajetí do Pjaniče dostává Ludovic Clemente (Andorra).

23

Džeko se dostal do nebezpečného zakončení, krátce předtím však čárový sudí signalizoval ofsajd.

21

Andorra je zformovaná v pevném obranném bloku, Bosna nikam nespěchá a v klidu hledá skuliny.

19

A nyní to bude rohový kop, pro Bosnu druhý v zápase.

18

Džeko krásnou kolmicí za obránce hledal Višču. Ten míč ještě stihl na hrací ploše a Bosna krátce poté vybojovala alespoň aut.

17

Po Pjaničově zakončení musel zasahovat Pol.

17

Domácí celek se s míčem na kopačkách příliš neohřál.

16

Na půlce hřiště hráči v bílém ztratili míč, vhazovat bude Andorra.

15

Bosna se vstřeleným gólem nenechala ukolébat a ihned se snaží přidat další branku.

Edin DŽEKO - 0:1

13

Ani ne po čtvrt hodině hry se za aktivní hru dočkali hosté vedoucí branky. Tu vstřelil EDIN DŽEKO zpoza hranice šestnáctky střelou k tyči po krásném přiťuknutí patičkou od Luliče.

11

Aut také pro domácí.

11

Autové vhazování pro Bosnu, stále se hraje na polovině Andorry.

9

Po následném pošťuchávání už ale sudí Vad trestal. Žlutou kartu dostává Ognjen Vranješ (Bosna a Hercegovina).
Žlutou kartu dostává Márcio Vieira (Andorra).

9

Gómez přidržel nedaleko půlící čáry za dres Bešiče, ten se však po soupeři lehce ohnal a chytil ho pod krkem. Rozhodčí situaci zatím přešel bez udělení karty.

8

V pokutovém území se k hlavičce dostal Zukanovič, branku ale netrefil.

8

Bosna vybojovala rohový kop, který rozehraje Miralem Pjanič.

7

Podle předpokladů dávají zápasu tempo hostující fotbalisté, zatím byly pouze dvě krátké pasáže, kdy měli míč v držení domácí.

6

První práci měl Ferran Pol, na centr z pravé strany ale bez potíží a nikým neatakován doskočil.

5

Hosté jsou tady s další akci, začínají rozehrávkou od obránců.

5

Fauloval Vranješ a po pár minutách se k míči dostává Andorra.

4

Bosna pokračuje v kombinaci na soupeřově části hřiště.

3

Bosňané sice míč v chumlu hlavičkovali, branku ovšem minuli. Po střetu zůstal na hřišti chvíli ležet právě před okamžikem se provinivší Lima.

2

Edin Džeko byl na polovině soupeře faulován Limou, bílí dostávají výhodu přímého kopu.

1

Prvotní pokus o zakončení v podání domácích byl značně nepřesný a k míči se tak dostává Bosna.

1

O úvodní výkop zápasu se postarala domácí Andorra, jejíž hráči nastupují celí v červeném a v prvním poločase budou hrát na levou branku. Bosna nastupuje v bílém.

1

Andorra: Pol – San Nicolás, Vales, Lima, García – Sonejee (C), Vieira, Clemente, Rodrigues, Lorenzo – Gómez.
Náhradníci: Gómes – García, Rubio, Riera, Ayala, Martínez.

Bosna a Hercegovina: Begović – Mujdža, Spahić, Vranješ, Zukanović – Višća, Bešić, Pjanić, Lulić – Ibišević, Džeko (C).
Náhradníci: Šehić, Dujković – Vršajević, Bičakčić, Cocalić, Medunjanin, Sušić, Prcić, Hajrović, Hadžić, Cimirot, Đurić.

Rozhodčí: Vad – Albert, Berettyán, Szabo, Farkas.
MINITABULKA SK. B:

5. Bosna 4Z 0V 2R 2P 2:6 2B
6. Andorra 4Z 0V 0R 4P 2:17 0B
Bosna a Hercegovina stojí před dveřmi na EURO 2016. Ty se však ale pomalu zavírají. Pokud chce tým nově vedený Mehmedem Baždarevičem živit naději na postup dál, musí Andorru bezpodmínečně porazit. V nominaci nechybí velká jména jako Ibiševič, Džeko, Spahič či Pjanič. I přes předešlá kvalifikační selhání je Bosna jasným favoritem.
Andorra se mílovými kroky blíží nelichotivé bilanci padesáti porážek v řadě, což jen dokresluje její postavení ve světě fotbalu. Trpaslík bude dnes hostit Bosnu a Hercegovinu, účastníka posledního mistrovství světa v Brazílii, který hledá formu. Nepředpokládá se ale, že by ji proti Andoře, která za čtyři zápasy inkasovala hrůzných 17 gólů, nenašel.
V těchto dnech se rozbíhá další sada kvalifikačních utkání o EURO 2016 ve Francii, přičemž ve skupině B na sebe v pátém kvalifikačním utkání narazí Bosna a Hercegovina s Andorrou. Tedy dva týmu z chvostu kvalifikační skupiny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.