Aleš HEMSKÝ (DAL) 0+1 0 střel, čas na ledě 12:25

Michal ROZSÍVAL (CHI) 0+0 2 střely, čas na ledě 17:42

Marian HOSSA (CHI) 0+0 7 střely, čas na ledě 16:01

Chicago Blackhawks: 33

3. třetina:

Dallas Stars: 7

Chicago Blackhawks: 12
Je dobojováno, hosté doslova prchli z ledu, jako první Corey Crawford, který dnes musel čtyřikrát lovit puk ze své branky. Naopak, jeho protějšek Kari Lehtonen nyní přijímá gratulace nejen k čistému kontu, ale zároveň také k parádnímu zápasu, jenž v brance Dallasu odchytal. Chicago ztratilo půdu pod nohama po třetí inkasované brance, do té doby se snažilo s nepříznivým vývojem něco udělat, ale největší překážkou dnes byl fantasticky chytající Lehtonen.

60:00

59:00

Posledních šedesát vteřin tohoto zápasu, domácí již slaví.

58:36

Střelu Hjalmarssona od modré Lehtonen vyráží.

58:01

Richards udělal kličku navíc před modrou čárou, ofsajd.

57:00

Puk za brankou Dallasu, nakonec pálí Oduya, ale mimo.

55:06

Probíhá poslední pětiminutovka tohoto utkání, Rozsívalovi se nedaří rozehrát, vzal to tak na sebe parťák z obrany Timonen.

53:42

Chicagu se nyní nedaří téměř nic, už jenom přechod přes střední pásmo činí velké problémy.

53:08

Nahozený puk Chicaga zachytává Lehtonen a odehrává puk ze třetiny Stars.

52:28

Jenže Dallas se již za tohoto stavu dopředu příliš nehrne, hrají hosté.

52:15

Seabrook padá ve středním pásmu a ztrácí puk, domácí mohou zaútočit.

51:59

Puk skončil mimo ledovou plochu, hra se přerušuje.

50:00

Poslední desetiminutovka třetí třetiny, po střele Oduyi zasahuje Lehtonen a přerušuje hru.

Jason SPEZZA - 4:0

49:32

Dallas právě vstřelil branku!
Dvojici obránců ujel z rohu Eaves, který našel před brankou nikým nehlídaného JASONA SPEZZU, jenž měl dostatek času a prostoru na střelu a nad lapačkou Crawforda dostal puk do branky. Asistence: Patrick Eaves.

48:58

Posunutá branka za zády Crawforda, ale poté zapadla zpět a pokračuje se tak ve hře.

47:37

Komerční přestávka.

47:13

Brandon Saad neuspěl se svým blafákem, Lehtonen vše ustál s ledovým klidem.

47:13

Bylo nařízeno trestné střílení pro Chicago, po faulu Jordie Benna na najíždějícího Brandona Saada.

46:40

S ambicemi Chicaga na body z dnešního utkání to již nevypadá úplně růžově.

Shawn HORCOFF - 3:0

46:02

Ale již to neplatí, od modré pálí Goligoski, puk před Crawfordem tečuje SHAWN HORCOFF a domácí proměňují další přesilovou hru. Asistence: Alex Goligoski a Aleš Hemský.

45:50

Zatím se Chicagu daří bránit v oslabení.

45:05

Seguin pálí od modré, ale střela neprošla ke Crawfordovi.

44:59

Niklas Hjalmarsson za hru vysokou holí vyloučen na dvě minuty, přesilová hra Dallasu.

44:26

Rozsíval v ofsajdu na útočné modré, hra přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

43:28

Marian Hossa zkouší bekhendem překonat Lehtonena, ale ten jeho pokus vyráží.

42:58

Shaw rozehrává z vlastního pásma, ale jeho spoluhráči nepřešli přes útočnou modrou.

42:20

Domácí nahazují puk za branku Crawforda a spěchají na střídačku.

41:25

Puk v útočném pásmu Dallasu, Sceviour pálí na Crawforda, ten vyráží do rohu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 2:57.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Dallas Stars: 12

Jenže ani ve druhé dvacetiminutovce se útočné hvězdy Chicaga v minisouboji s Lehtonenem neprosazují a po čtyřiceti minutách tak stále prohrávají o dva góly. I v této části jsme sledovali parádní hokej, první půlka patřila domácím, v té druhé byli zase lepší hosté, ale gólu jsme se v této části nakonec nedočkali.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:33

Domácím se podařilo dostat puk ze třetiny, ale Chicago je bleskově zpět.

39:00

Poslední minuta druhé třetiny.

38:18

Zakázané uvolnění Dallasu, hra se stěhuje před Lehtonena.

37:54

Nenápadný pokus Demerse tečuje Hjalmarsson, puk míří těsně vedle branky Chicaga.

37:30

Bickell zaváží puk do útočného pásma, po otočce u levého mantinelu však ztratil puk.

36:48

Trochu štěstí pro domácí tým, po střele Rozsívala Lehtonen chvíli nevěděl, kde je puk, ale dobře se zorientoval bránící Hemský, který puk odpálil ze třetiny.

36:20

Kouč Chicaga vycítil, že jeho tým má nyní převahu a mohl by ještě v závěru třetiny zkorigovat skóre.

36:00

Oddechový čas pro hosty.

35:58

Patrick Sharp mohl také skórovat, ale z pravé strany nedokázal lépe puk usměrnit.

35:40

Chicago zůstává v útočném pásmu, Lehtonen si připisuje další zákrok.

35:09

Marian Hossa se dostal z pravého křídla sám před Lehtonena, zkoušel tvrdou střelu, ale fantasticky chytající gólman Stars vyráží!

34:37

Hra přerušena, následuje komerční přestávka.

34:17

Při šanci Eakina zřejmě fantasticky zasáhl obránce Keith, který tam strčil hokejku do dráhy puku, i proto ho nedokázal domácí útočník zasáhnout.

33:45

Další gólová šance Dallasu, Cody Eakin nedokázal trefit odkrytou branku Chicaga!

32:58

Teravainen se dostal k odraženému puku a bekhendem prověřil pozornost Crawforda, ten dokázal chytit.

32:30

Dallas v útočném pásmu, Saad ale vybojoval puk a hosté se mohou osvobodit.

31:20

Puk míří za branku Dallasu, Lehtonen zastavuje puk a domácí rozehrávají.

30:48

V počtu střel již domácí výrazně vedou, Crawford měl nyní velkou dávku štěstí po parádní přihrávce Jamieho Benna!

30:00

Jsme přesně v polovině utkání, domácí stále vedou o dva góly, Hemský bojuje s Rozsívalem v útočném pásmu Dallasu.

28:40

Nakonec ale musí Lehtonen zasahovat, Shaw se dostal z levé strany do zakončení.

28:20

Dallas "vyklidil" vlastní třetinu, puk se dostává do středního pásma.

27:02

Po vlažném začátku druhé dvacetiminutovky nabral hokej již opět patřičné obrátky, Lehtonen nyní dvakrát předvedl parádní zákroky.

26:15

Richards pálí, ale puk končí vysoko nad brankou Dallasu, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

25:28

Ne, ve hře Chicaga je až příliš komplikací, velký rozdíl oproti jednoduše hrajícímu Dallasu.

25:08

Saad s Keithem rozvážně kombinují ve středním pásmu.

24:28

Ale vypadá to, že se Dallas opět rozjíždí, po střele Eavese musí zasahovat Crawford.

23:52

Hemský se málem dostal ke střele z pravé strany, ale to by musel zachytit nepřesný pas zpoza branky.

22:45

Chicago se nyní usadilo v útočném pásmu.

22:30

Zablokovaná střela Rozsívala od modré.

22:06

Puk v útočném pásmu Dallasu, Roussel ho ale dlouho na své holi neudržel.

21:08

20:53

Domácí dohrávají přesilovou hru z konce první třetiny.

20:01

Další třetina začne přibližně v 2:06.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Dallas Stars: 10

Chicago Blackhawks: 9
A v první třetině se již nic dalšího nestane. Sledujeme skvělý hokej, ve skvělé atmosféře a hlavně skvělý výkon domácího Dallasu, který zatím dokonale eliminuje útočné kvality Chicaga! Navíc díky dvěma gólům odcházejí domácí do kabiny s nadějným vedením 2:0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:37

Hra přerušena, bude se vhazovat po pravici Crawforda.

19:28

Dallas od úvodních vteřin přesilové hry v útočném pásmu.

19:08

Domácí si zahrají další přesilovou hru při vyloučení Shawa.

19:00

Do konce první třetiny zbývá posledních šedesát vteřin.

18:53

A znovu, Crawford vychytal Horcoffa, který byl ve vyložené šanci na pravé straně!

18:28

Corey Crawford vytěsnil pokus Coltona Scevioura, další těžký zákrok gólmana Chicaga.

17:20

Saad na pravém křídle zkouší zakončit, ale jeho pokus nedošel k Lehtonenovi, Klingberg ho dokázal zablokovat.

16:50

A Lehtonen nyní dokázal vybruslit Teravainena, který byl v dobré šanci.

16:30

Domácí rozehrávají zpoza vlastní branky, puk je ve středním pásmu.

Tyler SEGUIN - 2:0

16:02

Velmi rychle využitá přesilová hra, střelu Jamie Benna z pravé strany ještě Crawford vyrazil, ale pouze před TYLERA SEGUINA, který na levé straně bleskově trefuje odkrytou část branky. Asistence: Jamie Benn a Jason Spezza.

15:51

Dallas v útočném pásmu.

15:24

Hjalmarsson hákuje Spezzu ve vlastním pásmu a svou první přesilovku si zahrají domácí.

15:00

Poslední pětiminutovka první třetiny, ani jeden z týmů se nyní nedokáže usadit v útočném pásmu.

13:15

Souhra bratrů Bennů, nakonec ale míří puk ze třetiny Blackhawks.

12:09

Goligoski úspěšný i při plnění defenzivních úkolů, kdy dokázal na svých zádech udržet Hossu.

11:40

Chicago je vedoucím gólem Dallasu patřičně zaskočené, to je poznat na aktuálním výkonu.

10:59

Vhazování po levici Lehtonena, puk míří do středního pásma.

10:20

Crawford opět zasahuje, tentokrát proti střele Shawna Horcoffa, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

Patrick EAVES - 1:0

09:36

Goligoski to udělal na pravém křídle náramně, zbavil se obránce a udělal krok ke středu, dostal se do pozice, odkud mohl poslat v klidu přesnou přihrávku, to se také povedlo a PATRICK EAVES, který si najel z levé strany, pálí parádně, Crawford byl bez šance. Asistence: Alex Goligoski a Jyrki Jokipakka.

08:51

Lehtonen se nyní doslova válel ve svém brankovišti, Nordstrom se netrefil v dobré pozici branku.

08:16

Jordie Benn pálí z levé strany, od modré, nebezpečnou střelu Crawford chytá do své lapačky.

07:36

Lehtonen má puk ve své lapačce a přerušuje hru, následuje komerční přestávka.

07:28

06:50

Puk ve středním pásmu, hosté to musí zkoušet znovu a znovu, ale nedaří se.

06:28

Jordie Benn nyní zastavil střelu Mariana Hossy, Lehtonen nemusel zasahovat.

06:17

Dallasu se znovu daří vyhazovat puky.

05:28

A hosté mají další přesilovou hru, Jamie Benn si počínal až příliš agresivně v souboji s Bickellem, kterého nakonec trefil hokejkou do obličeje.

04:49

Na druhé straně sledujeme český souboj Hemský – Rozsíval, úspěšnější obránce Chicaga.

04:29

Střelu Sharpa od modré Lehtonen kontroluje a vyráží mimo branku.

04:17

03:45

I tentokrát se Dallasu daří dostat puk ze třetiny.

03:25

Seabrook rozehrává zpoza vlastní branky, oba týmy prostřídaly.

03:10

Domácí se osvobozují, puk ve středním pásmu.

02:58

Shaw z pravé strany netrefil branku.

02:17

Jason Demers dostává dvě minuty za podražení Shawa, přesilová hra Chicaga.

02:10

Gólová šance Andrew Shawa, který nedokázal z bezprostřední blízkosti překonat Lehtonena.

01:58

Crawford nedokázal rozehrát ideálně, ale přesto puk zůstává v držení Blackhawks.

01:32

Puk za brankou Blackhawks, Rozsíval ho získal pro svůj tým.

00:41

Saad povyjel s pukem před modrou, je pískán ofsajd.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Dallas Stars: Lehtonen (Enroth) – Goligoski, Jokipakka, Nemeth, Klingberg, Jordie Benn, Demers – Jamie Benn, Eakin, Seguin – Eaves, Spezza, Hemský – McKenzie, Horcoff, Ritchie – Roussel, Fiddler, Sceviour

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Timonen, Seabrook, Keith, Rozsíval, Oduya, Hjalmarsson – Sharp, Toews, Hossa – Saad, Vermette, Teravainen – Bickell, Richards, Vesrteeg – Nordstrom, Kruger, Shaw

Rozhodčí: Peel, Hebert – Driscoll, Racicot.
Československá stopa
Marián Hossa (CHI) – 70 zápasů, 53 bodů (21+32)
Aleš Hemský (DAL) – 65 zápasů, 28 bodů (9+19)
Michal Rozsíval (CHI) – 55 zápasů, 14 bodů (2+12)
Nejproduktivnější hráči:

Dallas Stars
1. Jamie Benn – 74 zápasů, 66 bodů (24+42)
2. Tyler Seguin – 61 zápasů, 63 bodů (32+31)
3. Jason Spezza – 71 zápasů, 53 bodů (15+38)

Chicago Blackhawks
1. Patrick Kane – 61 zápasů, 64 bodů (27+37)
2. Jonathan Toews – 70 zápasů, 56 bodů (22+34)
3. Marián Hossa – 70 zápasů, 53 bodů (21+32)
Domácí Dallas se nachází až na dvanáctém místě Západní divize a na umístění pro play-off ztrácejí sedm bodů. To hosté z Chicaga mají takřka jisté. Aktuálně jsou na místě čtvrtém s 92 body.

V minulém utkání Dallas hostil se silnými Tučňáky z Pittsburghu. Domácí překvapivě vyhráli 2:1. O branky Hvězd se postarali Ritchie a Benn. Ani Blackhawks v minulém utkání nezaháleli a vyhráli 1:0 nad Rangers. Jedinou branku utkání si připsal Richards.
Dobrý den, vítám Vás u sledování onlajn přenosu z utkání NHL. V tomto utkání přivítá domácí Dallas Stars ve svém American Airlines Center tým Chicago Blackhawks.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:10.

4:0

Branky a nahrávky: 10. Eaves (Goligoski, Jokipakka), 17. Seguin (Jamie Benn, Spezza), 47. Horcoff (Goligoski, Hemský), 50. Spezza (Eaves)

Rozhodčí: Peel, Hebert – Driscoll, Racicot

Diváci: 18 532