22.03.2015, 03:10 • Rexall Place, Edmonton • Jakub Kudláč

Tipsport: 3.0 3.73 2.18 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mne dnes vše, děkuji za pozornost a těším se u příštího onlajn přenosu.
Československá stopa v utkání:

Jakub Voráček (PHI): (0+3), +/- 0, 2 střely, bez hitu, bez zblokované střely, čas na ledě 19:38.

Martin Marinčin (EDM): (0+0), +/- +1, 2 střely, 1 hit, 2 zblokované střely, čas na ledě 15:11. (05:57:18)

1. Ryan Nugent – Hopkins (EDM): (2+1), +/- +3, 2 střely, čas na ledě 20:47.

2. Jordan Eberle (PHI): (1+1), +/- +3, 4 střely, čas na ledě 18:21.

3. Jakub Voráček (PHI): (0+3), +/- 0, 2 střely, čas na ledě 19:38.

Čtvrtá hvězda (dle komentátora):
Jordan Eberle (EDM): (1+1), +/- +3, 4 střely, čas na ledě 18:21.
Je dobojováno, Edmonton si tedy nakonec připisuje dva body, ovšem po bitvě. Sice dal hned v úvodu branku, poté ale dostal góly tři. Ve 22. minutě už ale stav otočil na 4:3. Flyers ještě srovnalo, v prodloužení ale uspěli Oilers.

Střely v prodloužení (celkem):

EDM: 3 (34)
PHI: 3(31)

Ryan NUGENT-HOPKINS - 5:4

62:46

Edmonton právě vstřelil branku!
Zápas nám končí, Oilers se totiž prosazuje v prodloužení. U této branky ale Emery asi moc čisté svědomí nemá. Nikitinova ne moc tvrdá střela mu totiž vypadla z lapačky, a to přímo před RYANA NUGENTA – HOPKINSE, jenž zasunul kotouč do prázdné brány. Asistence: Nikita Nikitin, Taylor Hall.

62:21

Z úhlu měl před sebou prázdnou branku jeden z hostí, ale netrefil ji.

61:32

Další šance Oilers, přečíslení tři na dva ale nevyřešili hráči v modrém nejlépe.

60:44

To je úvod nastaveného času, na Scrivense zase ujel jeden z hostí, avšak neuspěl.

60:17

I prodloužení začal Edmonton aktivně, Emery ale zasahuje.

60:01

Ve třetí části Flyers srovnali a je na řadě prodloužení. To začne za pár minut.

Střely ve třetí třetině (celkem): 9 (31) – 10 (28)

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:28

Simmonds z vrcholku kruhu minul tři tyče.

58:50

A icing Flyers, hra se vrací do útočné třetiny Edmontonu.

58:29

Oilers mohlo dát gól, který by asi zamotal závěrečných 90 sekund, ovšem nestalo se tak. Jeden z hráčů vypálil, Emerymu ovšem puk vypadl vedle těla, než se ke kotouči ale dostal Eberle, byl už hrací předmět pod rukou muže v masce.

57:10

Philadelphie vyhodila na zakázané uvolnění a její kouč si vybírá oddechový čas.

56:16

Necelé čtyři minuty máme do konce třetí třetiny, stav je zatím stále 4:4. To se ovšem snaží změnit obě strany, samozřejmě ve svůj prospěch.

54:49

A zase zmatek před Emerym. Domácí forvard objížděl branku a už zasouval puk do odkryté klece, obránce Flyers gólu ale zabránil.

54:18

Z protiútoku pláchl jeden z hostí, svůj únik zakončil kličkou a zakončením do betonů Scrivrnse, jenž nenechal mezeru mezi nohy.

53:43

Veliký kolotoč nyní musí zvládat Emery, jehož trefují puky z každé strany.

52:11

S tečovanou střelou si brankář Philadelphie poradil.

51:29

Hall střílel bekhendem z mezikruží, zařízení ale minul.

50:33

50:01

Až v závěru přesilovky Oilers vystřelili, a že to stálo zato! Pouliot dostal nahrávku skrze brankoviště a pálil přesně pod víko, už klečící Emery ovšem povyskočil a puk vyrazil ramenem.

48:33

Celkem úsměvná situace, Flyers hráli tak půl minuty v šesti, sudí si toho ale nevšimli. To až poté na sebe upozornil Simmonds, který to zpozoroval a prchal na střídačku, při onom újezdu se však srazil s jedním z rozhodčích, a ten velice rychle pochopil, proč tak sprintuje opačným směrem, než se hraje. Edmonton si tak zahraje početní výhodu.

47:12

Edmonton v rychlém protiútoku zastavil ofsajd.

45:46

Flyers zahrozili, ovšem ani na několikrát zblízka a ze všech úhlů není Scrivens překonán.

44:24

Puk se pohybuje po většinu posledních chvil ve střední třetině.

43:08

42:38

Voráček pálil z první příklepem snad ze dvou metrů na Scrivense, do střely se však vložil jeden z obránců a... zůstává ležet.

41:08

Flyers mže přidat další gól, vyloučen je totiž Nugent Hopkins za podražení z týmu domácích.

Michael RAFFL - 4:4

40:46

Philadelphia právě vstřelila branku!
I na začátku této třetiny vidíme gól! Voráček zpoza branky nahrál MICHAELU RAFFLOVI, jenž puk poslal ke vzdálenější tyči. Asistence: Jakub Voráček, Mark Streit.

40:01

Ve druhé třetině se už střelci uklidnili a padla pouze jediná branka, o kterou se ve 22. minutě postaral Eberle. Další perioda začne přibližně ve 4:57.

Střely ve druhé třetině (celkem): 11 (22) – 7 (18)

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:29

Jakupov vyslal lobovanou střelu, která Emerymu nadělala veliké problémy.

39:09

38:26

Až nyní se Edmontonští dostali ke střele, kterou ale zblokoval obránce Flyers.

37:09

Velice rychle se hosté ocitají opět ve čtyřech, za podražení je vyloučen Voráček (PHI).

36:54

35:39

Jakupov dostal pas do jízdy, střelou zblízka ale Emeryho nepřekonal.

34:54

Početní výhoda pro Edmonton, za nedovolené bránění je vyloučen Grossman (PHI).

33:33

Voráček vypálil z kruhu a gólman Oilers zůstal nehybně klečet, může si však oddychnout, kotouč je v rohu kluziště.

32:52

Pokračujeme ve stylu pohodové hry bez větších šancí, hra se vrací před branku Scrivense.

31:28

Je tu hvizd sudího, po komerční pauze budeme vhazovat ve střední třetině.

30:48

Do pozoru musel po chvíli i Emery, nahození však pohodlně vyráží.

30:08

Hra se za poslední čtyři minuty ani jednou nepřerušila, puk se pohybuje převážně v obrané třetině Edmontonu či v pásmu středním.

28:57

Zajímavý odraz od zadního mantinelu napomohl tomu, že Flyers získává opět útočnou třetinu.

27:33

Po klidnější pasáži hry se ukázali hosté, kteří si sice vyvinuli tlak, ovšem Scrivense neohrozili.

25:49

Eberle zkoušel střelu z úhlu, ta se ale minula účinkem.

25:08

Zakázané uvolnění Philadelphie.

24:46

Oilers jsou v plném počtu, oslabení nebylo nejmenším problémem.

23:57

Edmonton se však zatím brání bez větších problémů a navíc si vytvořil jednu šanci, po které zvonila tyč.

22:46

Flyers může srovnat, má totiž možnost přesilovky. Za sekání je potrestán brankář Scrivens (EDM).

Jordan EBERLE - 4:3

21:11

To je nástup Oilers do druhé části. Eberle pláchl společně s Pouliotem, druhý jmenovaný nahrál právě JORDANU EBERLEMU, který si ještě dovolil kličku do protipohybu a zakončil. Asistence: Benoit Pouliot, Ryan Nugent – Hopkins.

20:01

První divoká třetina, která přinesla šest gólů, je za námi. Těšme se tak na tu druhou, která začne přibližně ve 4:06.

Střely: 11 – 11

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

Matt HENDRICKS - 3:3

19:30

A ještě před pauzou máme srovnáno! Brankář Emery neudržel v náručí střelu Gordona a puk za jeho záda dorazil pohotově MATT HENDRICKS. Asistence: Boyd Gordon, Andrew Ference.

18:59

Ovšem Flyers nyní pláchli ve třech proti jednomu, zakončující hráč ale trefil pouze povyjetého Scrivense.

18:08

Oilers si vyvíjí tlak a Philadelphia už vyhlíží přestávku.

Teddy PURCELL - 2:3

16:15

Edmonton se však oklepává a dává kontaktní gól. Derek Roy zpoza branky našel mezi kruhy TEDDA PURCELLA, který zamířil nad rameno Emeryho. Asistence: Derek Roy.

Ryan WHITE - 1:3

14:17

Třetí gól Flyers v dnešním zápase je na světě! Rinaldo ujel společně s Whitem v přečíslení dva na jednoho, druhý jmenovaný sice nejprve nahrál prvnímu z dojice, ten ale puk ještě RYANU WHITOVI vrátil a jmenovaný neměl problém prostřelit Scrivense. Asistence: Zac Rinaldo.

13:31

Z pravé strany byl rozjetý Schenn, zamířil ale nad branku.

Claude GIROUX - 1:2

12:00

A Flyers nabídnutou početní výhodu využívá! Jakub Voráček nahrál CLAUDEMU GIROUXOVI, který z bodu pro vhazování prostřelil Scrivense a připisuje si svoji dnešní druhou trefu. Asistence: Jakub Voráček, Wayne Simmonds.

10:53

Po komerční přestávce si hosté zahrají početní výhodu, hráčů Edmontonu totiž bylo na ledě o jednoho více.

10:33

Tuším, že Schlutz našel žabičkou Girouxe, ten ale sám před Scrivensem neuspěl!

10:02

Voráček získal útočné pásmo pro Philadelphii.

08:56

Přečíslení Flyers tři na dva skončilo střelou Schlutze, kotouč je ale v lapačce Scrivense.

08:08

07:39

06:52

Dvě nahrávky nyní mířily v útočné třetině Flyers na českého forvarda Voráčka, ten však ani jednu nedokázal proměnit v branku.

06:08

Ovšem počet hráčů na ledě se nám srovnává velice rychle, za nedovolené bránění bude pykat Hall (EDM).

05:39

Oilers si zahrají početní výhodu, za hákování je vyloučen Grossman (PHI).

Claude GIROUX - 1:1

04:25

A je srovnáno. Voráček v rohu vybojoval puk a nahrál na CLAUDA GIROUXE, jenž nenápadnou střelou z kruhu překonává Scrivense. Asistence: Jakub Voráček.

04:03

Po ofsajdu Philadekphie se vhazuje ve střední třetině.

02:33

Už mohlo být srovnáno, jeden z útočníků Flyers ale nastřeluje pouze tyč Scrovensovy brány.

Ryan NUGENT-HOPKINS - 1:0

00:51

A Oilers z protiútoku otevírá skóre! Nyní si tedy Flyers vybrali hodně smůly. Nahozený puk za brankou ztratil hostující obránce Roy, využil toho Eberle, jenž posílal puk před branku, tan se ale kotouč od brusle bránícího hráče odrazil na hůl RYANA NUGENTA – HOPKINSE, který trefil beton Emeryho, od něhož se puk dostal do branky. Asistence: Jordan Eberle.

00:27

První zásah brankáře Scrivense je tady.

00:01

Edmonton Oilers: Scrivens (Bachman) – Schultz, Klefbom, Marinčin, Fayne, Nikitin, Ference – Pouliot, Nugent-Hopkins, Eberle – Purcell, Roy, Jakupov – Hall, Lander, Hamilton – Hendricks, Gordon, Klinkhammer.

Philadelphia Flyers: Emery (Mason) – Streit, Schultz, Del Zotto, Grossman, MacDonald, Colaiacovo – Raffl, Giroux, Voráček – B. Schenn, Couturier, Simmonds – White, Cousins, Read – Rinaldo, Bellemare, Vande Velde..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Edmonton je třetím nejhorším týmem NHL, za 71 zápasů získal pouhých 51 bodů. Poslední tři zápasy ale Oilers vždy bodovalo.

Philadelphia je ve Východní konferenci na 12 pozici, což jí zajišťuje 73 bodů ze stejného počtu zápasů. Poslední dva zápasy Flyers prohrálo 1:4, a to s Vancouverem a s Calgary.

Vzájemné duely:

Letošní sezónu spolu tyto týmy hrály třikrát, a vždy vyhrálo Flyers. Pokaždé jim stačily čtyři góly na výhru – 4:2, 4:3 a 4:1.

Hall v sestavě:

Taylor Hall, jednička v draftu roku 2010, se po devatenáctizápasové pauze vrací do sestavy Edmontonu Oilers. Kanadský forward již delší dobu trénoval s týmem a v pátek sundal reflexní dres a zapojil se tak do plného kontaktu. Stál 19 zápasů kvůli poraněné noze, i přesto je ale ze 30 (11+19) body ze 42 zápasů třetím nejlepším hráčem v kanadském bodování týmu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

5:4

Branky a nahrávky: 1. Nugent-Hopkins (Eberle), 17. Purcell (Roy), 20. Hendricks (Gordon, Ference), 22. Eberle (Pouliot, Nugent-Hopkins), 63. Nugent-Hopkins (Nikitin, Hall) – 5. Giroux (Voráček), 12. Giroux (Voráček, Simmonds), 15. White (Rinaldo), 41. Raffl (Voráček, Streit)