2:0

konec (1:0, 0:0, 1:0)

22.03.2015, 00:05 • Bell Centre, Montreal • Martin Švejkar

Tipsport: 2.2 3.6 3.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Na shledanou u dalšího online přenosu. (02:53:49)
Československá stopa v utkání:
Tomáš Plekanec (MTL) 1+1, 4 střely, čas na ledě 19:33
Tomáš Hertl (SJS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:05
1. Carey Price (MTL) 29 zák., 0 gólů, 100%
2. Tomáš Plekanec (MTL) 1+1
3. Brandon Prust (MTL) 0+0
Je dobojováno! Vítěznou brankou zápasu nakonec zůstala trefa Tomáše Plekance z 19. minuty. Na další gól jsme čekali až do úplného závěru, v němž se 16 sekund před koncem prosadil střelou do prázdné branky Brandon Gallagher. Canadiens tedy vítězí nad San Jose 2:0 a připisují si další dva body v boji o President's Trophy. Naopak pro Sharks s Tomášem Hertlem se po dnešku opět o něco snížila šance na postup do play off.

60:00

Brandon GALLAGHER - 2:0

59:46

Montreal právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Domácí už měli v poslední minutě více šancí na trefu do prázdné branky, ale pojišťující gól nakonec střílí až 16 sekund před koncem BRANDON GALLAGHER, který se prosazuje po přihrávce od Paciorettyho. Asistence: Max Pacioretty, Tomáš Plekanec.

58:30

Niemi je na střídačce. Hosté převedli nádhernou akci, na jejímž konci byl Couture, jehož vychytal výborný Price, který předvedl skvělý rozklek.

58:16

Hosté si vyžádali time-out. Niemi je na půlce cesty z branky.

58:16

Hosté byli velice blízko vyrovnání! Burns dostal spoustu volného prostoru, najel si s pukem až před branku a ve vyložené příležitosti trefil levou tyč!

57:40

Domácí zavezli kotouč až za Niemiho, což jim nyní zcela vyhovuje.

56:38

Montreal dobře brání obranné pásmo a stále nepouští Sharks k ničemu nebezpečnému.

55:21

Začíná poslední pětiminutovka třetí třetiny. K vidění jsou urputné osobní souboje a puk se často pohybuje ve středním pásmu. Hosté si zatím nevytvářejí trvalejší tlak.

53:53

Smith-Pelly se vrací do hry. Montreal je zase o něco blíž vítězství.

53:29

Další úspěšný blok v podání Canadiens, kteří opět vyvážejí puk ze své třetiny.

53:13

Domácí se zatím velmi dobře brání a dokázali už několikrát vyhodit kotouč z pásma.

51:53

Hosté měli dlouho signalizovanou výhodu, kterou nakonec nevyužili. Po přerušení hry přichází avizované vyloučení na straně domácích – Devante Smith-Pelly si odsedí dvě minuty za sekání.

50:37

Pacioretty uháněl do rychlého brejku, ale neporadil si s obráncem v souboji jeden na jednoho.

50:22

Další nebezpečná střela v podání Sharks! Tentokrát zakončoval Burns.

49:58

Nieto vypálil příklepem a Price si připisuje další povedený zákrok.

49:31

Hosté se dlouho odhodlávali k rozehrávce a nakonec z toho byl jen darovaný nahozený kotouč do pásma Montrealu.

47:25

Parenteau zavezl puk do útočného pásma, kde mu na druhé straně najížděl Pacioretty, ale z přečíslení nic nebylo, jelikož hostující obránce skvěle vystihl přihrávku.

46:18

Price vyráží hokejkou střelu od modré a puk končí v ochranné síti.

46:13

Price se dostal ke kotouči a přerušuje hru. Následuje komerční přestávka.

45:55

Hertl se po přihrávce od Marleaua dostal opět do zakončení, ale tentokrát minul branku.

43:30

Hertl pálil zápěstím jen do připraveného gólmana a na druhé straně Paciorettyho střelu zblokoval Dillon.

42:39

S Wingelsovým nahozením měl Price trochu problémy, ale nakonec zkrotil kotouč a přerušil hru.

41:55

Eller přihrával z pravého křídla na druhou stranu, kde se ale k puku nikdo nedostal.

40:43

Velký závar před Niemim nakonec končí brankou domácího týmu, ale Jemelin se trefil až po přerušení hry a gól není uznán!

40:22

Karlsson se ocitl v ofsajdu a vhazovat se bude ve středním pásmu.

40:01

Ve druhé třetině jsme gól neviděli, a tak rozdílovou brankou zůstává stále jediný gól zápasu, který vstřelil v 19. minutě Tomáš Plekanec. Třetí třetina začne přibližně ve 2:06.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:55

Vlasicova tvrdá střela od modré trefila Gilberta do obličeje a domácí obránce odchází do šatny, kde bude nejspíš potřeba ránu ošetřit.

39:50

Zakázané uvolnění v podání Canadiens. Deset sekund před koncem druhé třetiny se bude vhazovat před brankou Montrealu.

39:22

Couture byl vyslán do útoku přihrávkou od Wingelse a dostával se nebezpečně před branku, kde ho atakoval Subban. Po přerušení hry ještě u domácí branky pokračovala menší potyčka, ale obejde se to bez vyloučení.

38:51

Hosté teď napadali za domácí brankou a Montreal jen vyhodil kotouč do středního pásma.

37:22

Markov si připsal úspěšný blok a snažil se založit rychlý brejk, ale hosté akci ještě v jejím zárodku překazili.

36:57

Ofsajd v podání San Jose. Následuje krátká komerční přestávka.

36:30

Hosté teď nahodili kotouč na Price, který bez potíží vyrážel, ale Sharks dojeli puk a nyní kombinují v útočném pásmu.

34:51

Pateryn tvrdě vypálil od modré a Niemi měl hodně práce se zkrocením kotouče, který nakonec jen vyrazil a Canadiens pokračují v útoku.

33:28

Na druhé straně se dostal až před branku Nieto, ale Price ho skvěle vychytal!

32:37

Gallagher pálil v nebezpečné pozici jen do Niemiho. O chvíli později zkusil vystřelit ještě jednou, ale tentokrát trefil pro změnu Hertla.

31:25

Puk se zpoza Niemiho branky dostal do nebezpečného prostoru v mezikruží, ale nikdo z hráčů Canadiens toho nevyužil.

30:45

Kotouč opustil hrací plochu a hra je přerušena. Na gólové listině zatím stále zůstává osamocený Tomáš Plekanec.

29:35

Plekancova formace se teď usadila s pukem v útočném pásmu, ale Couture nakonec vystihl jednu z přihrávek mezi obránci a vyvezl kotouč ven ze třetiny.

28:58

Zakázané uvolnění v podání Sharks.

28:47

Na řadě je krátká reklamní pauza.

28:21

Smith-Pelly se dostal v útočném pásmu ke střele, která však nemířila mezi tři tyče.

27:44

Oba týmy se urputně přetahují o kotouč. Hra je teď hodně vyrovnaná.

25:39

Plekanec se vrací zpátky na led. Domácí přežili oslabení bez inkasování.

25:11

Domácí vyhazují kotouč přes všechny čáry.

24:57

Thornton měl odkrytou polovinu branky, ale trestuhodně minul!

24:48

Couture se ocitl v gólové pozici, ale puk ho trochu zlobil a vystřelil jen do brankáře.

24:09

Malhotra hned dvakrát vystihl nepřesnou přihrávku hostů a dvakrát osvobodil výhozem domácí tým.

23:39

Hosté si zahrají přesilovku. Menší trest za sekání dostává Tomáš Plekanec.

22:35

Domácí jeli do nadějné akce, Markov dostal nabito zpětnou přihrávkou od Gallaghera a tvrdou ranou minul Niemiho branku.

21:01

V úvodu třetiny se do útoku dostali hosté, ale Vlasicovu střelu vyrazil Price a Wingelsův pokus mířil mimo branku.

20:01

Po první třetině vedou domácí 1:0 zásluhou Tomáše Plekance, který se prosadil gólem v 19. minutě. Druhá třetina začne přibližně v 1:10.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

Tomáč PLEKANEC - 1:0

18:46

Domácí si teď dokonale rozebrali obranu Sharks a je z toho úvodní branka zápasu! Rychlý útok Montrealu skončil v útočném pásmu výměnou puku mezi Galchenyukem a TOMÁŠEM PLEKANCEM, který po perfektní bekhendové přihrávce svého kolegy zakončoval do odkryté branky. Asistence: Alex Galchenyuk, Pierre-Alexandre Parenteau.

17:06

Další zákroky Niemiho a následně přerušená hra. Gólman Sharks je zatím v dnešním zápase hodně spolehlivý.

16:40

Gallagherovu střelu zápěstí kryje Niemi, ale domácí zůstávají v útoku.

16:33

K vidění je teď trochu hluchá pasáž hry, kdy oba týmy otálejí s rozehrávkou a nedostávají se do šancí.

15:00

Čeká nás poslední pětiminutovka první třetiny. Na led se vrací první útočná formace Montrealu.

13:54

Tierney dostal dobrou přihrávku do útočného pásma a dostal se k bekhendovému blafáku, který ho ale vyhnal do ostrého úhlu a nakonec se nedostal do zakončení, protože byl dobře odcloněn bránícím hráčem.

13:37

Zakázené uvolnění v podání Sharks.

13:16

Odražený kotouč končí u Niemiho, který přerušuje hru.

12:46

Burns vypálil z levého kruhu na bližší horní roh branky a Price předvedl efektní zákrok lapačkou.

12:20

Po přerušení hry následuje krátká reklamní pauza.

11:56

Hertl se dostal ke kotouči a hledal přihrávkou Tarasova, ale puku se zmocnili domácí, kteří jdou opět dopředu.

11:20

Müller teď alespoň vyhodil kotouč do středního pásma a hosté mohou vystřídat.

10:42

Montreal dobře napadá rozehrávku Sharks a hosté mají problémy ve vlastním pásmu.

08:57

Eller míjí hostující branku a do útoku se může vydat San Jose.

08:08

Domácí teď s Plekancem a Galchenyukem pořádně zatlačili Sharks při hře 4 na 4 a hosty zachraňoval skvělý Niemi a branková konstrukce. Oba týmy jsou nyní v plném počtu.

07:44

Galchenyuk teď trefil z levého kruhu vzdálenější tyč Niemiho branky!

07:28

Plekanec pálil z pravého kruhu a Niemi vyrazil puk betonem.

06:08

Odsedět dvě minuty si půjdou Brendan Gallagher (filmování) a Justin Braun (držení protihráče). Hrát se tedy bude ve čtyrech na obou stranách.

06:08

Pacioretty vypálil z levého kruhu, ale mířil jen do připraveného Niemiho.

05:47

Vlasicovo nahození bylo sraženo mimo branku.

04:42

Plekanec nejprve přestřelil branku a poté zkoušel pálit Gilbert, jehož střelu zblokoval Wingels.

03:40

Pavelski dostal zpětnou přihrávku od Thorntona a z dobré pozice pálil na branku. Price vyrazil puk do rohu kluziště.

03:12

Další zakázané uvolnění domácích. Hra se vrací před branku Montrealu.

02:00

Hertl se tlačil do zakončení, ale puk má pod kontrolou Price. Hra je opět přerušena.

01:24

Zakázané uvolnění v podání Canadiens. Vhazovat se bude před Pricem.

00:01

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Markov, Subban – Jemelin, Petry – Gilbert, Pateryn – Pacioretty, Plekanec, Gallagher – Galchenyuk, Desharnais, Parenteau – De La Rose, Eller, Smith-Pelly – Prust, Malhotra, Weise

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Vlasic, Braun – Burns, Irwin – Müller, Dillon – Thornton, Pavelski, Karlsson – Nieto, Couture, Wingels – Marleau, Tierney, Hertl – Tarasov, Smith, Goodrow

Rozhodčí: Marc Joannette, Wes McCauley – Mark Wheler, Scott Cherrey.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zdravím všechny příznivce NHL! Montreal Canadiens přivítají krátce po půlnoci na svém ledě San Jose Sharks.

Domácí jsou momentálně s 97 body v čele Východní konference a patří mezi adepty na President's Trophy. V minulém domácím zápase si tým Tomáše Plekance poradil 4:0 s Carolinou.

Žraloci s Tomášem Hertlem jsou ve Východní konferenci až desátí a reálně jim hrozí, že se nedostanou do play off, na které momentálně ztrácejí 5 bodů. Sharks zbývá do konce základní části odehrát deset zápasů a každý z nich pro ně bude velice důležitý. Z Toronta si v minulém zápase San Jose odvezlo výhru 4:1. Dokáže dnes uspět na ledě dalšího kanadského celku?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.

2:0

Branky a nahrávky: 19. Plekanec (Galchenyuk, Parenteau), 60. Gallagher (Pacioretty, Plekanec)

Rozhodčí: Marc Joannette, Wes McCauley – Mark Wheler, Scott Cherrey