Královští lvi Hradec Králové – HC Dynamo Pardubice

1:2

konec (0:1, 0:0, 1:1)

18.03.2015, 15:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Rudolf Bernart

Je dobojováno. Pardubice v dnešním zápase vítězí 2:1 a ujímají se tak vedení v sérii 1:0. Hradec sice v závěru svého soupeře přehrával, ale chybělo mu štěstí v koncovce. Série se nyní přesouvá na led Pardubic. (17:28:18)

60:00

59:44

Žouželka a Růžička z Pardubic a Štohanzl s Muškou z Hradce jsou ještě za menší potyčku všichni vyloučeni na 2 minuty za hrubost.

59:40

Nepřesná rozehrávka Hradce znamená zakázané uvolnění.

59:33

Zadina dobře zablokoval přihrávku přes pásmo a dostal tím Pardubice z obranné třetiny.

57:41

Do úniku se dostal Ondřej Machala, ale Vomáčka ho vychytal!

57:09

Hradec právě vstřelil branku!
Ještě to dnes bude pořádné drama! Radim Šalda vyslal tvrdou dělovku od modré čáry, která Vlkovi vypadla z výstroje a Mikuláš Matouš ji doslova dotlačil za brankovou čáru! Asistence: Radim Šalda.

56:44

Hradec si chvíli zahraje 5 na 3! Na trestnou lavici totiž usedne Růžička za hákování.

56:05

Vlk kryje střelu přes beka z hole Martina Štohanzla.

55:15

Radim Šalda nastřelil od modré tyč!

54:53

Hradec si zahraje přesilovou hru. Na trestnou lavici putuje pardubický Zahradník za podražení.

54:01

Žouželka obdržel pas zpoza branky, ale jeho střelu srazil hradecký obránce do ochranné sítě.

52:30

Opět pěkná akce v podání Zadiny a Růžičky. Tentokrát první jmenovaný našel spoluhráče a ten střílel z první, ale Vomáčka puk chytil.

51:20

Pardubice i nadále pokračují v útočných výpadech.

50:45

Pardubice právě vstřelily branku!
Přece jen hosté využívají přesilovou hru. Na kruh dostal nabito FILIP ZADINA, který tvrdou ránou překonal Vomáčku! Asistence: Adam Růžička.

50:25

Fantastický je slabé slovo, které by vystihlo zákrok, který nyní předvedl Tomáš Vomáčka. Růžička dostal pas na roh brankoviště a zakončoval do prázdné branky, ale hradecký brankář provazem puk zastavil a zlikvidoval i 3 následné dorážky!

50:19

Drtivý tlak Pardubic!

49:23

Další hradecký hráč usedne na trestnou lavici. Tentokrát to bude Radim Šalda, který je potrestán za sekání. Pardubice si tak zahrají 5 na 3.

49:10

Pěkná akce Pardubic! Kaut našel křižnou přihrávkou Zahradníka, který střílel z první. Nebýt v brance brankář kvalit Tomáše Vomáčky, mohl z toho být krásný gól.

48:23

Filip Zadina ukázal svou šikovnost a hradecká obrana jeho akci musela zastavit faulem. Martin Štohanzl je vyloučen za hákování.

47:49

Hosté jsou nyní aktivnější, hra se odehrává v obranném pásmu Hradce.

47:01

Pochobradský byl v dobré pozici pro střelu, ale nakonec byl odbaven hradeckou obranou.

46:46

Machač střílel od mantinelu, Vomáčka odražený puk od zadního mantinelu raději podržel.

45:54

Jakub Hašek vlétl do útočného pásma, ale jeho střelu vyrazil Vlk ramenem.

45:00

Hradec se stále snaží prolomit obranný val Pardubic, ale nedaří se mu to.

44:11

43:41

Vlk dobře ustál střelu od modré z hole Michaela Gaspara.

43:12

Střelu Mikuláše Pohla srazil pardubický obránce do rohu hřiště.

42:11

Přesilová hra pro Hradec. Blümel putuje na trestnou lavici za sekání.

41:38

Zakázané uvolnění Hradce.

40:25

Pardubice začaly třetinu útokem, nyní operují v útočném pásmu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 16:44.
Po 2. třetině platí stejný stav jako po té předchozí. Nutno podotknout, že Hradec byl ve druhém dějství lepším týmem a několikrát měl doslova vyrovnání na holi. Ve finální fázi ale zatím domácí tápou. Jediný, komu se podařilo dostat puk za brankovou čáru, byl kapitán Martin Štohanzl, ale podle rozhodčího se mu to povedlo nedovoleným způsobem.

40:00

39:37

Hradec se už radoval z vyrovnání! Vlk vykopl střelu přímo na Martina Štohanzla, od jehož brusle se kotouč odrazil do branky. Rozhodčí posoudil situaci jako úmyslné kopnutí kotouče do branky a gól neuznal!

38:22

Tomáš Vomáčka nyní zabránil druhému gólu ve své brance! Ondřej Machala střílel po přihrávce od Zadiny do prázdné branky, ale hradecký brankář se roztáhl na brankové čáře a do ukryl puk do lapačky!

38:09

Nyní Vomáčka lapil do střelu Kauta.

37:19

Hradec v posledních minutách určuje tempo hry, ale chybí mu přesnost ve finální fázi. Pardubice se občas nadechnou k protiútoku.

36:26

Do protiútoku se vydal Filip Zadina, ale skončil za brankou Vomáčky.

35:35

Další obrovská šance Hradce! Před branku se odrazil kotouč, který Filip Jirásek dorážel do úplně odkryté klece, ale jeden z pardubických obránců pohotovým skokem odpálil puk do bezpečí!

32:38

Obrovská příležitost, která málem znamenala vyrovnání! Pardubický obránce chyboval za brankou a hradečtí útočníci toho využili a vyslali na Vlka nejméně 4 rychle po sobě jdoucí střely, který ale pardubický brankář s pomocí obrany dokázal pochytat.

30:53

Nebezpečnou střelu Trejbala od modré vyrazil Vomáčka skvělým vykopnutím betonu.

30:12

Nepřehlednou situaci v rohu pardubické třetiny vyřešil rozhodčí přerušením hry.

29:02

Hradec se snaží o útočné akce, ale většina z nich končí na modré čáře, protože hostující obrana působí velice jistě.

27:21

Mikuláš Pohl ujížděl 1 na 1, ale Vlk mu sebral puk z hokejky. Vhazování před brankou Pardubic.

26:44

Pohlednou kombinaci hostů zakončoval Machač, ale Vomáčka včas sklapl své betony a uchránil tak Hradec od inkasování druhé branky.

25:39

Střelu Jaroslava Dvořáka tečoval hostující obránce do ochranné sítě.

24:43

Hra se odehrává především ve středním pásmu, oba týmy hrají ze zajištěné obrany.

24:07

23:09

Hradečtí i přes početní nevýhodu drží kotouč na svých holích v útočné třetině, tedy daleko od branky Tomáše Vomáčky.

22:44

Zadina zavezl kotouč do útočného pásma.

22:07

Přesilová hra pro Pardubice. Na trestnou lavici usedne Adam Jonáš za podražení.

20:21

20:16

Hradec pokračuje ve své přesilovce

20:01

Další třetina začne přibližně v 15:55.
Skončila 1. třetina, kterou vyhrály Pardubice 1:0. Skóre zápasu zatím určil v 11. minutě Pochobradský, který dorazil střelu Filipa Zadiny. Domácím se nedaří zahrávat přesilové hry, ve kterých zatím marně hledají recept na pardubickou obranu.

20:00

19:52

19:19

Jakub Mert riskantně nahrával zpoza branky a jeho přihrávku zachytil jeden z hradeckých útočníků, který ale následně přestřelil Vlkovu klec.

18:00

Vylučuje se i na druhé straně. Ondřej Matýs putuje na trestnou lavici za držení hole. Pokračovat se bude 4 na 3 ve prospěch Pardubic.

17:52

Hradec bude hrát ve třech! Jakub Muška je vyloučen za držení protihráče a začíná tak 68 vteřin dlouhá přesilovka hostů 5 na 3!

17:49

Od modré střílel Filip Zadina, jehož střelu se snažil dorážet Machala, ale Vomáčka ho vychytal.

17:30

Domácí obrana vybojovala kotouč v rohu a osvobodila se vyhozením kotouče přes celé hřiště.

17:01

A je to Filip Jirásek, který obdržel trest za podražení.

16:45

Rozhodčí signalizuje výhodu pro Pardubice. Na trestnou lavici zamíří hradecký hráč.

16:00

Haškovu přihrávku před branku zblokovala hostující obrana.

15:35

14:39

Sledujeme kombinaci domácích v útočné třetině. Pardubice ale drží dobrý obranný blok.

14:20

Ofsajd domácích.

13:50

Ve vlastním oslabení se dostal do šance Růžička, který ač bráněný dokázal z otočky vystřelit, ale Vomáčka nastavil svůj beton a šanci překazil.

13:35

Příležitost pro Hradec v podobě přesilové hry. Na trestnou lavici putuje Dominik Dubovči za podražení.

12:39

Domácí se na chvíli usadili v útočném pásmu, ale žádný z hráčů se nedokázal dostat ke střele.

11:36

A hosté se hned vrhají do další útočné akce. Řekl bych, že Hradecké čeká během dnešního odpoledne dost práce...

10:45

Teď už ale hostující hráči svoji převahu dokázali přetavit v branku! Zadina se svojí střelou ještě neuspěl, z dorážky ale Vomáčku překonal MICHAL POCHOBRADSKÝ. Asistence: Filip Zadina.

09:41

Ondřeje Machala byl v samostatném úniku, překonal Vomáčku, jeho střelu do horní části brány ale zastavilo břevno, od něhož se puk odrazil do hlediště!

09:22

Hra se přelévá z jedné strany na druhou, a to v solidním tempu, jenže moc šancí nevidíme.

08:50

Teď je ale kotouč opět na Vomáčkově straně kluziště.

08:18

Hradec teď možná poprvé v tomto zápase na delší dobu drží útočné pásmo, byť se zatím nedostal ke střele.

07:52

Po delší době si také puk osahal pardubický Vlk, nejednalo se však o nic, co by mohlo skončit gólem.

07:24

Domácí se "osvobozují" od tlaku soupeře nahozením kotouče a následným střídáním.

06:51

Přihrávka rukou znamená jediné, hra se z obranného pásma přesune do středního. Hosté jsou zatím lepším celkem, a to i přesto, že nezanedbatelnou část třetiny hráli v oslabení.

06:26

06:08

Hosté nedokázali využít velké chyby a následných zmatků v rozehrávce Hradce Králové.

05:49

Vomáčka raději nahozený puk ze středního pásma zastavil. Zatím hodně laxní přesilovka Hradeckých...

05:25

Zadina ujel v přečíslení dvou na jednoho hradecké obraně, jenže Vomáčka byl znovu na svém místě, opětovně vykryl pokus pardubického hráče, který je dnes hodně vidět.

04:57

Další akce Lvů bude muset začít až zpoza jejich vlastní brány.

04:32

Dvořák zavezl kotouč do útočného pásma, celá akce ale končí zalehnutím puku ze strany pardubického brankáře, což bylo asi nejlepší možné východisko.

04:14

Vlk teď nadvakrát zasahoval proti pokusům Lvů z bezprostřední blízkosti. A nutno podotknout, že úspěšně.

03:35

Začíná tedy přibližně bez patnácti vteřin tříminutové oslabení pro hostující hráče.

03:26

02:54

Ružička se dokázal odprostit od domácí obrany a nikým nestřežen jel sám na Vomáčku. Ten jeho střelu víceméně doprostřed branky bez potíží pokryl.

02:49

Tedy až uběhne ještě cca půlminutka z hradeckého vyloučení. Teď se tedy hraje čtyři na čtyři.

02:26

A teď si Pardubičtí zavařili. Menší trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě a nesportovní chování v jednom znamená čtyř minutovou početní nevýhodu pro hosty.

02:14

A opět to byl Zadina, kdo zkoušel zakončit. Jenže Vomáčka byl proti jeho střele z pravého kruhu pozorný.

01:26

Štěpán Růta (HKR) vyloučen na dvě minuty za podražení soupeře, první přesilovka pro hosty.

00:55

Zadina teď byl v nebezpečné situaci před Vomáčkou, z mezikruží ale nemohl přes domácí beky zakončit tak, jak si představoval.

00:02

Na buly byli úspěšnější domácí, kteří se ihned vrhli vstříc brance Pardubic.

00:01

Královští lvi Hradec Králové: Vomáčka (Kouba) – Lelek, Pohl, Muška, Gaspar, Šalda, Jonáš – Martinec, Hladík, Jakubec, Růta, Matouš, Havelec, Jirásek, Dvořák, Štohanzl "C", Hašek, Mazura, Maršík, Síla. Trenér: Tomáš Martinec.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Vlk (Jánský) – Žouželka "C", Sýkora, Mert, Trejbal, Dubovči, Leder, Oliva, Javůrek – Machala, Blümel, Zadina, Machač, Chára, Ružička, Kaut, Matýs, Bucek, Pochobradský, Černý, Zahradník. Trenér: Jaroslav Landsman.

Rozhodčí: Veinfurter – Machač, Veselý.
Jen těžko mohlo play-off nabídnout zajímavější sérii, než tu, ve které změří síly rivalové Královští lvi Hradec Králové a HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.

Domácí jako obhájci titulu postoupili do semifinále přes tým Kladna, který zdolali ve třech zápasech. Po domácí vysoké výhře 8:1 následovala porážka na kladenském ledě 2: v prodloužení. Rozhodující zápas ale zvládli svěřenci trenéra Tomáš Martince na výbornou a protivníkovi ukončili sezónu další vysokou výhrou 7:1.

Tým Pardubic zvládl čtvrtfinálovou sérii až překvapivě hladce. Pražskou Slavii vyřídil ve dvou zápasech. V Edenu zvítězili východočeši 4:0 a doma potupili Slavii poměrem 9:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

1:2

Branky a nahrávky: 58. Matouš (Šalda) – 11. Pochobradský (Zadina), 51. Zadina (Růžička)

Královští lvi Hradec Králové: Vomáčka (Kouba) – Muška, Šalda, Pohl, Gaspar, Jonáš, Lelek, Martinec – Jirásek, Štohanzl "C", Hašek – Dvořák, Matouš, Maršík – Růta, Mazura, Jakubec – Síla, Hladík, Havelec. Trenér: Tomáš Martinec.

HC Dynamo Pardubice: Vlk (Jánský) – Javůrek, Mert, Žouželka "C", Trejbal, Dubovči, Sýkora, Leder, Oliva – Zahradník, Zadina, Ružička – Machač, Kaut, Machala – Pochobradský, Blümel, Matýs – Chára, Bucek, Černý. Trenér: Jaroslav Landsman.

Rozhodčí: Veinfurter – Machač, Veselý