Piráti Chomutov – HC Plzeň 1929

5:1

konec (0:1, 5:0, 0:0)

22.03.2015, 13:00 • SD ARÉNA, Chomutov • Marcel Holl (@69Maca)

V poslední třetině již branka nepadla, takže mladší dorostenci Pirátů mohou slavit postup na turnaj, který určí nového šampiona České republiky!! (15:08:09)

60:00

59:40

Piráti již kontrolují kotouč a domácí střídačka již vítězně klepe holemi.

59:28

Dvě minuty dostává v samém závěru Matěj Hajžman (PLZ).

59:18

59:10

Zakázané uvolnění Plzeňských.

58:45

Hra se stěhuje před Červenku, neboť Plzeň se dopustili úmyslného ofsajdu.

58:09

Icing Plzně.

58:01

Byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a zřejmě i celé semifinálové série.

57:18

Máme tu další vyloučení. Na dvě minuty je vyloučen domácí útočník Eric Mežnar.

56:46

Bukač si najel do mezikruží, avšak střela mu nesedla, takže se kotouče zmocnila Plzeň.

56:10

Chlán projel okolo hrazení až k bekhendovému pokusu, který však opět skončil na brankáři Červenkovi.

55:15

Brankář Červenka nyní se štěstím ukryl kotouč po střele Jana Svobody.

53:28

Chlán se natlačil před obránce, avšak bekhendem na Červenku nevyzrál.

53:20

Je odpískán plzeňský ofsajd.

52:27

52:17

Záruba sáhl do plzeňské nahrávky, tudíž zatím nepřišla žádná střela.

51:58

Po souboji v rohu hrací plochy končí kotouč v ochranné síti. Vhazuje se po pravici Pavláta.

51:15

Piráti kontrolují kotouč na svých hokejkách.

50:27

Jakub Lauko (CHM) je vyloučen na dvě minuty za faul loktem.

Dnešní utkání sleduje v SD Aréně 400 diváků!

49:06

Adam Studený vyslal střelu na Červenku, který byl připraven.

49:00

48:26

Po kombinaci Pirátů přichází další plzeňské vyhození.

47:30

Plzeň se osvobozuje vyhozením.

47:00

Piráti měli krátkou výhodu. Na trestnou lavici je odeslán Martin Lokajíček (PLZ), jenž dostává dvě minuty za držení protihráče.

46:15

Jan Svoboda obral plzeňského zadáka o kotouč, ale následně domácí hráč nepřihrál přesně.

45:26

Střela Jana Svobody se otřela o hokejku Kvasničky a skončila v ochranné síti.

44:42

Jírovec sáhl hokejkou do pasu, který mířil na Přikryla. Plzeň i tak zůstala v pásmu Pirátů a Pavlát si musel připsat další zákrok.

43:40

Hráči bojují o kotouč u mantinelu v obranném pásmu Plzně.

43:12

Střelu Ondřeje Váni Pavlát vyráží do bezpečí.

42:17

Hra se přestěhovala do okolí Červenkovy branky.

40:42

Je pískána hra vysokou holí. Petr Chlán je zpět ve hře, desetiminutový trest už si odpykal.

40:27

Piráti od začátku spíše kontrolují kotouč.

40:01

Piráti zcela ovládli druhou dvacetiminutovku a díky pěti brankám vedou nad Plzní již 5:1. Do černého mířili postupně Koblížek, Hnídek, Jan Svoboda, Buchtela a Lauko. Třetí třetina začne za necelých 14 minut.

38:35

Piráti opět odpálili kotouč až k Červenkovi, který musel zasáhnout.

38:16

Puk ve středním pásmu.

37:52

Domácí kapitán Daniel Bukač míří na trestnou lavici, neboť dostává menší trest za hru vysokou holí.

37:32

Hra je opět před hostující brankou, neboť i Plzeňští posílají kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

37:00

Icing Pirátů.

36:50

Kovařík trefil z první jen boční síť Pavlátovy klece.

36:35

Nepřesná rozehrávka Pirátů končí zakázaným uvolněním. Vhazuje se po levici Pavláta.

36:00

Chomutovští jsou zcela logicky aktivnějším celkem na hrací ploše.

35:18

Piráti právě vstřelili branku!
Po následném buly navyšují Chomutovští svůj náskok. JAKUB LAUKO nahodil kotouč na Červenku, který vzápětí rozehrál na svého spoluhráče, který si nechtěně srazil puk do vlastní klece. Branka je tak připsána domácímu forvardovi. Bez asistence.

35:09

Střela Matyáše Svobody končí po zásahu Červenky v ochranné síti.

34:38

Pavlát si připisuje další bezpečný zákrok.

34:24

Piráti se dopustili úmyslného ofsajdu, takže se hra stěhuje před Pavláta.

34:12

Koblížkova střela končí nad brankou.

33:20

Střelu Seemanna ztečoval do ochranné sítě Martin Červenka.

33:08

Hra je přerušena, neboť v útočném pásmu Chomutova zůstává ležet jeden z domácích.

32:40

Brankář Červenka kryje puk před dojíždějícími hráči Pirátů. Vhazuje se po pravici brankáře Plzně.

32:15

Střelu Beneše tečoval chomutovský hráč mimo branku.

31:09

30:13

Petr Chlán dostává desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

30:13

Chlán přebíral puk již za modrou čárou, takže je pískán ofsajd.

29:36

Přesně po sedmadvaceti vteřinách Chomutovští trestají. Bukač nahrál na ONDŘEJE BUCHTELU, který svou střelou překonal Červenku. Asistence: Daniel Bukač.

29:19

Buchtelovu střelu Červenka vyráží, přesto Piráti svírají svého soka.

29:09

Hlavní rozhodčí nyní vylučuje rovnou dva hráče Plzně. Na trestnou lavici usedají Martin Lokajíček a Josef Roubal. Prvně jmenovaný dostává menší trest za nedovolené bránění a kapitán Západočechů si jde sednout za podražení.

28:49

Červenka nyní sklepl nahozený kotouč pouze na hůl JANA SVOBODY, který volný kotouč propasíroval do branky. Piráti rázem vedou o dvě branky. Asistence: Ondřej Buchtela a Tomáš Koblížek.

28:20

JAN HNÍDEK se dostal za záda plzeňských zadáků a svůj úniku zakončil střelou mezi Červenkovy betony. Asistence: Eric Mežnar a Richard Záruba.

27:20

27:19

I další střele plzeňského beka skončila na chráničích domácích hráčů.

26:09

Roubal našel Kvasničku, jehož střela zápěstím neohrozila domácího brankáře, protože k němu vůbec nedolétla, neboť byla zblokovaná.

25:20

Na trestnou lavici zamířil Petr Chlán (CHM), jenž inkasuje dvouminutový trest za podražení.

25:16

Červenka míří na střídačku, neboť Plzeňští mají ponechanou výhodu.

24:35

Domácí využívají přesilovku. Po střele Buchtely se kotouč odrazil od Červenkových betonů a zůstal ležet u tyčky. Jako první se zorientoval TOMÁŠ KOBLÍŽEK, který černou pryž poslal do odkryté klec a vyrovnává. Asistence: Ondřej Buchtela a Vít Seemann.

24:24

Buchtela dostal nabito a z první poslal kotouč k plzeňské brance. Červenka byl ale připraven.

23:34

Bukačova střela byl tečována o některou z hokejek před brankářem, jenže nakonec puk skončil v rohu hřiště.

23:17

Červenka ukryl volný kotouč.

22:53

Domácí Jakub Lauko byl v útočné snažení hákován Petrem Eretem. Plzeňský hráč dostává dvě minuty.

21:32

Langovu střelu Pavlát viděl a kotouč ukryl. Vhazuje před jeho brankou.

20:51

Bukačova střele končí na mantinelu za brankou Červenky.

20:26

Hned v úvodu napadají domácí plzeňskou rozehrávku, čímž získali útočnou třetinu.

20:01

Máme za sebou zajímavou úvodní třetinu, ve které se Plzeňští dostali do vedení. Stalo se tak krátce po skočení dvojnásobné přesilovky. Úspěšným střelcem byl Vojtěch Kovařík. Druhé dějství začne přibližně v 13:47.

20:00

19:55

Pokus Jana Svobody končí na připraveném betonu hostujícího Červenky.

19:27

Jan Svoboda byl u mantinelu zdvojen a o kotouč tudíž přišel.

19:01

Rozběhla se poslední minuta v první třetině.

18:32

Stínil se prosmýkl okolo hrazení, jenže svou střelou zápěstím trefil pouze vyrážečku plzeňského gólmana.

18:03

Jan Svoboda se po ataku nestihl vrátit za modrou čáru, takže je pískán ofsajd.

17:29

Po nahrávce Ereta střílel z levého kruhu Kvasnička, jenže trefil pouze pravý beton brankáře Pavláta.

16:21

Po nahrávce od Matyáše Svobody střílel Petr Chlán, jenže pouze do připraveného brankáře Červenky.

15:44

Plzeň je i nyní nastěhována před Pavlátem, avšak domácí brankář si s hostujícím pokusy dokáže poradit.

14:40

Plzeň právě vstřelila branku!
Jen co se vyloučený Buchtela dotkl ledové plochy, tak Plzeňští otevírají skóre. Puk za Pavláta dostal VOJTĚCH KOVAŘÍK. Asistence: Petr Eret, Matěj Hajžman.

14:37

14:13

Chomutovští se osvobozují vyhozením až k soupeřově brance.

13:44

Střela Lokajíčka byla nepřesná a skončila na zadním hrazení.

12:58

Vyloučený Bukač je zpátky ve hře. Piráti se už brání ve čtyřech.

12:48

Pavlát viděl střelu Kvasničky a kotouč kryje do své moci.

12:37

Piráti jdou do tří. Plzeň si zahraje 21 vteřin dlouhou přesilovku 5 proti 3. Dvě minuty dostává Ondřej Buchtela.

12:24

Eret nabral rychlost a bez problémů prosvištěl až do útočné třetiny, avšak v mezikruží mu puk sebrala domácí obrana.

11:52

Střelu od Kvasničky Pavlát viděl a kotouč betonem vyráží do rohu hrací plochy.

11:25

Piráti posílají kotouč až k plzeňské brance.

10:58

Vylučuje se poprvé také na domácí straně. Dvě minuty za krosček dostává Daniel Bukač.

10:46

Eret posílal puk do brankoviště, avšak tam ho nedokázal žádný z jeho spoluhráčů zasáhnout.

09:45

Piráti poslali kotouč do středu hřiště, avšak Plzeňští jim ho vzápětí vrátili.

09:03

Hra je přerušena, neboť Jan Svoboda skončil v brance místo kotouče, o který přišel.

08:16

Hosté jsou opět v plném počtu.

08:09

07:52

Jan Svoboda z mezikruží trefil pouze clonícího Lokajíčka.

07:19

Domácí i nadále kombinují před Červenkovo brankovištěm.

06:51

Útočnou kombinaci Pirátů nyní přerušuje odpískaný ofsajd.

06:16

Máme tu další vyloučení na straně Plzně. Dvě minuty za pád pod nohy nyní dostává obránce Nicholas Kaňák.

05:49

Po nahrávce zpoza brankové čáry střílel na vzdálenější tyč Martin Červenka, avšak nebyl přesný.

04:28

04:10

Buchtela dvakrát zkusil pozornost Červenky, avšak ani jednou ho příliš neohrozil.

02:58

Bránící hráči Plzně nyní zblokovali dvě jedovaté střely.

02:28

Na trestnou lavici je poslán Vojtěch Kovařík (PLZ), který dostává dvouminutový trest za podražení.

02:16

Domácí dostávají výhodu, bude se vylučovat na plzeňské straně.

01:57

Sudí přerušuje hru, kvůli zásahu vysokou holí, buly před Pavlátem.

01:38

Po menších zmatcích v domácí rozehrávce zachytil kotouč Přikryl, který jej následně nahrál Kaňáka, jehož střelu od modré Pavlát kryje.

00:49

Bukačova střela jen prolétla nad Červenkovo brankou.

00:32

Po ofsajdu Chomutova se nepodařilo Plzni rozehrát a puk končí na zakázaném uvolnění.

00:03

Úvodní buly získali Piráti, kteří se ihned pokouší usadit v pásmu soupeře.

00:01

Piráti Chomutov: Pavlát (Běhula) – Buchtela, Jírovec "A", Bukač "C", Seemann, Studený, Zeman, Záruba – Mežnar, M. Svoboda, Baier, J. Svoboda "A", Lauko, Chlán, Jaroš, Veselý, Hnídek, Stínil, Breczko, Koblížek.

HC Plzeň 1929: R. Červenka (Pejsar) – Houdek, Kaňák, Staněk, Kvasnička "A", Lokajíček, Čada, Beneš – Přikryl, Krystl, Lang, Hajžman, Benetka, M. Červenka, Krýner, Eret "A", Straka, Kovařík, Erhart, Roubal "C", Váňa.

Rozhodčí: Krob – Coubal, Krejsa.
Nejproduktivnější hráči v play-off

1. Jan Svoboda – 4 zápasy, 9 bodů (5+4)
2. Jakub Lauko – 4 zápasy, 5 bodů (1+4)
3. Michal Stínil – 4 zápasy, 3 body (3+0)

--------------------------------------------------------------------

1. Josef Roubal – 5 zápasů, 8 bodů (6+2)
2. David Kvasnička – 4 zápasy, 3 body (3+0)
3. Matěj Hajžman – 5 zápasů, 3 body (2+1)
4. Martin Červenka – 5 zápasů, 3 body (0+3)
Zápas v Plzni – semifinále č.2

Mladší dorost Pirátů cestoval do Plzně k druhému semifinálovému utkání extraligy. Piráti na svém ledě zvítězili, v sérii tak před utkáním vedli. Utkání bylo dlouho vyrovnané, až v 55. minutě rozhodl o vyrovnání série Kvasnička.

Plzeň – Chomutov 6:5sn (0:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
55. Kvasnička (Roubal, Kovařík).
Zápas v Chomutově – semifinále č.1.

Po první periodě vedli hosté 1:0. V prostředním dějství padlo dohromady sedm branek, z toho čtyři za záda brankáře Pavláta. Plzeňští tak vedli před třetí třetinou 5:3. Třetí část ovládli Piráti, kteří srovnali se Západočechy krok, takže se šlo do prodloužení. V něm se nerozhodlo, tudíž následovala nájezdová loterie, ve které byli úspěšní Chomutovští zásluhou Jana Svobody, jenž rozhodl v sedmé sérii a navíc to pro něj byla čtvrtá trefa v zápase.

Chomutov – Plzeň 6:5sn (0:1, 3:4, 2:0 – 0:0)
23. J. Svoboda, 26. J. Svoboda (Koblížek), 35. Lauko (Studený, J. Svoboda), 46. J. Svoboda (Lauko), 49. Buchtela (J. Svoboda, J. Lauko), rozh. náj. J. Svoboda – 17. Kvasnička (Roubal), 23. Roubal (Váňa), 26. Přikryl (Straka), 28. Lang (Eret), 30. Roubal (Čada).
Milé fanynky a fanoušci mládežnického hokeje. Zdravím Vás při sledování rozhodujícího semifinálového duelu ELIOD extraligy mladšího dorostu mezi Chomutovem a Plzní. Po dvou duelech je stav série nerozhodný 1:1. Dnes tedy poznáme celek, který se probojuje na turnaj o mistra České republiky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

5:1

Branky a nahrávky: 25. Koblížek (Buchtela, Seemann), 29. Hnídek (Mežnar, Záruba), 29. J.Svoboda (Buchtela, Koblížek), 30. Buchtela (Bukač), 36. Lauko – 15. Kovařík (Eret, Hajžman)

Piráti Chomutov: Pavlát – Buchtela, Jírovec "A", Bukač "C", Seemann, Studený, Zeman, Záruba – Mežnar, M. Svoboda, Baier, J. Svoboda "A", Lauko, Chlán, Jaroš, Veselý, Hnídek, Stínil, Breczko, Koblížek.

HC Plzeň 1929: R. Červenka – Houdek, Kaňák, Staněk, Kvasnička "A", Lokajíček, Čada, Beneš – Přikryl, Krystl, Lang, Hajžman, Benetka, M. Červenka, Krýner, Eret "A", Straka, Kovařík, Erhart, Roubal "C", Váňa.

Rozhodčí: Řešáto – Hanzlík, Krejsa